8 sp├┤soby, ako maximalizova┼ą svoje marketingov├ę v├Żsledky YouTube

Nach├ídzate sa v YouTube? Dosahujete o─Źak├ívan├ę v├Żsledky?

V tomto ─Źl├ínku sa budem deli┼ą 8 praktick├ę tipy na zlep┼íenie marketingu v syst├ęme Windows YouTube,

pre─Źo YouTube?

Najnov┼íie ┼ítatistiky o online vide├ích a YouTube Vad├ş im: Nielsen informoval, ┼że Ameri─Źania v poslednom zaznamenanom mesiaci (m├íj 2011) odvysielali 15 vide├ş. Zatia─ż ─Źo tradi─Źn├ę sledovanie telev├şzie sa zv├Ż┼íilo iba o jedno 0,2% oproti minul├ęmu roku, Sledovanie videa na internete sa zv├Ż┼íilo o 35% a sledovanie videa z mobiln├Żch zariaden├ş sa zv├Ż┼íilo o 20%,

Predt├Żm, ako hod├şte v┼íetky svoje marketingov├ę dol├íre na YouTube, mo┼żno budete chcie┼ą Zv├í┼żte t├║to ─Ćal┼íiu ┼ítatistiku: nahr├í sa 35 hod├şn videa YouTube … ka┼żd├║ min├║tu, ─îas potrebn├Ż na pre─Ź├ştanie tohto ─Źl├ínku bude uverejnen├Ż v novom obsahu. Pozrite si video ni┼ż┼íie a pridajte ─Ćal┼íie tri dni.

In├Żmi slovami, pre tieto o─Źn├ę bulvy existuje ve─żk├í konkurencia. Potom ako maximalizujte svoje marketingov├ę v├Żsledky YouTube?

# 1: Vytvorte atrakt├şvne vide├í.

V├Ą─Ź┼íina z n├ís nikdy nevytvor├ş ÔÇ×v├şrusov├ęÔÇť video s mili├│nmi pozret├ş, preto┼że nem├íme ma─Źku hraj├║cu na klav├şr alebo k├Żcha─Źku na pandu, ale na┼í┼ąastie nie s├║ potrebn├ę pre ├║spech. V skuto─Źnosti v├Ą─Ź┼íina z n├ís rovnako nedok├ízala zvl├ídnu┼ą mili├│n nov├Żch klientov naraz.


Toto nie je va┼ía konkurencia. V─Ćaka Bohu.

Namiesto toho by ste mali vytv├íra┼ą obsah, ktor├Ż vyhovuje potreb├ím publika, Va┼í├şm cie─żom by malo by┼ą vytv├íranie vide├ş, ktor├ę s├║ u┼żito─Źn├ę, hodnotn├ę a p├║tav├ę pre va┼íich potenci├ílnych z├íkazn├şkov a z├íkazn├şkov. Ak o tom m├┤┼żete blogova┼ą, m├┤┼żete o tom vytvori┼ą video. V├í┼í videoobsah sa m├┤┼że sklada┼ą z n├ívodov, odpoved├ş na ─Źasto kladen├ę ot├ízky, rozhovorov s odborn├şkmi, sn├şmok obrazovky videa, prezent├ície a ─Ćal┼íie.

Mari Smith pon├║ka nieko─żko vynikaj├║cich tipov na vytv├íranie obsahu v ─Źasti Ako integrova┼ą video do v├í┼ího marketingu v soci├ílnych sie┼ąach.

Aj ke─Ć ve─ża ─żud├ş m├┤┼że ma┼ą ot├ízky t├Żkaj├║ce sa technick├Żch aspektov vytv├írania videa, ponech├ím ich na ─żud├ş kvalifikovanej┼í├şch ako ja. Nezabudnite sa pozrie┼ą na video guru Steve Garfield a web Dave Kaminski WebVideoUniversity.com.

# 2: Umo┼żnite vyh─żad├ívanie videa.

Va┼íe vide├í musia by┼ą k dispoz├şcii tak vn├║tri, ako aj zvonku YouTube, Vide├í sa ─Źasto zobrazuj├║ na titulnej str├ínke vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov a s├║ osved─Źenou met├│dou, ako posun├║┼ą svoju konkurenciu na za─Źiatok str├ínky s v├Żsledkami vyh─żad├ívania. Nem├┤┼żete prehliadnu┼ą skuto─Źnos┼ą, ┼że spolo─Źnos┼ą Google vlastn├ş YouTube,

ako zabr├íni┼ą ┼íte┼ła┼ąu
Vytvorte video, ktor├ę je zacielen├ę na vyh─żad├ívanie v├í┼ího publika a zaujme ich pozornos┼ą.

Ak chcete, aby sa va┼íe video dalo ─żah┼íie n├íjs┼ą, budete chcie┼ą zamera┼ą sa na tri k─ż├║─Źov├ę oblasti:

 • N├ízov: Uistite sa, ┼że va┼íe konkr├ętne k─ż├║─Źov├ę slov├í s├║ v prv├Żch nieko─żk├Żch slov├ích v├í┼ího n├ízvu. ─Äal┼í├ş trik je pridajte dvojbodku za po─Źiato─Źn├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í a pre maxim├ílny efekt zopakujte n├ízov. Napr├şklad va┼íe video o tom, ako u┼íetri┼ą peniaze na vysokej ┼íkole, by sa mohlo naz├Żva┼ą ÔÇ×Pl├íny sporenia vysok├Żch ┼ík├┤l: pl├ín 529 a va┼íe die┼ąaÔÇť.
 • Popis: Nezab├║dajte na dve veci: 1) za─Źnite popisom pomocou ├║plnej adresy URL a 2) Nenechajte sa laska┼ą svoj├şm popisom: viac je … no, viac. Bu─Ćte ─Źo najpopisnej┼í├ş a bohat├ş na k─ż├║─Źov├ę slov├í, Pom├┤┼że v├ím to, aby v├ís ─żudia ─żah┼íie na┼íli YouTube v├í┼í typ obsahu. Do svojho obsahu m├┤┼żete zahrn├║┼ą aj viac adries URL.
popis adresy URL
Vytvorte odkazy z popisu videa (ako tu urobila Amy Porterfield) na str├ínku, na ktor├║ chcete smerova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą.
 • Tagy: Nezabudnite do po─ża zna─Źky zahrn├║┼ą ka┼żd├ę s├║visiace k─ż├║─Źov├ę slovo.

Nie s├║ to jedin├ę premenn├ę, ktor├ę sa daj├║ n├íjs┼ą, ale s├║ najjednoduch┼íie spravovate─żn├ę a ovl├ídate─żn├ę. Zobrazenia str├ínok, odberatelia, koment├íre a hodnotenie p├í─Źi sa m├┤┼żu ovplyvni┼ą vidite─żnos┼ą v├í┼ího videa.

# 3: Ozna─Źte svoj kan├íl YouTube,

Aj napriek tomu, ┼że m├ş┼łate ve─ża pe┼łaz├ş za zna─Źkov├Ż kan├íl alebo ste sa nestali spolo─Źn├şkom YouTube, st├íle m├íte ┼íancu vytvori┼ą sk├║senos┼ą so zna─Źkou v syst├ęme Windows YouTube,

Zv├í┼żte svoj kan├íl YouTube ako v├í┼í ÔÇ×domov ─Ćaleko od domovaÔÇť. In├Żmi slovami, m├┤┼żete oto─Źte svoj kan├íl do cie─ża, Tu je nieko─żko n├ívrhov, ako za─Źa┼ą:

 • Vytvorte si vlastn├ę pozadie a vyberte si farby, ktor├ę zodpovedaj├║ va┼íej zna─Źke. Rovnako ako u v┼íetk├Żch platforiem soci├ílnych m├ędi├ş, ─Ź├şm v├Żraznej┼í├ş a ÔÇ×┼żiv┼í├şÔÇť je v├í┼í profil, t├Żm v├Ą─Ź┼íia d├┤veryhodnos┼ą sa zd├í by┼ą … od├┤vodnen├í alebo nie. V┼íeobecn├Ż alebo predvolen├Ż dizajn v├ís n├║ti lieta┼ą v noci.
hracie k├║sky
Nezabudnite si kan├íl ulo┼żi┼ą ako z├ílo┼żku YouTube primerane.
 • Ako svoj dizajn vyberte mo┼żnos┼ą Prehr├íva─Ź. Na rozdiel od zobrazenia mrie┼żky m├í prehr├íva─Ź Player View vynikaj├║ce video, ktor├ę je mo┼żn├ę nakonfigurova┼ą na automatick├ę prehr├ívanie. Preto┼że celkov├Ż po─Źet zobrazen├ş m├┤┼że pozit├şvne ovplyvni┼ą va┼íu vidite─żnos┼ą, chcete skontrolujte, ─Źi je va┼íe odpor├║─Źan├ę video nastaven├ę na automatick├ę prehr├ívanie,
playerview
Pre maxim├ílny efekt zvo─żte Prehr├íva─Ź a Automaticky prehr├íva┼ą odpor├║─Źan├ę video.
 • Vytvorte zoznamy skladieb a prezentujte svoj najlep┼í├ş obsah v pravom st─║pci. Zoznamy skladieb predstavuj├║ sp├┤sob usporiadania vide├ş YouTube, Aj ke─Ć pre svoj kan├íl m├┤┼żete vytvori┼ą zoznamy vide├ş ak├ęhoko─żvek videa, ─Źi u┼ż ste to urobili alebo nie, zv├í┼żte vytvorenie zoznamu najob─ż├║benej┼í├şch vide├şalebo tie, ktor├ę najlep┼íie reprezentuj├║ va┼íe produkty a ponuky.
  Ak napr├şklad pon├║kate cyklistick├ę z├íjazdy v Novom Anglicku, m├┤┼żete vytvori┼ą zoznam skladieb pozost├ívaj├║ci z ÔÇ×Maine Bike ToursÔÇť, ÔÇ×New Hampshire Bike ToursÔÇť, ÔÇ×Vermont Bike ToursÔÇť at─Ć. Ak vlastn├şte obchod s dom├ícimi zvieratami, m├┤┼żete ma┼ą ├║spe┼ín├Ż zoznam skladieb Feeding and Grooming, ako napr├şklad ÔÇ×Starajte sa o svojho legu├ínaÔÇť, ÔÇ×Tipy na k┼Ľmenie pre svojho papag├íjaÔÇť a ÔÇ×─îo bude v├í┼í nov├Ż dom├íci had jes┼ą?ÔÇť Ke─Ć┼że m├í na svojej webovej str├ínke domovsk├║ str├ínku a informa─Źn├ę sila pre r├┤zne produkty a slu┼żby, m├┤┼żete to zopakujte vo svojom kan├íli pomocou inteligentn├ęho pou┼żitia odpor├║─Źan├ęho videa a zoznamu skladieb,

# 4: Na vytvorenie odberate─żov pou┼żite anot├ície.

M├┤┼żete pridajte k svojim vide├ím anot├ície YouTube Zah┼Ľ┼łaj├║ v├Żzvy na kliknutie, na ktor├ę je mo┼żn├ę klikn├║┼ą. Tieto anot├ície sa zobrazuj├║ v hornej ─Źasti va┼íich vide├ş na ur─Źit├ę ─Źasov├ę obdobie a m├┤┼żu obsahova┼ą odkazy na in├ę vide├í, zoznamy skladieb alebo kan├íly alebo zahrn├║┼ą mo┼żnos┼ą prihl├ísenia na odber,

Toto je u┼żito─Źn├ę, ak ste vytvorili video s neaktu├ílnymi inform├íciami. Namiesto odstr├ínenia videa m├┤┼żete vytvorte nov├ę video Potom sa vr├í┼ąte k p├┤vodn├ęmu videu a vlo┼żte odkaz, ktor├Ż ─żud├ş presmeruje na aktualizovan├║ a opraven├║ verziu,

(Ak urob├ş┼í Facebook in┼ítrukt├í┼żne vide├í, mali by ste o─Źak├íva┼ą, ┼że tento trik pou┼żijete ve─ża).

# 5: Uverejnite bulletin a upozornite svojich priate─żov a predplatite─żov.

V hornej ─Źasti kan├íla je karta Zverejni┼ą bulletin. M├┤┼żete vytvorte bulletin a odkaz na video, ktor├ę sa objav├ş na domovsk├Żch str├ínkach va┼íich odberate─żov a priate─żov, Je to vynikaj├║ci sp├┤sob, ako pritiahnu┼ą viac pozornosti a prem├ívky na va┼íe video.

publikova┼ą bulletin
Zverejnen├şm bulletinu zv├Ż┼íte svoju vidite─żnos┼ą.
bulletin
Spravodaje sa objavuj├║ na domovsk├Żch str├ínkach predplatite─żov a priate─żov.

# 6: Pou┼żite reklamy od YouTube,

Julie Perry, riadite─żka soci├ílnych m├ędi├ş v spolo─Źnosti BLASTmedia, ich naz├Żva ÔÇ×poslednou hranicouÔÇť online reklamy.

Spr├íva: ÔÇ×─Żudia prich├ídzaj├║ (do YouTube) a cho─Ćte priamo do vyh─żad├ívac├şch dopytov toho, ─Źo h─żad├íte … Za tieto k─ż├║─Źov├ę slov├í m├┤┼żete pon├║ka┼ą ponuky rovnako, ako by ste platili za kliknutie od spolo─Źnosti Google. Namiesto toho, aby sa textov├í reklama objavila na pravej strane, ako je to na str├ínkach Google, dostanete video a miniat├║ru videa. ÔÇť

ÔÇ×Najlep┼íie na tom je, ┼że m├┤┼żete ponuku za k─ż├║─Źov├ę slov├í za haliere v dol├íroch v porovnan├ş s cenou, ktor├║ plat├şte za textov├║ reklamu Google alebo dokonca za Facebook reklama, "

reklamy
M├┤┼żete pon├║ka┼ą ceny za k─ż├║─Źov├ę slov├í v YouTube rovnako ako Google.

Julie tie┼ż hovor├ş o inom type reklamy pre YouTube: ÔÇ×Po odovzdan├ş videa ako propagovan├ęho videa budete ma┼ą pr├şle┼żitos┼ą sp├║┼í┼ąa┼ą tzv. reklamy CTA, CTA znamen├í ÔÇ×v├Żzva na akciuÔÇť. Je na ┼łu mo┼żn├ę klikn├║┼ą a umo┼ż┼łuje v├ím klikn├║┼ą priamo z videa na webov├║ str├ínku. ÔÇť

Podrobn├Ż rozhovor s Juliou Perry n├íjdete na str├ínke Taktika marketingu Killer YouTube pre mal├ę podniky,

# 7: Vyu┼żite ─Ćal┼íie platformy soci├ílnych m├ędi├ş.

YouTube Je to platforma soci├ílnych m├ędi├ş, nie ostrov. Tu je nieko─żko sp├┤sobov roz┼í├şrte dosah svojho videa a vylep┼íite ho:

 • Blog to. V┼żdy, ke─Ć uverejn├şte nov├ę video, mali by ste vytvori┼ą blogov├Ż pr├şspevok okolo, Pou┼żite n├ízov bohat├Ż na k─ż├║─Źov├ę slov├í a dopl┼łte svoj pr├şspevok vhodn├Żm a doplnkov├Żm obsahom. Toto doru─Ź├ş va┼íe video predplatite─żom va┼íich blogov a zv├Ż┼íi va┼íe ┼íance na n├íjdenie vo vyh─żad├ívan├ş. Navy┼íe m├┤┼żete prida┼ą svoje vlastn├ę tla─Źidl├í na zdie─żanie na svojom blogu, ─Źo ostatn├Żm u─żah─Ź├ş zdie─żanie v├í┼ího obsahu.
 • Uverejni┼ą na Facebook, ─îi u┼ż na svojej profilovej alebo firemnej str├ínke oslovi┼ą ove─ża ┼íir┼íie publikum v roku 2007 Facebook, Video je tie┼ż skvel├Ż sp├┤sob, ako zv├Ż┼íi┼ą svoju EdgeRank.
 • Tweet to. Dobr├Ż obsah ide ─Ćalej Twitter,
 • Po┼ílite to Trip Trip. T├íto str├ínka so soci├ílnymi z├ílo┼żkami bola v┼żdy v├Żkonn├Żm meradlom a ned├ívno bola na ┼ípi─Źke Facebook (├üno, Facebook!) nasmerova┼ą v├Ą─Ź┼íinu webov├ęho prenosu v USA. USA pre str├ínky soci├ílnych siet├ş.

# 8: Skontrolujte ┼ítatistiku servera YouTube Pre viac inform├íci├ş.

YouTube Obsahuje v├Żkonn├║ anal├Żzu, ktor├í v├ím d├í predstavu o tom, kto sleduje va┼íe vide├í a ako ich objavil. M├┤┼żete Zhroma┼ż─Ćujte inform├ície v samostatnom videu alebo vo v┼íetk├Żch vide├ích, ktor├ę ste nahrali,

Pri prezeran├ş najsledovanej┼í├şch vide├ş alebo najob─ż├║benej┼í├şch vide├ş z komunity (koment├íre, p├í─Źi sa mi at─Ć.) Sa m├┤┼że zisti┼ą, ak├Ż typ obsahu rezonuje s cie─żov├Żm publikom.

postrehy
N├íjdite si ─Źas na presk├║manie svojej anal├Żzy YouTube,

Na záver

Vytvoren├şm obsahu, ktor├Ż rezonuje s va┼í├şm publikom, vytvoren├şm zna─Źkov├ęho kan├íla a pou┼żit├şm bulletinov a rekl├ím, m├┤┼żete zv├Ż┼íi┼ą n├ívratnos┼ą svojich invest├şci├ş do vytv├írania online vide├ş,

Toto je v┼íak len za─Źiatok zv├Ż┼íenia vidite─żnosti online prostredn├şctvom marketingu. YouTube,

─îo mysl├ş┼í? Ak├ę tipy a techniky ste pou┼żili na marketing svojej firmy alebo neziskovej organiz├ície pomocou vide├ş online? Svoje koment├íre zanechajte v poli ni┼ż┼íie.