8 skvel├ę doplnky WordPress pre mega-menu pre lep┼íiu navig├íciu na str├ínkach

┼Żelali ste si niekedy, aby va┼íe ponuky boli trochu viac … mega? M├í┼í ┼í┼ąastie Mega ponuky s├║ rozba─żovacie ponuky s mnoh├Żmi funkciami, ktor├ę sa objavia, ke─Ć pou┼ż├şvate─ż prejde na polo┼żku ponuky alebo klikne na ┼łu.

Ak si nie ste ist├ş, o ─Źom hovor├şm, tu je pr├şklad z n├í┼ího predch├ídzaj├║ceho n├ívrhu:

Namiesto mal├ęho zoznamu str├ínok, ktor├ę sa zobrazia pri pos├║van├ş, z├şskate omnoho funk─Źnej┼íiu a u┼żito─Źnej┼íiu ponuku.

Ako vid├şte vo vy┼í┼íie uvedenom pr├şklade, mega ponuky maj├║ vo v┼íeobecnosti niektor├ę ┼ípecifick├ę vlastnosti:

 • S├║ dos┼ą ve─żk├ę. To ich rob├ş tak mega, ┼że?
 • Zobrazuj├║ ve─ża inform├íci├ş naraz, bez potreby pos├║vania.
 • Zobrazuj├║ sa iba kliknut├şm my┼íou alebo kliknut├şm, a nie ako statick├í s├║─Źas┼ą navig├ície na webe.

Ale pokia─ż va┼ía t├ęma nie je vybaven├í zabudovanou funkciou mega ponuky, mus├şte sa obr├íti┼ą na doplnok, aby ste pre svoje webov├ę str├ínky WordPress z├şskali mega ponuky.

V tomto pr├şspevku sa chyst├ím diskutova┼ą a odporu─Źi┼ą niektor├ę z najlep┼í├şch doplnkov WordPress pre mega-menu. Najprv si v┼íak mysl├şm, ┼że je d├┤le┼żit├ę diskutova┼ą o tom, ─Źi je pre v├ís skuto─Źne dobr├Ż n├ípad z├şska┼ą jeden z t├Żchto doplnkov mega menu a pou┼żi┼ą ho na svojich str├ínkach …

S├║ mega ponuky vhodn├ę na pou┼żite─żnos┼ą?

Na┼í┼ąastie u┼ż├şvate─żsk├Ż z├í┼żitok guru Nielsen Norman Group ned├ívno presk├║mal, ─Źi mega ponuky skuto─Źne zlep┼íuj├║ navig├íciu na webe.

Va┼íe zistenia? Pokia─ż prijmete nejak├ę prevent├şvne opatrenia, mega ponuky vo v┼íeobecnosti zlep┼íuj├║ pou┼żite─żnos┼ą v├í┼ího webu t├Żm, ┼że u─żah─Źuj├║ n├ív┼ítevn├şkom n├íjs┼ą to, ─Źo h─żadaj├║.

Ak├ę s├║ tieto opatrenia?

 • Zobrazi┼ą ─Źas – Preto┼że mega ponuky zaberaj├║ ve─żk├║ ─Źas┼ą priestoru na obrazovke, je d├┤le┼żit├ę, aby ste pridali aspo┼ł oneskorenie 0,5 sek├║nd, ak uk├í┼żete svoju ponuku mega, ke─Ć nad ┼łou prejdete kurzorom my┼íi.
 • Zoskupovanie ─Źl├ínkov – Pou┼ż├şvajte ÔÇ×stru─Źn├ę, ale popisn├ę ┼ít├ştkyÔÇť a nezabudnite zoskupi┼ą polo┼żky ponuky do s├║visiacich s├íd. Ka┼żd├║ mo┼żnos┼ą tie┼ż zobrazuje iba raz.

To znamen├í, ┼że ak budete dodr┼żiava┼ą niektor├ę zo z├íkladn├Żch osved─Źen├Żch postupov pri pou┼ż├şvan├ş t├Żchto doplnkov mega ponuky, u─żah─Źia pou┼ż├şvanie v├í┼ího webu.

Najlepšie doplnky WordPress pre megamenu pre rok 2020

Bohu┼żia─ż nie je ve─ża kvalitn├Żch bezplatn├Żch doplnkov megamenu. Preto bude v├Ą─Ź┼íina pr├şspevkov v tomto zozname ÔÇ×najlep┼í├şch zÔÇť pr├ęmiu skres─żova┼ą. Napriek tomu v┼íak zorganizujeme aspo┼ł jednu bezplatn├║ mo┼żnos┼ą, s ktorou m├┤┼żete hra┼ą, ak je v├í┼í rozpo─Źet obmedzen├Ż.

Ako v┼żdy, na konci tohto pr├şspevku sa pok├║sim odporu─Źi┼ą najlep┼í├ş mega-plugin pre va┼íu konkr├ętnu situ├íciu.

Po─Ćme kopa┼ą. Po─Źn├║c …

1, WP Mega Menu od MyThemeShop

WP Mega Menu je pr├ęmiov├í mo┼żnos┼ą od MyThemeShop, ktor├í pracuje na v┼íetk├Żch t├ęmach a m├í tri vstavan├ę ┼ít├Żly.

Vstavan├ę ┼ít├Żly m├┤┼żete pou┼żi┼ą na zobrazenie be┼żn├Żch polo┼żiek ponuky a va┼íich najnov┼í├şch pr├şspevkov (a s├║visiacich inform├íci├ş o meta).

Nie je potrebn├í ┼żiadna konfigur├ícia a integruje sa do nat├şvneho syst├ęmu ponuky WordPress. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je zvoli┼ą po┼żadovan├Ż ┼ít├Żl ponuky mega menu a ste pripraven├ş na preteky.

─Äalej budete ma┼ą ├║pln├║ kontrolu nad zobrazen├Żmi inform├íciami o meta, farbami pou┼żit├Żmi v ponuke mega a anim├íciami, ke─Ć sa ponuka mega objav├ş alebo zmizne.

Na prednom konci s├║ ich mega ponuky nabit├ę programom AJAX, aby sa zaistilo, ┼że va┼íe str├ínky nespomalia.

A ak ste v├Żvoj├ír, zamilujete si mo┼żnos┼ą prisp├┤sobenia v┼íetk├ęho pomocou vstavan├Żch filtrov.

Celkovo vzat├ę, WP Mega Menu je r├Żchly a ─żahk├Ż sp├┤sob, ako prida┼ą nejak├ę skvel├ę mega ponuky na va┼íe str├ínky WordPress.

cena: 29 dolárov

2, Max Mega Menu

Max Mega Menu

Max Mega Menu je jedinou bezplatnou mo┼żnos┼ąou v tomto zozname, ktor├í by mohla vysvetli┼ą, pre─Źo je tak popul├írna pri viac ako 100 000 akt├şvnych in┼ítal├íci├ích pod─ża adres├íra doplnkov WordPress.org.

Max Mega Menu je ─żahk├ę rie┼íenie, ktor├ę automaticky prev├ídza va┼íe existuj├║ce ponuky do mega pon├║k, ktor├ę potom m├┤┼żete navrhn├║┼ą a prida┼ą widgety, aby ste mohli vyu┼ż├şva┼ą vstavan├ę mo┼żnosti konfigur├ície.

Ak potrebujete viac mega menu, Max Mega Menu podporuje viac umiestnen├ş menu s r├┤znymi nastaveniami pre ka┼żd├ę miesto.

Ak chcete vytvori┼ą svoje ponuky, ponuka Max Mega Menu obsahuje ─żahko pou┼żite─żn├Ż gener├ítor drag and drop a ─żahko pou┼żite─żn├ę rozhranie na prid├ívanie polohy, prechody a ┼ít├Żl.

Nezabudnite: widgety vo svojich mega ponuk├ích m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą s doplnkom, ktor├Ż otv├íra dvere a prid├íva v┼íetky druhy prvkov, ako napr├şklad:

 • mapy
 • Kontaktn├ę formul├íre
 • kalend├íra
 • … ─îoko─żvek, ─Źo je widget!

Pokia─ż ide o zobrazovanie va┼íich mega pon├║k, m├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą umiestni┼ą kurzor my┼íi, sk├║si┼ą kurzor my┼íi alebo klikn├║┼ą na polo┼żku (A niektor├ę mo┼żnosti odpovede m├┤┼żete nakonfigurova┼ą aj skryt├şm ur─Źit├Żch mo┼żnost├ş ponuky v mobile.

Zatia─ż je v┼íetko k dispoz├şcii v bezplatnej verzii doplnku. Ak h─żad├íte profesion├ílnu verziu, budete ma┼ą pr├şstup k mnoh├Żm nov├Żm funkci├ím, najm├Ą:

 • Lepkav├ę ponuky
 • Akorde├│n a vertik├ílne ponuky.
 • Vlastn├Ż ┼ít├Żl polo┼żky pre jednotliv├ę polo┼żky ponuky
 • Vyh─żadajte pol├ş─Źka vo va┼íich mega ponuk├ích
 • Podpora produktov WooCommerce a Easy Digital Downloads na zobrazenie va┼íich produktov
 • Niektor├ę ─Ćal┼íie dobroty …

Ak chcete bezplatn├Ż doplnok megamenu, je to pre v├ís ├║plne najlep┼íia vo─żba. Verzia Pro poskytuje dostatok funkci├ş, aby sa va┼ía ┼íekov├í kni┼żka vyplatila vysk├║┼ía┼ą.

cena: Zadarmo. Verzia Pro za─Ź├şna od 29 dol├írov za licenciu na jednu str├ínku

3, Obratn├ę menu

Obratn├ę menu

Slick Menu je doplnok ponuky WordPress s kompletn├Żmi slu┼żbami, ktor├Ż pon├║ka mno┼żstvo funkci├ş na vylep┼íenie v┼íetk├Żch aspektov pon├║k WordPress.

Doplnok funguje tak, ┼że v├ím poskytuje ┼żiv├ę rozhranie na prisp├┤sobenie na vytv├íranie a navrhovanie pon├║k. Preto┼że pou┼ż├şvate ┼ítandardn├ę rozhranie prisp├┤sobova─Źa WordPress, na ktor├ę ste u┼ż pravdepodobne zvyknut├ş, uvid├şte ka┼żd├ę nastavenie v re├ílnom ─Źase.

Pre ka┼żd├║ vytvoren├║ ponuku m├┤┼żete vytvori┼ą neobmedzen├ę ├║rovne pon├║k, z ktor├Żch ka┼żd├í m├í svoj vlastn├Ż osobitn├Ż ┼ít├Żl.

Jedine─Źnou vlastnos┼ąou je mo┼żnos┼ą prid├íva┼ą vide├í YouTube ako fondy do polo┼żiek ponuky, Pozn├íte tie skvel├ę pozadie z├íhlavia videa? M├┤┼żete to prida┼ą do polo┼żiek ponuky! Len nezabudnite t├║to funkciu nezneu┼ż├şva┼ą, aby ste nenaru┼íili ─Źitate─żov.

Do ponuky m├┤┼żete prida┼ą e┼íte viac ┼ít├Żlu pomocou 14 r├┤znych anim├íci├ş vzh─żadu ponuky, ako aj 45 r├┤znych anim├íci├ş polo┼żiek ponuky ().

Na svoj web m├┤┼żete tie┼ż prida┼ą filtre obsahu v┼żdy, ke─Ć sa otvor├ş polo┼żka ponuky. Ak napr├şklad chcete do zvy┼íku svojich str├ínok prida┼ą nieko─żko odtie┼łov ┼íedej, aby ste sa mohli skuto─Źne zamera┼ą na svoje menu, m├┤┼żete to urobi┼ą priamo z rozhrania doplnku.

Ak chcete ├şs┼ą nad r├ímec jednoduchej praktickosti a prida┼ą do svojich mega pon├║k nezabudnute─żn├Ż ┼ít├Żl, je to pre v├ís dobr├í vo─żba.

cena: 39 dolárov so štandardnou licenciou Envato

4, Superfly

Super let

Superfly je flexibiln├Ż doplnok ponuky WordPress, ktor├Ż mo┼żno pou┼żi┼ą na vylep┼íenie va┼íich existuj├║cich pon├║k alebo na vytvorenie samostatn├Żch pon├║k v r├┤znych ┼ít├Żloch.

Pomocou programu Superfly m├┤┼żete vytv├íra┼ą nasleduj├║ce typy pon├║k:

 • tla─Źi┼ą
 • k─║zanie
 • statick├Ż
 • Ikony Panely n├ístrojov
 • Ponuky na cel├║ obrazovku

Stoj├ş za zmienku, ┼że v├Ą─Ź┼íina z t├Żchto pon├║k je vertik├ílne ponuky, namiesto tradi─Źnej┼í├şch horizont├ílnych pon├║k pou┼ż├şvan├Żch v├Ą─Ź┼íinou t├ęm. To znamen├í, ┼że ponuky be┼żia zhora nadol, nie zo strany na stranu.

Aj ke─Ć to pon├║ka v┼íetky tie pokro─Źil├ę ┼ít├Żly menu, nemus├şte ich pou┼ż├şva┼ą. Ak chcete tradi─Źnej┼í├ş ┼ít├Żl, m├┤┼żete vytvori┼ą z├íkladn├ę vertik├ílne menu a prida┼ą funkcie mega menu do podkateg├│ri├ş, ako je napr├şklad vy┼í┼íie uveden├í sn├şmka obrazovky.

Superfly v├ím tie┼ż d├íva ve─żk├║ kontrolu nad responz├şvnym dizajnom va┼íej ponuky. Niektor├ę funkcie m├┤┼żete ─żahko zapn├║┼ą alebo vypn├║┼ą v z├ívislosti od zariadenia n├ív┼ítevn├şka.

Ak chcete vytvori┼ą ─Źo najviac mega pon├║k, Superfly v├ím umo┼ż┼łuje zahrn├║┼ą widgety, kr├ítke k├│dy a vlastn├Ż HTML do polo┼żiek ponuky. A tie┼ż v├ím umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą ponuky, ktor├ę id├║ hore 4 ├║rovne h─║bky.

A rovnako ako ostatn├ę doplnky, m├í aj r├┤zne mo┼żnosti pre ┼ít├Żly a anim├ície.

Aj ke─Ć Superfly nebude fungova┼ą, ak si chcete zachova┼ą existuj├║ce horizont├ílne menu, je to skvel├í vo─żba pre t├Żch, ktor├ş si chc├║ osvoji┼ą ┼ít├Żl vertik├ílnej ponuky.

cena: 29 dolárov so štandardnou licenciou Envato

5, Hrdinov├ę menu

Hrdinov├ę menu

Hero Menu je pr├ęmiov├Ż doplnok, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że vytvori┼ą v┼íetko od hlavn├Żch hrdinsk├Żch pon├║k a┼ż po tradi─Źn├ę mega ponuky a jednoduch├ę rozba─żovacie ponuky.

Obsahuje jednoduch├ę rozhranie typu back-end, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą ponuky pomocou editora drag and drop. Ak m├┤┼żete vytvori┼ą norm├ílne ponuky WordPress, nebudete ma┼ą probl├ęm odhali┼ą tvorcu ponuky Hero Menu.

M├┤┼żete ─żahko prisp├┤sobi┼ą farby a prida┼ą pozadie. A ke─Ć je ─Źas vybra┼ą si, ─Źo je v mega ponuke, m├┤┼żete si vybra┼ą z r├┤znych typov obsahu, ako napr├şklad:

 • Zoznamy publik├íci├ş
 • Text / HTML
 • Be┼żn├ę zoznamy
 • Kontaktn├ę formul├íre
 • mapy
 • obraznos┼ą

Ponuka Hero obsahuje tie┼ż viac ako 270 ikon, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą.

Ak prev├ídzkujete obchod s elektronick├Żm obchodom, budete tie┼ż radi, ke─Ć sa Hero Menu plne integruje s WooCommerce a umo┼żn├ş v├ím zobrazova┼ą va┼íe produktov├ę polo┼żky v jeho mega ponuk├ích.

V┼íeobecne plat├ş, ┼że s viac ako 3.000 predajov a hodnotenie 4.54 hviezdi─Źiek, Hero Menu je jednou z najpopul├írnej┼í├şch mo┼żnost├ş mega menu v Code Canyon.

cena: 20 dolárov so štandardnou licenciou Envato

6, UberMenu

UberMenu

Zatia─ż ─Źo hrdinsk├ę menu je jeden z najob─ż├║benej┼íie doplnky pre mega menu v k├│de Canyon, UberMenu z─Ćaleka najob─ż├║benej┼íie opcia s viac ako 65 000 predajmi a kvalifik├íciou 40,67 hviezdi─Źiek.

Pre─Źo ─żudia tak ve─żmi miluj├║ UberMenu? Mo┼żno preto, ┼że ste ho nakonfigurovali pomocou ─żahko pou┼żite─żn├ęho syst├ęmu mrie┼żky, na ktorom m├┤┼żete zalo┼żi┼ą v┼íetky svoje mega ponuky. Vytvorte si vlastn├ę rozlo┼żenie st─║pcov a riadkov a potom ho vypl┼łte takmer ─żubovo─żn├Żm obsahom.

UberMenu umo┼ż┼łuje zahrn├║┼ą vlastn├ę HTML. kr├ítke k├│dy, widgety a ove─ża viac.

Po vytvoren├ş obsahu ponuky m├┤┼żete upravi┼ą viac ako 50 r├┤znych nastaven├ş ┼ít├Żlov pomocou nat├şvneho rozhrania prisp├┤sobenia aplik├ície WordPress pre uk├í┼żky v re├ílnom ─Źase.

UberMenu tie┼ż zah┼Ľ┼ła dynamick├ę generovanie polo┼żiek na vytv├íranie podponuiek na z├íklade kateg├│ri├ş, pr├şspevkov, vlastn├Żch typov pr├şspevkov a ─Ćal┼í├şch. Do mega pon├║k m├┤┼żete prida┼ą aj karty, ak m├íte k dispoz├şcii ve─ża inform├íci├ş.

Ka┼żd├ę mega menu, ktor├ę vytvor├şte, je samozrejme pohotov├ę a hmatov├ę.

A m├┤┼żete si vybra┼ą z mno┼żstva rozba─żovac├şch prechodov CSS3 a troch r├┤znych sp├║┼í┼ąa─Źov ponuky:

Ak chcete popul├írny a dobre podporovan├Ż doplnok s funkciou megamenu bohat├Ż na funkcie, UberMenu je skvelou vo─żbou pre va┼íe str├ínky.

cena: 25 dolárov so štandardnou licenciou Envato

7, WP Mega Menu Pro

8 skvel├ę doplnky WordPress pre mega-menu pre lep┼íiu navig├íciu na str├ínkach 1

Program WP Mega Menu Pro je nezamenite─żn├Ż s doplnkom MyThemeShop, je doplnok s podobn├Żm n├ízvom, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą horizont├ílne a vertik├ílne mega ponuky.

Program WP Mega Menu Pro je dod├ívan├Ż s viac ako 14 r├┤znymi ┼íabl├│nami, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu za─Źa┼ą. Alebo si v┼żdy m├┤┼żete vytvori┼ą svoje vlastn├ę mega menu pomocou vizu├ílneho gener├ítora ponuky drag and drop.

Okrem gener├ítora drag and drop obsahuje WP Mega Menu Pro viac ako 100 r├┤znych mo┼żnost├ş prisp├┤sobenia.

Podobne ako mnoho in├Żch doplnkov, tieto mo┼żnosti zah┼Ľ┼łaj├║ mo┼żnos┼ą nastavi┼ą r├┤zne sp├║┼í┼ąacie a prechodov├ę efekty.

WP Mega Menu Pro okrem toho, ┼że v├ím umo┼ż┼łuje pou┼ż├şva┼ą ak├ęko─żvek z va┼íich existuj├║cich miniaplik├íci├ş, obsahuje aj ┼ípecifick├ę funkcie pre:

 • Registra─Źn├ę / prihlasovacie formul├íre
 • Voz├şky WooCommerce
 • Vyh─żad├ívacie polia

Ak v├ís my┼ílienka mo┼żnosti prida┼ą horizont├ílne a vertik├ílne mega ponuky zaujme, pozrite sa na WP Mega Menu Pro.

cena: 19 dolárov so štandardnou licenciou Envato

8, Hlavn├ę menu Mega

Hlavn├ę menu Mega

Hlavn├ę menu Mega je posledn├Ż doplnok pre megamenu WordPress, ktor├Ż sa zobraz├ş v tomto pr├şspevku.

Hlavn├ę menu Mega v├ím umo┼ż┼łuje zostavi┼ą v┼íetky druhy mega pon├║k z r├┤znych zdrojov obsahu. S n├şm m├┤┼żete prinies┼ą:

 • odkazy
 • text
 • obraznos┼ą
 • widgety
 • shortcodes

Potom m├┤┼żete navrhn├║┼ą tento obsah pomocou r├┤znych farieb, ikon a p├şsiem.

V porovnan├ş s niektor├Żmi doplnkami pre fan├║┼íikov v tomto zozname s├║ n├ívrhy trochu z├íkladn├ę. Z├íkladn├ę v┼íak neznamen├í poruchu. V skuto─Źnosti d├ívam prednos┼ą rozvrhnutiu rozlo┼żenia hlavnej ponuky Mega, preto┼że s├║ ─Źist├ę a ─żahko sa v nich naviguje.

Mega Main Menu je za pouh├Żch 14 dol├írov najlacnej┼í├şm doplnkom v tomto zozname. N├íjdite ─żahk├Ż, minimalistick├Ż sp├┤sob, ako na svoje str├ínky prida┼ą mega ponuky.

Doplnok tie┼ż obsahuje mno┼żstvo pr├ęmiov├Żch roz┼í├şren├ş na pridanie funkci├ş, ako s├║:

 • Interakt├şvne prvky
 • Paralaxa a videoz├íznamy
 • Post mrie┼żky
 • Interakt├şvne mapy a mapy
 • Posuvn├şky a prep├şna─Źe
 • viac

Ak potrebujete niektor├ę z pr├ęmiov├Żch roz┼í├şren├ş, doplnok by mohol by┼ą drah┼í├ş. Pri rozhodovan├ş to nezabudnite. Ostatn├ę doplnky zah┼Ľ┼łaj├║ t├║to funkcionalitu v ich katal├│govej cene bez toho, aby ste ich museli kupova┼ą.

cena: 16 dol├írov za hlavn├Ż doplnok.

Ktor├Ż doplnok WordPress pre megamenu by ste si mali zvoli┼ą?

Ok, to je skvel├Ż zoznam 8 R├┤zne doplnky z megamenu. Ale ktor├ę z t├Żchto doplnkov mega ponuky by ste si naozaj mali zvoli┼ą pre svoje str├ínky? Pozrime sa na p├ír scen├írov …

Ak chcete iba najr├Żchlej┼í├ş a najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako nastavi┼ą mega ponuky norm├ílneho ┼ít├Żlu pre svoj web WordPressVa┼ía najlep┼íia vo─żba je MyThemeShopWP Mega Menu ako jednoduch├ę je pou┼żitie.

Ak chcete bezplatn├Ż doplnok megamenu, potom naozaj nem├íte ve─ża mo┼żnost├ş: Max Mega Menu je to jedin├í pevn├í mo┼żnos┼ą, ktor├í existuje.

Ak chcete by┼ą kreat├şvni s vertik├ílnymi ponukami a so v┼íetk├Żmi druhmi ┼ítylistick├Żch efektovpozeraj niekoho Obratn├ę menu alebo Super let.

Ak chcete nie─Źo vysoko prisp├┤sobite─żn├ę, potom sa pozrite na UberMenu, M├┤┼że to trva┼ą trochu dlh┼íie ako nastavenie WP Mega Menu, ale tie┼ż pon├║ka v├Ą─Ź┼íiu flexibilitu pre t├Żch, ktor├ş s├║ ochotn├ş nastavi┼ą ─Źas.

Zatia─ż ─Źo ─Ćal┼íie mo┼żnosti ponuky mega ponuky v tomto zozname maj├║ st├íle ─Źo pon├║knu┼ą, tie vy┼í┼íie uveden├ę s├║ pod─ża m├┤jho n├ízoru najlep┼íie z najlep┼í├şch. Teraz sa tam dostanete a za─Źnite robi┼ą svoje menu hodn├Żmi mega rozl├ş┼íenia!

8 skvel├ę doplnky WordPress pre mega-menu pre lep┼íiu navig├íciu na str├ínkach 2