8 Probl├ęmy a rie┼íenie probl├ęmov s OnePlus X

OnePlus X je ├║┼żasn├Ż smartphone strednej triedy, ktor├Ż prin├í┼ía nielen ┼ípi─Źkov├ę ┼ípecifik├ície, ale aj dostupn├║ cenu. Rovnako ako u ktor├ęhoko─żvek z smartphones, aj tento m├í svoj spravodliv├Ż podiel na probl├ęmoch. Tento ─Źl├ínok je o naj─Źastej┼í├şch probl├ęmoch s OnePlus X a ich rie┼íen├ş. Aj ke─Ć viem, ┼że neexistuje sp├┤sob, ak├Żm by sme mohli uvies┼ą v┼íetky probl├ęmy, s ktor├Żmi sa m├┤┼żete pri OnePlus X stretn├║┼ą, prinajmen┼íom to s├║ tie, ktor├ę sa dej├║ mnoh├Żm ─żu─Ćom a m├íme po ruke rie┼íenie.

Tento ─Źl├ínok o probl├ęmoch a odstra┼łovan├ş probl├ęmov OnePlus X sa bude zaobera┼ą v├Ą─Ź┼íinou probl├ęmami zalo┼żen├Żmi na softv├ęri alebo probl├ęmami, ktor├ę m├┤┼żete ─żahko vyrie┼íi┼ą sami. Tento ─Źl├ínok nep├┤jde hlb┼íie do probl├ęmov s hardv├ęrom, preto┼że nie je mo┼żn├ę vykon├íva┼ą opravy sami. Ak m├íte extr├ęmne probl├ęmy s hardv├ęrom, d├┤razne v├ím odpor├║─Źame, aby ste smartphone odovzdali certifikovan├ęmu technikovi a probl├ęm vyrie┼íili. Tak┼że teraz bez ─Ćal┼í├şch okolkov za─Źnime s probl├ęmami a rie┼íen├şm probl├ęmov s OnePlus X.

Probl├ęm 1 – Menu sa nezobrazuje

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia hl├ísia, ┼że po stla─Źen├ş tla─Źidla ponuky na domovskej obrazovke sa ikona zoznamu aplik├íci├ş ani nezobraz├ş. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że chyba ich automaticky presmeruje na domovsk├║ obrazovku, aj ke─Ć sa otvor├ş ponuka.

zásuvka na aplikáciu - oneplus x
  Jedn├Żm zo z├íkladn├Żch rie┼íen├ş je jednoducho re┼ítartova┼ą smartf├│n. M├┤┼żete to urobi┼ą, ale stla─Źen├şm vyp├şna─Źa a odtia─żto vyberte mo┼żnos┼ą re┼ítartu. ─Äal┼í├ş pou┼ż├şvate─ż uviedol, ┼że povolen├şm panela vyh─żad├ívania Google na domovskej obrazovke sa ich probl├ęm vyrie┼íil. Aj ke─Ć sa to zd├í ako dlh├Ż z├íber, ale z├║fal├ę ─Źasy vy┼żaduj├║ z├║fal├ę opatrenia. Aj ke─Ć sa t├Żm probl├ęm nevyrie┼íi, m├┤┼żete ├şs┼ą do nastavenie > Aplik├ície > Sp├║┼í┼ąa─Ź > Vyma┼żte medzipam├Ą┼ą. To m├┤┼że probl├ęm vyrie┼íi┼ą.

Probl├ęm 2 – Probl├ęmy s zaostrovan├şm fotoapar├ítu

Toto je jeden z hlavn├Żch probl├ęmov OnePlus X a pou┼ż├şvatelia ho ─Źasto hl├ísili. Mnoho ─żud├ş uviedlo, ┼że sa pomocou fotoapar├ítu nedok├ízali zamera┼ą na ┼żiadny predmet.

zameranie - oneplus x
  OnePlus si je tohto probl├ęmu vedom├Ż a u┼ż predstavil a aktualizoval svoj vlastn├Ż vzh─żad pre Android s n├ízvom Oxygen. Mali by ste aktualizova┼ą svoj smartphone na najnov┼íiu verziu, ale na Oxygen 2.2.0 je ten, ktor├Ż sa star├í o probl├ęmy so zaostrovan├şm. Ak probl├ęmy pretrv├ívaj├║, d├┤razne odpor├║─Źam pou┼żi┼ą aplik├íciu fotoapar├ítu tretej strany, aby ste sa lep┼íie zamerali na objekty. Mnoho ─żud├ş uviedlo, ┼że na vine je aplik├ícia pre skladov├ę fotoapar├íty, ktor├í sa dod├íva so smartf├│nom.

Probl├ęm 3 – Probl├ęmy s bleskom fotoapar├ítu

Niektor├ş ─żudia uviedli, ┼że v aplik├ícii OnePlus X nem├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą blesk.

Flash - oneplus x
  Mo┼żnos┼ą blesku nie je k dispoz├şcii v re┼żime HDR, tak┼że ho mus├şte znova vypn├║┼ą, aby ste znova z├şskali flexibilitu. Niektor├ę ─Ćal┼íie funkcie, ako napr├şklad Clear Image a Beauty, deaktivuj├║ blesk. Jednoducho ich vypnite, aby ste mohli znova pou┼żi┼ą blesk. Ak m├íte st├íle probl├ęmy s odp├ílen├şm blesku v skladovej aplik├ícii, d├┤razne v├ím odpor├║─Źame vybra┼ą si jednu z najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre fotoapar├íty pre Android a zisti┼ą, ─Źi probl├ęm pretrv├íva. Existuje vysok├í pravdepodobnos┼ą, ┼że blesk za─Źne spr├ívne fungova┼ą s aplik├íciou tretej strany.

Probl├ęm 4 – Vybitie bat├ęrie

Pou┼ż├şvatelia OnePlus X hl├ísili mimoriadnu spotrebu bat├ęrie po vydan├ş ka┼żdej aktualiz├ície pre smartphone. Jedna konkr├ętna aktualiz├ícia s n├ízvom 2.1.2 skuto─Źne vzal v├Żdr┼ż bat├ęrie m├Ąsiarovi a v├Żrazne ju zn├ş┼żil.

  V prvom rade ide o aktualiz├íciu na najnov┼íiu verziu, ktor├║ OnePlus vydal. Odvtedy sa ve─żmi zlep┼íili 2.1.2 aktualiz├ícia a bolo vyrie┼íen├Żch ve─ża probl├ęmov t├Żkaj├║cich sa bat├ęrie. Mimoriadne vybitie bat├ęrie mo┼żno prip├şsa┼ą jedinej ne─Źestnej aplik├ícii be┼żiacej na pozad├ş. Zistite, ktor├í aplik├ícia sp├┤sobuje po┼íkodenie, deaktivujte ju alebo ju zakopte jednoduch├Żm odin┼ítalovan├şm Facebook je zn├íme, ┼że aplik├ícia skuto─Źne stresuje syst├ęm. Odpor├║─Źam v├ím, aby ste chv├ş─żu pou┼ż├şvali webov├║ verziu a zistili, ─Źi existuje rozdiel. Ak chcete zisti┼ą, ─Źi v├ím to pom├íha, pou┼żite jednu z najlep┼í├şch aplik├íci├ş na ┼íetrenie bat├ęrie pre Android.

Probl├ęm 5 – Vibr├ície po─Źas hovorov

M├íte pr├şjemn├Ż hovor a zrazu smartf├│n za─Źne vibrova┼ą. Vibr├ície netrvaj├║ dlho a zd├í sa, ┼że ste dostali spr├ívu alebo upozornenie na soci├ílne m├ędi├í, ale nie je to tak. Mnoho ─żud├ş hl├ísilo toto bizarn├ę spr├ívanie a vyskytuje sa alarmuj├║co ─Źasto.

Prebudenie dvojit├Żm klepnut├şm - oneplus x
  Tento probl├ęm sme vystopovali sp├Ą┼ą k funkcii dvojit├ęho prebudenia, ktor├í sa nach├ídza na OnePlus X. M├┤┼żete ju vypn├║┼ą a zastavi┼ą tak z├íhadn├ę a ├║primne povedan├ę dr├í┼żdiv├ę vibr├ície po─Źas hovorov. St├íva sa to preto, ┼że sa obrazovka telef├│nu smartphone vypne a funkcia sa spust├ş. A ke─Ć posuniete smartf├│n do r├║k, telef├│n si mysl├ş, ┼że dvakr├ít ┼ąuknete.

Probl├ęm 6 – Probl├ęmy s povolen├şm aplik├ície

Mnoho pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że povolenia aplik├íci├ş pre r├┤zne aplik├ície nie s├║ trval├ę. Tieto probl├ęmy nie s├║ tak├ę ve─żk├ę a s├║ sk├┤r nepr├şjemnos┼ąou ako probl├ęmom. Ich rie┼íenie je v┼íak celkom jednoduch├ę.

povolenia aplikácie - oneplus x
  Cho─Ćte do nastavenie > Spr├ívca aplik├íci├ş. Odtia─ż vyberte aplik├íciu, ktor├í v├ís ob┼ąa┼żuje s povoleniami aplik├ície, a klepnite na ┼łu. Zobraz├ş sa nov├í ponuka s r├┤znymi dostupn├Żmi mo┼żnos┼ąami a niektor├Żmi podrobnos┼ąami. Uvid├şte ve─żk├ę tla─Źidlo s n├ípisom Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą. Klepnite na to a probl├ęmy sa vyrie┼íia. Potom sta─Ź├ş u┼ż len re┼ítartova┼ą svoj chytr├Ż telef├│n a m├┤┼żete ├şs┼ą.

Probl├ęm 7 -Karta micro-SD m├í probl├ęmy

Vo viacer├Żch spr├ívach sme videli, ┼że karta micro-SD v OnePlus X nefunguje spr├ívne. Smartf├│n odmieta, ┼że by kartu v├┤bec zistil. Na┼í┼ąastie m├┤┼żete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą nieko─żk├Żmi krokmi.

micro SD - Oneplus x
  Najprv sa uistite, ┼że je va┼ía karta micro-SD v prev├ídzkyschopnom stave. M├┤┼żete to urobi┼ą tak, ┼że vlo┼ż├şte ─Ćal┼í├ş telef├│n a uvid├şte, ─Źi sa zobraz├ş. Pr├şpadne m├┤┼żete kartu skontrolova┼ą aj pomocou ┼ítandardnej ─Ź├şta─Źky kariet. Ak je karta v poriadku a st├íle sa nezobrazuje vo va┼íom smartf├│ne. Mus├şte ho manu├ílne naform├ítova┼ą na form├ít NTFS. M├┤┼żete to tie┼ż urobi┼ą jednoducho. Vlo┼żte slot pre kartu micro-SD do ─Ź├şta─Źky kariet. Pripojte ─Ź├şta─Źku k a Windows PC. Ke─Ć sa karta micro-SD zobraz├ş vo va┼íej kni┼żnici, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi. Vyberte polo┼żku Form├ít Ke─Ć sa objav├ş nov├í ponuka, jednoducho vyberte s├║borov├Ż syst├ęm a nastavte ho na NTFS. Kliknite na tla─Źidlo ┼ítart za─Źa┼ą proces. Ak bola karta ├║spe┼íne naform├ítovan├í, vlo┼żte ju do OnePlus X a malo by znova fungova┼ą dobre.

Probl├ęm 8 – Pripojenie LTE je hrozn├ę

LTE a Wifi - oneplus x

Toto je jedin├Ż probl├ęm, ktor├Ż sa ned├í vyrie┼íi┼ą. Ak m├íte OnePlus X v USA, je pravdepodobn├ę, ┼że budete pou┼ż├şva┼ą pripojenie LTE vo vidieckych aj mestsk├Żch oblastiach. Smartf├│n bohu┼żia─ż nepodporuje p├ísma 12 a 17.

Toto s├║ p├ísma, ktor├ę s├║ n├íhodou najlep┼íie pri poskytovan├ş vynikaj├║ceho pripojenia LTE. Ak smartf├│n nepod├íva dobr├Ż v├Żkon, bohu┼żia─ż sa budete musie┼ą spolieha┼ą na Wi-Fi pripojenie, nie na 4G LTE.

Záver

Toto bolo nieko─żko hlavn├Żch probl├ęmov s OnePlus X a ich rie┼íenie. D├║fam, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pom├┤┼że pri rie┼íen├ş ak├Żchko─żvek probl├ęmov, s ktor├Żmi sa m├┤┼żete pri smartf├│ne stretn├║┼ą. Smartf├│n strednej triedy je neuverite─żn├Ż, najm├Ą za maloobchodn├║ cenu, ktorou sa v dne┼ínej dobe pohybuje.

Ak m├íte ─Ćal┼íie ot├ízky t├Żkaj├║ce sa rie┼íen├ş alebo probl├ęmov, pokojne sa s nami porozpr├ívajte v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch, som si ist├Ż, ┼że uvar├şme rie┼íenie va┼íej ┼ąa┼żkej situ├ície.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku