8 Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre HTC One X: Techie’s Dream

Spolo─Źnos┼ą HTC ned├ívno predstavila nieko─żko skvel├Żch telef├│nov a jeden z najob─ż├║benej┼í├şch Androidov smartphones je HTC One X. Telef├│n bol vydan├Ż pred nieko─żk├Żmi rokmi, ale st├íle je to fantastick├Ż smartf├│n s Androidom na prehliadanie webu, sledovanie HD vide├ş a hranie hier.

Aj ke─Ć som fan├║┼íikom najnov┼íieho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania HTC, pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie na star┼íom HTC sa mi ve─żmi nep├í─Źi smartphones vr├ítane One X a ak h─żad├íte nie─Źo nov├ę vo svojom HTC One X, potom by som odporu─Źil vysk├║┼ía┼ą vlastn├║ ROM.

Po in┼ítal├ícii pam├Ąte ROM sa v├í┼í HTC One X bude c├şti┼ą ove─ża lep┼íie, preto┼że z├şskate skvel├ę nov├ę funkcie a optimaliz├ície v├Żkonu. Preto┼że je HTC One X trochu star├Ż, nie je k dispoz├şcii ve─ża skvel├Żch vlastn├Żch ROM a niektor├ę z nich boli ukon─Źen├ę.

Po presk├║man├ş r├┤znych dostupn├Żch mo┼żnost├ş som zostavil zoznam ├┤smich najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre HTC One X. Tento zoznam predstavuje m├┤j n├ízor a m├┤┼żu existova┼ą pou┼ż├şvatelia, ktor├ş uprednost┼łuj├║ in├ę pam├Ąte ROM, ktor├ę v tomto zozname nie s├║.

─îo je to vlastn├í ROM a pre─Źo by ste si ju mali nain┼ítalova┼ą do telef├│nu HTC One X?

Vlastn├í ROM je v z├ísade firmv├ęr vytvoren├Ż v├Żvoj├írmi tret├şch str├ín a t├║to ROM m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą a pou┼żi┼ą namiesto ┼ítandardn├ęho firmv├ęru telef├│nu.

Zatia─ż ─Źo sp├║┼í┼ąa─Źe a ─Ćal┼íie aplik├ície robia skvel├║ pr├ícu pri prisp├┤sobovan├ş smartphones, ROM s├║ pravdepodobne najlep┼í├ş sp├┤sob, ako si prisp├┤sobi┼ą telef├│n, ak chcete ├║plne nov├Ż firmv├ęr.

ROMy m├┤┼żu v├í┼í telef├│n vylep┼íi┼ą r├┤znymi sp├┤sobmi.

M├┤┼żu pred─║┼żi┼ą v├Żdr┼ż bat├ęrie v├í┼ího HTC One X. Ak chcete z├şska┼ą viac ┼í┼ąavy z bat├ęrie, mali by ste zv├í┼żi┼ą flashovanie vlastnej pam├Ąte ROM v telef├│ne. V├í┼í smartphone by mal by┼ą pohotovej┼í├ş a pohotovej┼í├ş. Ak chcete ur├Żchli┼ą svoj HTC One X, in┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM je spr├ívna vec. Pou┼ż├şvajte mno┼żstvo skvel├Żch funkci├ş. Vlastn├ę pam├Ąte ROM obsahuj├║ aj mno┼żstvo nov├Żch funkci├ş, ktor├ę si budete m├┤c┼ą u┼żi┼ą vo svojom zariaden├ş HTC One X. Nov├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie. Zatia─ż ─Źo niektor├ę vlastn├ę ROMy maj├║ vzh─żad takmer na sklade, in├ę maj├║ ├║plne nov├ę rozhranie a vy budete pri pou┼ż├şvan├ş telef├│nu HTC One X p├┤sobi┼ą svie┼żim dojmom.

Nieko─żko tipov pred in┼ítal├íciou vlastnej pam├Ąte ROM do telef├│nu HTC One X

Rootovanie je nevyhnutn├ę pred in┼ítal├íciou vlastnej pam├Ąte ROM do telef├│nu HTC One X a ak nie ste obozn├ímen├ş s rootovan├şm, pozrite sa na n├í┼ího sprievodcu rootovan├şm zariaden├ş s Androidom.

─Äalej by ste mali pokra─Źova┼ą iba v rootovan├ş telef├│nu a in┼ítal├ícii vlastn├Żch ROM na vlastn├║ zodpovednos┼ą, preto┼że ide o rizikov├ę postupy. Rovnako zru┼í├şte z├íruku v├Żrobcu.

Pred in┼ítal├íciou vlastnej ROM postupujte pod─ża t├Żchto tipov:

Z├ílohujte v┼íetky d├┤le┼żit├ę s├║bory, preto┼że ├║daje z v├í┼ího telef├│nu bud├║ odstr├ínen├ę. M├┤┼żete sa pozrie┼ą na n├í┼í zoznam desiatich najlep┼í├şch z├ílohovac├şch aplik├íci├ş pre Android. Zaistite, aby bol v├í┼í HTC One X nabit├Ż najmenej 70%. Pre─Ź├ştajte si a dodr┼żujte v┼íetky pokyny od v├Żvoj├íra pam├Ąte ROM spr├ívne. Pokyny si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą vo vl├íkne ROM na f├│rach XDA. Ak nie─Źo zme┼ík├íte, m├┤┼żete skon─Źi┼ą s murovan├Żm One X.

1. Android Revolution HD ROM

androidová revolúcia

Android Revolution HD je fantastick├í vlastn├í ROM, ktor├í je k dispoz├şcii pre nieko─żko Androidov smartphones a z├şskal pozit├şvne recenzie od mnoh├Żch pou┼ż├şvate─żov. Poskytuje poh─żad na skladov├ę z├ísoby a zameriava sa na r├Żchlos┼ą, stabilitu a poskytuje pou┼ż├şvate─żom skvel├║ podporu.

Zalo┼żen├ę na Androide 4.2.2, ROM obsahuje funkciu Sense 5.0 a prin├í┼ía mnoho skvel├Żch funkci├ş, ako s├║ optimaliz├ícia pam├Ąte RAM, podpora OpenVPN a optimaliz├ícia r├Żchlosti.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Odstr├ínen├Ż bloatware Vylep┼íen├í spr├íva virtu├ílnej pam├Ąte Skvel├í v├Żdr┼ż bat├ęrie

Stiahni teraz

2. ROM MaximusHD

maximushd

─Äal┼íou skvelou vlastnou ROM, ktor├║ si m├┤┼żete stiahnu┼ą pre HTC One X, je MaximusHD. Je zalo┼żen├Ż na syst├ęme Android 4.2.2 a prin├í┼ía HTC Sense 5.0, zlep┼íenie r├Żchlosti a podpora Init.d.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Aktualiz├ície OTA Vylep┼íenia v├Żkonu Skvel├í v├Żdr┼ż bat├ęrie

Stiahni teraz

3. crDroid ROM

crdroid

crDroid je zalo┼żen├Ż na zn├ímom firmv├ęri CyanogenMod a prin├í┼ía mnoho ├║┼żasn├Żch funkci├ş, ako napr├şklad Heads Up od SlimKat, dynamick├ę syst├ęmov├ę li┼íty, Halo, Peek, Hover, r├Żchly k├┤┼í sn├şmky obrazovky, li┼íta RAM, rekord├ęr obrazovky, blokovanie Wakelock, obrazovka uzamknutia gest, nahr├ívanie hovorov a gestami kdeko─żvek.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Mo┼żnos┼ą oto─Źenia uzamknutej obrazovky Upozornenie na ned├ívny panel SlimKat

Stiahni teraz

4. Blade ExTrimmed ROM

─Źepe─ż

Blade ExTrimmed je jednou z naj─żah┼í├şch vlastn├Żch ROM, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii pre HTC One X, a prin├í┼ía sp├║┼í┼ąa─Ź Nova, bleskov├Ż prehliada─Ź, uzamknut├║ obrazovku AOSP, shake calc a hudobn├Ż prehr├íva─Ź Omich.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Skvel├í v├Żdr┼ż bat├ęrie Aktualiz├ície OTA Vylep┼íenie r├Żchlosti Tapeta Blade

Stiahni teraz

5. SkyDragon ROM

skydragon

Cie─żom SkyDragon je poskytn├║┼ą pou┼ż├şvate─żom r├Żchlos┼ą, plynulos┼ą a najlep┼íiu v├Żdr┼ż bat├ęrie. Je zalo┼żen├Ż na verzii Android 4.2.2 a prich├ídza so Sense 5.0.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

In┼ítal├ítor v├┤ne T├ęma v├┤ne SkyDragon Zav├ídzacia anim├ícia SkyDragon

Stiahni teraz

6. ROM Orio

orio

Orio ROM je r├Żchla a stabiln├í vlastn├í ROM, ktor├í prich├ídza s r├┤znymi funkciami, ako je in┼ítal├ítor ar├│my, vylep┼íenia v├Żkonu, hladk├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie a Sense. 5 ikony.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Odstr├ínen├Ż bloatware Vynikaj├║ca v├Żdr┼ż bat├ęrie Optimaliz├ície pam├Ąte

Stiahni teraz

7. Nasleduj├║ca kapitola ROM

─Ćal┼íia kapitola

Nasleduj├║ca kapitola ROM je skvel├í vlastn├í ROM, ktor├í prin├í┼ía podporu Init.d, in┼ítal├ítor ar├│my a vylep┼íenia bat├ęrie.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Vylep┼íenia v├Żkonu Bloatware odstr├ínil bal├şk Lyapota modpack

Stiahni teraz

8. Remur Resurrection ROM

remix vzkriesenia

Posledn├í ROM v tomto zozname je Resurrection Remix ROM a ROM je zalo┼żen├í na r├┤znych popul├írnych firmv├ęroch pre Android, ako s├║ CyanogenMod, AOKP a Paranoid Android. Preto, ak h─żad├íte ROM typu All-in-One, je to pravdepodobne spr├ívna vo─żba.

Resurrection Remix prin├í┼ía Halo, Active Display, OmniSwitch, vylep┼íen├ş panela s upozorneniami, anim├íciu ListView, re┼żimy fotoapar├ítu, rekord├ęr obrazovky, CRT anim├ície, v├Żber t├ęm, roz┼í├şren├║ plochu, ochranu s├║kromia, re┼żimy bat├ęrie a vlastn├ę syst├ęmov├ę anim├ície.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Monitor prev├ídzky na stavovom riadku Upozornenia na uzamknutej obrazovke Ovl├ída─Ź v├Żkonu

Stiahni teraz

Záver

Ak chcete zmeni┼ą pocit svojho HTC One X, mali by ste si ur─Źite nain┼ítalova┼ą vlastn├║ ROM. Okrem toho, ┼że z├şskate mno┼żstvo ├║┼żasn├Żch funkci├ş, zlep┼í├ş sa aj v├Żkon telef├│nu a v├Żdr┼ż bat├ęrie.

Ak ste s in┼ítal├íciou vlastn├Żch ROM ├║pln├Żm nov├í─Źikom, vy┼í┼íie uveden├Ż zoznam v├ím pom├┤┼że z├║┼żi┼ą vyh─żad├ívanie ROM a budete m├┤c┼ą n├íjs┼ą perfektn├║ ROM, ktor├í najviac vyhovuje va┼íim potreb├ím.

Pred in┼ítal├íciou ak├Żchko─żvek vlastn├Żch ROM pre HTC One X sa ubezpe─Źte, ┼że ste starostlivo dodr┼żali v┼íetky vy┼í┼íie uveden├ę tipy. Ot├ízky n├ím m├┤┼żete zanecha┼ą v oblasti koment├írov ni┼ż┼íie. Tie┼ż n├ím dajte vedie┼ą o va┼íej ob─ż├║benej vlastnej ROM pre HTC One X.