8 najlepšie trhy na predaj tém a doplnkov WordPress

Ste pripravení pripojiť sa k tisíckam ďalších spoločností WordPress?

Problémom je, že zatiaľ nemáte platformu.

Ak ste práve spustili svoje stránky, skončíte tým, že ohlásite svoju novú tému alebo doplnok malému publiku. To sa premietne do sklamania z predaja.

Čo potom urobíš?

Uvediete svoj úžasný nový produkt na zavedený trh s tisíckami hladných kupcov.

Najlepšie WordPress trhy

Existuje 8 rôznych trhov, pomocou ktorých môžete rozšíriť svoj dosah a dostať svoje výrobky do rúk väčšieho počtu kupujúcich.

Na konci tohto článku poskytnem svoj názor na najlepší postup, takže si prečítajte ďalšie informácie, ak si želáte trochu informácií nad rámec odporúčaní trhu.

Tu je 8 miesta na predaj tém a doplnkov WordPress práve teraz.

1, Tematický les

Themeforest je najväčší tematický trh WordPress na webe. Prevádzkuje ju spoločnosť Envato, ktorá má aj iné trhy s digitálnymi výrobkami.

Téma má viac ako 40 000 tém a šablón, ktoré boli na webe publikované viac ako 3, 00 autorov.

Vysoká návštevnosť, ktorú tento web dostáva, vám pomôže získať prvý predaj a potom prejsť na preteky. Ako už bolo povedané, nie je zaručené, že zarobíte príliš jednoducho tým, že sa tu objavíte. Musíte tiež vytvoriť veľmi kvalitnú tému, ktorá bude zahrnutá v týchto dňoch, takže nezabudnite priniesť svoju najlepšiu prácu.

Ak predávate svoje výrobky výlučne na Themeforest, získate 62.5% z každého predaja. Vaše provízie sa neustále zvyšujú so zvyšovaním vášho celkového predaja. Po dosiahnutí celkových tržieb na svojej platforme 75 000 dolárov si ponecháte 87,50% z každého predaja. Nevýhradní autori dostanú iba 45%.

Aktualizácia: Pozrite sa na túto podrobnú recenziu Freemius ThemeForest a zistite, či by predaj na TF mohol byť pre vás ten pravý.

2, CodeCanyon

CodeCanyon je ďalší populárny trh Envato. Ak hľadáte na predaj doplnkov WordPress, CodeCanyon je dobrým kandidátom na vaše produkty.

Codecanyon

Ako vývojár doplnkov, ktorý sa snaží zarobiť peniaze, je v zásade možné spustiť doplnok Freemium v ​​úložisku doplnkov WordPress alebo sa pokúsiť predať doplnky na vašom webe. S CodeCanyon môžete preskočiť problémy s vytvorením freemiového modelu a okamžite oslovíte široké publikum, čo je asi najťažšia časť predaja vašich vlastných doplnkov online.

Provízie CodeCanyon sa upravujú rovnakým spôsobom ako Themeforest.

Aktualizácia: Tu je ďalší výskumný príspevok spoločnosti Freemius týkajúci sa čísiel za kódovým kaňonom.

3, ŠablónaMonster Marketplace

TemplateMonster je už roky obľúbeným tematickým trhom a jeho produkty často odporúčame v našich tematických kolekciách.

Od roku 2017, TemplateMonster teraz umožňuje externým vývojárom a dizajnérom programu WordPress predkladať svoje produkty na zaradenie na ich trh.

Šablóna monštrum

Výhradní autori zarábajú 50%, aby mohli začať, a až 70%, keď dosiahnu celkové tržby 100 000 dolárov. Noví autori získajú počas prvých niekoľkých 70% dokončenie 3 mesiacov, čo je dobrá výhoda na začiatku vašej platformy. Nevýhradní autori zarábajú 40%, čo je podobné väčšine ostatných uvedených možností.

4, Mojo Market

Trhy Mojo Themes a Mojo Code sa spojili pred niekoľkými rokmi a vytvorili novú platformu Mojo Marketplace.

Mojo Marketplace

Aj keď to nie je také populárne ako Themeforest, jednou z atrakcií trhu Mojo Marketplace je to, že sa priamo integrujú s hostiteľskými platformami ako HostGator. To znamená, že veľa nových používateľov programu WordPress nájde svoje témy a doplnky správne pri vytváraní svojich stránok.

Provízie Mojo Marketplace pre exkluzívnych autorov sa pohybujú od 50 do 70%. Nevýhradní autori si udržiavajú 50% všetkých predajov.

5, ThemeSnap

ThemeSnap je trh pre témy WordPress a Drupal, ako aj HTML šablóny.

ThemeSnap

Aj keď nie je tak populárna ako ostatné trhy, ThemeSnap má veľmi konkurenčné sadzby provízií. Začnete s 55% a môžete vyhrať až 75%. Platí to aj pre autorov, ktorí majú výhradný aj nevýlučný charakter.

Ak chcete okrem tém WordPress predávať témy Drupalu alebo Joomly a byť nevýhradným autorom, bude to skvelý trh.

6, Kreatívny trh

Kreatívny trh umožňuje návrhárom predávať na svojich stránkach témy, šablóny a všetky druhy grafických produktov WP. Kreatívny trh sa líši od ostatných trhov tým, že neexistuje žiadny proces kontroly.

Kreatívny trh

Autori dostávajú paušálnu sadzbu 70% z každého predaja, či už exkluzívneho alebo nie. Ako kreatívny trh môžete uviesť zoznam všetkých ostatných prvkov dizajnu, ktoré ste vytvorili, vrátane písiem, fotografií a ikon. Ak vytvoríte ktorúkoľvek z týchto položiek pri vytváraní témy, môžete ich tiež zabaliť na predaj osobitne na Creative Market.

7, Encoder

Codester je ďalšou skvelou možnosťou na predaj tém a doplnkov WordPress.

Encoder

Nielen pre produkty WordPress, ale aj zoznam skriptov, aplikácií a grafiky na predaj tiež. Codester kladie dôraz na kód a skripty na dané témy, takže zoznam vašich doplnkov WordPress môže byť úžasnou webovou stránkou.

Provízie sú stanovené na 70% pre veteránov aj pre nováčikov. Nevyžadujú sa žiadne minimá ani exkluzivita.

8, WordPress.org

WordPress.org má samostatné úložisko tém a úložisko doplnkov, kde môžete uviesť zoznam svojich produktov WordPress.

Webové stránky WordPress

Hoci vaše témy a doplnky nepredáva na webe wordpress.org, môžete ich odoslať na kontrolu a uverejniť ich, pokiaľ sú bezplatné. Distribúcia, ktorú získate z ich stránok, je, takže získate veľa stiahnutí.

Pri spúšťaní súťažiacich tém som sa rozhodol používať úložisko tém WordPress a predávať prémiové aktualizácie na speňaženie mojej práce. Toto je populárna stratégia pre autorov doplnkov a tém v týchto dňoch.

Ktorý trh by ste mali používať?

Neexistuje žiadny správny alebo nesprávny prístup, ale existuje niekoľko spôsobov, ako by ste sa mohli priblížiť k budovaniu svojho podnikania WordPress.

Výhradné autorstvo

Ak chcete začať s predajom hneď od prémiovej témy, najlepšou stávkou je pravdepodobne Themeforest. Pokiaľ ide o doplnky, vyskúšajte CodeCanyon. Tieto trhy sú mimoriadne populárne a majú exkluzívnych autorov, ktorí zarábajú milióny.

Ako výhradný autor môžete získať vyššiu províziu ako ktorákoľvek iná platforma, keď dosiahnete predajný limit 75 000 dolárov a provízie 87,50%.

Hlavnou nevýhodou tohto prístupu je to, že ste sa vzdali značnej kontroly nad svojou firmou spoločnosti Envato, takže ak sa rozhodnete pre túto stratégiu, budete sa chcieť pokúsiť vytvoriť obľúbenú webovú stránku.

freemium

Ďalším spôsobom, ako rýchlo získať veľa stiahnutí, je použitie témy alebo úložiska doplnkov na stránke wordpress.org. Ďalšou výhodou je, že okrem toho, že získate veľa návštevnosti, môžete na svojich stránkach predávať svoju prémiovú verziu. Namiesto toho, aby ste si ponechali 70% z každého predaja, ponecháte si približne 97% po zaplatení spracovania platieb na PayPal alebo Stripe.

Výzvou je, že je ťažšie vytvárať, spravovať a uvádzať na trh prémiovú aktualizáciu osobitne a ak chcete spravovať pozitívnu reputáciu, budete mať k dispozícii množstvo bezplatných používateľov.

Ďalším prístupom, ktorý môžete použiť pri poskytovaní bezplatných tém, je spoplatnenie personalizačných služieb. Mnohí z jeho používateľov budú hľadať najať vývojárov WordPress pre pokročilejšie možnosti potom, čo začnú používať ich tému.

Nevýhradný autor

Poslednou realizovateľnou možnosťou je vytvorenie prémiových tém a / alebo doplnkov a ich uvedenie na zozname na predaj. Potom sa zaregistrujte ako nevýlučný autor na všetkých tu uvedených trhoch. Ak sa zameriavate na rast svojich stránok a vidíte to len ako spôsob, ako dosiahnuť väčší predaj, provízie vo výške 45 – 70% sa nebudú javiť tak nízke.

Nevýhodou je, že môže byť zložité spravovať produkty na svojom webe a na viacerých rôznych platformách súčasne. Môže to byť výzva na zavedenie nových aktualizácií a vytvorenie jednoduchého toku nahlásenia potom, čo zákazníci uskutočnia nákup.

Aký trh budete používať?

Budete používať trh alebo predávať na svojej vlastnej stránke? Freemium alebo prémia?

Neexistuje žiadne správne alebo nesprávne smerovanie, preto nás informujte v komentároch. Ako predávate svoje produkty WordPress?