8 najlepšie trhy na predaj tém a doplnkov WordPress

Ste pripravení pripojiť sa k tisíckam ďalších spoločností WordPress?

Problém je v tom, že ešte nemáte platformu.

Ak ste práve spustili svoje webové stránky, skončíte inzerovaním svojej novej témy alebo doplnku pre malé publikum. To sa premietne do sklamania z predaja.

Tak čo robíš?

Uvediete svoj neuveriteľný nový produkt na zavedený trh s tisíckami hladných kupcov.

Najlepšie WordPress trhy

Existuje 8 rôznych trhov, pomocou ktorých môžete rozšíriť svoj dosah a dať svoje výrobky do rúk väčšieho počtu kupujúcich.

Na konci tohto článku dám svoj názor na najlepší postup, takže čítajte ďalej, ak chcete viac informácií, ako sú odporúčania trhu.

Tu to je 8 miesta na predaj tém a doplnkov WordPress.

1, Téma Les

Themeforest je najväčší tematický trh WordPress na webe. Spravuje ho spoločnosť Envato, ktorá má aj iné trhy s digitálnymi výrobkami.

Themeforest má viac ako 40 000 tém a šablón, ktoré boli na stránkach zverejnené už viac ako 40 rokov 3, 00 autorov.

Téma Les

Vysoká návštevnosť, ktorú tento web získa, vám pomôže získať prvý predaj a potom sa zúčastniť pretekov. To znamená, že vám nie je zaručené, že zarobíte veľa tým, že sa tu jednoducho preukážete. Okrem toho musíte vytvoriť kvalitnú tému, ktorá bude dnes zahrnutá, takže prineste svoju najlepšiu prácu.

Ak predávate svoje výrobky výlučne na Themeforest, získate 62.5% z každého predaja. Vaše provízie sa neustále zvyšujú so zvyšovaním vášho celkového predaja. Po dosiahnutí celkových tržieb na svojej platforme 75 000 dolárov si ponecháte 87,50% z každého predaja. Nevýhradní autori dostanú iba 45%.

aktualizácia: Pozrite sa na túto hĺbkovú analýzu Freemius ThemeForest a zistite, či by predaj na TF mohol byť pre vás ten pravý.

2, CodeCanyon

CodeCanyon je ďalší populárny trh Envato. Ak chcete predávať doplnky pre WordPress, CodeCanyon je dobrým kandidátom na vaše produkty.

Codecanyon

Ako vývojár doplnkov, ktorý chce zarobiť peniaze, je v zásade možné začať bezplatnými doplnkami v úložisku doplnkov WordPress alebo sa pokúšať predávať doplnky na svojich stránkach. S CodeCanyon môžete ignorovať problémy s vytvorením modelu freemium a okamžite osloviť veľké publikum, čo je možno najťažšia časť predaja vašich vlastných doplnkov online.

Provízie spoločnosti CodeCanyon sa upravujú rovnako ako v prípade Themeforest.

aktualizácia: Tu je ďalší výskumný príspevok spoločnosti Freemius týkajúci sa čísiel za kódovým kaňonom.

3, ŠablónaMonster Marketplace

TemplateMonster je už roky obľúbeným tematickým trhom a jeho produkty odporúčame spravidla v našich tematických kolekciách.

Od roku 2017, TemplateMonster teraz umožňuje externým vývojárom a dizajnérom WordPressu predkladať svoje produkty na zaradenie na ich trh.

Model Monster

Výhradní autori zarábajú 50% na spustenie a až 70%, keď dosiahnu celkový predaj 100 000 dolárov. Noví autori dokončujú v prvých niekoľkých rokoch 70% 3 mesiacov, čo je dobrá výhoda na začiatku vašej platformy. Nevýhradní autori zarábajú 40%, čo je podobné väčšine ostatných uvedených možností.

4, Mojo Market

Trhy Mojo Themes a Mojo Code boli pred niekoľkými rokmi spojené, aby vytvorili novú platformu Mojo Marketplace.

Mojo Marketplace

Aj keď to nie je také populárne ako Themeforest, jednou z atrakcií trhu Mojo Marketplace je to, že sa priamo integrujú s hostingovými platformami, ako je HostGator. To znamená, že veľa nových používateľov programu WordPress nájde svoje témy a doplnky, keď si vytvoria svoju webovú stránku.

Provízie Mojo Marketplace pre exkluzívnych autorov sa pohybujú od 50 do 70%. Nevýhradní autori si ponechávajú 50% všetkých predajov.

5, ThemeSnap

ThemeSnap je trh pre témy WordPress a Drupal, ako aj HTML šablóny.

ThemeSnap

Aj keď nie je tak populárna ako iné trhy, ThemeSnap má veľmi konkurenčné sadzby provízií. Začnete s 55% a môžete zarobiť až 75%. Toto sa okrem toho týka výhradných a nevýlučných autorov.

Ak chcete predať témy Drupal alebo Joomla, okrem tém WordPress a byť nevýlučným autorom, by to bol skvelý trh, ktorý by ste mali zvážiť.

6, Kreatívny trh

Kreatívny trh umožňuje dizajnérom predávať na svojich webových stránkach témy, šablóny a všetky druhy grafických produktov. Kreatívny trh sa líši od ostatných trhov, pretože neexistuje žiadny proces preskúmania.

Kreatívny trh

Autori dostávajú paušálny poplatok 70% z každého predaja, či už exkluzívny alebo nie. Ako kreatívny trh môžete uviesť všetky ďalšie vytvorené dizajnérske funkcie vrátane písiem, fotografií a ikon. Ak jednu z týchto položiek vytvoríte pri vytváraní témy, môžete ich tiež zabaliť na predaj osobitne na Creative Market.

7, Encoder

Codester je ďalšou skvelou možnosťou na predaj tém a doplnkov WordPress.

Encoder

Nielen pre produkty WordPress, ale aj zoznam skriptov, aplikácií a grafiky na predaj. Program Codester kladie dôraz na kód témy a skripty, takže zoznam doplnkov WordPress môže byť neuveriteľnou stránkou.

Provízie sú stanovené na 70% pre veteránov a nováčikov. Nevyžadujú sa žiadne minimá ani exkluzivita.

8, WordPress.org

WordPress.org má samostatný archív tém a doplnok, v ktorom môžete uviesť zoznam svojich produktov WordPress.

Web WordPress

Hoci svoje témy a doplnky nepredáva na stránkach wordpress.org, môžete ich odoslať na kontrolu a publikovať, pokiaľ sú bezplatné. Distribúcia, ktorú získate z ich webových stránok, je, takže budete mať veľa stiahnutí.

Keď som začal súťažiť s témami, rozhodol som sa používať úložisko tém WordPress a predávať prémiové aktualizácie na speňaženie svojej práce. Toto je populárna stratégia pre autorov doplnkov a tém dnes.

Ktorý trh by ste mali používať?

Neexistuje žiadny správny alebo nesprávny prístup, ale existuje niekoľko spôsobov, ako pristupovať k budovaniu vášho podnikania na WordPress.

Výhradné autorstvo

Ak chcete začať okamžite predávať prémiovú tému, najlepšou stávkou je pravdepodobne Themeforest. Pokiaľ ide o doplnky, vyskúšajte CodeCanyon. Tieto trhy sú mimoriadne populárne a majú exkluzívnych autorov, ktorí zarábajú milióny.

Ako výhradný autor môžete získať vyššiu províziu ako ktorákoľvek iná platforma, keď dosiahnete limit predaja 75 000 dolárov a získate províziu 87,50%.

Hlavnou nevýhodou tohto prístupu je, že sa vzdávate prílišnej kontroly nad svojím podnikaním pre spoločnosť Envato; Preto si budete aj naďalej chcieť vytvoriť populárnu webovú stránku, ak si vyberiete túto stratégiu.

freemium

Ďalším spôsobom, ako rýchlo získať veľa stiahnutí, je použitie témy alebo archívu doplnkov na stránke wordpress.org. Ďalšou výhodou je, že okrem príjmu veľkého množstva prevádzky môžete predávať prémiovú verziu svojich webových stránok. Namiesto toho, aby ste si ponechali 70% každého predaja, si po spracovaní platby na PayPal alebo Stripe ponecháte približne 97%.

Výzvou je, že je ťažšie vytvoriť, spravovať a predávať prémiovú aktualizáciu osobitne a ak chcete spravovať pozitívnu reputáciu, budete mať k dispozícii veľa bezplatných používateľov.

Ďalším prístupom, ktorý môžete použiť pri poskytovaní bezplatných tém, je spoplatnenie personalizačných služieb. Mnohí z vašich používateľov sa po použití témy budú snažiť najať vývojárov systému WordPress na pokročilejšie možnosti.

Nevýhradný autor

Poslednou realizovateľnou možnosťou je vytvorenie prémiových tém a / alebo doplnkov a ich uvedenie na predaj na vašom webe. Potom sa zaregistrujte ako nevýhradného autora na všetkých tu uvedených trhoch. Ak sa sústredíte na rast svojich stránok a vidíte to len ako spôsob, ako dosiahnuť väčší predaj, provízie vo výške 45 až 70% sa nebudú javiť tak nízke.

Nevýhodou je, že správa vašich produktov na vašom webe a na niekoľkých rôznych platformách môže byť zložitá súčasne. Vydanie nových aktualizácií a vytvorenie jednoduchého toku nahlásenie môže byť náročné po tom, ako zákazníci uskutočnia nákup.

Ktorý trh použijete?

Budete používať trh alebo predávať na svojej vlastnej webovej stránke? Freemium alebo prémia?

Neexistuje žiadne správne alebo nesprávne smerovanie, preto nás informujte v komentároch. Ako predávate svoje produkty WordPress?