8 Najlepšie aplikácie na odosielanie správ pre Android, aby vám hovorili

Raz sme si mysleli, ┼że odoslanie textovej spr├ívy niekomu je jednou z najlep┼í├şch vec├ş, ktor├ę m├┤┼że ─Źlovek urobi┼ą. Po vzniku smartphones, ve─ża vec├ş sa zmenilo. Posielanie spr├ív niekomu prostredn├şctvom SMS pl├ínu oper├ítora sa st├íva minulos┼ąou. V─Ćaka t├Żm talentovan├Żm v├Żvoj├írom, ktor├ş vyv├şjaj├║ tak├ę ├║┼żasn├ę a intuit├şvne aplik├ície, ktor├ę pos├║vaj├║ ÔÇ×Spr├ívyÔÇť na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł.

Na pokraji svojej zastaranosti m├í SMS st├íle svoje vlastn├ę v├Żhody. ┼Żiadna aplik├ícia na odosielanie spr├ív nem├┤┼że v pr├şpade n├║dze nahradi┼ą be┼żn├ę textov├ę spr├ívy SMS. V be┼żn├Żch pr├şpadoch v├ím v┼íak dobr├í aplik├ícia na odosielanie spr├ív m├┤┼że poskytn├║┼ą mno┼żstvo funkci├ş, ktor├ę v├ím norm├ílna spr├íva SMS nikdy nem├┤┼że poskytn├║┼ą. Preto v├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş si zvykli ve─ża p├şsa┼ą, prech├ídza na bezplatn├ę online slu┼żby SMS prostredn├şctvom inteligentn├Żch aplik├íci├ş na odosielanie spr├ív pre Android.

V programe m├íme stovky dobr├Żch aplik├íci├ş na odosielanie spr├ív Google Play Store. Ako obvykle sme preh─żadali, testovali a analyzovali mnoho aplik├íci├ş a zistili sme, ┼że t├Żchto desa┼ą aplik├íci├ş je naju┼żito─Źnej┼í├şch.

S├║visiace: Skupinov├Ż text

Pozn├ímka: Pou┼żili sme Samsung Galaxy Pozn├ímka 3 na testovanie t├Żchto aplik├íci├ş. Tieto aplik├ície na odosielanie spr├ív funguj├║ dobre v akomko─żvek smartf├│ne s Androidom. Uistite sa, ┼że v├í┼í smartphone sp─║┼ła minim├ílne softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőpo┼żiadavky.

1. BBM: zadarmo

BBM

V┼żdy zapnut├ę, v┼żdy pripojen├ę

Mnoh├Żm pou┼ż├şvate─żom BlackBerry, ktor├ş pre┼íli na in├ę platformy, BBM na ich serveroch ch├Żbalo smartphones zle. Teraz m├íme ofici├ílnu aplik├íciu BBM pre platformu Android. Je to dobr├í aplik├ícia pre star├Żch aj nov├Żch pou┼ż├şvate─żov.

BBM je zadarmo, ale m├í ur─Źit├ę obmedzenia. U┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie je plynul├ę a m├í nieko─żko intuit├şvnych funkci├ş. P├í─Źila sa n├ím funkcia ÔÇ×v┼żdy zapnut├íÔÇť, kde dostanete spr├ívu na paneli upozornen├ş okam┼żite, ke─Ć v├ím niekto po┼íle spr├ívu. M├┤┼żete zdie─ża┼ą fotografie, s├║bory, dokumenty a hlasov├ę pozn├ímky. Do svojich spr├ív m├┤┼żete tie┼ż prida┼ą emotikony.

Po registr├ícii z├şskate pin BBM, ktor├Ż m├┤┼żete nesk├┤r pou┼żi┼ą na pridanie nov├Żch priate─żov. Aplik├ícia tie┼ż automaticky ulo┼ż├ş obr├ízok tohto PIN k├│du (s ─Źiarov├Żm k├│dom) do va┼íej aplik├ície gal├ęrie. Ak ste nov├Ż pou┼ż├şvate─ż, m├┤┼żete na pridanie priate─żov pou┼żi┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×Pozva┼ą do BBMÔÇť.

BBM je aplik├ícia na odosielanie spr├ív medzi platformami a je k dispoz├şcii pre Android, BlackBerry (samozrejme) a iPhone.

Vlastnosti:

Bezplatn├í spr├íva viacer├Żch platforiem Doru─Źen├ę (D) a pre─Ź├ştan├ę (R) spr├ívy Inform├ície zdie─żajte fotografie, s├║bory, dokumenty a hlasov├ę pozn├ímky Emotikony, aby ste spr├ívne vyjadrili svoje em├│cie

Pozoruhodn├í funkcia: Ste v┼żdy v spojen├ş, aby v├ím neunikli ┼żiadne spr├ívy

K stiahnutiu: 10 000 000 – 50 000 000

Verzia syst├ęmu Android: 4.0 a hore

Ve─żkos┼ą: 13M

Cena: zadarmo

BBM

3. LINKA: Zadarmo a platen├ę [Optional In-App Payments $1.99 ÔÇô $46.99]

obrázok04

LINE m├í na celom svete viac ako 320 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov

3.a bezplatná verzia

LINE je k dispoz├şcii zadarmo v obchode Google Play. V┼íetky potrebn├ę funkcie s├║ k dispoz├şcii tie┼ż zadarmo. ─Żubovo─żn├ęmu pou┼ż├şvate─żovi LINE na celom svete m├┤┼żete bezplatne odosiela┼ą textov├ę, hlasov├ę a obrazov├ę spr├ívy. U┼ż├şvate─żsk├í z├íklad┼ła tejto aplik├ície je pomerne siln├í. LINE m├í na celom svete viac ako 320 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov.

Okrem zasielania spr├ív m├í LINE bezplatn├ę zariadenia pre hlasov├ę hovory a videohovory. Volanie na skuto─Źn├ę ─Ź├şsla nie je podporovan├ę a kvalita hovoru cez internet je niekedy nestabiln├í.

LINE pon├║ka ve─żk├ę mno┼żstvo bezplatn├Żch emotikonov (vr├ítane emod┼żi) a samolepiek.

3.b Platen├í verzia [Price Varies $1.99 ÔÇô $46.99]

─Äal┼íie n├ílepky si m├┤┼żete k├║pi┼ą v├Żmenou za mince. ÔÇ×MinceÔÇť je mo┼żn├ę k├║pi┼ą prostredn├şctvom n├íkupov v aplik├ícii. 100 coinov stoj├ş $10,99 a naraz si m├┤┼żete k├║pi┼ą a┼ż 3 400 minc├ş, ─Źo stoj├ş 46,99 dol├írov.

Niektor├ę pozoruhodn├ę funkcie

Posielajte bezplatn├ę spr├ívy ─żubovo─żn├ęmu pou┼ż├şvate─żovi LINE Bezplatn├ę hlasov├ę hovory a videohovory Cross-platform-k dispoz├şcii aj pre po─Ź├şta─Źe a inteligentn├ę tablety K├║pte si ─Ćal┼íie n├ílepky v obchode s aplik├íciami

Pozoruhodn├í funkcia: Posielajte farebn├ę n├ílepky, fotografie, hlasov├ę spr├ívy a inform├ície o polohe

K stiahnutiu: 100 000 000 – 500 000 000

Verzia syst├ęmu Android: 2.1 a hore

Ve─żkos┼ą: 19 mil

Cena: Zdarma/Volite─żn├ę platen├ę n├ílepky $10,99-46,99 dol├írov

RIADKA

4. Tango: zadarmo a platen├ę [Optional Emoticons: $1.99 per Pack]

Tango

Najlep┼íia textov├í aplik├ícia – Ocenenia Reader’s Choice 2013

4.a bezplatná verzia

Tango je bezplatn├í aplik├ícia na odosielanie spr├ív. U┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie je elegantn├ę a pou┼ż├şvanie je ve─żmi jednoduch├ę. Textov├ę, hlasov├ę a video spr├ívy m├┤┼żete bezplatne odosiela┼ą ─żubovo─żn├ęmu pou┼ż├şvate─żovi Tango (160 mili├│nov a viac). Tango pon├║ka aj bezplatn├ę hlasov├ę hovory a videohovory. Tango m├í tie┼ż niektor├ę jedine─Źn├ę vlastnosti. Po─Źas hovoru si m├┤┼żete zahra┼ą minihru alebo zdie─ża┼ą fotografie. Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż zdie─ża┼ą klipy k pies┼łam od spolo─Źnosti Spotify.

4.b Platená verzia [Optional emoticons: $1.99 per pack]

Za ─Ćal┼íie peniaze si m├┤┼żete k├║pi┼ą ─Ćal┼íie animovan├ę emotikony. Ka┼żd├Ż bal├ş─Źek emotikonov je dostupn├Ż za $10,99.

Vlastnosti:

Automaticky vyh─żad├í va┼íich priate─żov pomocou videohovorov, hlasov├Żch hovorov a spr├ív na medzin├írodnej ├║rovni Tango Free na medzin├írodnej ├║rovni Doplnok Emoji a animovan├ę emotikony Po─Ź├║vajte a zdie─żajte klipy so skladbami, ktor├ę chatuje prostredn├şctvom skupiny Spotify, bezplatn├ę hlasov├ę hovory a videohovory vo vysokej kvalite Zahrajte si minihru alebo zdie─żajte fotografie po─Źas hovor funguje vo v├Ą─Ź┼íine smartphones, tablety a po─Ź├şta─Źe Upravujte svoje fotografie a zdie─żajte ich s priate─żmi K dispoz├şcii s├║ aj extra animovan├ę emotikony za $10,99/balenie

Pozoruhodn├í funkcia: Zahrnut├ę s├║ funkcie Hold to Talk a video spr├ívy

K stiahnutiu: 100 000 000 – 500 000 000

Verzia syst├ęmu Android: 2.2 a hore

Ve─żkos┼ą: 24 mil

Cena: Bezplatn├Ż/volite─żn├Ż animovan├Ż emotikon @$10,99/balenie

Tango

5. WeChat: zadarmo a platen├ę [Optional Stickers Starting at $0.99]

WeChat

Rozosielajte spr├ívy mnoh├Żm pr├şjemcom

5.a bezplatná verzia

Rovnako ako Tango a LINE, WeChat poskytuje v┼íetky potrebn├ę funkcie zadarmo. Emotikony, obr├ízky, vide├í a svoju polohu m├┤┼żete odosiela┼ą ─żubovo─żn├ęmu pou┼ż├şvate─żovi WeChat. Push notifik├ície funguj├║ ako k├║zlo a v─Ćaka funkcii ÔÇ×V┼żdy zapnut├ęÔÇť budete m├┤c┼ą zosta┼ą v kontakte so svojimi priate─żmi a rodinou. Spr├ívu m├┤┼żete tie┼ż odosla┼ą mnoh├Żm pr├şjemcom prostredn├şctvom karty ÔÇ×Vysielan├í spr├ívaÔÇť. M├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą re┼żim ÔÇ×Skuto─Źn├í vysiela─ŹkaÔÇť na okam┼żit├ę spojenie so 40 priate─żmi. WeChat m├í viac ako 300 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov na celom svete.

5.b Platená verzia [Optional Stickers Starting at $0.99]

─Äal┼íie n├ílepky si m├┤┼żete k├║pi┼ą v ÔÇ×obchode s n├ílepkamiÔÇť u┼ż od $00,99 prostredn├şctvom n├íkupov v aplik├ícii.

Vlastnosti:

Aplik├ícia na odosielanie spr├ív medzi platformami Vysielanie spr├ív-odosielanie spr├ív mnoh├Żm pr├şjemcom Odosielanie emotikonov, fotografi├ş, vide├ş a polohy Kri┼ít├í─żovo ─Źist├ę hlasov├ę hovory a videohovory Skupinov├ę rozhovory a animovan├ę smajl├şky V┼żdy zapnut├ę, ┼żiadne odhl├ísenia, nikdy nezme┼ík├íte spr├ívu Push notifik├ície Zdie─ża┼ą, ako, a komentujte fotografie so svojimi priate─żmi Importujte kontakty a okam┼żite si pridajte priate─żov

Pozoruhodn├í funkcia: Obsahuje skuto─Źn├Ż re┼żim vysiela─Źky pre okam┼żit├║ komunik├íciu

K stiahnutiu: 50 000 000 – 100 000 000

Verzia syst├ęmu Android: 2.1 a hore

Ve─żkos┼ą: 24 mil

Cena: Zdarma/Volite─żn├ę n├ílepky od $00,99

WeChat

6. TextMe !: Zadarmo a platen├ę [Buy credit starting at $0.99]

Nap├ş┼í mi

Kompletn├ę ponuky na z├şskanie kreditov zadarmo

6.a bezplatná verzia

TextMe je k dispoz├şcii zadarmo v Google Play Store. ─Żubovo─żn├ęmu pou┼ż├şvate─żovi TextMe m├┤┼żete bezplatne odosiela┼ą video, hlasov├ę a textov├ę spr├ívy. Medi├ílne s├║bory m├┤┼żete prid├íva┼ą aj z ├║─Źtu Dropbox. Medzi u┼ż├şvate─żmi TextMe s├║ mo┼żn├ę bezplatn├ę hlasov├ę hovory a videohovory. T├íto aplik├ícia podporuje inteligentn├ę hodinky Google Glass a Pebble.

6.b Platená verzia [Buy credit starting at $0.99]

Na volanie a odosielanie spr├ív na skuto─Źn├ę ─Ź├şsla potrebujete kredity TextMe. Nov├ş pou┼ż├şvatelia z├şskaj├║ 10 kreditov zadarmo. Potom si mus├şte k├║pi┼ą kredity utraten├şm skuto─Źn├Żch pe┼łaz├ş. R├┤zne bal├ş─Źky kreditov si m├┤┼żete k├║pi┼ą u┼ż od $00,99. V├Żvoj├íri aplik├ície pon├║kaj├║ ako dar─Źek k sviatku 24 hod├şn bezplatn├Żch hovorov do 20 destin├íci├ş (vr├ítane USA) (plat├ş do janu├íra 3, 2014). Kredity zadarmo m├┤┼żete z├şska┼ą aj vypl┼łovan├şm pon├║k alebo sledovan├şm vide├ş.

Vlastnosti:

Spr├ívy na r├┤znych platform├ích a volanie bezplatn├Żch textov├Żch spr├ív (skuto─Źn├ę SMS spr├ívy) na ak├ęko─żvek telef├│nne ─Ź├şslo v USA, Kanade a 40 krajin├ích. U┼żite si bezplatn├ę HD hlasov├ę a videohovory s ostatn├Żmi u┼ż├şvate─żmi TextMe Kompletn├ę ponuky na z├şskanie kreditov zadarmo Z├şskajte svoje vlastn├ę jedine─Źn├ę telef├│nne ─Ź├şslo TextMe Synchronizujte so svojim Facebook profilujte si a h─żadajte priate─żov Odosielajte a prij├şmajte ve─żk├ę obr├ízky a vide├í Odosielajte svoje fotografie a vide├í z Dropboxu prostredn├şctvom spr├ív SMS priamo z textov├Żch spr├ív skupiny SMS

Pozoruhodná funkcia: Podporuje Google Glass a Pebble Watch

K stiahnutiu: 5, 000 000 – 10 000 000

Verzia syst├ęmu Android: L├ş┼íi sa pod─ża zariadenia

Ve─żkos┼ą: L├ş┼íi sa pod─ża zariadenia

Cena: Zadarmo/volite─żn├Ż kredit od $00,99

Nap├ş┼í mi

7. Viber: Zadarmo a platen├ę [Buy credit/stickers]

Viber

Va┼íe telef├│nne ─Ź├şslo je va┼íe ID

7.a bezplatná verzia

Viber je bezplatn├í a dobre vyzeraj├║ca aplik├ícia. S ostatn├Żmi pou┼ż├şvate─żmi Viberu m├┤┼żete zadarmo zdie─ża┼ą fotografie, vide├í, hlasov├ę spr├ívy, polohy, samolepky a emotikony. Bezplatn├ę hlasov├ę hovory a videohovory s├║ povolen├ę aj medzi pou┼ż├şvate─żmi Viberu, bezplatn├ę spr├ívy v┼íak nem├┤┼żete odosiela┼ą na skuto─Źn├ę ─Ź├şsla. Skupinov├Ż chat podporuje bezprobl├ęmov├ę pripojenie a┼ż 100 pou┼ż├şvate─żov Viberu.

7.b Platená verzia [Buy Viber Out Credit, Stickers]

N├ílepky navy┼íe si m├┤┼żete k├║pi┼ą zaplaten├şm skuto─Źn├Żch pe┼łaz├ş. Platen├ę n├ílepky spravidla stoja $10,99. Na volanie a odosielanie spr├ív na skuto─Źn├ę ─Ź├şsla potrebujete kredity ÔÇ×Viber OutÔÇť. Kredity je mo┼żn├ę zak├║pi┼ą aj v r├ímci aplik├ície. Kredity Viber Out s├║ k dispoz├şcii v r├┤znych cenov├Żch bodoch pre r├┤zne krajiny.

Vlastnosti:

200 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov Viber Bezplatn├ę zasielanie spr├ív a telefonovanie pou┼ż├şvate─żom Viber Slu┼żbu Viber Out je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na telefonovanie za n├şzke ceny na mobiln├ę a pevn├ę linky, ktor├ę nie s├║ spolo─Źnos┼ąou Viber, Zdie─żajte fotografie, vide├í, hlasov├ę spr├ívy, polohy, samolepky a emotikony

Pozoruhodn├í funkcia: M├┤┼żete vytvori┼ą skupiny a┼ż pre 100 ├║─Źastn├şkov

K stiahnutiu: 100 000 000 – 500 000 000

Verzia syst├ęmu Android: 2.2 a hore

Ve─żkos┼ą: 17M

Cena: Zadarmo/volite─żn├Ż kredit Viber Out, n├ílepky

Viber

8. TextPlus: zadarmo a platen├ę [Buy credits for calling $1.99 ÔÇô $29.99]

TextPlus

Posielajte SMS zadarmo na ak├ęko─żvek 10-miestne ─Ź├şslo mobiln├ęho telef├│nu v USA

8.a bezplatná verzia

TextPlus je bezplatn├í a ve─żmi u┼żito─Źn├í aplik├ícia na odosielanie spr├ív. Bezplatne m├┤┼żete odosiela┼ą textov├ę, obr├ízkov├ę alebo hlasov├ę spr├ívy z aplik├ície na aplik├íciu. TextPlus v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje odosiela┼ą bezplatn├ę spr├ívy na ak├ęko─żvek mobiln├ę zariadenie v USA alebo Kanade, aj ke─Ć pr├şjemca nem├í nain┼ítalovan├║ aplik├íciu. Aplik├ícia TextPlus pon├║ka aj funkciu ÔÇ×Texty v cloudeÔÇť.

8.b Platená verzia [Buy credits for calling $1.99-$29.99]

Ak chcete uskuto─Ź┼łova┼ą hovory na skuto─Źn├ę ─Ź├şsla, mus├şte si k├║pi┼ą kredity. Kredity je mo┼żn├ę k├║pi┼ą v obchode s aplik├íciami. 40 min├║t hovoru stoj├ş $10,99 a 1224 min├║t hovoru stoj├ş 29,99 dol├írov. M├┤┼żete tie┼ż dokon─Źi┼ą ponuky ÔÇ×TapjoyÔÇť alebo sledova┼ą vide├í a z├şska┼ą kredity.

Pozrite sa na funkcie

Bezplatn├ę zasielanie spr├ív z aplik├ície do telef├│nu Zadarmo text na ak├ęko─żvek mobiln├ę zariadenie v USA alebo Kanade-aj ke─Ć pr├şjemca nem├í nain┼ítalovan├║ aplik├íciu Odosielanie obr├ízkov (fotografovanie alebo z gal├ęrie) Skupinov├ę textov├ę spr├ívy a r├Żchle upozornenia (ozn├ímenia push) Push to talk a hlasov├ę pozn├ímky Cross-platform Pou┼żite─żn├ę aj na tabletoch

Pozoruhodná funkcia: Texty v cloude

K stiahnutiu: 500 000 – 1, 000 000

Verzia syst├ęmu Android: 2.2 a hore

Ve─żkos┼ą: 50,5 mil

Cena: Zadarmo/K├║pte volite─żn├ę kredity za volanie $10,99-29,99 dol├írov

textPlus

Záver

Vy┼í┼íie uveden├ę aplik├ície na odosielanie spr├ív nielen zn├ş┼żia v├í┼í ├║─Źet za telef├│n, ale tie┼ż zlep┼íia celkov├Ż z├í┼żitok zo spr├ív. Po testovan├ş v┼íetk├Żch aplik├íci├ş sme dospeli k t├Żmto z├íverom:

Ak chcete bezplatn├║ aplik├íciu na odosielanie spr├ív, m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą aplik├ície BBM alebo Talk.to, ako s├║ HeyWire, Tango a WeChat, pon├║knu v┼íetky funkcie zadarmo. Pla┼ąte iba vtedy, ak chcete darova┼ą v├Żvoj├írovi. TextPlus, Vonage, Viber a Vonage v├ím pon├║kaj├║ mo┼żnos┼ą vola┼ą na skuto─Źn├ę ─Ź├şsla TextPlus a HeyWire s├║ jedin├ę aplik├ície, ktor├ę pon├║kaj├║ bezplatn├ę zasielanie textov├Żch spr├ív na skuto─Źn├ę ─Ź├şsla.

Teraz ste na rade, aby ste n├ím povedali, ktor├í aplik├ícia sa v├ím najviac p├í─Źila. P├í─Źil sa v├ím n├í┼í zoznam 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş na odosielanie spr├ív? Zme┼íkali sme nejak├║ aplik├íciu, ktor├í by pod─ża v├ís mala by┼ą na zozname? M├┤┼żete n├ím to da┼ą vedie┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie.