8 Najlepšie aplikácie na identifikáciu farieb pre Android

Stretli ste sa niekedy s farbou a jednoducho ste si ju zamilovali? Ale nevedeli ste presn├║ nuansu, tak┼że ste ho u┼ż nikdy nena┼íli na inom mieste. Tak frustruj├║ce. To sa v├ím u┼ż nikdy nesmie sta┼ą! V─Ćaka t├Żmto aplik├íci├ím na identifik├íciu farieb m├┤┼żete v┼żdy vedie┼ą, ak├Ż je n├ízov (alebo k├│d) alebo farby, ktor├ę sa v├ím p├í─Źia (alebo nep├í─Źia), v pr├şpade, ┼że by ste ich niekedy chceli pou┼żi┼ą pre seba.

Najlepšie aplikácie na identifikáciu farieb pre Android

1. Color Grab (detekcia farieb)

8 Najlep┼íie aplik├ície na identifik├íciu farieb pre Android 2Logo pre farebn├ę uchopenie

T├íto aplik├ícia je typom n├ívrh├írov aplik├íci├ş, umelcov a profesion├ílov v dom├ęne, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ na identifik├íciu farieb svojej pr├íce. Namierte fotoapar├ít na po┼żadovan├║ farbu a aplik├ícia to rozpozn├í. Asi najsilnej┼íou str├ínkou tejto aplik├ície je, ┼że dok├í┼że n├íjs┼ą farby v re├ílnom ─Źase. Podporovan├í je v├Ą─Ź┼íina farebn├Żch re┼żimov – funguje RGB, HEX. N├ístroje na ├║pravu z├şskate aj priamo v aplik├ícii. Dostanete n├ívrhy, ako najlep┼íie kombinova┼ą vybran├ę farby a profesion├ílne upravova┼ą svoje fotografie. Existuje mno┼żstvo n├ístrojov a u┼żito─Źn├Żch pom├┤cok, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu s va┼íou pr├ícou.

8 Najlep┼íie aplik├ície na identifik├íciu farieb pre Android 3Farebn├ę uchopenie
Google Play

2. Identifikátor farby obrázku

8 Najlepšie aplikácie na identifikáciu farieb pre Android 4Identifikátor farby obrázku

Jedn├í sa o ve─żmi ─żahk├║ aplik├íciu, ktor├í obsahuje iba 1.8 MB prevzat├Żch z v├í┼ího ├║lo┼żiska. Odo┼ílete obr├ízok a aplik├ícia dok├í┼że identifikova┼ą v┼íetky farby na va┼íej fotografii. Poskytuje tie┼ż v┼íetky farebn├ę k├│dy, tak┼że ich m├┤┼żete pou┼żi┼ą v ─Źomko─żvek, na ─Źom pracujete. S viac ako 1, 800 farieb na sklade, neexistuje prakticky ┼żiadna nuansa, ktor├║ by ste mohli h─żada┼ą a ktor├í neexistuje.

8 Najlepšie aplikácie na identifikáciu farieb pre Android 5Identifikátor farby obrázku
Google Play

3. Farebná harmónia

Farebn├ę logo HarmonyFarebn├ę logo Harmony

T├íto aplik├ícia podporuje najbe┼żnej┼íie farebn├ę modely, ako s├║ RGB, HEX at─Ć. Dod├íva sa aj s podporou pre Adobe Photoshop. Pomocou Color Harmony m├┤┼żete vytvori┼ą paletu na z├íklade farieb v obr├ízku, ktor├Ż ste sa rozhodli analyzova┼ą. Aplik├ícia tie┼ż obsahuje r├┤zne algoritmy, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu mie┼ía┼ą a sp├íja┼ą farby, ale ak chcete, m├┤┼żete si ru─Źne vytvori┼ą aj vlastn├ę palety.

Paleta farebnej harmónieFarebná paleta Harmony
Google Play

4. Detektor farieb

Logo detektora fariebLogo detektora farieb

Ako nazna─Źuje n├ízov, do aplik├ície odovzd├íte fotografiu a bude schopn├í identifikova┼ą ak├║ko─żvek farbu pr├ştomn├║ na obr├ízku. To je ve─żmi u┼żito─Źn├ę pre dizajn├ęrov alebo ─żud├ş, ktor├ş s├║ farboslep├ş. Farby dostanete v 3 ob─ż├║ben├ę farebn├ę re┼żimy – form├íty RGB, HSV a HTML. T├íto aplik├ícia je o nie─Źo krat┼íia ako aplik├ícia Image Color Identifier a obsahuje pribli┼żne 1 600 farieb – napriek tomu je v┼íak ve─żmi pravdepodobn├ę, ┼że n├íjdete ak├║ko─żvek farbu, ktor├║ h─żad├íte.

8 Najlepšie aplikácie na identifikáciu farieb pre Android 6Detektor farieb
Google Play

5. Tester farieb

Logo testera fariebLogo testera farieb

T├íto aplik├ícia sa trochu l├ş┼íi od ostatn├Żch. Tester farieb, ako nazna─Źuje n├ízov, je u┼żito─Źn├Ż, ak sa chcete vyma─żova┼ą a zauj├şma v├ís, ako by va┼íe steny vyzerali v ur─Źitej farbe. Odfo┼ąte stenu, ktor├║ chcete vyma─żova┼ą, a potom vyberte farby, ktor├ę chcete vysk├║┼ía┼ą – m├┤┼żete doladi┼ą svietivos┼ą a ─Ćal┼íie jemn├ę detaily, aby ste z├şskali odtie┼ł, ktor├Ż sa v├ím p├í─Źi. Ke─Ć sa rozhodnete pre farbu, aplik├ícia v├ím povie jej n├ízov – aby ste ju mohli n├íjs┼ą a pou┼żi┼ą nesk├┤r.

tester farbyTester farieb
Google Play

6. V├Żber farby

logo v├Żberu farbyLogo na v├Żber farieb

Color Picker je ve─żmi podobn├Ż in├Żm aplik├íci├ím predstaven├Żm v tomto zozname – urob├şte obr├ízok, nahr├íte ho do aplik├ície a ke─Ć kliknete na farbu, aplik├ícia v├ím ju identifikuje. Okrem n├ízvu farby v├ím tie┼ż ukazuje hodnoty RGB, HEX k├│dy a syst├ęm farieb RAL, aby ste nesk├┤r mohli pou┼ż├şva┼ą farby, ktor├ę identifikujete.

8 Najlep┼íie aplik├ície na identifik├íciu farieb pre Android 7V├Żber farby
Google Play

7. Pixolor – ┼żiv├Ż v├Żber farieb

pixolorov├ę logoLogo Pixolor

Aplik├ícia Pixolor je trochu in├í. Namiesto toho, aby v├ím t├íto aplik├ícia povedala, ak├ę farby s├║ na fotografi├ích, ktor├ę odovzd├ívate alebo z fotoapar├ítu, zobraz├ş v├ím obrazovku smartf├│nu, ak├ę farby na nej s├║. Na obrazovke sa v├ím zobraz├ş pl├ívaj├║ci kruh, ktor├Ż v├ím povie v┼íetky podrobnosti o farb├ích, ktor├ę v├ís zauj├şmaj├║ – dokonca m├┤┼żete tieto inform├ície zdie─ża┼ą s kolegami alebo in├Żmi ─żu─Ćmi, ktor├ş to potrebuj├║.

pixolorPixolor
Google Play

8. ColorSmart od BEHR® Mobile

farebn├Ż m├║dry behrFarebn├ę inteligentn├ę logo

Je to skvel├í aplik├ícia od spolo─Źnosti Behr – popul├írnej firmy zaoberaj├║cej sa ma─żovan├şm -, ktor├í vyvinula aplik├íciu, ktor├í v├ím pom├┤┼że identifikova┼ą farby, ktor├ę chcete pou┼żi┼ą v re├ílnom ┼żivote. D├íva ti to 3 mo┼żnosti – Presk├║ma┼ą farby, kde si m├┤┼żete prezrie┼ą kolekciu farieb od spolo─Źnosti Behr, Color Match – kde m├┤┼żete do aplik├ície nahra┼ą fotografiu a z├şska┼ą z nej farby, ktor├ę sa zhoduj├║ s farbami Behr, a Preview Color, kde m├┤┼żete vidie┼ą, ako farba Vybrali ste si, ┼że vyzer├í ako v miestnosti.

behr farbyBehr Color Smart
Google Play

─îast├ę ot├ízky

Ktor├Ż n├ístroj na identifik├íciu farieb je najlep┼í├ş?

V┼íetky uveden├ę aplik├ície maj├║ svoje siln├ę a slab├ę str├ínky, ale ak v├ím odporu─Ź├şme jednu, ideme s Color Grab, jednoducho kv├┤li okam┼żitej identifik├ícii farieb, priamo z v├í┼ího fotoapar├ítu.

Pre─Źo pou┼ż├şva┼ą n├ístroj na identifik├íciu farieb?

N├ístroje na identifik├íciu farieb s├║ u┼żito─Źn├ę, ak vid├şte pekn├║ farbu, ktor├í sa v├ím p├í─Źi, a chcete vo svojom n├ívrhu nesk├┤r pou┼żi┼ą presn├║ nuanciu – poskytn├║ v├ím presn├ę detaily farby, aby ste ju mohli ─żahko n├íjs┼ą.

S├║ n├ístroje na identifik├íciu farieb presn├ę?

V├Ą─Ź┼íinou ├íno. poskytn├║ v├ím presn├ę inform├ície o farbe, ktor├║ h─żad├íte. Ak v┼íak pou┼ż├şvate aplik├íciu na identifik├íciu farieb na z├şskanie farby na pou┼żitie v re├ílnom ┼żivote, mali by ste vedie┼ą, ┼że s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou bud├║ rozdiely v nuans├ích – nie je to chyba aplik├ície, ale v├Ą─Ź┼íina farieb bude vyzera┼ą na obrazovke sa l├ş┼íi od skuto─Źn├ęho ┼żivota.

Najlep┼íie n├ístroje na identifik├íciu farieb – n├íjdite svoju ob─ż├║ben├║ farbu

D├║fame, ┼że v├ím n├í┼í zoznam n├ístrojov na identifik├íciu farieb kone─Źne pomohol n├íjs┼ą detaily va┼íej ob─ż├║benej farby – a m├┤┼żete ju pou┼żi┼ą vo svojich n├ívrhoch! ─îi u┼ż chcete svoje miestnosti okoreni┼ą novou farbou na steny alebo chcete len n├íjs┼ą nov├ę farebn├ę palety pre svoju pr├ícu, s aplik├íciami, ktor├ę sme v├ím predstavili, ur─Źite n├íjdete ve─ża pomoci!

Ak├ę aplik├ície ste teda pou┼żili? Ak├ę ste s nimi mali sk├║senosti? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie!