8 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S6

Ruky dole, operačný systém je najdôležitejším softvérom vo vašom S6. Má obrovskú úlohu spravovať všetok hardvér a softvér. Je to podobné ako s rodičom – uistenie sa, že každý program získa zdroje (CPU, úložisko a pamäť) a bude sa navzájom dobre hrať. Bez vášho operačného systému stratí váš smartphone všetku inteligenciu.

Aj keď väčšina ľudí hrá bezpečne a jednoducho používa operačný systém, s ktorým je telefón dodávaný, používanie vlastnej pamäte ROM a úprava operačného systému môžu mať obrovské výhody. Napriek tomu, že Samsung znížil množstvo bloatwaru na týchto telefónoch, S6 je stále osedlaný značným tukom, ktorý by bolo možné orezať. Niektoré vlastné ROM vám umožnia obmedziť to na nič, ak by ste chceli. Navyše vám môže pomôcť prispôsobiť sa, ušetriť na batérii a zlepšiť výkon.

Musíš si prečítať: Ľahko rootujte svoj Samsung Galaxy S6 Edge (4 Metódy)

Prečo to teda neurobí každý? Možno aspoň čiastočne, pretože inštalácia vlastných ROM nie je bez rizika. Ak tento proces vykonáte nesprávne, je možné poškodiť váš telefón. Uistite sa, že používate odporúčaný súbor pre váš model. Budete musieť začať s S6, ktorý je už zakorenený vo vlastnom obnovení.

Na inštaláciu vlastnej pamäte ROM platí veľa rovnakých predbežných opatrení, ktoré ste dodržiavali pri rootovaní, napríklad inštalácia ovládačov USB a zálohovanie telefónu. Ak ste ešte nezakorenili telefón alebo ak potrebujete pripomenúť predpoklady na rootovanie, kliknite na odkazy nižšie. Teraz diskutujte o niektorých z najlepších vlastných ROM pre S6.

1. 5.1.1 CarHDROM

CarHDROM je určené na použitie na G920 a G925 F, I, T, K, S, L a W8. CarHDROM je ľahká a kompaktná, a teda rýchla, vlastná ROM. Dodáva sa vopred zakorenený a obsahuje superSU a Busybox. CarHDROM predovšetkým chýba všetkému nafúknutiu, ktoré nájdete v štandardnom TouchWiz. Vychádza však z oficiálneho firmvéru, ktorý však zvyšuje jeho stabilitu. Zistíte, že to platí pre niekoľko z týchto ROM.

5.1.1 CarHDROM

CarHDROM tiež ponúka a 5-wayový reštart, animácia bootovania a jemnejšia kontrola nad ROM. Vaši priatelia s modelmi S6 môžu potrebovať dvojitý záber, pretože CarHD je obrátený a transparentný. Odstránilo sa aj nepríjemné „upozornenie na bezpečnú hlasitosť“, takže si môžete zničiť sluch s menším vedomím alebo pocitom viny. Pamäť CarHD ROM je deodexovaná, takže všetky úpravy, témy alebo hacky, ktoré si chcete vyskúšať, sa jednoduchšie vykonávajú. Ľudia majú tendenciu CarHD buď milovať, alebo ho nenávidieť. Funkcie nie sú také bohaté ako niektoré ROM.

tlačidlo stiahnuť teraz

2. CyanogenMod

Pokiaľ ide o používateľské rozhrania, CyanogenMod je celkom štýlový a obsahuje jedinečný spúšťač s názvom Trebuchet. Zostava je tiež vysoko optimalizovaná, umožňuje vám vytvárať osobné témy a je vo všeobecnosti veľmi bezpečná. Toto nie je TouchWiz s niekoľkými vylepšeními. Toto je prepracovaný rámec.

cyanogenMod2

Medzi ďalšie príklady množstva funkcií CyanogenMod patria screenshoty videa, časté aktualizácie a dokonca aj možnosť označovať telemarketery prostredníctvom globálnej čiernej listiny. Jedinou nevýhodou je, že hoci CyanogenMod podporuje 50 zariadení, S6 medzi ne nepatrí. Prečítajte si však nasledujúci odkaz a zistite, ako to môžete stále získať. Pozor, toto je neoficiálna verzia, preto postupujte opatrne.

Musíš si prečítať: Ako nainštalovať CyanogenMod na Samsung Galaxy S6

3. Aliancia ROM

Alliance ROM funguje na G920F. Alliance ROM, poháňaný inštalátorom vône, ponúka množstvo bezplatných tém, ktoré sa dodávajú s vlastnou klávesnicou. Svoje používateľské rozhranie budete môcť vylepšiť tak, aby sa stalo vašim vlastným dielom, pomocou vlastných ikon, písiem, farieb atď. Môžete pridať alebo odstrániť tlačidlá a prispôsobiť stavový riadok, ako aj hardvérové ​​klávesy vášho S6. Keď skončíte s novým majstrovským dielom, môžete ho predviesť a zdieľať s priateľmi.

aliancia rom single

Aliancii ROM nechýbajú funkcie a nájdete medzi nimi aj niektoré možnosti skriptovania, ako napríklad init.d a Sqlite. Je založený na TouchWiz, ale obsahuje aj niektoré rovnaké funkcie ako CyanogenMod. Okrem svojej schopnosti prispôsobiť sa špeciálne vám, býva aj celkom spoľahlivý a stabilný.

tlačidlo stiahnuť teraz

4. WanamLite

Túto vlastnú ROM je možné nainštalovať na G920 F & I. WanamLite, ktorý je stále na sklade, používa Adam Kernel, čo znamená, že Root a Busybox sú predinštalované. Aj keď neuvidíte žiadne veľké úpravy firmvéru, obsahuje niekoľko ďalších drobných funkcií a je určite stabilný. Likviduje časť bloatwaru, ktorý je už k dispozícii v Google Play Store. Ponúka nielen Dalvik Cache, ale aj automatické vymazanie.

WanamLite

Vďaka Adblock vám umožní udržať reklamy na uzde. Počas telefonických hovorov môžete nahrávať a používať fotoaparát. WanamLite vám ponúka bohatý zoznam APN, jazykové možnosti a ďalšie funkcie fotoaparátu. Ponúka to všetko, ale stále dokáže byť stabilný, rýchly a hladký.

Ak vám teda skutočne nevadí TouchWiz a nehľadáte úplnú opravu, môže byť cestou WanamLite.

tlačidlo stiahnuť teraz

5. Tyrannus ROM

Pri tejto ROM je kladený dôraz na rýchlosť, stabilitu a výrazne vylepšenú výdrž batérie. Umožňuje neustále aktualizácie, opravu problému s S6 pri prechode do hlbokého spánku a súkromného režimu a je chránený softvérom bloatware. Môžete mať lepší zvuk s Viper4android Fx, Dolby Sound a Volume Booster. Užite si root s SuperSU a Busybox a zažite lepšie streamovanie signálu a videa. Váš S6 vám ukáže svoj nový talent na multitasking hudby a kamier a všetky aplikácie obsahujú viac okien.

tyrannus-rom

Vychutnajte si teda rýchlejšie GPS windows a boxy s nástrojmi sa vznášajú okolo vášho ponúkania cien. Naplánujte si správy, vypnite MMS – robte, čo chcete -, pretože toto je vaša ROM. Získajte viac za menej batérie.

tlačidlo stiahnuť teraz

6. XtreStoLite

Toto je veľmi obľúbená ROM a má to dobrý dôvod. Napriek tomu, že bol vyvinutý s ohľadom na G920I, bolo zistené, že funguje na rôznych modeloch. Napriek tomu postupujte ako vždy opatrne.

Aj keď to nie je veľký odklon od TouchWiz, je ľahký, má malú volatilitu a je hladký. Medzi pridané možnosti patrí vylepšení správ a klávesnice, ďalšie možnosti vytáčania a stále môžete mať svoj snímač odtlačkov prstov. Rovnako ako mnohé z vyššie uvedených ROM, SuperSU a Busybox sú pripravené.

XtreStoLite

V zozname hovorov si určite všimnete zlepšenie výdrže batérie, zakázanú rolovaciu vyrovnávaciu pamäť a povolené tlačidlo Hovor. Ak hľadáte tenšiu verziu TouchWiz so vstavanými opravami a ďalšími možnosťami, je možné, že si zamilujete jednu z najlepších ROM pre Galaxy S6.

tlačidlo stiahnuť teraz

7. VN ROM

VN ROM je k dispozícii pre G925F. Má obvyklé funkcie rootovania, ktoré ste pravdepodobne očakávali, a prichádza bez všetkých nepotrebných aplikácií Samsung. A hoci ROM nemôže fyzicky transformovať vašu obrazovku na obrazovku Edge, môže vám poskytnúť niektoré zo svojich dobrôt. Už viac nie je dôvod závidieť vám osvetlenie obrazovky alebo funkciu People Edge, pretože ich môžete mať sami, bez priplatenia.

VN ROM

V skutočnosti môžete mať veľa vecí, ktoré vaši náprotivky S6, ktorí majú skladovú ROM, nemôžu. Môžete zmeniť hodiny, stavový riadok a vyskúšať nové nastavenia spúšťača. Napriek tomu, že ROM je v porovnaní s niektorými inými poriadne statný, stále si dobre vedie s výkonom a batériou.

tlačidlo stiahnuť teraz

8. Režim AxisM God

Chceli ste sa niekedy hrať na Boha so svojou ROM? Niektorí to môžu považovať za rúhanie, ale my to považujeme za dobré využitie technológie. AxisM, vhodný pre mnoho nosičov, je debloated, deodexedovaný, zipaligned a vopred rootovaný. Aj keď určite môžete svoj vesmír Android obnoviť pomocou úprav pomocou tejto pamäte ROM, názov skutočne znamená obrovské zlepšenie výkonu, ktoré prináša.

osM

Rovnako ako mana z neba, aj ROM ponúka pokročilú ponuku napájania, displej s automatickým okolím a rýchle spustenie/vypnutie. Podpora skriptov je dobre zastúpená, vrátane príkazov Sysro/Sysrw, Safe Script a Su.d Script. Pokiaľ ide o spustené procesy, neexistujú žiadne obmedzenia. Niektorí hovoria, že AxisM nie je taký hladký, ako sa hovorí, XtreStoLite, ale je ťažké poprieť, že má niečo do seba.

tlačidlo stiahnuť teraz

Záver

Aby sme to zhrnuli, XtreStoLite je mnohými milovaný, pretože je v protiklade k vlastnému prístupu spoločnosti Samsung. Zanechá vám veľa pamäte odstránením bloatwaru, ktorý vám aj tak nie je užitočný, a výkon nie je obetovaný – je vylepšený. Ak vás nudí vaša téma, môžete vyskúšať CarHDROM. Ak máte radi skladový TouchWiz, ale chceli by ste ešte niekoľko ďalších funkcií, VN ROM by mohla byť tou správnou cestou.

Alliance ROM je vaše plátno a môžete ho použiť na vytvorenie vlastného diela a potom na svojich priateľov zapôsobiť. Ak sa zameriavate na výkon a batériu, Tyrranus ROM môže byť presne to, čo potrebujete. WanamLite neprevráti váš svet Androidu naruby, ale prináša dostatok funkcií pre zážitok z akcie, ktorý stojí za to.

Ak chcete ovládať výkon sami, spolu s mnohými ďalšími príležitosťami na prispôsobenie. Spojte svoje schopnosti pomocou ovládačov koláča. A konečne, teraz sa nemusíte cítiť opustení CyanogenMod. Je k dispozícii pre S6 a už to dlho trvá.

S ktorou vlastnou ROM ste sa rozhodli ísť? Vyskytli sa počas inštalácie nejaké problémy? Pošlite nám svoj názor na všetky tieto témy. Ktorá ROM je najlepšia ROM pre Galaxy s6? Ktorá ROM je vaša najobľúbenejšia vlastná ROM?

Odporúčaný kredit obrázku