8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 1

Vlastn├í ROM je jednou z najlep┼í├şch ─Źast├ş vlastn├şctva syst├ęmu Android. Sta─Ź├ş si nain┼ítalova┼ą jeden do svojho zariadenia s Androidom a m├┤┼że to ├║plne zv├Ż┼íi┼ą v├í┼í celkov├Ż z├í┼żitok. Tie┼ż m├┤┼że okam┼żite aktualizova┼ą va┼íe zariadenie kv├┤li nespo─Źetn├ęmu mno┼żstvu v├Żvoj├írov, ktor├ş pracuj├║ na celom svete a vylep┼íuj├║ firmv├ęr.

Samsung Galaxy A10 je jedn├Żm zo zariaden├ş, ktor├ę je potrebn├ę aktualizova┼ą. Minul├Ż rok ho vydal Samsung a teraz svojimi funkciami zaost├íva. Napriek tomu, ┼że v├ís jeho ┼ípecifik├ície skuto─Źne nevyhodia z vody, je to dobr├Ż telef├│n s dostato─Źnou funk─Źnos┼ąou a je dokonal├Żm telef├│nom na vysk├║┼íanie in┼ítal├ície vlastn├ęho firmv├ęru.

Samsung Galaxy A10 bol vydan├Ż v prvom ┼ítvr┼ąroku 2019. V─Ćaka tomu je zhruba rok star├Ż. M├┤┼żete to v┼íak ve─żmi aktualizova┼ą in┼ítal├íciou vlastnej pam├Ąte ROM.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme najlep┼íiu vlastn├║ ROM pre Samsung Galaxy A10.

Chcete sa dozvedie┼ą viac? Potom ─Ź├ştajte ─Ćalej!

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 2

S├║visiace: Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre Samsung Galaxy S9

Čo je to vlastná ROM?

Term├şn ROM znamen├í pam├Ą┼ą iba na ─Ź├ştanie. Pri k├║pe ├║plne nov├ęho zariadenia s Androidom sa dod├íva s predin┼ítalovan├Żm softv├ęrom Stock ROM alebo Stock Firmware. Skladov├í ROM je vybalen├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm predin┼ítalovan├Ż v├Żrobcom telef├│nu.

Ako u┼ż mo┼żno viete, Google je v├Żvoj├írom opera─Źn├ęho syst├ęmu Stock Android. Vlastn├Ż firmv├ęr je opera─Źn├Ż syst├ęm vyvinut├Ż komunitou Android na z├íklade zdrojov├ęho k├│du Google.

Pre─Źo prejs┼ą na vlastn├║ ROM?

Jedn├Żm z d├┤vodov, pre─Źo mnoho pou┼ż├şvate─żov uprednost┼łuje zariadenia s Androidom, je jeho pr├şstup k nekone─Źn├Żm mo┼żnostiam prisp├┤sobenia. In┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM je jednou z nich.

In┼ítal├íciou vlastnej pam├Ąte ROM si u┼żijete skuto─Źn├Ż, neobmedzen├Ż z├í┼żitok z Androidu. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete z├şska┼ą pr├şstup k neobmedzen├Żm vylep┼íeniam a prisp├┤sobeniam, ktor├ę v├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android z├şska.

Je samozrejm├ę, ┼że budete skuto─Źn├Żm p├ínom svojho telef├│nu!

Teraz ste nad┼íen├ş, ┼że viete, ktor├ę vlastn├ę ROM s├║ pre Samsung najlep┼íie? Galaxy?

Potom sa pust├şme do toho!

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020

1. Lineage OS

LineageOS-Custom-ROM-Galaxy-A10Domovsk├í obrazovka syst├ęmu LineageOS.

Lineage OS je potomkom plodn├ęho firmv├ęru CyanogenMod alebo CM minulosti. Pou┼żitie a in┼ítal├ícia je ├║plne zadarmo, preto┼że ide o komunitn├Ż projekt. Je zalo┼żen├Ż na projekte Google Android Open Source Project zmie┼íanom s k├│dom tretej strany. Z tohto d├┤vodu je navrhnut├Ż tak, aby zvy┼íoval v├Żkon a zlep┼íoval spo─żahlivos┼ą jeho syst├ęmu.

LineageOS pre Samsung Galaxy A10 pon├║ka mno┼żstvo funkci├ş, ako napr├şklad prisp├┤sobite─żn├Ż stavov├Ż riadok, t├ęmu, naviga─Źn├Ż panel, funkcie r├Żchleho prep├şnania a mnoho ─Ćal┼í├şch.

T├íto pam├Ą┼ą ROM nepodporuje skladov├ę funkcie spolo─Źnosti Samsung. V─Ćaka tomu si u┼żijete stabiln├Ż a ─Źist├Ż z├í┼żitok z Androidu.

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 3

2. Pixel Experience

Pixel-experience-Custom-ROM-Galaxy-A10Za┼żite z├í┼żitok z pixelov.

Pixel Experience je ROM vytvoren├í tak, aby poskytovala takmer stopercentne podobn├Ż z├í┼żitok ako Samsung Galaxy A10. To znamen├í, ┼że tento MOD prinesie v┼íetky funkcie a aplik├ície, ktor├ę s├║ v balen├ş spolu so smartf├│nom Google Pixel.

Pixel Experience ROM obsahuje funkcie, ako s├║ zvukov├ę bal├ş─Źky Pixel, ┼żiv├ę tapety, anim├ícia zav├ídzania pixelov, sp├║┼í┼ąa─Ź pixelov a mnoho ─Ćal┼í├şch.

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 3

3. Remix o vzkriesen├ş

Resurrection-Remix-Custom-ROM-Galaxy-A10R├Żchlos┼ą, prisp├┤sobenie a v├Żkon.

Resurrection Remix je kombin├íciou stability, ktor├║ pon├║ka CM, a funkci├ş, ktor├ę pon├║kaj├║ Slim, Omni a p├┤vodn├ę zostavy Remix. To poskytne ├║┼żasn├║ kombin├íciu r├Żchlosti, prisp├┤sobenia, v├Żkonu a najnov┼í├şch funkci├ş prinesen├Żch priamo do v├í┼ího zariadenia.

─îo je viac? Resurrection Remix je najprisp├┤sobite─żnej┼íia ROM, ak├║ tam m├┤┼żete n├íjs┼ą. Preto┼że ide o ROM s otvoren├Żm zdrojov├Żm k├│dom, poskytne v├í┼í Samsung Galaxy A10 v┼íetky funkcie a stabilita, ktor├ę prin├í┼ía komunita Android.

Majte na pam├Ąti, ┼że Resurrection Remix nie je zn├ímy svojou stabilitou. Je v┼íak dostato─Źne stabiln├Ż, aby sa stal va┼íim ka┼żdodenn├Żm vodi─Źom.

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 3

4. AOSP Extended

AOSP-Extended-Custom-ROM-Galaxy-A10Rozhranie roz┼í├şren├ęho firmv├ęru AOSP.

AOSP Extended ROM je zalo┼żen├í na zdrojovom k├│de AOSP, ktor├Ż outsourcoval viac potvrden├ş z in├Żch projektov.

Preto┼że je zalo┼żen├Ż na AOSP, prin├í┼ía plynul├Ż a bezprobl├ęmov├Ż z├í┼żitok hne─Ć po vybalen├ş.

Jeho v├Żvoj├ír s─ż├║bil, ┼że zv├Ż┼íi po─Źet nov├Żch funkci├ş a v bud├║cnosti ho e┼íte viac zlep┼í├ş pre aktualiz├ície.

Podobne ako ostatn├ę vlastn├ę ROM, aj AOSP Extended ROM m├í mnoho funkci├ş, ako napr├şklad prisp├┤sobenie stavov├ęho riadka a uzamknutej obrazovky, vytv├íranie t├ęm a mnoho ─Ćal┼í├şch funkci├ş.

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 3

5. Paranoidn├Ż Android

Paranoid-Android-Custom-ROM-Galaxy-A10Nehyn├║ci paranoidn├Ż Android.

Paranoid Android je jednou z prv├Żch vlastn├Żch ROM, ktor├ę vytvorili v├Żvoj├íri. Je to sl├ívna alternat├şva k CyanogenMod/LineageOS.

Napriek tomu, ┼że nem├í dostatok mo┼żnost├ş prisp├┤sobenia, pon├║ka dostatok prisp├┤sobite─żnosti a rafin├ície, ako je tomu v pr├şpade AOSP Rom.

Niektor├ę z jeho funkci├ş nesk├┤r prevzal Google vo svojich nov┼í├şch verzi├ích syst├ęmu Android. Jedn├Żm z nich je Ambient displej, ktor├Ż bol prv├Żkr├ít k dispoz├şcii na tejto vlastnej ROM. Paranoid Android m├í navy┼íe jedine─Źn├ę funkcie, ako je re┼żim Hover a prisp├┤soben├Ż naviga─Źn├Ż panel Pie.

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 3

6. Viper OS

Viper-OS-Custom-ROM-Galaxy-A10Viper OS. Nov├ę die┼ąa v meste.

Viper OS je ─Ćal┼í├şm z dlh├ęho radu ROM zalo┼żen├Żch na AOSP. Podobne Viper OS prin├í┼ía dokonal├║ rovnov├íhu medzi stabilitou, v├Żdr┼żou bat├ęrie a prisp├┤soben├şm.

Mo┼żno ste v┼íak u┼ż po─Źuli o tomto projekte, preto┼że je to relat├şvne nov├ę na bojisku. S trochou viac ─Źasu na v├Żvoj by to mohlo vyr├ís┼ą ako jedno z najlep┼í├şch mien v radoch vlastn├Żch ROM.

Viper OS medzit├Żm nem├í k dispoz├şcii ve─ża mo┼żnost├ş prisp├┤sobenia. M├í v┼íak z├íkladn├ę funkcie prisp├┤sobenia, ktor├ę z neho robia ide├ílneho denn├ęho ovl├ída─Źa pre Samsung Galaxy A10.

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 3

7. MIUI 10

MIUI-10-Custom-ROM-Galaxy-A10Z├şskajte nov├Ż vzh─żad s MIUI10.

Chcete urobi┼ą svoj Samsung Galaxy Vyzer├íte a c├ştite sa ako A10? Potom je to pre v├ís perfektn├ę zariadenie.

MIUI je skratka pre MI User Interface. T├íto ROM je firmv├ęr zalo┼żen├Ż na rozhran├ş, ktor├ę je predin┼ítalovan├ę v zariadeniach Android spolo─Źnosti Xiaomi a je k dispoz├şcii na trhu s n├íhradn├Żmi dielmi.

Nie je to v┼íak v├í┼í be┼żn├Ż Android ROM. MIUI 10, ktor├ęho vzh─żad je podobn├Ż rozhraniu iOS, je silne tematicky laden├Ż s mno┼żstvom pr├şjemn├Żch farieb.

V─Ćaka v├Żvoj├írom z cel├ęho sveta je k dispoz├şcii mno┼żstvo funkci├ş. A ─Źo viac? Toto sa neobmedzuje iba na zariadenia Xiaomi.

Tak na ─Źo ─Źak├í┼í? Nain┼ítalujte si ho teraz!

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 3

8. ┼ápinav├ş jednoro┼żci

Dirty-Unicorns-Custom-ROM-Galaxy-A10┼ápinav├ş jednoro┼żci. V├í┼í stabiln├Ż pracovn├Ż k├┤┼ł.

Chcete viac prisp├┤sobenia bez toho, aby ste sa vzdali stability svojho zariadenia? Potom to m├┤┼że by┼ą pre v├ís vlastn├í ROM.

Dirty Unicorns je ROM zalo┼żen├í na AOSP s jedin├Żm zameran├şm na prisp├┤sobite─żnos┼ą bez obetovania stability telef├│nu.

Budete prekvapen├ş, ak├║ stabilitu st├┤l prin├í┼ía a ako chladn├Ż a ─żahk├Ż je vo va┼íej bat├ęrii, a z├írove┼ł m├íte mno┼żstvo prisp├┤sobite─żn├Żch funkci├ş.

DU mo┼żno op├şsa┼ą ako stabiln├║ verziu Resurrection Remix, preto┼że Dirty Unicorns p├ş┼íe svoj k├│d od za─Źiatku. Na druhej strane, Resurrection Remix len skop├şruje a prilep├ş svoj k├│d a prid├í svoj k├│d do open-source.

K├║pu Samsungu nikdy nebudete ─żutova┼ą Galaxy A10 t├íto ROM!

8 Najlepšia vlastná ROM pre Samsung Galaxy A10 na rok 2020 3

─Żudia sa tie┼ż p├Żtaj├║

S├║ vlastn├ę pam├Ąte ROM bezpe─Źn├ę?

├üno! Vlastn├ę ROM s├║ rovnako bezpe─Źn├ę ako skladov├ę ROM, ak nie e┼íte lep┼íie!

Je pre vlastn├║ ROM potrebn├Ż pr├şstup root?

Nie, na in┼ítal├íciu vlastn├Żch ROM ROM spravidla nepotrebujete pr├şstup root. Na in┼ítal├íciu mechanizmov potrebn├Żch na in┼ítal├íciu vlastnej pam├Ąte ROM, ako je napr├şklad vlastn├Ż obraz na obnovenie, v┼íak potrebujete pr├şstup typu root.

Kde si m├ím stiahnu┼ą vlastn├ę ROM?

Aj ke─Ć existuj├║ ─Ćal┼íie renomovan├ę webov├ę str├ínky, najspo─żahlivej┼í├şm zdrojom je XDA-Developers.com, preto┼że tu sa stret├íva v├Ą─Ź┼íina v├Żvoj├írov a technikov.

Z├şskajte svoje Galaxy A10 na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł!

Tak tu to m├íte. Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre v├ís Samsung Galaxy A10!

In┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM je r├Żchla oprava, v─Ćaka ktorej je v├í┼í telef├│n aktu├ílny. Nemus├şte sa b├í┼ą, ┼że by ste telef├│n pokazili, preto┼że v├Żvoj├íri usilovne pracuj├║ na tom, aby v├ím priniesli najlep┼íie aktualiz├ície a udr┼żali vami preferovan├║ vlastn├║ ROM bez ch├Żb!

Tak na ─Źo ─Źak├í┼í? Vyberte si teraz jeden a nain┼ítalujte ho do svojho Samsungu Galaxy A10!

Ak ste s k├║pou telef├│nu skon─Źili, pode─żte sa s nami o svoje sk├║senosti v sekcii koment├írov.

Odpor├║─Źan├ę obr├ízkov├ę kredity