8 metódy na opravu „SIM nie je k dispozícii“ v systéme Android

Ide o to: SIM karta je malý čip, ktorý spája váš mobilný telefón s operátorom. Ľudia na svojich mobilných telefónoch používajú sim kartu na telefonovanie, odosielanie textových správ a prístup k mobilným dátam.

Ak teraz vo vašom zariadení stále pretrvávajú chyby „SIM karta nie je k dispozícii“, váš operátor nemôže rozpoznať vaše telefónne číslo alebo nemôže nadviazať spojenie s vašou kartou SIM, máme pre vás riešenia.

Súvisiace: Ako opraviť žiadnu chybu nezistenú SIM kartou v systéme Android

Existuje veľa faktorov, ktoré môžu vo vašom zariadení s Androidom spôsobiť túto nepríjemnú chybu „SIM karta nie je k dispozícii“.

Najbežnejší je však prípad, keď použijete nedávno kúpenú novú SIM kartu alebo zaregistrujete nové číslo.

Čo teda môžete urobiť, aby ste opravili chybu „SIM karta nie je poskytovaná“?

Vždy môžete ísť do obchodu kúpiť inú novú sim kartu alebo odoslať svoj telefón s Androidom na diagnostiku a opravy, ale to môže vynaložiť drahocenný čas a peniaze.

Okrem toho by ste nechceli minúť viac peňazí na inú novú SIM kartu, práve kvôli chybe „SIM karta nie je k dispozícii“?

Ale nebojte sa!

Aby sme vám pomohli, uviedli sme niekoľko spôsobov, ako vo vašom zariadení s Androidom opraviť chybu „SIM karta nie je poskytovaná“.

Vďaka týmto tipom dokážete opraviť problém s chybou „SIM karta nie je k dispozícii“ za niekoľko minút, a ušetríte tak čas i peniaze.

Musíš si prečítať: Najlepšie SIM karty pre USA pri cestách z iných krajín

Pozrite sa na náš zoznam 8 metódy na riešenie problémov s chybami „SIM karta nie je k dispozícii“ na vašich telefónoch s Androidom!

8 Riešenie problému s problémom „SIM karta nie je k dispozícii“ vo vašom systéme Android

Tu sú 8 riešenia na opravu „SIM karta nie je k dispozícii MM#2″ chyba.

    Vyčistite novú SIM kartu Skúste reštartovať telefón s Androidom Aktivujte novú SIM kartu Vložte SIM kartu podľa pokynov Otestujte svoj ďalší slot pre SIM kartu Skúste SIM kartu s inými zariadeniami Požiadajte svojho operátora o pomoc Vymeňte SIM kartu

Napriek tomu, že sa tento problém týka predovšetkým používateľov, ktorí majú nedávno kúpenú SIM kartu, existujú rôzne situácie, kedy vám tento problém môže prekážať.

Bez ohľadu na to, čo je príčinou chyby, môžete skúsiť tieto jednoduché metódy na vyriešenie problému s novou SIM kartou. Ak jedna z týchto prác funguje, môžete sa vyhnúť používaniu drahých opráv.

Bez ďalších okolkov začnime.

1.Vyčistite novú SIM kartu

sim nie je zaistený, vyčistite simVyčistite novú SIM kartu

Niekedy je problémom spojenie slotu pre kartu SIM s vašim zariadením. Nečistoty sa môžu hromadiť vo vašom zariadení a slote pre kartu SIM, takže môžu rušiť kontakt medzi nimi.

Slot na SIM kartu a jej držiak udržiavajte vždy čisté. Pred vložením karty SIM do telefónu musí byť karta SIM suchá.

2. Skúste reštartovať telefón s Androidom

sim nie je poskytnutý, skúste reštartovať AndroidSkúste reštartovať telefón

Aj keď to môže znieť smiešne, reštartovaním telefónu sa dajú vo vašom zariadení opraviť niektoré chyby. Reštartovaním mobilného telefónu môžete zaistiť hladší chod, predchádzať zlyhaniam a zachovať si pamäť.

Skúste reštartovať telefón a väčšinou to funguje.

Keď reštartujete telefón, vymažete otvorené aplikácie a úniky pamäte.

Na reštartovanie telefónu použite štandardné postupy a počkajte niekoľko minút, kým sa telefón nastaví. V telefóne sa vám už nebude zobrazovať otravné upozornenie na chybu a vaša SIM karta bude s najväčšou pravdepodobnosťou fungovať.

3. Aktivujte svoju novú SIM kartu

sim nie je k dispozícii aktivovať simAktivujte svoju novú SIM kartu

Novo kúpené SIM karty sa zvyčajne aktivujú do jedného dňa po použití v novom telefóne. Ak sa vaša nová SIM karta neaktivuje v uvedenom časovom rámci, neprepadajte panike.

Ak chcete aktivovať sim kartu, pravdepodobne budete musieť kontaktovať svojho poskytovateľa.

Tu je niekoľko spôsobov, ako jednoducho aktivovať novú SIM kartu. Nebojte sa preto a pri riešení chyby vo svojom zariadení postupujte podľa nižšie uvedených krokov.

Opýtajte sa svojho operátora. Skúste odoslať textovú správu pomocou mobilného telefónu. Novú SIM kartu aktivujte prostredníctvom webovej stránky poskytovateľa služieb. SIM kartu aktivujte podľa toho, čo vám poskytne váš poskytovateľ služieb.

Tieto metódy fungujú vo väčšine prípadov a mali by váš problém vyriešiť, najmä ak ste si kúpili nový telefón.

4. Vložte SIM kartu podľa pokynov

sim nie je zaistený vložiť simVložte SIM kartu podľa pokynov

Ak vaša SIM karta nefunguje správne, je možné, že je do zariadenia vložená nesprávne. Ak spojenie medzi vašim zariadením a kartou SIM nie je stabilné, váš telefón vás na to upozorní.

Ak chcete odstrániť tento nepríjemný problém, opatrne vyberte SIM kartu z telefónu a uistite sa, že je čistá. Predtým, ako ho vložíte späť, sa uistite, že ste ho pre istotu utreli čistou handričkou, a tiež sa uistite, že je správne vložený.

Pri vkladaní SIM karty do systému Android postupujte podľa príslušných pokynov. Ak sa vám to nehodí, môžete skúsiť dať na zariadenie kúsky papiera, ale príliš ho doň nenútite.

5. Otestujte si svoj ďalší slot na SIM kartu

Ak váš telefón s Androidom ponúka možnosti duálnej SIM karty, vyskúšajte svoju SIM kartu v druhom slote. Poškodené sloty pre karty môžu spôsobiť chyby medzi pripojením smartfónu a SIM karty.

6. Skúste SIM kartu s inými zariadeniami

sim nie je zaistený, použite sim s inými zariadeniamiSkúste kartu SIM s inými zariadeniami

Ak si nie ste istí, čo spôsobilo chybu, alebo ste vyskúšali všetky metódy predtým, nestrácajte nádej. Otestujte SIM kartu na iných zariadeniach s Androidom alebo inom telefóne, aby ste zistili, či funguje.

Bezpečne vyberte kartu SIM a vložte ju do druhej smartphones. Pomôže vám to určiť, či je vaše zariadenie chybné alebo či je problémom vaša SIM karta.

Bude to tiež jedna možnosť vyskúšať SIM kartu v novom telefóne.

7. Požiadajte o pomoc svojho operátora

sim nie je k dispozícii, požiadajte o pomoc operátoraPožiadajte o pomoc svojho prepravcu

Ak vaša SIM karta nie je aktivovaná, môžete sa obrátiť na svojho poskytovateľa siete pomocou iného zariadenia. Pokúste sa presne popísať problém a spôsoby, akými ste sa pokúsili opraviť kartu SIM.

Keď kontaktujete svojho prepravcu, bude si vedomý problému a bude vám môcť pomôcť.

Buďte trpezliví, ako reaguje váš poskytovateľ siete, pretože hnev váš problém nevyrieši. Pokúsia sa zistiť, čo spôsobilo chybu vo vašom zariadení.

Môže to byť problém na ich serveri alebo čipe. Bez ohľadu na príčinu sa ich váš poskytovateľ siete pokúsi vyriešiť za vás.

8. Vymeňte svoju SIM kartu

sim nie je zabezpečený, nahraďte simVymeňte SIM kartu

Ak máte smolu a žiadna z vyššie uvedených metód nefunguje, je načase získať inú SIM kartu. Prejdite do obchodu s operátormi a požiadajte o ďalšiu SIM kartu.

Nezabudnite informovať svojho operátora o chybe vo vašom zariadení a o metódach, ktorými ste sa pokúsili problém odstrániť. Našťastie môžu diagnostikovať a opraviť vaše zariadenie bez toho, aby museli získať ďalšiu SIM kartu.

Ak nič nefunguje, poskytnú vám novú SIM kartu, ktorú budete vo svojom systéme Android používať na obnovenie bežných a funkčných funkcií.

Súvisiace otázky, ktoré si kladú iní ľudia

Čo znamená „SIM nie je poskytovaná MM#2”Znamená?

Túto chybu môže na vašom zariadení s Androidom spôsobiť množstvo faktorov, ale väčšinou sa týka používateľov, ktorí vo svojich telefónoch používajú úplne nové SIM karty. Táto chyba môže znamenať, že vaša SIM karta nie je aktivovaná alebo potrebujete vymeniť starú a poškodenú SIM kartu.

Čo je to SIM karta?

SIM, skrátene Subscriber Identification Module, je malé zariadenie, ktoré má informácie o používateľovi.

Môžem používať svoj telefón bez SIM karty?

Samozrejme by však bolo nemožné zavolať priateľom, napísať im správu alebo použiť mobilné dáta. Ostatné funkcie telefónu však môžete stále používať bez problémov.

Aby som to všetko zhrnul

Chyba „SIM karta nie je k dispozícii“ v systéme Android sa väčšinou týka ľudí, ktorí vo svojom zariadení používajú úplne novú SIM kartu.

Ak to tak nie je a stále sa vám zobrazuje toto upozornenie, možno budete musieť kontaktovať svojho operátora a požiadať ho o výmenu karty SIM.

Ale skôr, ako sa vzdáte a obrátite sa na svojho operátora kvôli opravám, týchto niekoľko metód, ktoré sme uviedli vyššie, môže váš problém vyriešiť.

Každý z nich môžete vyskúšať a odstrániť nepríjemnú chybu vo svojom zariadení s Androidom.

Vyriešili naše metódy váš problém? Ak je to tak, zanechajte nám prosím správu v sekcii komentárov nižšie!

Odporúčaný odkaz na obrázok

Odporúčané čítanie:

20 spôsobov, ako opraviť chybu „Žiadna SIM karta nebola zistená“ v 2 Zápisnica