8 Alternatívy Dreamweaveru pre Mac

Dreamweaver je nástroj na vývoj webových aplikácií, ktorý vytvorila spoločnosť Macromedia a ktorý spravuje, kým ich nezíska spoločnosť Adobe. Áno, spoločnosť Adobe Systems získala spoločnosť Macromedia v roku 2005 a odvtedy je Dreamweaver pod hlavičkou spoločnosti Adobe.

Dreamweaver je nástroj pre webový design a IDE (Integrated Development Environment) pre webový design a vývoj. Má editor kódu, ktorý má rôzne funkcie, ako je dokončovanie kódu, zvýrazňovač kódu, kontrola syntaxe kódu v reálnom čase a mnoho ďalších.

Od verzie 5, Dreamweaver podporuje zvýraznenie syntaxe v nasledujúcich jazykoch:
Vo verzii CS5 Dreamweaver zrušil podporu pre stránky ASP a JavaServer.

Napriek tomu, že je Dreamweaver skvelý, existuje veľa ľudí, ktorí by radi preskúmali jeho alternatívy z rôznych dôvodov, či už ide o náklady na ne alebo niečo iné. V článku sme teda prišli s 10 najlepšími alternatívami Dreamweaveru pre Mac. Mimochodom, Dreamweaver je k dispozícii pre oba populárne operačné systémy Windows a Mac. Pokiaľ som používal, Dreamweaver je najlepší, ale napriek tomu existujú také nástroje, ktoré si môžete vyskúšať a použiť, ak chcete.

10 najlepších alternatív Dreamweaver pre Mac

  1. Bluefish Editor

Bluefish je jednou z najlepších alternatív Dreamweaveru pre Mac, ktorá je k dispozícii aj pre Windows a Linux. Je to dosť silné a najlepšie na tom je, že je to projekt s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že je to bezplatný nástroj pre každého. Rovnako ako Dreamweaver, aj Bluefish podporuje vývojovú podporu pre rôzne platformy ako HTML, XHTML, PHP, C, C ++, JavaScript, CSS, XML, Java, Go, Vala, Ada, D, SQL, Perl, ColdFusion, JSP, Python, Ruby , a škrupina.

BlueFish Editor je tam už veľmi dlho a je to celkom spoľahlivý nástroj, ktorý môžete použiť ako svoje IDE.

  1. Quanta Plus

Quanta Plus je celkom podobný Dreamweaveru a je to jedna z dobrých alternatív Dreamweaveru pre počítače Mac. Podporuje vývoj projektov v HTML, XHTML, CSS, XML, PHP a ďalších skriptovacích jazykoch. Nemá priamu podporu pre HTML5, čo je jeho nevýhodou. Na základnú vývojovú prácu je to teda dobrá stávka.

  1. Štúdio Aptana

Aptana Studio je nástroj na vývoj webu, ktorý sa používa s rôznymi programovacími jazykmi, ako sú Ruby, Python, PHP, JavaScript. Takže pre tieto programovacie jazyky môže byť Aptana studio skvelou alternatívou k Dreamweaveru pre Mac. Najlepšie je, že je to projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ale existuje aj niekoľko nevýhod, že nemá editor WYSIWYG. Neexistuje ani kontrola pravopisu a žiadna podpora pre RSS, Atom alebo Xpath. Okrem týchto všetkých je Aptana Studio dobré z mnohých dôvodov.

  1. Microsoft Visual Studio

Microsoft Visual Studio je navrhnuté špeciálne na vykonávanie kódov C#, ASP, ASP.NET, VB, VB.NET, ale môže byť použité aj pre iné kódovacie jazyky, ako napríklad F#, Razor, HTML5, CSS, Javascript, Typescript, XAML, a XML. Vďaka výkonnému systému IntelliSense je kódovanie ešte jednoduchšie. Skvelá funkcia ladenia vám pomôže zistiť chyby vo vašom kóde a opraviť ich. Existuje toľko funkcií, že som to pridal ako jednu z veľkých alternatív Dreamweaveru pre Mac.

  1. BlueGriffon

BlueGriffon je open-source platforma pre vývoj webových aplikácií. Je to jedna z dobrých alternatív Dreamweaveru pre Mac. Navyše to príde pre Windows a tiež Linux. V editore môžete kódovať v HTML, XHTML, CSS a CSS3. Keďže ide o projekt s otvoreným zdrojovým kódom, môžete ho používať bezplatne. Prečo to teda neskúsiť, ak hľadáte alternatívu k Dreamweaveru.

  1. Editor Amaya

Amaya je ďalšou dobrou alternatívou Dreamweaveru, ktorú môžete použiť, ak chcete niečo iné ako Dreamweaverdreamweaver. Tento editor bol kódovaný v jazyku C a je k dispozícii pre Windows, Linux a Mac. Je to projekt s otvoreným zdrojovým kódom a podporuje kódovanie do HTML 40,01, XHTML 1.0, XHTML Basic, XHTML 1.1, HTTP 1.1, MathML 2.0, CSS 2 (podpora mnohých funkcií) a SVG.

Toto nie je najlepšie, ale určite dobrá alternatíva k Dreamweaveru.

  1. Codelobster

Codelobster je jednou z najlepších alternatív Dreamweaveru pre mac, ktorá je primárne vytvorená pre PHP, ale podporuje vývoj webových aplikácií HTML, CSS a JavaScript. A aby sme rozšírili podporu z mnohých ďalších, ako sú Drupal, WordPress, Smarty, Joomla, JQuery, Facebook, Codeigniter, Yii a CakePHP, existujú rozšírenia, ktoré môžete použiť a kódovať do nich. Codelobster ponúka zvýraznenie syntaxe a automatické dokončovanie pre PHP, HTML, CSS, SQL, JavaScript a XML. Vykonáva tiež automatickú kontrolu syntaxe, ktorá vám uľahčuje písanie kódov.

  1. Zatmenie

Eclipse je skvelé IDE pre počítačové programovanie a je vyvinutý hlavne pre kódovanie na báze Java, ale je možné ho použiť kód do iných programovacích jazykov pomocou určitých doplnkov, vrátane Ada, ABAP, C, C ++, C#, Clojure, Haskell, COBOL , D, Erlang, Fortran, Groovy, JavaScript, Lua, NATURAL, Perl, PHP, Prolog, Python, Julia a niekoľko ďalších. Toto je jedna z najlepších alternatív Dreamweaveru.

Záverečné slová

Môžu existovať stovky takýchto IDE, ktoré môžu byť skvelými alternatívami Dreamweaveru, ale uviedol som ich 8 tu len ako som zažil, sú celkom dobré. Navyše mojim obľúbeným je iba Dreamweaver. Je to skutočne skvelé, ale veľa ľudí tam hľadá alternatívy, takže som zdieľal zoznam a myslím si, že by tieto alternatívy boli užitočné.

Aké je vaše obľúbené IDE?

Poznámka: Obrázky/snímky obrazovky slúžia iba na vyhradenie nástrojov. neberú sa primárne na počítačoch Mac PC.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/32m8nOg