Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

7 Xiaomi MIUI 11 skryt├Żch funkci├ş: Najlep┼íie MIUI 11 trikov, ktor├ę by ste mali vedie┼ą

7 Xiaomi MIUI 11 skryt├Żch funkci├ş: Najlep┼íie MIUI 11 trikov, ktor├ę by ste mali vedie┼ą 1

v d├┤sledku toho, ┼że viacer├Żm zariadeniam Xiaomi a Redmi bola vydan├í najnov┼íia aktualiz├ícia MIUI 11, zd├í sa, ┼że ka┼żd├Ż je zanepr├ízdnen├Ż sk├║man├şm nov├Żch funkci├ş aktualiz├ície MIUI.

Ale nie ka┼żd├Ż geek m├í ─Źas alebo energiu, aby mohol manu├ílne prejs┼ą v┼íetky funkcie MIUI 11, najm├Ą tie, ktor├ę s├║ maskovan├ę pod vrstvami nastaven├ş. Aby som udr┼żal najnov┼íiu aktualiz├íciu MIUI zauj├şmav├║ ako v┼żdy, zhroma┼żdil som tu nieko─żko skryt├Żch funkci├ş MIUI 11, ktor├ę ste mohli vynecha┼ą:

Xiaomi MIUI 11 skryt├Żch funkci├ş –

1, Zásuvka na aplikáciu

Zásuvka na aplikáciu Xiaomi Redmi MIUI 11

Xiaomi dlhodobo testuje z├ísuvku aplik├íci├ş v zariadeniach MIUI. Ale oproti zrnu nezahrnul funkciu do MIUI 11.

Pou┼ż├şvatelia v┼íak m├┤┼żu z├şska┼ą z├ísuvku aplik├ície stiahnut├şm najnov┼íej verzie syst├ęmu alphaU sp├║┼í┼ąa─Źa syst├ęmu MIUI. Po nain┼ítalovan├ş aplik├ície do zariadenia Xiaomi je potrebn├ę urobi┼ą toto –

Ako povoli┼ą z├ísuvku aplik├ície MIUI 11

 • Na dom├ícej obrazovke stla─Źte dlho
 • Klepnite na Nastavenia, vyberte viac. T├Żmto sa dostanete na nastavenia ├║vodnej obrazovky
 • Teraz klepnite na ÔÇ×Domovsk├í obrazovkaÔÇť.
 • Vyberte rozlo┼żenie dom├ícej obrazovky ÔÇ×V─Ćaka z├ísuvke na aplik├íciuÔÇť

Teraz prejdite po obrazovke prstom nahor a pou┼żite na zariaden├ş Xiaomi ve─żmi o─Źak├ívan├Ż prie─Źinok aplik├íci├ş.

2, Zdie─żajte s├║bory APK z obrazovky HomeScreen

Pou┼ż├şvatelia Xiaomi teraz nemusia ani otvori┼ą aplik├íciu tretej strany, aby mohli zdie─ża┼ą aplik├ície. V aktualiz├ícii MIUI 11 m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia zdie─ża┼ą s├║bory APK aplik├íci├ş priamo z domovskej obrazovky jedin├Żm klepnut├şm. Tu s├║ kroky na pr├şstup k t├Żmto skryt├Żm funkci├ím MIUI 11 –

MIUI 11 skryt├ę funkcieApp Share

 • Prejdite na hlavn├║ obrazovku
 • Stla─Źte dlho vybran├║ aplik├íciu
 • Klepnite na ÔÇ×Zdie─ża┼ąÔÇť – Prija┼ą vyhl├ísenie o vyl├║─Źen├ş zodpovednosti (iba pri prvom pou┼żit├ş)
 • Po┼ílite s├║bor APK prostredn├şctvom preferovan├ęho m├ędia (Bluetooth, Disk Google, Xiaomi Share at─Ć.)

Note ┼że pomocou tejto skrytej funkcie MIUI 11 m├┤┼żete zdie─ża┼ą iba aplik├ície tret├şch str├ín. Taktie┼ż st├íle nie je k dispoz├şcii na nieko─żk├Żch zariadeniach, ako s├║ Poco F1, Xiaomi pre Android One Series (Mi A1, A2, A3) a Redmi K20 Series.

B A BANNER KURZOV├ŁCH KURZOV C A C ++ AD

3, Sky filtre

Jednou z mnoh├Żch skryt├Żch funkci├ş MIUI 11, ktor├ę zostali nepov┼íimnut├ę, s├║ nov├ę filtre oblohy v aplik├ícii Gal├ęria Xioami. T├íto funkcia umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom jemne prida┼ą farebn├ę t├│ny a vzory mraku k prvku oblohy na obr├ízku.

T├íto funkcia funguje iba pre obr├ízky, ktor├ę zah┼Ľ┼łaj├║ nebo a podv├ídzaj├║ ├║┼żasn├ę v├Żsledky. ─Żudia, ktor├ş aktualizovali svoje zariadenie na MIUI 11, tu s├║ kroky na pou┼żitie filtrov Sky na va┼íom zariaden├ş Xiaomi:

Najlep┼í├ş trik s filtrom MIUI 11 Sky

 • Otvorte predvolen├║ aplik├íciu Xiaomi Gallery
 • Vyberte obr├ízok, na ktorom je obloha
 • V spodnej ─Źasti klepnite na Upravi┼ą dla┼żdicu Ôćĺ Filtra─Źn├í dla┼żdica Ôćĺ Sky filer
 • Vyberte si zo ┼íiestich r├┤znych filtrov oblohy

4, Ultra ┼íetri─Ź bat├ęrie

Ultra ├║sporn├Ż re┼żim MIUI 11

Je to jedna z najo─Źak├ívanej┼í├şch funkci├ş MIUI 11, ktor├║ pou┼ż├şvatelia prekvapivo na svojom zariaden├ş Xiaomi nikdy nena┼íli. Ako u┼ż n├ízov napoved├í, Ultra Battery Saver predl┼żuje pohotovostn├Ż ─Źas a zni┼żuje spotrebu bat├ęrie.

Rob├ş to tak, ┼że povol├ş tmav├Ż re┼żim, obmedz├ş pr├şstup k aplik├íci├ím, obmedz├ş aktivitu na pozad├ş a zastav├ş ─Źinnosti n├íro─Źn├ę na energiu, ako je v┼żdy zapnut├í obrazovka, synchroniz├ícia at─Ć.

U─îITE─ŻSK├ë STROJE NA U─îENIE N├üMESTN├ŹK AD

Xiaomi nikdy nespr├şstupnil Ultra Battery Saver pou┼ż├şvate─żom MIUI 11, t├║to funkciu v┼íak ponechal v rezerve. To znamen├í, ┼że t├íto funkcia bude v kone─Źnom d├┤sledku k dispoz├şcii v nadch├ídzaj├║cich aktualiz├íci├ích, pravdepodobne v syst├ęme Android 10 na b├íze MIUI 11.

5, Dynamick├ę video tapety

Jedna z najlep┼í├şch skryt├Żch funkci├ş MIUI 11, tapeta Dynamic Video umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom nastavi┼ą ┼żiv├ę vide├í ako tapety. Najlep┼íie na tom je, ┼że m├┤┼żete nastavi┼ą prisp├┤soben├ę vide├í ako ┼żiv├ę tapety.

Dynamick├ę vide├í MIUI 11 Najlep┼íie funkcie

Za t├Żmto ├║─Źelom prejdite do aplik├ície Gal├ęria Ôćĺ Vyberte video Ôćĺ Klepnite na trojbodov├║ ponuku v pravom dolnom rohu Ôćĺ Klepnite na ÔÇ×Nastavi┼ą tapetu videaÔÇť

Na nasleduj├║cej obrazovke si m├┤┼żete vybra┼ą medzi stlmenou verziou alebo zvukovou verziou klepnut├şm na ikonu zvuku v pravom hornom rohu. Klepnite na Pou┼żi┼ą a vyberte, ─Źi chcete ┼żiv├║ tapetu na domovskej obrazovke, na uzamknutej obrazovke alebo na oboch.

MIUI 11 pon├║ka ve─ża zauj├şmav├Żch ┼żiv├Żch video tapety aj v aplik├ícii MIUI Themes.

6, Zobrazi┼ą upozornenia po odomknut├ş tv├íre

Popul├írna funkcia, ktor├í je zn├íma pou┼ż├şvate─żom iPhone, je teraz na zariaden├ş Xiaomi v─Ćaka MIUI 11. ─Żudia, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ odomknutie tv├írou v zariadeniach Xiaomi a Redmi, ju teraz m├┤┼żu pou┼żi┼ą ako proces autentifik├ície na zobrazenie obsahu ozn├ímen├ş na uzamknutej obrazovke.

Pred pou┼żit├şm novej funkcie mus├şte samozrejme povoli┼ą funkciu Face Unlock. Tu je postup nastavenia skrytej funkcie MIUI 11:

B A BANNER KURZOV├ŁCH KURZOV C A C ++ ADOzn├ímenie o odomknut├ş tv├íre MIUI 11

 • Prejdite na nastavenia Ôćĺ Hesl├í a bezpe─Źnos┼ą Ôćĺ Odomknutie tv├írou
 • Prep├şna─Ź ÔÇ×Po odomknut├ş zosta┼ą na uzamknutej obrazovkeÔÇť a potom povoli┼ą ÔÇ×Zobrazi┼ą podrobnosti ozn├ímenia po overen├ş ├║dajov o tv├íriÔÇť

Po overen├ş tv├íre sa odteraz bud├║ na uzamknutej obrazovke zobrazova┼ą ozn├ímenia.

7, Panel nástrojov úloh

T├íto skryt├í funkcia MIUI 11 umo┼ż┼łuje zapisovanie pozn├ímok do smartf├│nu r├Żchlej┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm. Povolen├şm panela n├ístrojov ├║loh m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia vytv├íra┼ą zoznamy ├║loh priamo z domovskej obrazovky.

Panel n├ístrojov ├Ülohy MIUI 11 Skryt├ę nastavenia

T├║to mo┼żnos┼ą n├íjdete v nastaveniach syst├ęmu Xiaomi Note app. Prepnite ho a v┼íimnete si mal├Ż priesvitn├Ż pos├║va─Ź na ─żavej strane obrazovky telef├│nu. Potiahnite prstom doprava a za─Źnite prid├íva┼ą ├║lohy do zoznamu ├║loh.

Najlep┼íie na paneli n├ístrojov ├║loh je to, ┼że pos├║va─Ź je k dispoz├şcii vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích, ─Źo pou┼ż├şvate─żom umo┼ż┼łuje prid├íva┼ą do zoznamov bezprobl├ęmov├ę sp├┤soby.

(Bonus)

Vedeli ste, ┼że v zariaden├ş Xiaomi je skryt├ę nastavenie Always-On Display? Je skryt├í, preto┼że t├íto funkcia funguje iba na zariadeniach Xiaomi, ktor├ę maj├║ displeje AMOLED, ako s├║ Redmi K20, Mi Note 10 at─Ć.

Takto však nájdete túto skrytú funkciu MIUI 11:

Skryt├Ż v┼żdy zapnut├Ż displej MIUI 11

 • Povo─żte nastavenia pre v├Żvoj├írov prejden├şm na nastavenia zariadenia – Inform├ície o telef├│ne – Poklepte p├Ą┼ąkr├ít na verziu ÔÇ×MIUI VersionÔÇť
 • Prejdite na ─Äal┼íie nastavenia – Mo┼żnosti v├Żvoj├íra – Posu┼łte zobrazenie nadol a vypnite optimaliz├íciu MIUI
 • Teraz n├íjdete mo┼żnos┼ą ÔÇ×V┼żdy zapnut├í obrazovkaÔÇť v ─Źasti Nastavenia uzamknutej obrazovky

Tak┼że to boli najlep┼íie skryt├ę funkcie MIUI 11. Zasiahnite ma, ak naraz├şte na in├ę vlastnosti, ako s├║ uveden├ę vy┼í┼íie.

Table of Contents