7 Vynikaj├║ce fakty o iPhone 3D dotyku, ktor├ę v├ís prekvapia

Zariadenie iPhone 3D Touch zmenilo v┼íetko, ─Źo vieme smartphones, T├íto inov├ícia Apple zlep┼íuje a men├ş jednoduch├ę pohyby, ktor├ę pova┼żujeme za samozrejm├ę. Ak si mysl├şte, ┼że viete v┼íetko o tejto vzru┼íuj├║cej technol├│gii, zamyslite sa znova. Tieto fakty zmenia sp├┤sob, ak├Żm vid├şte v┼íetko o aktualiz├íci├ích s├║visiacich s dotykom.

iPhone 3d dotyk

1.Nie kompatibiln├ę s predch├ídzaj├║cimi verziami iPhone

Ke─Ć┼że ide o hardv├ęrov├Ż doplnok pre iPhone, t├íto technol├│gia nefunguje v predch├ídzaj├║cich verzi├ích. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia sa m├┤┼żu pok├║si┼ą hackn├║┼ą alebo nain┼ítalova┼ą aktualiz├íciu svojich vlastn├Żch zariaden├ş, nebude to v┼íak fungova┼ą. Hlavn├Żm d├┤vodom je hardv├ęr a softv├ęr, ktor├Ż tvor├ş s├║─Źasn├ę verzie iPhone. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov nesp─║┼łaj├║ po┼żiadavky mo┼żnosti tak intenz├şvne ako 3D Touch. Niektor├ş ─żudia uviedli, ┼że okrem in├Żch vybran├Żch met├│d integruj├║ technol├│giu so star┼í├şmi zariadeniami aj s┼ąahovan├şm, ─Źo sa v┼íak neodpor├║─Źa. Nespr├ívne nain┼ítalovan├Ż hardv├ęr a softv├ęr viedli k v├í┼żnym probl├ęmom vr├ítane ├║pln├ęho zlyhania telef├│nu. Vzh─żadom na priemern├ę n├íklady Apple zariadenia, tento n├ípad jednoducho nestoj├ş za to.

2 v├Żvoj├íri m├┤┼żu zabezpe─Źi┼ą, aby boli ich aplik├ície kompatibiln├ę s technol├│giou 3D Touch

Aplik├ície s├║ d├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou tvorby zariaden├ş Apple tak popul├írne. Zatia─ż ─Źo v├Żvoj├íri aplik├íci├ş sa sna┼żia vytv├íra┼ą nov├ę a vzru┼íuj├║ce mo┼żnosti, spolo─Źnos┼ą pon├║ka n├ístroje potrebn├ę na to, aby bol v├Żber 3D u┼ż├şvate─żsky pr├şvetiv├Ż. E┼íte lep┼íie je, ┼że amat├ęrski v├Żvoj├íri a aplika─Źn├ę spolo─Źnosti m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą rovnak├ę komponenty bez ─Ćal┼í├şch n├íkladov. Pokia─ż ide o najlep┼íie mo┼żnosti v├Żvoja aplik├íci├ş, rie┼íen├şm je Xcode. Xcode si m├┤┼żete stiahnu┼ą na Apple Ofici├ílna webov├í str├ínka iOS a obsahuje vlastn├ę hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőrozhrania API. Toto je u┼żito─Źn├ę najm├Ą pre v├Żvoj├írov aplik├íci├ş, ktor├ş maj├║ obmedzen├ę zdroje.

3Widgety funguj├║ pri pou┼ż├şvan├ş tejto funkcie odli┼íne

Aj ke─Ć 3D dotyk prin├í┼ía aplik├ície na vy┼í┼íiu ├║rove┼ł, nezd├í sa, ┼że by zap├┤sobil na ekvivalenty widgetov zariadenia. Widgety st├íle funguj├║ norm├ílne na zariadeniach vybaven├Żch touto technol├│giou. Pokus o pr├şstup k ─Ćal┼í├şm inform├íci├ím alebo zobrazenie miniaplik├ície neprin├í┼ía v├Żsledky. D├┤vodom je skuto─Źnos┼ą, ┼że widgety maj├║ zriedka pr├şstup k ─Ćal┼í├şm inform├íci├ím alebo grafike. V├Żnimkou z tohto pravidla s├║ zvy─Źajne funkcie kalend├íra. S├║visiace ─Źasov├ę kalend├íre a n├ístroje ─Źasto obsahuj├║ podsekciu, ktor├í obsahuje nieko─żko aktu├ílnych mo┼żnost├ş.

4 Nie všetky aplikácie reagujú na 3D Touch

V perfektnom svete by t├íto nov├í mo┼żnos┼ą fungovala dokonale s ka┼żdou aplik├íciou. Aj ke─Ć to zvy┼íuje v├Ą─Ź┼íinu mo┼żnost├ş, niektor├ę aplik├ície s t├Żmto vzru┼íuj├║cim v├Żvojom jednoducho nefunguj├║. Zd├í sa, ┼że obchody a mo┼żnosti nakupovania trpia najviac probl├ęmami s kompatibilitou, ale nie s├║ sami. Je to proces pokusov a omylov, aby sme zistili, ktor├ę osobn├ę aplik├ície s├║ odoln├ę vo─Źi 3D dotyku. ┼Żia─ż, na n├ípravu situ├ície sa d├í urobi┼ą len m├ílo. Kontaktovanie program├ítora alebo aplika─Źnej spolo─Źnosti je skvel├Ż n├ípad. Len im dajte vedie┼ą, ┼że je probl├ęm. Ak ─żudia nahl├ísia probl├ęm, m├┤┼żu pracova┼ą na v├Żvoji nov├Żch aktualiz├íci├ş zalo┼żen├Żch na technol├│gii 3D dotykov.

5 Citlivos┼ą dotyku si m├┤┼że z ─Źasu na ─Źas vy┼żadova┼ą ├║pravu

Ako ka┼żd├ę vylep┼íenie zalo┼żen├ę na technol├│gii, va┼íe v├Żsledky sa m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od nieko─żk├Żch faktorov. Jedn├Żm z najbe┼żnej┼í├şch d├┤vodov probl├ęmov s touto mo┼żnos┼ąou je jej ├║rove┼ł citlivosti. Zmeny tlaku a dokonca aj s├║─Źasti osvetlenia znamenaj├║, ┼że je ─Źas t├║to funkciu skontrolova┼ą. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia bud├║ nad┼íen├ş, ┼że sa dozvedia, ┼że existuje r├Żchly sp├┤sob aktualiz├ície ├║rovn├ş. Sta─Ź├ş skontrolova┼ą oblas┼ą pr├şstupu v oblasti 3D Touch. Od ─żahk├Żch a┼ż po ┼ąa┼żk├ę, hrajte si s nastaveniami pre v├Ą─Ź┼íiu spo─żahlivos┼ą. Tento postup opakujte, ke─Ć sa situ├ícia zmen├ş, aby ste sa uistili, ┼że va┼íe zariadenie pon├║ka najlep┼íiu kvalitu.

6, ─îistenie telef├│nu m├┤┼że po┼íkodi┼ą technol├│giu 3D Touch

Dotykov├Ż displej iPhone m├┤┼że vyzera┼ą v├Żkonne, m├í v┼íak svoje nev├Żhody. Pridanie 3D dotyku na obrazovku m├í svoje vlastn├ę probl├ęmy. Vo v┼íeobecnosti sa ├║rove┼ł citlivosti zvy┼íuje s presnos┼ąou a stabilitou tejto d├┤le┼żitej vlastnosti. Aj ke─Ć pou┼żijete menej citliv├ę nastavenia tejto technol├│gie, m├┤┼że sa r├Żchlo po┼íkodi┼ą. Preto je d├┤le┼żit├ę d├┤kladn├ę ─Źistenie. Za─Źnite s pravidlami, ktor├ę ste pou┼żili pre in├Żch ─żud├ş Apple zariadenia a ich mno┼żenie. Napr├şklad, ak chcete telef├│n vy─Źisti┼ą, utrite ho hladk├Żm pohybom ─Źistej l├ítky. Abraz├şvne l├ítky m├┤┼żu zanech├íva┼ą ┼íkrabance alebo stopy, ktor├ę robia 3D syst├ęm citliv├Ż na chyby. Ak si k├║pite ─Źistiacu handri─Źku ┼ípeci├ílne pre Apple skontrolujte pou┼żit├Ż materi├íl. Dokonca ani schv├ílen├ę polo┼żky nemusia ma┼ą v├Żrez, pokia─ż ide o mo┼żnosti s funkciami 3D Touch.

Z├íklad┼ła 3D Touch sa prv├Żkr├ít objavila v Apple Watch

V fascinuj├║com vzh─żade spolo─Źnos┼ą AppleBloomberg.Com po prv├Ż raz vyvinula proces v├Żvoja. Pod─ża spr├ívy bol za─Źiatok 3D Touch zaznamenan├Ż v zru─Źnostiach Force Touch. T├íto funkcia sa stala s├║─Źas┼ąou Apple produkty so spusten├şm ne├║spe┼ín├Żch hodiniek spolo─Źnosti. Rozdiely medzi t├Żmito dvoma mo┼żnos┼ąami s├║ zrete─żne odli┼ín├ę. Ako uviedol spisovate─ż Josh Tyrangiel: Dotykom 3D vyn├║tite dotyk, rovnako ako k├║panie v oce├íne je k├║pe─ż na nohy. ÔÇť

Mo┼żnosti zariadenia iPhone 3D Touch s├║ nekone─Źn├ę. Pochopenie jedine─Źn├Żch a zauj├şmav├Żch faktov, ktor├ę tvoria t├║to technol├│giu, len zvy┼íuje em├│cie. Tieto ├║┼żasn├ę s─żuby sa splnia iba v─Ćaka nov├Żm vylep┼íeniam.