7 Veľmi užitočné triky a tipy pre iPad Pro, ktoré potrebujete poznať 100%

Minulý mesiac Apple Predstavujeme aktualizované verzie vlajkovej lode iPad Pro. Spoločnosť predstavila nový iPad 11in a 12,9in iPad Pro s vylepšenými funkciami, ako je skener LiDAR a zadná kamera s dvoma objektívmi. Ďalším veľkým zlepšením je podpora trackpadov klávesnice, ktoré vám poskytujú plnú funkčnosť myši na iPade.

Nový iPad Pros má tiež podporu Apple ceruzka 2 Face ID a Sports sú najtenšie iPad v histórii. A vďaka iPad Pros, ktorý teraz prevádzkuje iPadOS (namiesto iOS), existuje veľa funkcií iPad Pro, ktoré iba Apple obsahuje nové tablety.

Takže bez ďalších okolkov, tu sú všetky tipy a triky, ktoré potrebujete vedieť o nových profiloch iPad.

Viac: Podrobnosti o Apple iPadOS – najlepšie vlastnosti a ďalšie!

# 1Externé klávesové skratky

Toto je možno najlepší trik skrytý v iPad Pro. Apple Tajne priniesli klávesové skratky na úrovni MacOS do iPadu – ak sa používajú s externou klávesnicou. Všetky najlepšie klávesové skratky pre MacOS pracujú na iPad Pro, okrem iného to zahŕňa:

  • Command-Tab na prepínanie medzi aplikáciami.
  • Command-Space, aby sa vyhľadávanie dostalo pod bod záujmu.
  • Command-A na výber všetkého textu v poli.
  • Command-C na skopírovanie vybraného textu.
  • Command-V pre vložený text, vložený.

# 2Jemné nastavenie ukazovateľa – nevyžaduje myš

Aj keď iPad Pro stále podporuje vstup myšou, mnoho ľudí bude iPad Pro stále používať tradičným spôsobom: namiesto myši použite prst. Našťastie teraz existuje spôsob, ako môžete upraviť polohu kurzora na obrazovke v textovom poli bez toho, aby ste naň museli klikať – alebo ho vyberte pomocou myši.

Umiestnením a podržaním dvoch prstov na obrazovke iPad Pro ho môžete zmeniť na veľký trackpad, ktorý ovláda textový indikátor. Teraz stačí iba potiahnuť dva prsty, aby sa kurzor automaticky pohyboval.

Viac: Podrobnosti o bionických čipoch Apple A12Z: nový procesor pre iPad Pro 2020

# 3Jednoduchosť výberu textu

Keď už hovoríme o použití dvoch prstov na obrazovke, iPadOS teraz umožňuje presný výber textu. Postupujte takto: V bloku textu položte dva prsty na obrazovku a potiahnite prstom nahor alebo nadol, aby ste automaticky vybrali jeden odsek textu súčasne. Vďaka tomu je veľmi ľahké vyberať veľké kúsky textu bez toho, aby ste museli pretiahnuť malé textové sekcie okolo obrazovky.

# 4Posuňte číselné tlačidlo klávesnice

Na iPad Pro môžete stlačením klávesu na hlavnej klávesnici zadať jej sekundárny znak. To vám ušetrí napríklad zmenu klávesnice z klávesnice QUERTY na klávesnicu so symbolmi. Po zvládnutí je to skvelá skratka, ktorá šetrí veľa času.

# 5Zobuď vzdialenosť

Ďalšou vynikajúcou funkciou, ktorá je k dispozícii pri použití externej klávesnice s novým programom iPad Pros, je to, že jednoducho môžete kliknúť na medzerník na externej klávesnici a aktivovať program iPad Pro. Pokiaľ je vaša tvár v kontakte s fotoaparátom Face ID, iPad sa automaticky otvorí.

Viac: iPad Pro (2020) vs. iPad Pro (2018): Aký je rozdiel?

# 6Použite externý monitor s iPad Pro

Nový iPad Pros obsahuje USB-C, čo znamená, že teraz môžete používať príslušenstvo, ktoré je priamo pripojené k iPad Pro. To znamená, že môžete skutočne pripojiť obrazovku 4K k iPadu. Môžete tiež pripojiť externé fotoaparáty a sťahovať fotografie z ich pamäte priamo do aplikácie pre fotografie na iPad Pro. Bohužiaľ pripojenie externého pevného disku nerobí nič.

# 7Nabíjajte iPhone na iPad Pro

Áno, to znamená, že môžete dokonca pripojiť svoj iPhone k iPad Pro a nabiť ho. Toto je dar z nebies pre ľudí, ktorí cestujú s oboma zariadeniami. Ak je teraz iPhone nízky, iPad s ním môže zdieľať šťavu. Len sa uistite, že máte nabíjací kábel Lightning to USB-C.