7 Triky zoomu, ktoré by ste mali vyskúšať práve teraz

Online videohovory sú čím ďalej tým dôležitejšie. Sú zásadnou súčasťou kontaktu s rodinou a priateľmi pri sociálnom dištancovaní. Tiež umožňujú ľuďom schôdze pri práci z domu.

Zoom, populárny softvér pre videokonferencie, existuje už nejaký čas. Začiatkom roka však počet jeho mesačných používateľov explodoval.

Ľudia sa na aplikáciu obrátili rekordným tempom, čo umožňuje spoločnosti Zoom zvýšiť svoju používateľskú základňu o 21% od konca roku 2019. Je tu však niečo viac, ako len vidieť blízkych cez obrazovku alebo mať rýchle tímové stretnutie. Zoom má mnoho užitočných aplikácií a niekoľko úhľadných trikov, o ktorých nemusí každý vedieť.

Tu je niekoľko tipov pro profesionálne priblíženie, ktoré môžu každému pomôcť vyťažiť maximum zo skúseností so zoomom, či už bezplatných alebo platených.

Čo je Zoom?

Vďaka nástrojom, ako je Zoom, je možné budovať zmysluplné pracovné vzťahy a vidieť priateľov z celého sveta. Zoom je cloudová videokonferenčná služba. Ľudia ho používajú na webové semináre, konferenčné stretnutia zamerané výlučne na video alebo zvuk a živý chat.

Podľa spoločnosti S-1 v roku 2019 používala Zoom viac ako polovica spoločností z rebríčka Fortune 500. A táto služba nie je užitočná iba pre obchodné stretnutia a webináre. Vyhovuje však viac potrebám spoločnosti.

Vďaka svojmu bezplatnému typu účtu je Zoom tiež vynikajúcim nástrojom pre jednotlivých ľudí, ktorí sa chcú rozprávať s priateľmi alebo rodinou. Službu môžu bezplatne využívať aj nezávislí pracovníci a pracovníci koncertov, pokiaľ majú schôdze s tromi alebo viacerými účastníkmi kratšie ako 40 minút.

Majte však na pamäti, že hackeri môžu nájsť spôsoby, ako preniknúť do technológie videokonferencií alebo napadnúť niekoho sieť, keď ju používa. Nerobte z týchto súkromných konverzácií cudzincov – použite sieť VPN. Technológia VPN chráni svojich používateľov pred nakuknutím do siete šifrovaním ich sieťového pripojenia. Je to obzvlášť dôležité pre ľudí, ktorí uskutočňujú videohovory v otvorenej sieti WiFi.

7 Skvelé triky so zoomom, o ktorých by mal každý vedieť

  1. Integrujte priblíženie s inými aplikáciami

Jednou z najužitočnejších funkcií Zoom je schopnosť integrovať sa s inými nástrojmi. Slack aj Zapier sú dve skvelé možnosti pre firmy, ktoré používajú aj Zoom.

Integrácia Slack umožňuje členom tímu začať schôdze priamo z aplikácie. Ostatným to tiež pripomína blížiace sa schôdze.

Zapier pridáva množstvo ďalších integrácií aplikácií, ktoré môžu byť užitočné. Integráciu s Kalendárom Google môžete napríklad použiť na odoslanie odkazu na schôdzu Zoom ľuďom a tiež na pripomenutie nadchádzajúcich schôdzí.

  1. Využite skratky zoomu

Desktopová verzia programu Zoom ponúka mnoho šikovných skratiek, ktoré šetria čas. Napríklad stlačením Alt+I (⌘Cmd+I na Macu) sa otvorí ponuka pozvánok zvnútra schôdze. Tu je úplný zoznam všetkých klávesových skratiek, ktoré Zoom podporuje.

  1. Ignorovať všetkých ostatných na stretnutí Zoom

Ak je schôdza webinárom, zúčastňuje sa jej viac ako 100 ľudí alebo ju zaznamenávate, existuje množstvo dôvodov, prečo chcete stlmiť všetkých okrem rečníka. Hostiteľ schôdze môže každého stlmiť pomocou klávesovej skratky Alt+M (⌘Cmd+Ctrl+M v systéme Mac).

  1. Pozastaviť zdieľanie obrazovky

Skoro každý už pozná zdieľanie obrazovky v online videohovoroch. Zoom však tiež umožňuje ľuďom pozastaviť zdieľanie. Znamená to, že obrazovka zamrzne pre všetkých ostatných, okrem osôb, ktoré zdieľajú. Obnovením zdieľania sa obrazovka vráti do reálneho času.

  1. Použite Touch Up My Appearance

Je to ďalšie pekné nastavenie, ktoré Zoom podporuje. Rovnako ako v telefóne, program môže trochu „zjemniť“ vzhľad človeka, aby jeho pokožka vyzerala lepšie pomocou filtra. Nájsť Opravte môj vzhľad možnosť v ponuke nastavení v časti Video tab.

  1. Nahrávajte schôdze a prepisujte zvuk

Ako už bolo spomenuté, schôdze Zoom môžete vždy nahrávať. Je to užitočné pre webináre alebo ľudí, ktorí zmeškajú dôležité stretnutie. Ale čo viac, Zoom môže tiež automaticky prepisovať zvuk schôdze. Hostiteľ schôdze môže upravený záznam zdieľať a zdieľať s každým.

  1. Nastavte virtuálne pozadie

Je to ďalší zábavný trik, ktorý môže ktokoľvek použiť na stretnutí Zoom. Umožňuje ľuďom nahrať ľubovoľný obrázok a použiť ho ako pozadie schôdze. Pokojný les alebo logo spoločnosti – čokoľvek sa hodí. Na to nepotrebujete zelenú obrazovku.

Spodná čiara

Zoom je užitočný nástroj pre videokonferencie, ktorý používa mnoho ľudí na rôzne účely. Vďaka týmto užitočným tipom môže každý zo svojej aplikácie Zoom získať ešte viac.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2UPhfGS