7 Tipy na prispôsobenie sa pracovnému životu COVID-19 doma

COVID-19 nás všetkých pokoril a ostro pripomenul, že nie všetko trvá večne. U niektorých sa zmenil celý spôsob života. Vzhľadom na to, že mnohé firmy vyžadujú od zamestnancov prácu z domu, nemožno povedať, že sme prešli adaptačným obdobím. Niektorým je oveľa jednoduchšie prispôsobiť sa práci doma ako iným, ale našťastie máme sedem tipov, ktoré pomôžu aj tým najnepríjemnejším pracovníkom na diaľku prispôsobiť sa ich novej rutine.

Bez ohľadu na to, či ste doma na plný úväzok alebo len na čiastočný úväzok, tieto tipy vám pomôžu vyťažiť maximum z práce doma a zabránia tomu, aby ste sa vo svojom dome alebo byte trochu zbláznili. Poďme sa ponoriť!

7 Tipy na prispôsobenie sa pracovnému životu COVID-19 doma

  1. Vstaňte a hýbte sa

Práca z domu pravdepodobne znamená dlhé sedenie. To môže znížiť prietok krvi do mozgu a ďalších dôležitých oblastí tela, ovplyvniť energetickú hladinu, koncentráciu a ďalšie. Riešenie? Vstaň a hýb sa! Aj keď sa budete 10 minút prechádzať po svojej obývačke, obnovíte prietok krvi do vašich končatín a ďalších oblastí tela a (dúfajme) pomôže obnoviť vaše zameranie.

Dlhodobé sedenie môže skutočne zvýšiť riziko chorôb, ako sú srdcové choroby a cukrovka, nenechajte preto karanténu to najlepšie; vstaňte, buďte aktívni a dodržiavajte cvičebný režim. Pamätajte si, že nejaký pohyb je lepší ako žiadny, takže aj keď sa neviete stlačiť do skupiny klikov alebo kučier, môžete aspoň vstať a prechádzať sa po celý deň.

  1. Dodržte rozvrh

Zazvoní budík. Otočíte sa a pozeráte sa cez budiaci opar smerom k budíku. To číta 6: 15:00 Z hrdla vám unikne zastonanie, predstava, že sa odtrhnete z teplej postele, vás takmer ochromí. Ale počkajte … nemusíte byť v kancelárii! Teraz pracuješ z domu, to znamená, že môžeš spať, nie?

Toto je nebezpečný myšlienkový vzorec, ktorý môže viesť k zníženiu produktivity a letargii. Je dôležité, aby ste pri práci z domu dodržiavali určitý rozvrh; inak by ste možno nikdy nič nespravili. Ak sa zobudíte o 6: 15 normálne do práce, vstávajte súčasne. Choďte spať tiež. Dostatok spánku je stále zásadný pre zdravú produktivitu práce a spánok nás celkovo zdravý. Dodržiavajte aj pracovný rozvrh. Ak pracujete od 7-4 normálne urobte to isté, keď ste doma.

Nezabudnite samozrejme na prestávky, ale nepreháňajte to. Sebadisciplína je tu skutočne potrebná, takže je to zručnosť, ktorú si budete chcieť rýchlo osvojiť, ak chcete úspešne pracovať z domu.

  1. Zostať v kontakte

Internet ponúka toľko úžasných nástrojov na udržanie kontaktu s ľuďmi, ktorých milujeme, a mali by sme ich používať počas karantény. Po chvíli sa začnete cítiť izolovane a osamelo, a to nie je dobrý pocit, keď nemôžete vidieť priateľov a rodinu. Vďaka nástrojom videochatu môžete stále vidieť svojich milovaných a pritom si udržiavať sociálny odstup.

Mnoho platforiem sociálnych médií ponúka bezplatný videochat, ale môžete tiež využiť konferenčné služby na „návštevu“ s babičkou alebo dokonca na diaľku organizovať schôdze online.

  1. Uistite sa, že viete, čo váš zamestnávateľ očakáva

Je ťažké byť doma produktívny, ak váš zamestnávateľ nesplnil svoje očakávania. Nezabudnite, že ide o úpravu pre vašu spoločnosť aj jej zamestnancov. Nikto predsa nečakal, že príde deň, keď sa veľké percento americkej pracovnej sily nemôže zúčastniť práce.

Ak si niekedy nie ste istí, aký je váš súčasný projekt, kedy je splatný alebo akoukoľvek z požiadaviek, nebojte sa opýtať. Je lepšie objasniť to teraz, ako dva dni pred termínom!

  1. Nezabudnite na svoju rodinu

Ak žijete s rodinou, nechcete ich v týchto ťažkých časoch zanedbávať. Dá sa ľahko stráviť prácou a stresom, ale zanedbávanie rodinného života spôsobí problémy aj v práci. Pamätajte si, že je to čas strachu a neistoty a deti v týchto časoch obzvlášť potrebujú podporu.

Ak ste rodič, uistite sa, že si na deti stále nájdete čas. Budú potrebovať vašu podporu a vedenie a vy sa budete cítiť lepšie v situácii, keď ich podporíte.

  1. Nezanedbávajte svoje duševné zdravie

Je veľká šanca, že sa počas karantény budete cítiť neskutočne úzkostlivo alebo dokonca depresívne. Keď sú milióny ľudí bez práce, vždy existuje šanca, že by sa vaša práca mohla stať ďalšou, ktorá by vás mohla ukrátiť, a to je desivá myšlienka. V týchto chvíľach nezanedbávajte svoje duševné zdravie. Ak začnete pociťovať úzkosť, depresiu alebo akékoľvek iné vážne príznaky duševného zdravia, stále sa môžete s niekým porozprávať.

K dispozícii sú horúce linky, online fóra podpory a dokonca aj online poradcovia, ktorí vám pomôžu dostať svoje duševné zdravie opäť pod kontrolu.

  1. Záľuby môžu tráviť čas

Všetka práca a žiadna hra môže privádzať kohokoľvek do šialenstva. Ak ešte nemáte záľuby, je na to vhodný čas osvojiť si nové. Môžu vám pomôcť udržať vás pri zmysloch v týchto ťažkých časoch a okrem práce, na ktorú sa môžete zamerať, vám poskytnú aj niečo iné. Produktivita neznamená len dokončiť prácu; môže to znamenať dokončenie náčrtu, maľby, hudobného diela, ktoré píšete, alebo románu, ktorý ste mali v hlave posledných päť rokov.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2EHETQU