7 Tipy, ako sa vyhnúť útoku Ransomware na počítači Mac

Mac hackovanie

Všetko beží hladko. Vaše podnikanie rastie. Vo vašej spoločnosti máte veľmi pravidelný deň a zrazu sú tu všetky problémy. V hre sú všetky údaje o vašej spoločnosti. Vaša spoločnosť bola napadnutá ransomware. Budete počuť, ako poviete: „Prial by som si, aby som mal predstavu, že by sa to stalo, takže by som bol dosť opatrný.“

Celý tento scenár je taký skutočný, ako sa zdá. Útok Ransomware je stále vecou roku 2020 a Mac aj počítače sú naň citlivé. Ak nechcete skončiť v takejto situácii, tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu odvrátiť krízu. Postupujte podľa nasledujúcich tipov, aby ste zabránili útoku s ransomware, pretože niekto povedal, že je správne „prevencia je lepšia ako liečba“.

1, Nezabudnite vytvoriť zálohy

Napriek hrozbe útoku na ransomware vám často pomôže vytvorenie zálohy vašich údajov mnohými spôsobmi. V prípade útoku však môžete vymazať všetky údaje počítača. Potom môžete použiť prístupnú zálohu. Týmto spôsobom si ani neuvedomíte, že ste boli napadnutí, a vaša firma bude fungovať rovnako hladko ako predtým.

2, Vedieť, čo môžu poskytovatelia spravovaných služieb urobiť (MSP)

MSP sú ľahkým cieľom zločincov a práve preto sa stále viac zameriavajú na MSP. Ak teda pracujete s inými organizáciami, skontrolujte ich bezpečnostný systém. Opýtajte sa ich, či prijímajú náležité preventívne opatrenia proti útokom ransomware.

3, Použiť všetky opravy

Vždy existuje šanca, že váš softvér má slabé miesta. Tieto zraniteľné miesta robia z vášho softvéru ľahký cieľ pre zločincov. Použite všetky opravy hneď, ako ich predajca uvoľní. Pomôže to, aby bol váš softvér odolný proti útokom.

4, Skontrolujte všetky softvérové ​​funkcie

Niektoré softvérové ​​funkcie často deaktivujete, pretože si myslíte, že sú pre vás zbytočné. Ak chcete svoj systém chrániť pred útokom ransomware, povoľte všetky softvérové ​​funkcie. Chráni škodlivý softvér pred útokmi na váš počítač. Preto ochrana pred ransomware.

5, Získajte antivírusové riešenia

Pretože už viete, že hrozba útoku ransomware je skutočná, je logické, že zvýšite svoju bezpečnosť. A aký lepší spôsob ako zvýšiť bezpečnosť vášho systému, potom kúpiť antivírusový program, ktorý je skonštruovaný na zachytenie ransomware. Získajte antivírusový program, ktorý dokáže zistiť útok ransomware a upozorniť oddelenie IT.

6, Buďte pripravení na útoky na sociálne inžinierstvo

Phishing je najbežnejším spôsobom odoslania útoku na ransomware do vášho softvéru. Musíte si medzi svojimi zamestnancami uvedomiť phishingové e-maily. Upozornite ich na riziko, ktoré môže vašej spoločnosti priniesť iba nesprávne kliknutie.

7, Chráňte svoju pevnosť nasadením brán firewall

Používajte brány firewall, ktoré môžu zakázať už známe príkazy. Uistite sa, že brána firewall, ktorú inštalujete, je aktualizovaná prostredníctvom informačného kanála zabezpečenia. Chráni váš systém pred pripojením k zločincom, ktorí do vášho systému vkladajú šifrovacie kľúče. Tiež vám to zabráni v sťahovaní ďalších škodlivých modulov.

Nakoniec sú vaše obchodné a osobné údaje kritické a mali by byť chránené za každú cenu. Preto urobte čokoľvek, aby ste zabránili útokom ransomware.

Ransomware na počítačoch Mac sa stáva normou a vždy je lepšie sa chrániť tým, že prijmete opatrenia skôr, ako dôjde k katastrofe. Títo 7 Tipy môžu pri ochrane počítačov Mac alebo PC pred ransomware trvať dlhú cestu.