7 porovnan├ę najlep┼íie z├ílohovacie doplnky WordPress (v├Żhody a nev├Żhody)

Vytv├íranie pravideln├Żch z├íloh WordPress je to najlep┼íie, ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą pre bezpe─Źnos┼ą svojho webu. Z├ílohy v├ím poskytuj├║ pokoj a m├┤┼żu v├ís ulo┼żi┼ą v katastrof├ílnych situ├íci├ích, napr├şklad v pr├şpade napadnutia alebo n├íhodn├ęho zablokovania va┼íich str├ínok.

Existuje nieko─żko bezplatn├Żch a platen├Żch z├ílo┼żn├Żch doplnkov WordPress a v├Ą─Ź┼íina z nich sa d├í ─żahko pou┼ż├şva┼ą. V tomto ─Źl├ínku budeme zdie─ża┼ą 7 Najlep┼íie z├ílohovacie doplnky pre WordPress.

Najlepšie zálohovacie doplnky WordPress

d├┤le┼żit├ę: Aj ke─Ć mnoho poskytovate─żov hostenia WordPress pon├║ka obmedzen├ę bezpe─Źnostn├ę slu┼żby, na┼íim pou┼ż├şvate─żom v┼żdy odpor├║─Źame, aby sa nespoliehali iba na nich. Na konci d┼ła ste zodpovedn├ş za pravideln├ę z├ílohovanie svojich webov├Żch str├ínok.

Ak e┼íte nez├ílohujete svoj web WordPress, mali by ste si vybra┼ą jeden z nich 7 Najlep┼íie z├ílohovacie doplnky WordPress a za─Źnite ich ihne─Ć pou┼ż├şva┼ą.

1, UpdraftPlus

UpdraftPlus najlep┼í├ş z├ílohovac├ş doplnok WordPress

UpdraftPlus je najob─ż├║benej┼í├ş bezplatn├Ż z├ílo┼żn├Ż doplnok WordPress dostupn├Ż na internete. Pou┼ż├şva sa viac ako 2 mili├│ny webov├Żch str├ínok.

UpdraftPlus v├ím umo┼ż┼łuje vytvori┼ą ├║pln├║ z├ílohu v├í┼ího webu WordPress a ulo┼żi┼ą ho v cloude alebo ho stiahnu┼ą do po─Ź├şta─Źa.

Doplnok podporuje pl├ínovan├ę z├ílohy, ako aj z├ílohy na po┼żiadanie. M├┤┼żete si tie┼ż vybra┼ą, ktor├ę s├║bory sa maj├║ z├ílohova┼ą.

Z├ílohy m├┤┼żete automaticky nahra┼ą na Dropbox, Disk Google, S3, Rackspace, FTP, SFTP, e-mail a r├┤zne ─Ćal┼íie slu┼żby cloudov├ęho ├║lo┼żiska (pozrite si n├í┼ího podrobn├ęho sprievodcu o tom, ako z├ílohova┼ą a obnovova┼ą svoje str├ínky WordPress pomocou UpdraftPlus). ,

Okrem z├ílohovania ka┼żd├ęho webu WordPress m├┤┼że UpdraftPlus tie┼ż ─żahko obnovi┼ą z├ílohy priamo z v├í┼ího administra─Źn├ęho panela WordPress.

UpdraftPlus m├í tie┼ż pr├ęmiov├║ verziu s doplnkami na migr├íciu alebo klonovanie webov├Żch str├ínok, vyh─żad├ívanie a v├Żmenu datab├íz, podporu viacer├Żch lokal├şt a r├┤zne ─Ćal┼íie funkcie. Pr├ęmiov├í verzia v├ím tie┼ż poskytuje pr├şstup k prioritnej podpore.

ceny: Zadarmo (Personál UpdraftPremium za 70 dolárov)

Audit: UpdratPlus je najob─ż├║benej┼í├ş z├ílo┼żn├Ż doplnok WordPress na trhu. M├í toho viac 2 mili├│nov akt├şvnych zariaden├ş a 4,9 z priemeru 5 hviezdy. Aj ke─Ć t├íto bezplatn├í verzia obsahuje mnoho funkci├ş, odpor├║─Źame v├ím, aby ste odomkli v┼íetky v├Żkonn├ę bezpe─Źnostn├ę funkcie, ale aktualizujte ich na verziu Premiumraft.

2, VaultPress (zálohy Jetpacku)

VaultPress - doplnok Jetpack Backup

Vo WPBeginner pou┼ż├şvame na z├ílohovanie na┼íich str├ínok VaultPress. VaultPress zalo┼żil Matt Mullenweg (spoluzakladate─ż WordPress) a jeho t├şm v Automattic.

Aj ke─Ć to bolo spusten├ę ako samostatn├Ż doplnok, VaultPress je teraz s├║─Źas┼ąou in├ęho produktu Automattic s n├ízvom JetPack. Na pou┼ż├şvanie aplik├ície VaultPress potrebujete pl├ín predplatn├ęho JetPack. Existuje nieko─żko cenov├Żch pl├ínov s inou sadou funkci├ş.

Doplnok VaultPress pon├║ka automatick├ę z├ílohovanie cloudov├ęho rie┼íenia v re├ílnom ─Źase od 30,50 dol├írov mesa─Źne. Z├ílohy VaultPress m├┤┼żete ─żahko nakonfigurova┼ą a obnovi┼ą pomocou nieko─żk├Żch kliknut├ş.

Vynikaj├║ce pl├íny spolo─Źnosti Jetpack pon├║kaj├║ aj bezpe─Źnostn├ę kontroly a nieko─żko ─Ćal┼í├şch v├Żkonn├Żch funkci├ş.

Pou┼ż├şvanie aplik├ície VaultPress m├í ur─Źit├ę nev├Żhody.

Po prv├ę, s├║ tu opakuj├║ce sa n├íklady, ktor├ę sa m├┤┼żu pripo─Ź├şta┼ą, ak m├íte viac webov WordPress, preto┼że plat├şte za web.

Po druh├ę, mus├şte sa prihl├ísi┼ą na odber JetPack, z├şska┼ą ├║─Źet WordPress.com a nain┼ítalova┼ą doplnok Jetpack na svoju webov├║ str├ínku.

Nakoniec sa z├ílohy ukladaj├║ iba 30 dn├ş pri ni┼ż┼í├şch tarif├ích. Ak chcete neobmedzen├║ z├ílohu, mus├şte zaplati┼ą 29 dol├írov mesa─Źne za web, ─Źo je pre za─Źiato─Źn├şkov podstatne drah┼íie v porovnan├ş s in├Żmi rie┼íeniami uveden├Żmi tu.

VaultPress st├íle pou┼ż├şvame, preto┼że sme ho dostali presne za predch├ídzaj├║cu cenu, ─Źo bolo ove─ża priaznivej┼íie.

Aj napriek tomu, ┼że je VaultPress najvy┼í┼íia cena, stoj├ş za to v─Ćaka hviezdnej reput├ícii Automattic.

ceny: Po─Źn├║c 39 dol├írov ro─Źne pre osobn├Ż pl├ín JetPack

Audit: VaultPress ako s├║─Źas┼ą popul├írneho doplnku JetPack poskytuje dobr├║ hodnotu za peniaze. Ak u┼ż JetPack pou┼ż├şvate na in├ę funkcie, ako je JetPack CDN pre fotografie, marketing soci├ílnych m├ędi├ş at─Ć., Je to pre v├ís ─żahk├í vo─żba.

3, Zálohujte kamaráta

Z├ílohovac├ş doplnok BackupBuddy WordPress

BackupBuddy je jedn├Żm z najpopul├írnej┼í├şch z├ílo┼żn├Żch doplnkov WordPress, ktor├ę pou┼ż├şva viac ako pol mili├│na webov WordPress. Umo┼ż┼łuje ─żahko napl├ínova┼ą z├ílohovanie ka┼żd├Ż de┼ł, t├Ż┼żde┼ł a mesiac.

S BackupBuddy m├┤┼żete automaticky uklada┼ą svoje z├ílohy v slu┼żb├ích cloudov├ęho ukladania, ako je Dropbox, Amazon S3, Rackspace Cloud, FTP, Stash (va┼ía cloudov├í slu┼żba) a dokonca v├ím ich po┼íleme e-mailom.

Ak pou┼ż├şvate slu┼żbu Stash, m├íte tie┼ż mo┼żnos┼ą z├ílohovania v re├ílnom ─Źase.

Hlavnou v├Żhodou pou┼ż├şvania BackupBuddy je to, ┼że nejde o slu┼żbu zalo┼żen├║ na predplatnom, tak┼że sa neplat├ş ┼żiadny mesa─Źn├Ż poplatok. Doplnok m├┤┼żete pou┼żi┼ą na po─Źet lokal├şt uveden├Żch vo va┼íom pl├íne.

Z├şskate tie┼ż pr├şstup k pr├ęmiov├Żm podporn├Żm f├│ram, pravideln├Żm aktualiz├íci├ím a 1 GB storage backupBuddy Stash na ukladanie z├íloh. Jeho funkcia iTemes Sync v├ím umo┼ż┼łuje spravova┼ą a┼ż 10 str├ínok WordPress z jedin├ęho dashboardu.

M├┤┼żete dokonca pou┼żi┼ą BackupBuddy na kop├şrovanie, migr├íciu a obnovu webov├Żch str├ínok.

ceny: 52 dolárov za program Blogger (1 webová licencia)

Audit: BackupBuddy je cenovo v├Żhodn├ę pr├ęmiov├ę bezpe─Źnostn├ę rie┼íenie WordPress pre v├ís. M├í kompletn├║ sadu funkci├ş, ktor├ę potrebujete z├ílohova┼ą, obnovova┼ą a pres├║va┼ą str├ínky WordPress. Jednoducho povedan├ę, je to v├Żkonn├í mo┼żnos┼ą UpdraftPlus a VaultPress, ktor├║ m├┤┼żete pou┼żi┼ą.

4, Zálohovanie BoldGrid

Z├ílo┼żn├Ż doplnok WordPress BoldGrid

BoldGrid Backup je automatizovan├ę rie┼íenie z├ílohovania WordPress od spolo─Źnosti BoldGrid, ktor├í je tvorcom webov├Żch str├ínok zalo┼żen├Żch na WordPress.

Umo┼ż┼łuje v├ím ─żahko vytv├íra┼ą z├ílohy str├ínok, obnovova┼ą ich po hav├írii a m├┤┼żete ho dokonca pou┼żi┼ą na presun svojich str├ínok, ke─Ć zmen├şte hostite─żov. M├┤┼żete nastavi┼ą automatick├ę z├ílohovanie alebo vytvori┼ą z├ílohy manu├ílne jedin├Żm kliknut├şm.

Program BoldGrid Backup je vybaven├Ż funkciou automatickej ochrany funkci├ş, ktor├í pred aktualiz├íciou automaticky vytvor├ş z├ílohu v├í┼ího webu. Ak aktualiz├ícia zlyh├í, automaticky sa vr├íti na va┼íu str├ínku WordPress, kde sa nach├ídza najnov┼íia z├íloha. Je to vynikaj├║ca funkcia, ktor├í v├ís chr├íni pred aktualiz├íciou ch├Żb.

S funkciou BoldGrid Backup m├┤┼żete ulo┼żi┼ą a┼ż 10 z├ílo┼żn├Żch s├║borov na palubn├║ dosku a ─Ćal┼íie miesta na vzdialen├Żch ├║lo┼żisk├ích Amazon S3, FTP alebo SFTP.

ceny: 60 USD ro─Źne (zah┼Ľ┼ła v┼íetky n├ístroje a slu┼żby BoldGrid Premium)

Audit: BoldGrid Backup je jednoduch├Ż z├ílohovac├ş doplnok WordPress, pomocou ktor├ęho m├┤┼żete vytv├íra┼ą z├ílohy svojich webov├Żch str├ínok. V├Żhodou pou┼żitia tohto doplnku je sada ─Ćal┼í├şch v├Żkonn├Żch n├ístrojov, ktor├ę z├şskate pri zak├║pen├ş tohto doplnku.

5, Blogov├Ż trezor

Najlep┼íia slu┼żba z├ílohovania BlogVault pre WordPress

BlogVault je ─Ćal┼íou ob─ż├║benou slu┼żbou z├ílohovania WordPress pre WordPress. Ide sk├┤r o softv├ęr ako rie┼íenie SaaS, nie iba o doplnok WordPress. Vytv├íra z├ílohy mimo str├ínky bez oh─żadu na servery BlogVult, tak┼że na va┼íom serveri nebude ┼żiadne za┼ąa┼żenie.

BlogVault vytv├íra automatick├ę z├ílohy va┼íich str├ínok ka┼żd├Ż de┼ł a tie┼ż v├ím umo┼ż┼łuje manu├ílne vytv├íra┼ą neobmedzen├ę z├ílohy na po┼żiadanie. M├í inteligentn├ę pr├şrastkov├ę z├ílohy, ktor├ę synchronizuj├║ iba pr├şrastkov├ę zmeny pre minim├ílne za┼ąa┼żenie servera. To zaru─Źuje optim├ílny v├Żkon va┼íich webov├Żch str├ínok.

Okrem z├íloh v├ím pom├┤┼że ─żahko obnovi┼ą va┼íe str├ínky. Z├ílo┼żku m├┤┼żete ulo┼żi┼ą na 90 dn├ş, aby ste mohli obnovi┼ą svoje str├ínky z ak├Żchko─żvek ne┼í┼ąast├ş.

M├í tie┼ż zabudovan├║ funkciu pr├şpravy str├ínok, ktor├í v├ím umo┼żn├ş ─żahko otestova┼ą va┼íe str├ínky. Okrem toho poskytuje ─żahk├║ mo┼żnos┼ą migr├ície va┼íich str├ínok na in├ęho hostite─ża.

Funkcie slu┼żby BlogVult vyzeraj├║ s─żubne, ale cena sa zd├í by┼ą o nie─Źo drah┼íia v porovnan├ş s in├Żmi predch├ídzaj├║cimi doplnkami. Za z├íkladn├Ż pl├ín, ktor├Ż pon├║ka, mus├şte zaplati┼ą 89 dol├írov 1 webov├ę str├ínky.

ceny: 89 dol├írov ro─Źne na osobn├Ż pl├ín (1 webov├í licencia)

Audit: BlogVault je ─żahko pou┼żite─żn├ę rie┼íenie z├ílohovania WordPress. Vytv├íra extern├ę z├ílohy, aby sa webov├Ż server nena─Ź├ştal so z├ílohami. Cena sa zd├í by┼ą pre mal├ę podniky trochu vysok├í.

6, BackWPup

Zadarmo Z├ílohovac├ş doplnok WordPress BackWPup

BackWPup je bezplatn├Ż doplnok, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje zadarmo vytv├íra┼ą ├║pln├ę z├ílohy WordPress a uklada┼ą ich v cloude (Dropbox, Amazon S3, Rackspace at─Ć.), FTP, e-mail alebo na po─Ź├şta─Źi.

Jeho pou┼żitie je mimoriadne jednoduch├ę a umo┼ż┼łuje v├ím napl├ínova┼ą automatick├ę z├ílohovanie pod─ża obnovovacej frekvencie str├ínok.

Obnovenie str├ínky WordPress zo z├ílohy je tie┼ż ve─żmi jednoduch├ę. Verzia BackWPup Pro m├í prioritn├║ podporu, schopnos┼ą uklada┼ą z├ílohy na Disk Google a niektor├ę ─Ćal┼íie skvel├ę funkcie.

ceny: Zadarmo (k dispoz├şcii aj pr├ęmiov├Ż pl├ín)

Audit: BackWPup, ktor├Ż pou┼ż├şva viac ako 600 000 webov├Żch str├ínok, je dobrou alternat├şvou k in├Żm z├ílo┼żn├Żm doplnkom v zozname. Pr├ęmiov├í verzia doplnku prid├íva v├Żkonnej┼íie funkcie vr├ítane r├Żchleho a ─żahk├ęho obnovenia str├ínok z backendu pomocou samostatnej aplik├ície.

7, rozmno┼żovacie stroj

Doplnok duplikátora WordPress

Ako u┼ż n├ízov napoved├í, Duplicator je popul├írny doplnok WordPress pou┼ż├şvan├Ż na migr├íciu str├ínok WordPress. M├í v┼íak aj bezpe─Źnostn├ę funkcie.

To v├ím neumo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą automatick├ę pl├ínovan├ę z├ílohy, v─Ćaka ─Źomu je pre pravidelne udr┼żiavan├ę webov├ę str├ínky menej dokonal├Żm prim├írnym rie┼íen├şm z├ílohovania WordPress.

ceny: zadarmo

Audit: Duplik├ítor v├ím umo┼ż┼łuje ─żahko vytv├íra┼ą manu├ílne z├ílohy v├í┼ího webu WordPress. Ak v├í┼í webov├Ż hostite─ż vytv├íra pravideln├ę z├ílohy, m├┤┼żete pomocou tohto doplnku vytvori┼ą z├ílohy pre pou┼żitie v pracovnom prostred├ş. Je to vynikaj├║ci doplnok na migr├íciu str├ínok.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

Ka┼żd├Ż z├ílo┼żn├Ż doplnok WordPress v na┼íom zozname m├í svoje v├Żhody a nev├Żhody, ale v┼íetky pon├║kaj├║ ├║pln├║ z├ílohu s├║borov WordPress, ako aj ├║pln├ę funkcie z├ílohovania datab├ízy.

Pou┼ż├şvame VaultPress z dvoch hlavn├Żch d├┤vodov. Jeho pou┼żitie je mimoriadne jednoduch├ę a pon├║ka pr├şrastkov├ę z├ílohovanie v re├ílnom ─Źase.

To znamen├í, ┼że namiesto z├ílohovania v┼íetk├Żch s├║borov ka┼żd├Ż de┼ł alebo ka┼żd├║ hodinu sa vytvor├ş iba z├íloha toho, ─Źo bolo doslova aktualizovan├ę v priebehu nieko─żk├Żch min├║t od aktualiz├ície. Je to ide├ílne rie┼íenie pre ve─żk├ę str├ínky, ako s├║ na┼íe, preto┼że n├ím to umo┼ż┼łuje efekt├şvne vyu┼ż├şva┼ą zdroje na na┼íom serveri.

Ak v┼íak prev├ídzkujete mal├Ż a stredne ve─żk├Ż web a nen├ívid├şte platenie mesa─Źn├Żch poplatkov, odpor├║─Źame popul├írny doplnok UpdraftPlus. Dod├íva sa so v┼íetk├Żmi v├Żkonn├Żmi funkciami, ako je ┼íifrovanie z├ílohy, ┼íifrovan├Ż prenos z├ílohy a ve─ża mo┼żnost├ş ukladania v cloude.

Nez├íle┼ż├ş na tom, ak├Ż doplnok pre z├ílohovanie WordPress si vyberiete, NEUCHOVAJTE svoje z├ílohy na rovnakom serveri ako va┼íe webov├ę str├ínky.

Takto vlo┼ż├şte v┼íetky svoje vajcia do ko┼í├şka. Ak d├┤jde k zlyhaniu hardv├ęru servera alebo ak je najhor┼í├ş po─Ź├şta─Ź napadnut├Ż hackerom, nem├íte z├ílohu, ktor├í by naru┼íila ├║─Źel nastavenia pravideln├Żch z├íloh.

Z tohto d├┤vodu v├ím odpor├║─Źame, aby ste svoje z├ílohy ulo┼żili do ├║lo┼żnej slu┼żby tretej strany, ako je Dropbox, Amazon S3, Disk Google at─Ć.

To je v┼íetko. D├║fame, ┼że v├ím tento zoznam pomohol vybra┼ą najlep┼íiu z├ílohu WordPress pre va┼íe str├ínky. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą n├í┼ího podrobn├ęho sprievodcu bezpe─Źnos┼ąou WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube na pozeranie videoz├íznamu s programom WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,