7 Najlepšie WordPress Témy pre spustenie vlastného blogu

7 Najlepšie WordPress Témy pre spustenie vlastného blogu 1

Pravdepodobne najťažšou časťou spustenia blogu WordPress je výber témy. Dalo by sa ľahko stráviť hodiny hľadaním tej, kde demo vyzerá úplne úžasne, len aby ste zistili, že existuje príliš veľa mätúcich konfiguračných nastavení, aby ste si ju niekedy skutočne mohli pozrieť.

Pokiaľ ide o témy WordPress, existuje viac ako len vystúpenie. K dispozícii je tiež jednoduché použitie, výkon a optimalizácia SEO. Zle navrhnutá téma môže blog úplne zničiť. Prehliadajte teda pozorne a vyberte si pozorne.

Pretože väčšina bezplatných tém bude sklamaním (a mohla by ublížiť vášmu SEO), nasledujúce témy sú len nákupom. Investícia do nich stojí za to, keď zvážite všetky výhody, ktoré získate z profesionálne navrhnutej témy.

Ako si vybrať najlepší WordPress Téma

Tu sú kľúčové funkcie, ktoré chcete hľadať pri výbere správnej témy WordPress pre svoj blog.

 • Dobrý dizajn: Je zrejmé, že chcete, aby rozloženie, písma a obrázky boli na očiach jednoduché. Písmo by sa nemalo meniť z jednej sekcie na druhú a farebná schéma by mala byť príjemná a mala by zvýrazňovať písmo, a nie odňať.
 • Dobrý výkon: Veci, ako je veľkosť skriptovacích súborov a kódu CSS, môžu mať na vaše stránky počas vývoja výrazný vplyv. Môže sa tak spomaliť načítavanie skriptov a nesprávne navrhnutý kód PHP.
 • Optimalizácia SEO: Na vaše SEO môže mať vplyv veľa problémov s témou, napríklad použiteľnosť, výkon a dobre štruktúrovaná šablóna HTML.

V tomto článku zmeráme najlepšie témy WordPress pomocou týchto lakmusových testov a každému z nich poskytneme hodnotenie.

1, Témy blogu Soledad

Po rokoch strávených spúšťaním niekoľkých osobných blogov a vždy hľadaním najlepšej témy WordPress to nebolo, kým som narazil Soledad že som si uvedomil, ako vyzerá skutočne univerzálna šablóna typu všetko v jednom.

soledad wordpress tému

Soledad prichádza s 20 zložkami s ukážkovým obsahom so všetkými šablónami a vzorovými obrázkami, ktoré potrebujete na spustenie jedného z demo stránok, ktoré potom môžete nahradiť vlastným obsahom. Konfigurácia témy vám umožní vybrať si ľubovoľné ukážky a všetko, čo sa za vás nakonfiguruje.

Existuje viac ako 300 kombinácií rozloženia, z ktorých si môžete vybrať z rôznych možností konfigurácie. Najlepšie sa používa pre väčšie blogy, ktoré budú mať veľa obsahu. Pre osobné blogy s občasnými aktualizáciami neexistuje veľa jednoduchých šablón.

 • Dizajn – 10/10: Schopnosť začať s plne nakonfigurovanou demo šablónou pre akúkoľvek tému (fitnes, business atď.) Robí z tejto témy krém plodiny, pokiaľ ide o dizajn.
 • Dobrý výkon – 7/ 10: Stránky sa načítajú rýchlo. Skripty sú minifikované, ale obrázky nie sú optimalizované. Väčšina ukážkových obrázkov je veľká a ich načítanie trvá dlho. Môžete to prekonať inštaláciou doplnku WordPress pre kompresiu obrázkov.
 • SEO – 9/ 10: Vďaka rýchlemu načítaniu v kombinácii s responzívnym dizajnom je toto vynikajúca téma pre dobrý základ SEO.

2, Témy Jevelin

Jevelin je veľmi moderná téma WordPress pre každého, kto sa chce posunúť za tradičné blogy založené na bočnom paneli WordPress. Väčšina tém je posúvateľným zoznamom najnovších aktualizácií s krásnym posúvačom v hornej časti, ktorý obsahuje odporúčané príspevky.

oštepy témy

Namiesto toho, aby sa zameriaval iba na blogy, Javelin ponúka šablóny pre všetko od stránok osobného profilu a predajných stránok až po firemné stránky a stránky udalostí. Existuje niekoľko možností formátov pre blogy, ale väčšina sa riadi všeobecným jednostránkovým posúvateľným zoznamom blogových príspevkov.

Dizajn je elegantný, krásny a pre každého, kto navštívi váš blog, bude znamenať, že ide o profesionálnu stránku.

 • Dizajn – 8/ 10: Minimalistický dizajn funguje dobre pre každého, kto hľadá moderný štýl blogu, ale nebude ho oceniť niekto, kto chce ponúknuť oveľa viac obsahu zabaleného na hlavnej stránke, napríklad blog v štýle časopisu. Jednotlivé blogové príspevky však obsahujú bočný panel.
 • Výkon – 9/ 10: Stránky sa načítajú veľmi rýchlo. Skripty sú minifikované, ale obrázky nie sú optimalizované. Ukážkové stránky sa načítajú rýchlejšie ako väčšina ostatných, čo znamená, že zvýšenie výkonu vášho blogu pomocou tejto témy ako základu by malo byť jednoduché. Nezabudnite použiť CDN.
 • SEO – 9/ 10: Vďaka rýchlemu načítaniu, responzívnemu dizajnu, štandardnému písmu a pekným veľkým obrázkom je to na konci vecí SEO vynikajúce,

3, Gillion WordPress Theme

Ak hľadáte jednoduchú inštaláciu s témou WordPress, Gillion je spôsob, ako ísť. Na základe WP Bakery vám Gillion poskytuje prístup k viac ako 50 modulárnym prvkom, ktoré môžete pridať na ľubovoľnú stránku na vašom webe.

téma wordpress

Gillion obsahuje asi 15 ukážok, ktoré môžete nainštalovať a použiť ako svoju šablónu jediným kliknutím. Demo stránky sú veľmi zamerané na blog a ponúkajú veľmi peknú kombináciu medzi návrhmi predných stránok založených na bočnom paneli alebo posúvateľnými obrazovými rámčekmi, ktoré v súčasnosti používajú toľko blogov.

Zahŕňa to možnosti nákupného košíka, nádherné funkcie sociálnych miniaplikácií a schopnosť prispôsobenia vašich stránok bez toho, aby ste vedeli, ako kódovať.

 • Dizajn – 9/ 10: Možnosť vybrať si medzi minimalistickým dizajnom alebo zložitejšou témou je perfektná, ak si nie ste istí, ktorý blog chcete použiť. Téma je dobre organizovaná, krásne štruktúrovaná a dosahuje vysoké body použiteľnosti.
 • Výkon – 6/ 10: Stránky sa nenačítajú tak rýchlo ako iné témy, väčšinou kvôli zlému analyzovaniu jazyka Javascript a žiadnej minimalizácii programov Javascript a CSS.
 • Optimalizácia SEO 7/ 10: Zlé postupy načítania stránky a kódovania, ktoré obmedzujú výkon, získavajú záporné body. Avšak vysoká použiteľnosť pre vašich návštevníkov pomôže SEO webu. Pre menšie blogy bude táto téma postačujúca.

4, Téma novín blogu

Ak spúšťate blog, ktorý plánujete často aktualizovať a ponúkate čitateľom veľa zaujímavého obsahu, Noviny je skvelá voľba.

téma blogu v novinách

Je to jedna z najpopulárnejších tém blogu WordPress. Uvidíte veľa veľkých webov, ktoré používajú túto tému, pretože to, ako profesionálne je dizajn, a všetky pôsobivé funkcie, ktoré obsahuje.

Téma obsahuje viac ako 80 ukážok a obsahuje inteligentný reklamný systém. Je založený na nástroji TagDiv Composer, ktorý vám umožňuje zostaviť vašu prednú stránku bez kódovania. Tento nástroj má na výber 100 prvkov. A s viac ako 800 vopred navrhnutými šablónami pre všetky dôležité stránky (vrátane 404 a vyhľadávania) máte dobre pokryté SEO.

 • Dizajn – 10/10: Prvky stránky v tejto téme sú krásne. Ukážky a šablóny vám umožňujú zostaviť takmer úplne iné stránky v závislosti od vášho vkusu. Táto téma zaujme každého čitateľa.
 • Výkon – 10/10: Stránky sa načítajú rýchlo. Kódovanie je úplne optimalizované z hľadiska výkonu, takže sa nemusíte obávať, že sa váš webový server bude touto témou zaoberať.
 • Optimalizácia SEO 9/ 10: S objemom obsahu, ktorý môžete zahrnúť na svoju hlavnú stránku, a s optimalizovaným výkonom je to jednoznačný standout SEO.

5, Téma osobného blogu CheerUp

Pre osobný blog, CheerUp stojí nad ostatnými. Vďaka veľmi štýlovým výberom písiem a silnému osobnému dojmu z dizajnu sa táto téma stane čitateľskou, keď ju budú vedieť pri svojej prvej návšteve.

rozveseliť osobný blog

CheerUp sa používa veľmi intuitívne, dokonca aj pre niekoho, kto je novým v blogovaní. Je krásne navrhnutý a reaguje na mobilných návštevníkov. Vyberte si z 13 návrhov pre rozloženie blogu, ktoré zodpovedá vášmu osobnému štýlu. Rozvrhnuteľné rozloženie blogu, ktoré možno konfigurovať pomocou mriežky a posúvača, vám umožňuje prispôsobiť tému tisíckami spôsobov.

Backend dizajn je tiež veľmi robustný a kompatibilný so širokou škálou moderných prehliadačov. To znamená, že téma vám bude dobre slúžiť aj v nasledujúcich rokoch.

 • Dizajn – 7/ 10: Táto téma je ideálna pre úzku skupinu používateľov, ale nemusí byť ideálna pre všetkých.
 • Výkon – 10/10: Stránky sa načítajú rýchlejšie ako takmer všetky ostatné témy v tomto zozname. Celý kód je minimalizovaný a ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača je dobre využité.
 • Optimalizácia SEO 9/ 10: Mimoriadne dobrý výkon, efektívne kódovanie a veľmi užívateľsky prívetivý dizajn to umiestnili na vrchol zoznamu SEO.

6, Téma blogu MagPlus pre časopis WordPress

Väčšina ukážok tém je k dispozícii na stránke MagPlus sú určite štýly časopisov, nájdete však aj veľa skvelých osobných tém. Existuje viac ako 40 ukážok, ktoré si môžete stiahnuť, aby ste ušetrili čas.

téma

Je tiež dodávaný s vlastným systémom vyrovnávacej pamäte, vďaka ktorému bude vaša stránka bežať rýchlejšie. Je inzerovaný ako „optimalizovaný pre SEO“ a obsahuje viac ako 160 „prvkov a modulov“ na ďalšie prispôsobenie vašich stránok.

Keď použijete túto tému, získate najlepšie funkcie v tematickom priemysle. Na výber budete mať profesionálny jazdec, rôzne hlavičky a päty a nástroje na prispôsobenie bez kódovania. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je profesionálna typografia, ktorá vám pomôže urobiť písmo čo najkonzistentnejšie a profesionálne na celom webe.

 • Dizajn – 7/ 10: Vynikajúca ponuka demo štýlov znamená, že táto téma je vhodná pre každého.
 • Výkon – 7/ 10: Obrázky nie sú škálované a požiadavky HTTP na stránku nie sú optimalizované. Ak použijete túto tému, služba CDN pre obrázky bude kritická.
 • Optimalizácia SEO 7/ 10: Kód témy je SEO optimalizovaný návrhárom. Problémy s rýchlosťou a efektivitou však môžu tlmiť výsledky SEO.

7, Tok: Pre typy kreatív

Ak hľadáte netradičnú tému blogu, spoločnosť Flow zaujme. Táto téma vám umožňuje vytvoriť blog, ktorý vyzerá veľmi podobne Pinterest, Články sú uvedené na hlavnom paneli s veľkým obrázkom, nadpisom, krátkym popisom a tlačidlom Čítať viac.

Stará téma (stále k dispozícii) používa celú obrazovku tohto formátu. Nový štýl má však ľavý bočný panel aj pravý bočný panel. To vám umožní pridať ďalšiu organizáciu a osobný profil.

tok wordpress tému

Táto téma zapôsobí buď ako osobný blog, alebo väčší blog založený na časopisoch. Existujú 8 ukážky z čoho vyberať, ponúka inštalácie jedným kliknutím. Prispôsobenie je tiež veľmi jednoduché. A keďže Flow je responzívny dizajn, môžete si byť istí, že ľudia si vaše stránky budú užívať z mobilných telefónov.

 • Dizajn – 10/10: Estetika tejto témy ju robí vynikajúcou. Je to dizajn, ktorý nesklame žiadneho návštevníka.
 • Výkon – 5/ 10: Veľké obrázky bez mierky, slabé ukladanie do vyrovnávacej pamäte a nadmerné požiadavky na protokol HTTP trochu znižujú výkon. Na optimalizáciu časov načítania obrázkov bude potrebná služba CDN.
 • Optimalizácia SEO 7/ 10: Výkon poškodí SEO. Ale pretože dizajn požičiava viac titulov na hlavnej stránke a profesionálne rozloženie, bude SEO podobný väčšine blogov online dnes.

Výber témy Perfektný blog WordPress

Vybratie správnej témy WordPress pre váš blog je vždy ťažké. Nikdy nevieš, čo máš, kým si ho nestiahneš a nezačneš hrať. Ktorákoľvek z tém v tomto zozname je však ľahko použiteľná, profesionálne navrhnutá a stojí za investíciu.

Ak hľadáte viac informácií o programe WordPress, prečítajte si náš článok o 10 najdôležitejších doplnkoch WordPress pre váš web alebo blog.

7 Najlepšie WordPress Témy pre spustenie vlastného blogu 2