7 Najlepšie VPN pre statickú IP v roku 2020

Ke─Ć za─Źnete pou┼ż├şva┼ą slu┼żby VPN, v┼żdy, ke─Ć sa pripoj├şte k zabezpe─Źen├ęmu serveru, z├şskate nov├║ adresu IP. Toto je vlastne jedna z najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żhod pou┼ż├şvania VPN, preto┼że je to sp├┤sob, ako v├ím poskytn├║┼ą to─żko potrebn├ę s├║kromie online. Tento typ konfigur├ície v┼íak nefunguje pre ka┼żd├ęho, preto┼że existuj├║ ─żudia, ktor├ş chc├║ ma┼ą vyhraden├║ adresu IP. Existuje rie┼íenie tohto probl├ęmu a chyst├íme sa v├ís nau─Źi┼ą v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą. Po─Ćme teda hovori┼ą o najlep┼íej VPN pre statick├║ IP v roku 2020.

Ako pravdepodobne viete, va┼ía IP adresa je v├í┼í prim├írny online identifik├ítor. Bez nej nem├┤┼żete jednoducho fungova┼ą na webe. Va┼ía adresa IP sa v┼íak d├í sledova┼ą, ─Źo je presne to, pre ─Źo s├║ webov├ę preh─żad├íva─Źe navrhnut├ę. Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, m├┤┼żete sa obr├íti┼ą na aplik├ície VPN, ale t├║to ├║lohu nebude vykon├íva┼ą iba sie┼ą VPN. Ak chcete trval├║ (vyhraden├║ alebo statick├║) adresu IP, potrebujete sie┼ą VPN, ktor├í t├║to mo┼żnos┼ą podporuje. Tento n├ístroj skryje va┼íu skuto─Źn├║ adresu IP a nahrad├ş ju novou adresou IP, ktor├║ vyberiete v z├ívislosti od krajiny, s ktorou chcete t├║to adresu IP priradi┼ą. Takto m├┤┼żete odblokova┼ą nov├ę typy webov├Żch str├ínok, hra┼ą online videohry a pou┼ż├şva┼ą ak├║ko─żvek webov├║ slu┼żbu ako v inej krajine.

M├íme tie┼ż d├┤le┼żit├║ pozn├ímku. Pri v├Żbere siete VPN by ste mali venova┼ą osobitn├║ pozornos┼ą, preto┼że ve─ża z nich nem├í mo┼żnos┼ą poskytn├║┼ą v├ím statick├║ IP. Najprv by ste mali skontrolova┼ą ich ÔÇ×z├íkladn├ęÔÇť vlastnosti a zisti┼ą, ako chr├ínia va┼íe s├║kromie. Potom mus├şte prem├Ż┼í─ża┼ą o tom, v ktorej krajine by ste si chceli zvoli┼ą pre svoju vyhraden├║ IP adresu, preto┼że to hr├í k─ż├║─Źov├║ ├║lohu pri v├Żbere siet├ş VPN, ktor├ę pre v├ís pracuj├║. Nerobte si starosti, vysvetl├şme v┼íetko v tejto veci, ke─Ć budeme pokra─Źova┼ą v na┼íom ─Źl├ínku.

Nakoniec sme pripraven├ş v├ís predstavi┼ą 7 Najlep┼íie VPN pre statick├║ IP v roku 2020.

1, NordVPN

NordVPN je jednou z najviac zameran├Żch VPN na trhu. Bez oh─żadu na to, ─Źi ste sk├║sen├Ż pou┼ż├şvate─ż ochotn├Ż sa hlboko ponori┼ą alebo ste ├║pln├Żm nov├í─Źikom, v tejto VPN n├íjdete svoju cestu bez probl├ęmov.

V prvom rade n├ís zauj├şma sp├┤sob navrhovania pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania tejto siete VPN. M├┤┼żete zobrazi┼ą mapu umiestnen├ş servera a potom zvoli┼ą server, ku ktor├ęmu sa chcete pripoji┼ą. ├Ü┼żasn├í vec o spolo─Źnosti NordVPN je, ┼że pon├║ka viac ako 5, 700 serverov. Ako si viete predstavi┼ą, tieto servery pou┼ż├şvaj├║ dynamick├║ IP. Ak chcete z├şska┼ą vyhraden├║ adresu IP, mus├şte si vybra┼ą jednu z piatich kraj├şn. S├║ to USA (Buffalo, Los Angeles a Dallas), Nemecko (Frankfurt), Spojen├ę kr├í─żovstvo (Lond├Żn), Holandsko (Amsterdam) a Franc├║zsko (Par├ş┼ż). Ka┼żd├í z nich m├í ro─Źn├║ cenu 70 dol├írov.

Medzi ─Ćal┼íie v├Żznamn├ę veci sa m├┤┼żete spo─żahn├║┼ą na nepriestreln├ę ┼íifrovanie, neuverite─żne ve─żk├║ kompatibilitu platforiem a syst├ęm bez registrov. Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íej recenzii NordVPN.

 • Protokoly ┼íifrovania a VPN: AES-256; OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP.
 • Podporovan├ę krajiny (┼ípecializovan├í IP): USA, Nemecko, Holandsko, Franc├║zsko a Spojen├ę kr├í─żovstvo.

2, TorGuard

TorGuard nie je len jednou z najlep┼í├şch VPN pre statick├║ IP – je to jedna z najre┼ípektovanej┼í├şch zna─Źiek VPN v┼íeobecne pou┼ż├şvan├Żch na celom svete.

Najd├┤le┼żitej┼íie je, ┼że TorGuard nezhroma┼ż─Ćuje va┼íe ├║daje a poskytuje vynikaj├║ci v├Żkon. Dod├íva sa s mnoh├Żmi mo┼żnos┼ąami nastavenia, tak┼że m├┤┼że skuto─Źne vylep┼íi┼ą pou┼ż├şvate─żsk├ę prostredie. Prin├í┼ía tie┼ż mno┼żstvo doplnkov├Żch slu┼żieb, v ktor├Żch s├║ jednou z nich ┼ípecializovan├ę (statick├ę) adresy IP. M├┤┼żete po┼żiada┼ą o pravideln├ę pridelen├ę adresy IP pridelen├ę mnoh├Żm krajin├ím za $70,99 za mesiac. Existuj├║ v┼íak aj ┼ípeci├ílne streamingov├ę IP adresy, ktor├ę s├║ za $70,99 za mesiac.

Ak chcete t├║to slu┼żbu skuto─Źne pozna┼ą, mus├şte pozna┼ą niektor├ę technick├ę v├Żrazy. Nie je to jednoduch├ę pou┼żitie TorGuardu, ale pokro─Źilej┼í├ş pou┼ż├şvatelia sa bud├║ c├şti┼ą ako doma. Preto je dobr├Żm miestom na to, aby sme sa o tejto slu┼żbe za─Źali u─Źi┼ą, je n├í┼í posudok TorGuard.

 • Protokoly ┼íifrovania a VPN: AES-256; Blowfish; OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec, SSTP, IKEv2.
 • Podporovan├ę krajiny (┼ípecializovan├í IP): V┼íetky ÔÇ×popul├írneÔÇť virtu├ílne ciele. Viac ako 35 kraj├şn v ponuke.

3, PureVPN

PureVPN m├í svoje korene v Hongkongu a ur─Źite vie o cenz├║re v ─î├şne. T├íto slu┼żba VPN dok├ízala od roku 2006 uspokojova┼ą svojich pou┼ż├şvate─żov po celom svete vr├ítane ─î├şny (a jej repres├şvnych opatren├ş proti VPN). Niet divu, pre─Źo m├í PureVPN tak├║ hviezdnu poves┼ą.

Ver├şme, ┼że PureVPN je jednou z najlep┼í├şch VPN pre statick├║ IP z nieko─żk├Żch d├┤vodov. Po prv├ę, t├íto sie┼ą VPN m├í viac ako 2000 serverov sa roz┼í├şrilo do viac ako 140 kraj├şn. Z├şskate neobmedzen├║ ┼í├şrku p├ísma, 24 /7 Podpora ┼żiv├ęho chatu a existuj├║ pokro─Źil├ę funkcie, ako je rozdelen├Ż tunel, podpora P2P a dedikovan├ę streamingov├ę servery. Je samozrejm├ę, ┼że vyhraden├ę IP adresy tie┼ż ─Źakaj├║. Nieko─żko kraj├şn je na zozname (ve─ża mo┼żnost├ş), ale m├┤┼żete po┼żiada┼ą o vyhraden├║ IP adresu len za $00,99 / mesiac.

Tento poskytovate─ż VPN je nepochybne jedn├Żm z najzauj├şmavej┼í├şch. Tak┼że na┼íe praktick├ę presk├║manie PureVPN by v├ím malo poskytn├║┼ą v┼íetky potrebn├ę inform├ície.

 • Protokoly ┼íifrovania a VPN: AES-256; OpenVPN, IKEv2, SSTP, L2TP, PPTP.
 • Podporovan├ę krajiny (┼ípecializovan├í IP): USA, Spojen├ę kr├í─żovstvo, Kanada, Nemecko, Malta, Hongkong, Austr├ília a Singapur.

4, Neobmedzená VPN

VPN Unlimited je jednou z najuniverz├ílnej┼í├şch siet├ş VPN. Pon├║ka mno┼żstvo pokro─Źil├Żch n├ístrojov t├Żkaj├║cich sa zabezpe─Źenia, ktor├ę v├ím pri prehliadan├ş webu poskytuj├║ pokoj.

Po prv├ę, t├íto VPN prin├í┼ía svoju vlastn├║ tajn├║ technol├│giu, ktor├í skryje va┼íu skuto─Źn├║ IP adresu. Aj ke─Ć jej v├Żkon m├┤┼że kol├şsa┼ą, m├┤┼żete ─żahko pristupova┼ą k webov├Żm str├ínkam streamuj├║cim m├ędi├í a streamova┼ą ich. Existuje teda limit 5 zariadenia pre jeden ├║─Źet a mnoho ─Ćal┼í├şch slu┼żieb. Medzi t├Żmito slu┼żbami n├íjdete ┼ípecializovan├ę adresy IP. M├┤┼żu by┼ą spojen├ę s Kanadou, Nemeckom, Franc├║zskom, Indiou, Holandskom, ako aj so Spojen├Żmi ┼ít├ítmi a Spojen├Żm kr├í─żovstvom. Ak sa rozhodnete plati┼ą mesa─Źne, cena je 14,99 $. Av┼íak cena kles├í pre ro─Źn├Ż pl├ín spolo─Źnosti (12,50 dol├írov mesa─Źne). Upozor┼łujeme, ┼że z├şskanie statickej adresy IP od tohto poskytovate─ża v├ím poskytne 1 TB mesa─Źn├í prev├ídzka. Preto nie je neobmedzen├í, ale tento limit len ÔÇőÔÇő┼ąa┼żko prekro─Ź├ş.

Ak sa chcete dozvedie┼ą v┼íetky v├Żhody a v├Żhody tohto zauj├şmav├ęho poskytovate─ża, pozrite sa na na┼íu kontrolu VPN neobmedzene.

 • Protokoly ┼íifrovania a VPN: AES-256; KeepSolid Wise, OpenVPN, IKEv2, IPSec.
 • Podporovan├ę krajiny (┼ípecializovan├í IP): USA, Spojen├ę kr├í─żovstvo, Kanada, Nemecko, Franc├║zsko, India a Holandsko.

5, Astrill VPN

N├í┼í zoznam najlep┼í├şch VPN pre statick├║ IP by nebol ├║pln├Ż bez Astrill VPN. T├íto VPN mala v minulosti svoje vzostupy aj p├ídy, ale moment├ílne je vo svojom najsilnej┼íom stave.

Astrill VPN pon├║ka za primeran├Ż mesa─Źn├Ż poplatok dos┼ą. M├┤┼żete sa pripoji┼ą a┼ż k 5 zariaden├ş a z├şskate neobmedzen├║ ┼í├şrku p├ísma pre v┼íetky z nich. Samozrejmos┼ąou je neobmedzen├í r├Żchlos┼ą a zmeny servera. A ─Źo je najd├┤le┼żitej┼íie, Astrill VPN s─żubuje, ┼że nebude vies┼ą ┼żiadne z├íznamy. Po zaregistrovan├ş nov├ęho ├║─Źtu m├┤┼żete zahrn├║┼ą mno┼żstvo s├║kromn├Żch adries IP za $50,00 za mesiac. Celkovo to znie ako ├║┼żasn├í dohoda, najm├Ą ak vezmeme do ├║vahy, ┼że budete m├┤c┼ą odomkn├║┼ą v┼íetky webov├ę str├ínky vr├ítane slu┼żieb streamovania m├ędi├ş.

O tejto slu┼żbe VPN by sa dalo poveda┼ą ove─ża viac a v tomto segmente ch├Żba ve─ża vec├ş. Nezabudnite si pre─Ź├şta┼ą na┼íu podrobn├║ recenziu siete Astrill VPN, kde n├íjdete viac inform├íci├ş.

 • Protokoly ┼íifrovania a VPN: AES-256; OpenWeb, StealthVPN, WireGuard, OpenVPN, OpenConnect, IPSec, IKEv2 / IPSec, SSTP, PPTP.
 • Podporovan├ę krajiny (┼ípecializovan├í IP): V┼íetky ÔÇ×popul├írneÔÇť virtu├ílne ciele. Viac ako 25 kraj├şn v ponuke.

6, Ivacy VPN

─Äalej m├íme Ivacy na na┼íom zozname najlep┼í├şch VPN s vyhraden├Żmi IP adresami. Jedn├í sa o ve─żmi ob─ż├║ben├║ zna─Źku VPN, ktor├í poch├ídza zo Singapuru. Je zn├ímy pre svoju politiku bez protokolov a schopnos┼ą odomkn├║┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu platforiem streamovania m├ędi├ş.

Ak sa pozriete na na┼íu kontrolu Ivacy VPN, uvid├şte, ┼że t├íto VPN m├í pre to ve─ża pr├íce. P├í─Źilo sa n├ím, ┼że Ivacy vyzer├í ako spo─żahliv├ę rie┼íenie a ve─ża z nich nen├íjdete. Pokia─ż ide o va┼íe ur─Źen├ę adresy IP, m├┤┼żete si vybra┼ą z nieko─żk├Żch kraj├şn, ktor├ę pokr├Żvaj├║ najob─ż├║benej┼íie miesta (napr├şklad USA, Austr├ília a Ve─żk├í Brit├ínia). Ako m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą, vyhraden├ę adresy IP s├║ najv├Żhodnej┼íou mo┼żnos┼ąou, pri─Źom cena je $10,99 mesa─Źne: je dodato─Źn├Żm n├íkladom k aktu├ílnemu predplatn├ęmu slu┼żby Ivacy.

Jedinou nev├Żhodou pou┼ż├şvania tejto slu┼żby VPN je, ┼że nepatr├ş medzi najr├Żchlej┼íie. Pre za─Źiato─Źn├şkov je st├íle plne pou┼żite─żn├ę, ak m├íte r├Żchle webov├ę pripojenie.

 • Protokoly ┼íifrovania a VPN: AES-256; OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, IKEv2.
 • Podporovan├ę krajiny (┼ípecializovan├í IP): USA, Spojen├ę kr├í─żovstvo, Austr├ília, Kanada, Hongkong, Nemecko a Singapur.

7, VPNArea

VPNArea je relat├şvne nov├í slu┼żba VPN a poch├ídza z Bulharska. Napriek mlad├ęmu veku sa mu u┼ż podarilo pril├íka┼ą mnoh├Żch vern├Żch z├íkazn├şkov, ktor├ş oce┼łuj├║ t├║to online slu┼żbu VPN.

Medzi hlavn├ę body tejto siete VPN sa n├ím p├í─Źilo, ┼że prich├ídza so silnou z├ísadou neprihl├ísenia. M├┤┼żete ho pou┼żi┼ą a┼ż 6 s├║─Źasne existuje ve─ża r├┤znych protokolov VPN. Pokia─ż ide o pon├║kanie statick├Żch IP adries, VPNArea prich├ídza so zna─Źnou sadou IP adries, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na v┼íetk├Żch serveroch v tejto VPN. T├íto mo┼żnos┼ą je tie┼ż celkom cenovo dostupn├í. Vyhraden├ę adresy IP stoja medzi 20 a 40 $ ro─Źne.

Ako vid├şte z na┼íej recenzie VPNArea, m├íme k tejto slu┼żbe VPN ve─ża dobr├Żch vec├ş. Jedinou nev├Żhodou v┼íak je, ┼że m├┤┼że spomali┼ą va┼íe webov├ę pripojenie.

 • Protokoly ┼íifrovania a VPN: AES-256; OpenVPN, IKEv2.
 • Podporovan├ę krajiny (┼ípecializovan├í IP): USA, Spojen├ę kr├í─żovstvo, Rumunsko, ┼áv├ędsko, Bulharsko, Kanada, Austr├ília, Hongkong a Holandsko.

─îasto kladen├ę ot├ízky

K├Żm ste tu, pre─Źo roz┼í├şri┼ą svoje znalosti o tejto t├ęme? Pripravili sme nieko─żko ─Źasto kladen├Żch ot├ízok o vyhraden├Żch adres├ích IP a ich ├║lohe v slu┼żb├ích VPN.

Čo je vyhradená IP VPN?

VPN prich├ídzaj├║ s obrovsk├Żmi skupinami IP adries, ktor├ę sa medzi ich pou┼ż├şvate─żmi striedaj├║. Zaka┼żd├Żm, ke─Ć sa pripoj├şte k serveru, z├şskate nov├║ adresu IP. To s├║ dynamick├ę adresy IP, preto┼że sa ─Źasto menia. ├Üplne naopak, m├íme statick├ę (vyhraden├ę) adresy IP.

Po zak├║pen├ş vyhradenej adresy IP od poskytovate─ża slu┼żieb VPN m├┤┼żete v┼żdy pou┼żi┼ą t├║to adresu IP (t├íto adresa sa nikdy nezmen├ş). To znamen├í, ┼że budete ma┼ą svoj vlastn├Ż trval├Ż digit├ílny identifik├ítor.

Poskytuje vám VPN statickú IP adresu?

VPN ┼ítandardne ned├ívaj├║ statick├║ IP adresu. T├║to mo┼żnos┼ą v skuto─Źnosti nepon├║ka ve─ża siet├ş VPN, preto┼że si to vy┼żaduje, aby investovali do pokro─Źil├Żch opatren├ş t├Żkaj├║cich sa ochrany osobn├Żch ├║dajov. Koniec koncov, budete chcie┼ą by┼ą 100% bezpe─Źn├Ż a bezpe─Źn├Ż online, napriek tomu, ┼że pou┼ż├şvate vyhraden├║ adresu IP. To je tie┼ż d├┤vod, pre─Źo m├í t├íto mo┼żnos┼ą ─Ćal┼íie n├íklady.

Ak├í je v├Żhoda vyhradenej adresy IP?

Existuje ve─ża mo┼żn├Żch pr├şpadov pou┼żitia statick├Żch adries IP. Po prv├ę, umo┼ż┼łuj├║ v├ím vyu┼ż├şva┼ą slu┼żby online, ktor├ę nie s├║ dostupn├ę vo va┼íej krajine, bez preru┼íenia. Toto je obzvl├í┼í┼ą d├┤le┼żit├ę pre online hry, ┼żiv├ę vysielanie, pr├şstup na bankov├ę webov├ę str├ínky a ─Ćal┼íie.

V pr├şpade, ┼że chcete na─Ćalej vyu┼ż├şva┼ą slu┼żby ako Google, PayPal alebo eBay, a to aj mimo va┼íej krajiny p├┤vodu, odpor├║─Źame v├ím pou┼żi┼ą vyhraden├║ adresu IP, aby ste predi┼íli podozreniam na tieto slu┼żby. Ak nebudete opatrn├ş, v├í┼í ├║─Źet by sa mohol ─żahko zablokova┼ą.

Je lep┼íie ma┼ą dynamick├║ alebo statick├║ IP?

V pr├şpade, ┼że cestujete mimo svoju krajinu p├┤vodu a chcete pokra─Źova┼ą v pou┼ż├şvan├ş webu bez preru┼íenia, odpor├║─Źa sa pou┼żi┼ą statick├║ IP adresu. Presnej┼íie povedan├ę, mali by ste h─żada┼ą spo─żahliv├ę a schopn├ę rie┼íenie VPN, ktor├ę sa dod├íva s mo┼żnos┼ąou prida┼ą statick├║ adresu IP.

V pr├şpade, ┼że chcete iba odblokova┼ą webov├ę str├ínky, ktor├ę nie s├║ dostupn├ę vo va┼íej oblasti, alebo ak chcete prekona┼ą prek├í┼żky webovej cenz├║ry, m├┤┼żete ├şs┼ą na sie┼ą VPN, ktor├í pon├║ka dynamick├ę adresy IP. Tieto v├ím jednoducho umo┼ż┼łuj├║ z├şska┼ą IP inej krajiny a prekro─Źi┼ą digit├ílne hranice va┼íej domovskej krajiny.