Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

7 najlepšie nástroje na kontrolu spätného odkazu: bezplatné a bezplatné možnosti…

Chcete vidieť, odkiaľ pochádzajú vaše spätné odkazy? Alebo si pozrite spätné odkazy konkurenta?

Spätné odkazy vám môžu pomôcť zlepšiť hodnotenie pri vyhľadávaní a zvýšiť vašu návštevnosť.

V tejto príručke porovnáme najlepšie nástroje na overenie spätného odkazu, ktoré môžete použiť na kontrolu spätných odkazov na vašom webe, ako aj profil spätného odkazu vášho konkurenta.

Porovnanie najlepších nástrojov na kontrolu spätného odkazu

Čo sú spätné odkazy a prečo sú dôležité?

Spätný odkaz je odkaz na váš web z iného webu. V očiach vyhľadávača sú spätné odkazy trochu podobné hlasom pre vaše stránky. Čím viac odkazov máte, tým vyššia bude vaša stránka vo vyhľadávačoch.

Ale nie všetky spätné odkazy sú rovnaké. Najlepšie spätné odkazy pochádzajú z významných webových stránok. Spätné odkazy z podozrivých alebo spamových webových stránok môžu aktívne poškodiť vaše stránky.

Po nainštalovaní doplnku SEO pre WordPress, ako je SEO All in One alebo Yoast, a po dodržiavaní osvedčených postupov je ďalším krokom premýšľanie o stratégii spätného odkazu.

Existuje mnoho spôsobov, ako získať spätné odkazy na vaše stránky, ale proces sa vždy začína pomocou radiča spätných odkazov na kontrolu existujúcich spätných odkazov na vaše stránky a vašich konkurentov.

Po tom sa pozrime na najlepšie nástroje na sledovanie spätných odkazov na všetkých webových stránkach.

1, SEMRush

Hlavná stránka nástroja pre kľúčové slová SEMrush

SEMRush je naše najlepšie odporúčanie pre spätnú kontrolu. Je to jeden z najlepších nástrojov na výskum kľúčových slov na trhu a má veľa výkonných nástrojov, ktoré vám umožňujú analyzovať spätné odkazy.

Ak chcete používať funkcie spätného odkazu, prihláste sa do SEMRush, vyberte „Analýza spätného odkazu“ a zadajte názov domény, ktorú chcete preskúmať. Potom uvidíte veľa informácií o doméne a jej spätných odkazoch.

Analyzujte spätné odkazy pomocou SEMRush

Ak sa chcete dozvedieť viac o ktorejkoľvek časti tohto prehľadu, kliknutím na odkaz nižšie zobrazíte celú správu.

Pomocou SEMRush môžete zistiť, aké odkazy majú vaše stránky, čo vám môže pomôcť pri identifikácii problémov, ako sú napr nekvalitné odkazy. SEMRush pre vás v skutočnosti uľahčuje, pretože vám umožňuje zistiť, koľko celkových odkazov na vašu stránku obsahuje odkazy. Ak stránka obsahuje stovky odkazov, môže to znamenať, že ide o nechcené stránky.

Pokiaľ ide o spätné odkazy konkurentov, môžete pomocou SEMRush zistiť, ktoré webové stránky s vysokou autoritou sú s nimi prepojené, aké kľúčové slová vyhľadávajú a ďalšie. Takto môžete získať úplný zoznam stránok, na ktoré môžete zacieliť svoju vlastnú budovu spätného odkazu.

cena:

SEMRush začína na úrovni 99,95 dolárov / mesiac, hoci ak zaplatíte zálohu na jeden rok, môžete ho znížiť na 83,28 dolárov / mesiac.

Exkluzívnu 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu môžete získať kliknutím na náš odkaz na SEMRush. Podrobné pokyny, ako túto dohodu dosiahnuť, nájdete na našej kódovej stránke kupónov SEMRush.

2, Link Miner

Link Miner zadného odkazy nástroj

LinkMiner je špeciálne navrhnutý na overenie spätných odkazov. Je to nástroj Mangools, takže na jeho používanie potrebujete účet Mangools.

Rovnako ako iné nástroje, LinkMiner dokáže filtrovať odkazy podľa nofollow, mazať, nové a stratené.

Jednou užitočnou funkciou, ktorú chcete vyskúšať, je možnosť vytvoriť záložku spätných odkazov, aby ste sa k nim mohli ľahko vrátiť. To môže byť skvelý spôsob, ako urobiť krátky zoznam spätných odkazov konkurentov na cieľ.

Túto funkciu môžete tiež použiť na sledovanie svojich vlastných spätných odkazov, ktoré chcete opraviť. Môžete napríklad vytvoriť zoznam stratených spätných odkazov, ktoré sa chcete zamerať na obnovenie.

Zoznam obľúbených položiek v LinkMiner

Aj keď LinkMiner nie je taký komplexný ako SEMRush, je to dobrá voľba, ak máte obmedzený rozpočet.

Pravdepodobne budete chcieť použiť v spojení s programom SiteProfiler spoločnosti Mangool na zobrazenie podrobností, ako sú napríklad celkové spätné odkazy na web a najlepšie sprostredkujúce domény.

cena:

Môžete si vziať 10-dňovú skúšobnú verziu úplne zadarmo bez toho, aby ste zadali údaje o svojej kreditnej karte. Potom musíte zaplatiť 29 dolárov mesačne.

Tento poplatok sa vzťahuje na všetky nástroje spoločnosti Mangools. Sú to LinkMiner, KWFinder, SERPChecker, SERPWatcher a SiteProfiler. Je to vynikajúca možnosť rozpočtu.

3, Ubersuggest

Ubersuggest nástroj

Ubersuggest je nástroj Neil Patel. Hlavný nástroj poskytuje funkcie kľúčových slov pre kľúčové slová, existuje však aj nástroj na spätné odkazy, ktorý môžete použiť na zobrazenie informácií o spätných odkazoch na vašom webe.

Ubersuggest má funkcie podobné iným nástrojom, na ktoré sme sa pozreli. Môže vám napríklad ukázať nové spätné odkazy, spätné odkazy, ktoré ste stratili, ktoré spätné odkazy sú označené ako nofollow a ďalšie.

Ubersuggest-baklänksrapporten

Na zobrazenie týchto informácií môžete použiť bezplatnú verziu, získate však iba informácie o malom počte spätných odkazov pre každú doménu. Ak chcete všetko, musíte prejsť na platenú verziu Ubersuggest.

Ďalšie nástroje Ubersuggestu dokážu analyzovať návštevnosť a pomôžu vám nájsť nápady na kľúčové slová a obsah.

cena:

Bezplatná verzia Ubersuggest vám môže poskytnúť dobrú predstavu o tom, čo tento nástroj môže urobiť. Pre serióznu analýzu spätných odkazov potrebujete verziu Pro, ktorá stojí 29 dolárov / mesiac alebo 290 dolárov / rok, ak platíte vopred.

Záruka je 30 dní bez otázok.

4, Ahrefs

Hlavná stránka Ahrefovho nástroja pre návrh kľúčových slov

Ahrefs je ďalší mocný nástroj pre výskum kľúčových slov. Rovnako ako SEMRush sa dá ľahko používať. Poskytuje vám prehľad o vybranej doméne a môžete sa pozrieť dole, aby ste videli veľa podrobností o spätných odkazoch.

Ahrefs tiež uľahčuje vidieť spätné odkazy, ktoré ste stratili. Toto sú odkazy, ktoré ste kedysi mali a ktoré zmizli. Vlastník webu môže napríklad navštíviť stránku, ktorá na vás odkazuje.

Môžete tiež identifikovať prerušené spätné odkazy. Sú to odkazy, ktoré smerujú na vaše stránky, ale používajú nefunkčnú adresu URL, ktorá sa dostane na vašu stránku 404. Možno budete musieť kontaktovať vlastníka stránok, aby ho opravil.

Preskúmaním spätných odkazov konkurentov ich môžete filtrovať podľa typu dĺžky a určiť domény, na ktoré chcete zacieliť.

Filtrovanie spätného odkazu pomocou Ahrefov

Môžete tiež použiť Ahrefy na prehliadanie interných odkazov na vašom webe. Môžete ich filtrovať a skontrolovať interné odkazy, ktoré ste náhodou nedodržali, aby ste ich mohli opraviť.

cena:

Môžete urobiť test 7 Ahrefs Site Explorer dní iba za $ 7, Potom je cena 99 $ / mesiac. Ak platíte rok vopred, je to $ 82 / mesiac.

5, Moz Pro

Registračná stránka Moz Pro

Moz Pro, nástroj Moz SEO, obsahuje jeho nástroj Link Explorer.

Prehliadač odkazov vám môže na vašom webe poskytnúť podrobný profil odkazov, ktorý môžete porovnať až do 4 konkurenti. To vám umožní zistiť, čo môžu robiť inak ako vy.

Porovnanie profilov spätného odkazu s Moz

Má tiež užitočný nástroj s názvom Link Intersect, kde môžete zistiť, ktoré webové stránky sú prepojené s vašimi konkurentmi, ale nie s vami. Tieto stránky sú skvelé na vytváranie odkazov.

Rovnako ako ostatné nástroje, ktoré sme videli, aj Moz vám umožňuje zistiť, ktoré spätné odkazy ste stratili. Získate tak príležitosť vyskúšať nahradenie týchto odkazov.

Okrem nástrojov spätného odkazu máte prístup aj ku všetkým ostatným nástrojom Moz SEO. Zahŕňajú kampane na indexové prehľadávanie a analýzu vašich stránok, Rank Checker na vyhodnotenie výkonnosti vášho vyhľadávacieho nástroja a ďalšie.

cena:

Moz začína na $ 99 / mo (79 $ / mo predplatené ročne). K dispozícii je však bezplatná 30-dňová skúšobná verzia, ktorá vám poskytuje plný prístup ku všetkým nástrojom.

6, buzz Sumo

Webové stránky Buzzsumo

BuzzSumo je navrhnutý tak, aby ste mohli analyzovať svoj obsah a obsah svojich konkurentov. Je to skvelý spôsob, ako generovať nápady na témy, ale môžete ich tiež použiť na pomoc so stratégiou spätného odkazu.

Môžete jednoducho zadať kľúčové slovo alebo názov domény a zobraziť najobľúbenejší obsah pre dané kľúčové slovo alebo najobľúbenejší obsah v tejto doméne. Potom môžete kliknúť na ikonu odkazu vedľa ktoréhokoľvek z výsledkov a zobraziť spätné odkazy pre tento obsah.

Kontroluje informácie o spätnom prepojení v službe Buzzsumo

Môžete dokonca zadať adresu URL pre konkrétny obsah a zobraziť iba spätné odkazy, ktoré naň odkazujú. Môže to byť skvelý spôsob, ako zistiť, ktoré stránky sú prepojené s najlepšími príspevkami vašich konkurentov.

Jednoduchý nástroj na spätné odkazy umožňuje nájsť stránky, ktoré odkazujú na konkrétnu adresu URL alebo doménu. Je to jednoduchý spôsob, ako rýchlo zistiť spätné odkazy vašich konkurentov.

Môžete ľahko filtrovať spätné odkazy a zobraziť spätné odkazy pre rôzne časové obdobia medzi poslednými 24 hodinami 5 rokov.

cena:

Základná verzia BuzzSumo je bezplatná. Pre hĺbkovú analýzu spätného odkazu však musíte vykonať inováciu na BuzzSumo Pro. Stojí to od 99 dolárov / mesiac, alebo 79 dolárov, ak platíte ročne.

K dispozícii je tiež bezplatná skúšobná verzia 7 dní k dispozícii. Na tento účel nemusíte zadávať žiadne informácie o kreditnej karte.

7, OpenLink Profiles

Webové stránky OpenLinkProfiler

OpenLinkProfiler je bezplatný nástroj, ktorý umožňuje analyzovať spätné odkazy zo všetkých domén. Pochádza z SEOPprofiler (platený nástroj) a poskytuje vám bezplatný prístup k údajom o prepojení.

Môžete si stiahnuť 1 000 odkazov na web, aj keď preň musíte vytvoriť účet. Môžete tiež filtrovať a triediť výsledky, zistiť, ktoré odkazy sa neaplikujú a ďalšie.

Existuje veľa rôznych možností filtrovania spätných odkazov a dokonca môžete zistiť, kedy boli odkazy na web získané:

Skontrolujte vek spätných odkazov v OpenLinkProfiler

Pretože je zadarmo, ponúka impozantné množstvo možností a obrovské množstvo údajov. Nezodpovedá všetkým funkciám a sile platených nástrojov, ako je SEMRush, ale oplatí sa použiť, ak si nemôžete dovoliť platený nástroj.

cena:

OpenLinkProfiler je zadarmo. Ak chcete získať prístup k niektorým funkciám, musíte si vytvoriť (bezplatný) účet a prihlásiť sa.

Aký je najlepší nástroj na overenie spätného odkazu?

Ktorákoľvek z týchto kontrol spätného prepojenia vám môže pomôcť vytvoriť spätné odkazy na vašich stránkach a získať lepšie hodnotenie vyhľadávacích nástrojov. Niektoré z nich ponúkajú oveľa užitočnejšie informácie ako iné.

Naše hlavné odporúčanie je SEMRush. Je to jeden z najlepších nástrojov SEO na trhu a pomáha vám rozvíjať vaše podnikanie.

Ale ak máte obmedzený rozpočet, LinkMiner a Ubersuggest majú dobrý vzťah. A OpenLinkProfiler je úplne zadarmo.

Dúfame, že vám tento článok pomohol získať informácie o najlepších nástrojoch na overenie spätného odkazu. Môžete tiež vyskúšať nášho definitívneho sprievodcu WordPress SEO pre začiatočníkov a naše tipy, ako zvýšiť návštevnosť vašich blogov.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube na pozeranie videozáznamu s programom WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,