7 Najlep┼íie doplnky na sledovanie sledovania WordPress a aktivity (porovnan├ę)

H─żad├íte protokol aktivity a sledovac├ş doplnok pre svoje str├ínky WordPress?

Ak sa na v├í┼í web prihl├ísi viac pou┼ż├şvate─żov, vedenie denn├şka aktivity v├ím pom├┤┼że monitorova┼ą v┼íetku aktivitu pou┼ż├şvate─żov na va┼íom webe.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme najlep┼í├ş protokol aktivity WordPress a sledovacie doplnky, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą.

Pre─Źo pou┼ż├şva┼ą doplnok na sledovanie a protokolovanie aktiv├şt WordPress?

Vedenie z├íznamov o ─Źinnosti na WordPress v├ím pom├┤┼że sledova┼ą a monitorova┼ą ─Źinnosti pou┼ż├şvate─żov na va┼íom webe.

Napr├şklad na ─Źlenskej str├ínke WordPress m├┤┼żete sledova┼ą prihl├ísenie pou┼ż├şvate─ża, s├║bory na stiahnutie a ─Ćal┼íie akcie.

Internetov├ę obchody a webov├ę str├ínky elektronick├ęho obchodu, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ WooCommerce, bud├║ m├┤c┼ą sledova┼ą aktivitu z├íkazn├şkov a sledova┼ą s┼ąahovanie, prihl├ísenia, odoslan├ę e-maily a ─Ćal┼íie.

Tieto doplnky v├ím tie┼ż m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri identifik├ícii podozriv├Żch aktiv├şt, ako s├║ falo┼ín├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę ├║─Źty, spam alebo dokonca ├║toky DDoS.

Po tom sa pozrime na niektor├ę z najlep┼í├şch doplnkov na sledovanie a aktivitu WordPress.

1, ┼áu─Źur

┼áu─Źur

Sucuri je najlep┼í├ş bezpe─Źnostn├Ż doplnok WordPress na trhu. Je dod├ívan├Ż s kompletn├Żm protokolom aktiv├şt WordPress a monitorovan├şm s okam┼żit├Żmi e-mailov├Żmi upozorneniami, aby v├ís informoval o d├┤le┼żit├Żch zmen├ích, ke─Ć k nim d├┤jde.

Sucuri monitoruje va┼íe WordPress s├║bory, pluginy a mot├şvy pre ak├ęko─żvek zmeny. To v├ím umo┼żn├ş dosta┼ą upozornenie, ak sa na v├í┼í web prid├í ┼íkodliv├Ż skript. Sleduje tie┼ż nain┼ítalovan├ę, aktivovan├ę alebo deaktivovan├ę doplnky na va┼íom webe.

Doplnok sleduje aktivitu v┼íetk├Żch rel├íci├ş pou┼ż├şvate─żov, aktivitu prihl├ísenia / odhl├ísenia a zmeny vykonan├ę vo va┼íich pr├şspevkoch a str├ínkach WordPress. M├┤┼żete tie┼ż exportova┼ą protokoly a prezera┼ą ich v po─Ź├şta─Źi na podrobn├║ anal├Żzu.

2, Protokol bezpe─Źnostn├ęho auditu WP

Protokol bezpe─Źnostn├ęho auditu WP

Protokol auditu zabezpe─Źenia WP je kompletn├Ż denn├şk aktiv├şt a monitorovac├ş doplnok WordPress. Umo┼ż┼łuje v├ím sledova┼ą rel├ície pou┼ż├şvate─żov a sledova┼ą ─żud├ş, ktor├ş vst├║pili a opustili v├í┼í web.

Dod├íva sa s podrobn├Żm zobrazen├şm udalost├ş, ktor├ę zobrazuje aktivitu ka┼żd├ęho pou┼ż├şvate─ża s jeho adresou IP. M├┤┼żete tie┼ż vidie┼ą zmeny, ktor├ę vykonaj├║, napr├şklad vytv├íranie pr├şspevkov, str├ínok, koment├írov, nahr├ívan├ş m├ędi├ş, zmien t├ęm, doplnkov a ─Ćal┼í├şch.

U┼ż├şvate─żsk├║ rel├íciu m├┤┼żete kedyko─żvek ukon─Źi┼ą z hlavn├ęho panela, ─Ź├şm by ste sa odhl├ísili zo svojich webov├Żch str├ínok. Doplnok je tie┼ż kompatibiln├Ż s multisie┼ąov├Żmi sie┼ąami WordPress a pom├íha spr├ívcom siet├ş monitorova┼ą aktivity na v┼íetk├Żch str├ínkach.

Tento doplnok v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą ak├ęko─żvek spr├ívy pre r├┤zne aktivity, sledova┼ą ich a pod─ża potreby ich s┼ąahova┼ą. Je to u┼żito─Źn├ę, ak h─żad├íte doplnok denn├şka aktiv├şt, ktor├Ż je v s├║lade s predpismi vo va┼íom regi├│ne.

3, Jednoduch├Ż pr├şbeh

Jednoduch├Ż pr├şbeh

Simple History je jednoduch├Ż, ale vynikaj├║ci doplnok na sledovanie aktivity WordPress. Je ─żahko pou┼żite─żn├Ż a zobrazuje ├║pln├Ż stav aktivity na webe v r├ímci spr├ívcu WordPress alebo na ─żubovo─żnej str├ínke, ktor├║ chcete.

Sledujte v┼íetku aktivitu pou┼ż├şvate─żov na va┼íom webe. Patria sem ├║pravy pr├şspevkov a str├ínok, nahr├ívanie obr├ízkov, koment├íre, widgety, profily pou┼ż├şvate─żov, rel├ície prihl├ísenia, zmeny t├ęm a ─Ćal┼íie.

Funguje tie┼ż hladko s mnoh├Żmi popul├írnymi doplnkami WordPress, ako s├║ Beaver Builder, Redirect, Limit pokusy o prihl├ísenie a ─Ćal┼íie.

V┼íetky udalosti denn├şka sa ulo┼żia na 60 dn├ş a potom sa zahodia. Kliknut├şm na ktor├║ko─żvek udalos┼ą zobraz├şte v┼íetky podrobnosti vr├ítane identifik├ície pou┼ż├şvate─ża, vykonan├Żch zmien, ─Źasu a d├ítumu, adresy IP a ─Ćal┼í├şch.

4, ActivityLog

Protokol aktiv├şt

ActivityLog je ─Ćal┼í├ş u┼żito─Źn├Ż doplnok na zaznamen├ívanie a sledovanie aktivity WordPress. Je ─żahko pou┼żite─żn├Ż a umo┼ż┼łuje v├ím zobrazi┼ą v┼íetky aktivity na webe v informa─Źnom paneli WordPress.

Doplnok sleduje v┼íetky rel├ície pou┼ż├şvate─żov, ak├ęko─żvek zmeny vykonan├ę v pr├şspevkoch, str├ínkach, koment├íroch, mot├şvoch, doplnkoch alebo miniaplik├íci├ích, doplnkoch a zmen├ích mot├şvov.

Doplnok m├┤┼żete nakonfigurova┼ą tak, aby v├ím posielal e-maily s upozornen├şm na ur─Źit├ę udalosti. Doplnok tie┼ż umo┼ż┼łuje ─żahko exportova┼ą denn├şky aktiv├şt ako s├║bor CSV do v├í┼ího po─Ź├şta─Źa.

5, Protokol aktivity pou┼ż├şvate─ża

Protokol aktivity pou┼ż├şvate─ża

Protokol aktivity pou┼ż├şvate─ża je ─Ćal┼íou jednoduchou mo┼żnos┼ąou nastavenia protokolu aktivity syst├ęmu WordPress a monitorovacieho syst├ęmu. Doplnok sleduje v┼íetky aktivity pou┼ż├şvate─żov vr├ítane zmien obsahu WordPress, m├ędi├ş alebo nastaven├ş.

M├┤┼żete tie┼ż nastavi┼ą upozornenia pre konkr├ętnych pou┼ż├şvate─żov a dosta┼ą e-mailov├ę upozornenie, ke─Ć sa t├şto pou┼ż├şvatelia prihl├ísia. K dispoz├şcii je vstavan├í funkcia exportu, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje exportova┼ą protokol aktiv├şt do po─Ź├şta─Źa.

Pon├║ka tie┼ż ─Ćal┼íiu podporu pre r├┤zne popul├írne doplnky, ako je WooCommerce, Yoast SEO, Easy Digital Downloads, Advanced Custom Fields a ─Ćal┼íie.

6, Monitor protokolu ch├Żb

Monitor protokolu ch├Żb

WordPress je nap├şsan├Ż v programovacom jazyku PHP, ktor├Ż je dod├ívan├Ż s vlastnou funkciou hl├ísenia ch├Żb.

V predvolenom nastaven├ş WordPress nezobrazuje viac menej d├┤le┼żit├Żch spr├ív pre varovania a upozornenia. Tieto spr├ívy v┼íak m├┤┼żu by┼ą skuto─Źne u┼żito─Źn├ę pri rie┼íen├ş probl├ęmov s WordPress.

Monitor protokolov ch├Żb pom├íha sledova┼ą tieto chyby a zobrazuje ich na paneli spr├ívcu WordPress. To v├ím pom├┤┼że ─żahko n├íjs┼ą probl├ęmov├ę doplnky a r├Żchlo ich vyrie┼íi┼ą.

7, WP Mail SMTP

WP Mail SMTP Pro

Ak k v├í┼ímu webu pristupuje viac pou┼ż├şvate─żov prihl├ísen├şm, znamen├í to, ┼że v├í┼í web ─Źasto posiela e-mailov├ę upozornenia. Patria sem ┼żiadosti o obnovenie hesla, zmeny e-mailov, e-mailov├ę adresy webov├Żch str├ínok, objedn├ívky, pr├şjmov├ę doklady at─Ć.

WP Mail SMTP Pro zais┼ąuje, ┼że v┼íetky tak├ęto e-maily sa dostan├║ do doru─Źenej po┼íty pou┼ż├şvate─żov pomocou vhodnej slu┼żby SMTP na odosielanie e-mailov WordPress. Udr┼żuje tie┼ż e-mailov├Ż protokol o v┼íetk├Żch e-mailoch odoslan├Żch prostredn├şctvom jeho webovej str├ínky WordPress.

Pri poh─żade na tento denn├şk n├íjdete mno┼żstvo u┼żito─Źn├Żch inform├íci├ş, ktor├ę by v├ím inak ch├Żbali, preto┼że ve─ża doplnkov na sledovanie denn├şka aktivity neuklad├í e-mailov├ę denn├şky.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o tom, ako nastavi┼ą denn├şky e-mailov pre WordPress a WooCommerce

Ak├Ż je najlep┼í├ş doplnok na sledovanie a zaznamen├ívanie aktiv├şt WordPress?

Ak uva┼żujete o v┼íeobecnom rie┼íen├ş na sledovanie ─Źinnosti, potom je Sucuri ur─Źite najlep┼íou vo─żbou. Vediete nielen denn├şk aktiv├şt, ale tie┼ż z├şskate ├║pln├║ bezpe─Źnos┼ą WordPress pre svoj web.

Je to monitor aktivity, skener zranite─żnosti, odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru a najlep┼í├ş firewall WordPress proti akejko─żvek hrozbe.

Ak u┼ż m├íte bezpe─Źnostn├Ż doplnok, ale potrebujete podrobnej┼íie rie┼íenie protokolovania aktiv├şt, najlep┼íou mo┼żnos┼ąou je protokol WP Security Audit Log.

Budete tie┼ż chcie┼ą vies┼ą z├íznamy o v┼íetk├Żch e-mailoch odoslan├Żch na va┼íom webe, a preto budete potrebova┼ą WP Mail SMTP Pro.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol n├íjs┼ą najlep┼í├ş doplnok na sledovanie aktivity a protokolovanie WordPress pre v├í┼í web. Ak chcete chr├íni┼ą svoje webov├ę str├ínky pred be┼żn├Żmi internetov├Żmi hrozbami, pozrite si aj na┼íu komplexn├║ pr├şru─Źku zabezpe─Źenia WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,