7 najlepšie doplnky a riešenia na správu reklám WordPress

H─żad├íte najlep┼íie doplnky a n├ístroje na spr├ívu rekl├ím pre WordPress? Mnoho vlastn├şkov str├ínok WordPress sa pri spe┼ła┼żovan├ş svojich webov├Żch str├ínok spolieha na reklamy. V tomto ─Źl├ínku budeme zdie─ża┼ą najlep┼íie doplnky a rie┼íenia na spr├ívu rekl├ím WordPress, aby sme optimalizovali va┼íe pr├şjmy z reklamy.

Pre─Źo pou┼ż├şva┼ą doplnok pre spr├ívu rekl├ím vo WordPress?

Mnoho webov├Żch str├ínok a blogov sa do zna─Źnej miery spolieha na reklamy, ktor├ę svojim obsahom zar├íbaj├║ online. WordPress v predvolenom nastaven├ş neprich├ídza s jednoduch├Żm mechanizmom na spr├ívu rekl├ím.

V├Ą─Ź┼íina t├ęm WordPress nem├í ani vyhraden├ę priestory na zobrazovanie rekl├ím. To znamen├í, ┼że na vlo┼żenie reklamn├ęho k├│du na svoju webov├║ str├ínku mus├şte ─Źasto upravova┼ą s├║bory t├ęm.

Vhodn├Ż doplnok na spr├ívu rekl├ím WordPress v├ím umo┼ż┼łuje ─żahko vklada┼ą reklamy kdeko─żvek na va┼íom webe. Pom├┤┼że v├ím to optimalizova┼ą umiestnenie reklamy a ─Źo najlep┼íie vyu┼żi┼ą v├í┼í reklamn├Ż priestor.

Po tom sa pozrime na niektor├ę z najlep┼í├şch doplnkov na spr├ívu rekl├ím WordPress a na to, ako v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą va┼íe zisky.

1, AdSanity

AdSanity

AdSanity je doplnok pre spr├ívu rekl├ím WordPress vhodn├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov. Umo┼ż┼łuje jednoducho vklada┼ą reklamy kdeko─żvek na va┼íom webe pomocou widgetov a tla─Źidla vlo┼żenia reklamy v vizu├ílnom editore.

Podporuje hosten├ę reklamy (bannerov├ę reklamy spravovan├ę a pred├ívan├ę priamo vami), ako aj extern├ę reklamn├ę siete, ako je Google Adsense. Obsahuje tie┼ż v├Żkonn├ę funkcie, ako je pl├ínovanie rekl├ím, reklamn├ę skupiny, vkladanie jednej reklamy alebo reklamnej skupiny, sledovanie zobrazen├ş / ┼ítatistiky a ─Ćal┼íie.

M├┤┼żete vytvori┼ą ─żubovo─żn├Ż po─Źet rekl├ím a jednoducho ich prida┼ą pomocou vlastn├Żch miniaplik├íci├ş, kr├ítkych k├│dov alebo pomocou tla─Źidla v po┼ítovom editore. Reklamn├ę jednotky m├┤┼żete vklada┼ą aj do konkr├ętnych pr├şspevkov WordPress. To v├ím umo┼żn├ş optimalizova┼ą v├Żkonnos┼ą reklamy bez ├║pravy s├║borov t├ęm WordPress.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o spr├íve rekl├ím WordPress pomocou slu┼żby AdSanity.

2, Adrotate

Adrotate

AdRotate je ─Ćal┼í├ş v├Żkonn├Ż doplnok pre spr├ívu rekl├ím WordPress vhodn├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov aj pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov. Podporuje hostovan├ę reklamy s rotuj├║cimi bannerov├Żmi reklamami a sie┼ąov├Żmi reklamami.

Umo┼ż┼łuje v├ím ─żahko vytv├íra┼ą reklamy a reklamn├ę skupiny a vklada┼ą ich do va┼íich pr├şspevkov WordPress pomocou kr├ítkych k├│dov. Reklamy m├┤┼żete vklada┼ą aj na bo─Źn├ę panely pomocou vlastn├Żch miniaplik├íci├ş. Pon├║ka z├íkladn├ę ┼ítatistiky na kontrolu zobrazen├ş reklamy, ─Źo je u┼żito─Źn├ę najm├Ą v pr├şpade, ┼że priamo pred├ívate reklamy na svojom webe.

Je k dispoz├şcii ako bezplatn├Ż doplnok, ktor├Ż funguje dobre pre v├Ą─Ź┼íinu mal├Żch blogov a webov├Żch str├ínok. Potrebujete jeho profesion├ílnu verziu, ak chcete pou┼ż├şva┼ą pokro─Źil├ę funkcie, ako s├║ pl├ínovanie, geografick├ę zacielenie, zamaskovanie Adblock, mobiln├ę reklamy, spr├íva m├ędi├ş / prostriedkov a ─Ćal┼íie.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o spr├íve rekl├ím WordPress pomocou slu┼żby AdRotate.

3, Vydavate─ż OIO

Vydavate─ż OIO

OIO Publisher je n├ístroj na spr├ívu rekl├ím, ktor├Ż je k dispoz├şcii ako doplnok pre webov├ę str├ínky podporuj├║ce WordPress. Je to obzvl├í┼í┼ą dobr├ę pre rast├║ce webov├ę str├ínky, ktor├ę chc├║ priamo pred├íva┼ą reklamy inzerentom. Vydavate─ż OIO vyl├║─Źi sprostredkovate─ża priamym predajom reklamy prostredn├şctvom svojej webovej str├ínky.

Spravujte spr├ívy, platby a monitorovanie. Na svojom webe m├┤┼żete vytv├íra┼ą reklamn├ę oblasti r├┤znych ve─żkost├ş a typov. M├┤┼żete si vybra┼ą, ko─żko rekl├ím sa m├í zobrazi┼ą v ka┼żdej z├│ne, vyberte cenu, faktor striedania, zacielenie a ─Ćal┼íie.

Ako doplnok sa OIO Publisher ve─żmi ─żahko pou┼ż├şva. Je dod├ívan├Ż s vlastn├Żm widgetom na zobrazovanie rekl├ím v oblastiach va┼íich webov├Żch str├ínok pripraven├Żch na widget. Na niektor├Żch miestach v┼íak mo┼żno budete musie┼ą upravi┼ą s├║bory t├ęm WordPress, aby ste umiestnili k├│d reklamnej z├│ny.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o tom, ako spravova┼ą reklamy WordPress pomocou aplik├ície OIO Publisher.

4, Vlo┼żte reklamn├ę pr├şspevky

Vlo┼żte reklamn├ę pr├şspevky

Potrebujete doplnok, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że automaticky vklada┼ą reklamy do va┼íich pr├şspevkov? Pozrite sa na Vlo┼żi┼ą reklamn├ę pruhy. Umo┼ż┼łuje v├ím automaticky zobrazova┼ą reklamy vo va┼íom pr├şspevku.

M├┤┼żete vytvori┼ą r├┤zne reklamy ─żubovo─żnej ve─żkosti a potom zvoli┼ą, za ktor├Ż odsek chcete reklamu zobrazi┼ą. V rovnakom ─Źl├ínku m├┤┼żete tie┼ż zobrazi┼ą viac rekl├ím za odli┼ín├Ż po─Źet odsekov.

Je to naozaj jednoduch├ę pou┼żitie. Sta─Ź├ş si len vytvori┼ą reklamu s reklamn├Żm k├│dom a potom prida┼ą ─Ź├şslo odseku. Do svojich hos┼ąovan├Żch rekl├ím m├┤┼żete prida┼ą reklamn├Ż k├│d tretej strany a vlastn├Ż k├│d HTML.

Podrobn├ę pokyny n├íjdete v na┼íej pr├şru─Źke o tom, ako vklada┼ą reklamy do v├í┼ího pr├şspevku vo form├íte WordPress.

5, Google DoubleClick

DoubleClick od spolo─Źnosti Google

DoubleClick by Google je webov├í platforma na predaj a publikovanie rekl├ím pre vydavate─żov. Spolo─Źnos┼ą DoubleClick, ktor├í bola vyvinut├í spolo─Źnos┼ąou Google, z├şskava v├Żhodu oproti in├Żm platform├ím, pokia─ż ide o spo─żahlivos┼ą a n├íkladov├║ efekt├şvnos┼ą.

Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż pred├íva┼ą reklamy a s├║┼ąa┼żi┼ą o rovnak├ę reklamy v reklamn├Żch sie┼ąach Adsense alebo in├Żch tret├şch str├ín. DoubleClick automaticky vyberie reklamu, ktor├í za dan├ę miesto plat├ş najlep┼íie, a zverejn├ş ju.

DoubleClick tie┼ż obsahuje vynikaj├║ce n├ístroje na vytv├íranie preh─żadov, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ presnej┼íie mera┼ą v├Żkonnos┼ą reklamy ako in├ę rie┼íenia. Napriek svojej ├║─Źinnosti je trochu ┼ąa┼żk├ę za─Źa┼ą.

6, Vklada─Ź rekl├ím

Vklada─Ź rekl├ím

Ad Inserter je doplnok pre spr├ívu rekl├ím WordPress, ktor├Ż je k dispoz├şcii v bezplatnej aj platenej verzii. Bezplatn├í verzia je dos┼ą dobr├í na to, aby sa pou┼żila ako v├í┼í prim├írny n├ístroj na spr├ívu rekl├ím, ale v pr├şpade pokro─Źil├Żch funkci├ş budete chcie┼ą prejs┼ą na platen├║ verziu.

Umo┼ż┼łuje v├ím vytvori┼ą viac reklamn├Żch jednotiek a zvoli┼ą, ako chcete ka┼żd├║ jednotku automaticky vlo┼żi┼ą. Existuje nieko─żko mo┼żnost├ş, ako vlo┼żi┼ą reklamu. M├┤┼żete ho prida┼ą do obsahu pr├şspevku, pred a po obsahu pr├şspevku, medzi pr├şspevky, pred alebo po v├Żpise pr├şspevku a ─Ćal┼íie.

M├┤┼żete tie┼ż jednotlivo zak├íza┼ą automatick├ę vkladanie rekl├ím do pr├şspevkov a str├ínok, domovskej str├ínky, kateg├│ri├ş a arch├şvnych str├ínok. Jeho pou┼żitie je pomerne ─żahk├ę a d├í sa pou┼żi┼ą pre reklamn├ę siete tret├şch str├ín aj pre hos┼ąovan├ę reklamn├ę siete.

7, R├Żchle adsense

R├Żchle adsense

Quick Adsense je popul├írny doplnok na spr├ívu rekl├ím WordPress. Doplnok sa napriek svojmu n├ízvu d├í pou┼żi┼ą na zobrazenie v┼íetk├Żch typov rekl├ím vr├ítane hosten├Żch rekl├ím, reklamn├Żch siet├ş tret├şch str├ín vr├ítane slu┼żby Google Adsense.

Je dod├ívan├Ż s ─żahko konfigurovate─żnou str├ínku nastavenia, kde m├┤┼żete spravova┼ą svoje reklamn├ę k├│dy a vybra┼ą, ako a kde ich chcete zobrazi┼ą. Doplnok m├┤┼że automaticky zobrazova┼ą reklamy pred alebo po ─Źl├ínkoch, v obsahu pr├şspevku, po ├║ryvkoch a ─Ćal┼í├şch polo┼żk├ích.

M├í vlastn├ę widgety rekl├ím na zobrazovanie rekl├ím na postrann├Żch paneloch a v ─Ćal┼í├şch oblastiach pripraven├Żch na widget.

Nem├í ve─ża pokro─Źil├Żch funkci├ş, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou ─Ćal┼í├şch doplnkov v tomto zozname. ─Äal┼í├şm obmedzen├şm je, ┼że naraz m├┤┼żete ulo┼żi┼ą a┼ż 10 reklamn├Żch k├│dov.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol n├íjs┼ą najlep┼íie doplnky a rie┼íenia na spr├ívu rekl├ím WordPress. M├┤┼żete tie┼ż nav┼ít├şvi┼ą n├í┼í zoznam najlep┼í├şch n├ístrojov pridru┼żen├ęho marketingu a doplnkov pre WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s v├Żukou WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,