7 najlepšie doplnky a riešenia na správu reklám pre WordPress

H─żad├íte pre WordPress najlep┼íie n├ístroje na spr├ívu doplnkov a rekl├ím? Mnoho vlastn├şkov str├ínok WordPress sa pri spe┼ła┼żovan├ş svojich str├ínok spolieha na reklamy. V tomto ─Źl├ínku budeme zdie─ża┼ą najlep┼íie doplnky a rie┼íenia na spr├ívu rekl├ím WordPress, aby sme optimalizovali va┼íe pr├şjmy z reklamy.

Pre─Źo pou┼ż├şva┼ą doplnok pre spr├ívu rekl├ím vo WordPress?

Mnoho webov├Żch str├ínok a blogov sa do zna─Źnej miery spolieha na reklamy, ktor├ę svojim obsahom zar├íbaj├║ online. WordPress v predvolenom nastaven├ş neprich├ídza s jednoduch├Żm mechanizmom na spr├ívu rekl├ím.

V├Ą─Ź┼íina t├ęm WordPress nem├í ani vyhraden├ę priestory na zobrazovanie rekl├ím. To znamen├í, ┼że na umiestnenie reklamn├ęho k├│du na svoje str├ínky mus├şte spravidla upravi┼ą s├║bory t├ęm.

Vhodn├Ż doplnok pre spr├ívu rekl├ím WordPress v├ím umo┼ż┼łuje ─żahko vklada┼ą reklamy kdeko─żvek na va┼íom webe. Pom├íha to optimalizova┼ą umiestnenie reklamy a vy┼ąa┼żi┼ą maximum z v├í┼ího reklamn├ęho priestoru.

Po tom sa pozrime na niektor├ę z najlep┼í├şch doplnkov pre spr├ívu rekl├ím WordPress a na to, ako v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą va┼íe zisky.

1, AdSanity

AdSanity

AdSanity je doplnok pre spr├ívu rekl├ím WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov. Umo┼ż┼łuje jednoducho vklada┼ą reklamy kdeko─żvek na webe pomocou widgetov a tla─Źidla na vkladanie rekl├ím v vizu├ílnom editore.

Podporuje hosten├ę reklamy (bannery spravovan├ę a pred├ívan├ę priamo vami) a extern├ę reklamn├ę siete ako Google Adsense. Dod├íva sa tie┼ż s pokro─Źil├Żmi funkciami, ako je pl├ínovanie rekl├ím, reklamn├ę skupiny, vkladanie jednej reklamy alebo reklamnej skupiny, sledovanie zobrazen├ş / ┼ítatistiky a ─Ćal┼íie.

M├┤┼żete vytvori┼ą ─żubovo─żn├Ż po─Źet rekl├ím a jednoducho ich prida┼ą pomocou miniaplik├íci├ş, vlastn├Żch kr├ítkych k├│dov alebo pomocou tla─Źidla v po┼ítovom editore. Reklamn├ę jednotky m├┤┼żete vklada┼ą aj na konkr├ętne pr├şspevky WordPress. To v├ím umo┼żn├ş optimalizova┼ą v├Żkon reklamy bez ├║pravy s├║borov t├ęm WordPress.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o spr├íve rekl├ím WordPress pomocou slu┼żby AdSanity.

2, Adrotate

Adrotate

AdRotate je ─Ćal┼í├ş v├Żkonn├Ż doplnok pre spr├ívu rekl├ím WordPress, vhodn├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov aj pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov. Podporuje hostovan├ę reklamy pomocou rotuj├║cich bannerov a sie┼ąov├Żch rekl├ím.

Umo┼ż┼łuje v├ím ─żahko vytv├íra┼ą reklamy a reklamn├ę skupiny a vklada┼ą ich do svojich pr├şspevkov WordPress pomocou pr├şstupov├Żch k├│dov. Reklamy m├┤┼żete vklada┼ą aj do bo─Źn├Żch panelov pomocou vlastn├Żch miniaplik├íci├ş. Poskytuje z├íkladn├ę ┼ítatistiky na sledovanie zobrazen├ş reklamy, ─Źo je u┼żito─Źn├ę najm├Ą vtedy, ak pred├ívate reklamy priamo na svojich str├ínkach.

Je k dispoz├şcii ako bezplatn├Ż doplnok, ktor├Ż funguje dobre pre v├Ą─Ź┼íinu mal├Żch blogov a webov├Żch str├ínok. Profesion├ílnu verziu budete potrebova┼ą, ak chcete pou┼ż├şva┼ą pokro─Źil├ę funkcie, ako s├║ pl├ínovanie, geografick├ę zacielenie, kost├Żm Adblock, mobiln├ę reklamy, spr├íva m├ędi├ş / majetku a ─Ćal┼íie.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o tom, ako spravova┼ą svoje reklamy WordPress pomocou slu┼żby AdRotate.

3, Vydavate─ż OIO

Vydavate─ż OIO

OIO Publisher je n├ístroj na spr├ívu rekl├ím, ktor├Ż je k dispoz├şcii ako doplnok pre webov├ę str├ínky s WordPress. Je to obzvl├í┼í┼ą dobr├ę pre rast├║ce weby, ktor├ę chc├║ pred├íva┼ą reklamy priamo inzerentom. Vydavate─ż OIO vyl├║─Źi sprostredkovate─ża priamym predajom rekl├ím na svojej webovej str├ínke.

Spravujte spr├ívy, platby a monitorovanie. Na svojom webe m├┤┼żete vytvori┼ą reklamn├ę oblasti r├┤znych ve─żkost├ş a typov. M├┤┼żete si vybra┼ą, ko─żko rekl├ím sa m├í zobrazi┼ą v ka┼żdej z├│ne, vyberte cenu, faktor striedania, zacielenie a ─Ćal┼íie.

Okrem toho sa OIO Publisher ve─żmi ─żahko pou┼ż├şva. Je dod├ívan├Ż s vlastn├Żm widgetom na zobrazovanie rekl├ím v oblastiach va┼íich webov├Żch str├ínok pripraven├Żch na widget. Na niektor├Żch miestach v┼íak m├┤┼że by┼ą potrebn├ę upravi┼ą s├║bory t├ęm WordPress, aby sa vlo┼żil k├│d reklamnej z├│ny.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o tom, ako spravova┼ą reklamy WordPress pomocou aplik├ície OIO Publisher.

4, Vlo┼żte reklamn├ę pr├şspevky

Vlo┼żte reklamn├ę pr├şspevky

Potrebujete doplnok na automatick├ę vkladanie rekl├ím do svojich pr├şspevkov? Pozrite sa na Vkladanie bannerov. Umo┼ż┼łuje v├ím automaticky zobrazova┼ą reklamy na obsah v├í┼ího pr├şspevku.

M├┤┼żete vytvori┼ą r├┤zne reklamy ─żubovo─żnej ve─żkosti a potom vybra┼ą odsek, v ktorom chcete reklamu zobrazi┼ą. V rovnakom ─Źl├ínku m├┤┼żete tie┼ż zobrazi┼ą viac rekl├ím za r├┤znym po─Źtom odsekov.

Je to naozaj jednoduch├ę pou┼żitie. Sta─Ź├ş si len vytvori┼ą reklamu s reklamn├Żm k├│dom a prida┼ą ─Ź├şslo odseku. Pre svoje hos┼ąovan├ę reklamy m├┤┼żete prida┼ą reklamn├Ż k├│d tretej strany a vlastn├Ż HTML.

Podrobn├ę pokyny n├íjdete v na┼íej pr├şru─Źke o tom, ako vklada┼ą reklamy do obsahu zverej┼łovan├ęho pomocou WordPress.

5, Google DoubleClick

DoubleClick od spolo─Źnosti Google

DoubleClick by Google je webov├í platforma na predaj a zobrazovanie rekl├ím pre vydavate─żov. Spolo─Źnos┼ą DoubleClick, ktor├í bola vyvinut├í spolo─Źnos┼ąou Google, z├şskava v├Żhodu oproti in├Żm platform├ím, pokia─ż ide o spo─żahlivos┼ą a n├íkladov├║ efekt├şvnos┼ą.

Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż pred├íva┼ą reklamy a s├║┼ąa┼żi┼ą o rovnak├ę reklamy v reklamn├Żch sie┼ąach Adsense alebo in├Żch tret├şch str├ín. DoubleClick automaticky vyberie reklamu, ktor├í plat├ş pre dan├ę miesto najlep┼íie a zobraz├ş ju.

DoubleClick tie┼ż obsahuje vynikaj├║ce n├ístroje na vytv├íranie preh─żadov, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ presnej┼íie mera┼ą v├Żkonnos┼ą reklamy ako in├ę rie┼íenia. Napriek jeho ├║─Źinnosti je trochu ┼ąa┼żk├ę za─Źa┼ą.

6, Vklada─Ź rekl├ím

Vklada─Ź rekl├ím

Ad Inserter je doplnok pre spr├ívu rekl├ím WordPress, ktor├Ż je k dispoz├şcii v bezplatnej aj platenej verzii. Bezplatn├í verzia je dos┼ą dobr├í na to, aby sa pou┼żila ako v├í┼í prim├írny n├ístroj na spr├ívu rekl├ím, ale v pr├şpade pokro─Źil├Żch funkci├ş budete chcie┼ą prejs┼ą na platen├║ verziu.

Umo┼ż┼łuje v├ím vytvori┼ą viac reklamn├Żch jednotiek a zvoli┼ą, ako chcete ka┼żd├║ jednotku automaticky vlo┼żi┼ą. Existuje nieko─żko mo┼żnost├ş zadania reklamy. M├┤┼żete ho prida┼ą do obsahu pr├şspevku pred a po obsahu pr├şspevku, medzi pr├şspevky, pred alebo po ├║tr┼żku pr├şspevku a ─Ćal┼íie.

M├┤┼żete tie┼ż jednotlivo zak├íza┼ą automatick├ę vkladanie rekl├ím na pr├şspevky a str├ínky, domovsk├ę str├ínky, kateg├│rie a arch├şvne str├ínky. Jeho pou┼żitie je ve─żmi jednoduch├ę a d├í sa pou┼żi┼ą pre hosten├ę reklamn├ę siete a reklamn├ę siete tret├şch str├ín.

7, Adsense r├Żchlo

Adsense r├Żchlo

Quick Adsense je popul├írny bezplatn├Ż doplnok pre spr├ívu rekl├ím pre WordPress. Napriek n├ízvu sa tento doplnok m├┤┼że pou┼żi┼ą na zobrazenie ─żubovo─żn├ęho typu reklamy vr├ítane hosten├Żch rekl├ím, reklamn├Żch siet├ş tret├şch str├ín vr├ítane slu┼żby Google Adsense.

Je dod├ívan├Ż s ─żahko konfigurovate─żnou konfigura─Źnou str├ínkou, kde m├┤┼żete spravova┼ą svoje reklamn├ę k├│dy a zvoli┼ą, ako a kde ich chcete zobrazi┼ą. Doplnok m├┤┼że automaticky zobrazova┼ą reklamy pred alebo po ─Źl├ínkoch, v pr├şspevku, po ├║ryvkoch a ─Ćal┼í├şch polo┼żk├ích.

M├íte vlastn├ę miniaplik├ície reklamy, ktor├ę zobrazuj├║ reklamy na bo─Źn├Żch paneloch a ─Ćal┼í├şch oblastiach pripraven├Żch na miniaplik├ície.

Nem├í ve─ża pokro─Źil├Żch funkci├ş, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou ─Ćal┼í├şch doplnkov v tomto zozname. ─Äal┼í├şm obmedzen├şm je, ┼że naraz m├┤┼żete ulo┼żi┼ą a┼ż 10 reklamn├Żch k├│dov.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol n├íjs┼ą najlep┼íie rie┼íenia doplnkov a spr├ívy rekl├ím pre WordPress. M├┤┼żete tie┼ż nav┼ít├şvi┼ą n├í┼í zoznam najlep┼í├şch n├ístrojov pridru┼żen├ęho marketingu a doplnkov pre WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą videoz├íznamy z programu WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,