7 Najlep┼íie bezpe─Źnostn├ę aplik├ície pre Android, aby ste ┼żili slobodne

Chcete zosta┼ą v bezpe─Ź├ş, v┼íak? Chcete chr├íni┼ą aj svoju rodinu a veci?

To je presne ├║─Źel najlep┼íieho zoznamu bezpe─Źnostn├Żch aplik├íci├ş pre Android. Cie─żom je pokry┼ą takmer ka┼żd├Ż aspekt zabezpe─Źenia smartf├│nu. Aj ke─Ć je zabezpe─Źenie Androidu jedna sklada─Źka, predstavujeme niektor├ę z najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre Android, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zaisti┼ą mnoho ─Ćal┼í├şch aspektov v├í┼ího ka┼żdodenn├ęho ┼żivota. Od zaistenia bezpe─Źia v├í┼ího smartf├│nu a┼ż po kontakt s rodinou v n├║dzov├Żch situ├íci├ích v├ím zoznam najlep┼íej aplik├ície pre zabezpe─Źenie syst├ęmu Android poskytne v├Ą─Ź┼íinu vec├ş spojen├Żch s bezpe─Źnos┼ąou.

Preto┼że v┼íetky tieto aplik├ície pre Android poch├ídzaj├║ z r├┤znych kateg├│ri├ş, vybrali sme najlep┼íiu aplik├íciu na zabezpe─Źenie syst├ęmu Android z individu├ílnej kateg├│rie. To je tie┼ż d├┤vod, pre─Źo napriek ─Ź├şslovaniu v aplik├íci├ích pre Android neexistuje v zozname jedin├í najlep┼íia aplik├ícia pre Android. V┼íetky aplik├ície hraj├║ rovnako d├┤le┼żit├║ ├║lohu pri zais┼ąovan├ş bezpe─Źia v├í┼ího ┼żivota, pri─Źom si budete na─Ćalej u┼ż├şva┼ą svoj najlep┼í├ş smarf├│n pre Android.

Pozn├ímka: V┼íetky tieto aplik├ície pre Android boli testovan├ę na zariaden├ş Samsung Galaxy S 3 be┼ż├ş na Androide 4.3 Jelly Bean. Pri vykon├ívan├ş svojich vopred definovan├Żch mobiln├Żch oper├íci├ş sa pri ┼żiadnej z t├Żchto aplik├íci├ş pre Android nevyskytli ┼żiadne probl├ęmy. Dve z aplik├íci├ş v zozname 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre zabezpe─Źenie syst├ęmu Android vy┼żaduj├║ na efekt├şvnu pr├ícu rootovan├ę zariadenie Android. Pouk├í┼żeme na to v pr├şslu┼ín├Żch popisoch aplik├íci├ş pre Android, ke─Ć sa pohneme vpred v t├ęme 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre zabezpe─Źenie Android, aby ste ┼żili bez starost├ş.

1. DroidWall – Android Firewall – bezplatn├í aplik├ícia pre Android na zv├Ż┼íenie zabezpe─Źenia

droidwall Najlep┼íia aplik├ícia pre zabezpe─Źenie syst├ęmu Android

Stena vo vn├║tri

Niektor├ę aplik├ície vo va┼íom smartf├│ne s Androidom sa neust├íle pok├║┼íaj├║ pripoji┼ą k internetu. To je nielen neist├ę, ale aj dos┼ą nepr├şjemn├ę, najm├Ą ak nem├íte neobmedzen├Ż d├ítov├Ż pl├ín. Tu nastupuje DroidWall. Je to jednoduch├í aplik├ícia pre Android, ktor├í selekt├şvne obmedzuje sie┼ąov├ę pripojenie akejko─żvek inej aplik├ície pre Android nain┼ítalovanej vo va┼íom smartf├│ne. Chcete si prezera┼ą mapu bez toho, aby ste neust├íle rozd├ívali svoju polohu? Nain┼ítalujte si DroidWall a zabr├í┼łte akejko─żvek aplik├ícii pre Android v pr├şstupe na internet.

Pozn├ímka: T├íto aplik├ícia pre Android vy┼żaduje rootovan├ę zariadenie s Androidom. Ak nem├íte rootovan├Ż telef├│n alebo tablet so syst├ęmom Android, nez├║fajte. V zozname je mnoho ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş pre rootovanie syst├ęmu Android, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą.

Vlastnosti DroidWall (Android Firewall):

Jednoduch├ę a ─żahko pou┼żite─żn├ę. Rob├ş to, ─Źo inzeruje. ┼Żiadne otravn├ę prieniky. M├í pokro─Źil├ę funkcie.

Pozoruhodn├í funkcia: DroidWall skuto─Źne zastav├ş ak├║ko─żvek aplik├íciu pre Android vo va┼íom telef├│ne, ─Źi u┼ż ide o syst├ęmov├║ aplik├íciu pre Android (aplik├ície Samsung, na ktor├ę sa pozer├íme) alebo ak├║ko─żvek norm├ílnu aplik├íciu pre Android.

Stiahnu┼ą na Google Play

2. MobilePatrol – bezplatn├í aplik├ícia na informa─Źn├ę zabezpe─Źenie syst├ęmu Android

mobilepatrol Najlep┼íia aplik├ícia pre zabezpe─Źenie syst├ęmu Android

Spoznajte svoje okolie

MobilePatrol je inovat├şvna a pohodln├í aplik├ícia pre Android. Je to viac informat├şvna aplik├ícia ako ├║pln├í aplik├ícia zabezpe─Źenia v syst├ęme Android. T├íto aplik├ícia v├ím umo┼ż┼łuje sledova┼ą, ak├ę druhy zlo─Źinov sa dej├║ vo va┼íom okol├ş. Aplik├ícia v├ís informuje o zlo─Źincoch maskovan├Żch vo va┼íom okol├ş. Chcete vedie┼ą, kto je nov├Ż sused, v┼íak? T├íto informat├şvna bezpe─Źnostn├í aplik├ícia pre Android v├ím umo┼ż┼łuje zobrazi┼ą d├┤le┼żit├ę bezpe─Źnostn├ę inform├ície, ako s├║ n├║dzov├ę upozornenia, rezerv├ície vo v├Ązen├ş, upozornenia VINE, z├íruky a najh─żadanej┼íie osoby. V┼żdy je lep┼íie vedie┼ą o bezpe─Źnostn├Żch rizik├ích v okol├ş.

Vlastnosti MobilePatrol (Android Informative Security App):

V kontakte s miestnymi ├║radmi. Na─Ź├ştava priame ofici├ílne inform├ície. Pon├║ka tipy na kriminalitu. Generuje n├║dzov├ę v├Żstrahy. Z├şskava zoznamy slu┼żieb.

Pozoruhodn├í funkcia: T├íto aplik├ícia pre Android funguje priamo s miestnymi kancel├íriami ┼íerifa, tak┼że inform├ície s├║ ofici├ílne a aktu├ílne.

Stiahnu┼ą na Google Play

3. Avast Mobile Security pre zariadenia s Androidom – zadarmo

Avast Mobile Security

Dávajte si pozor na malware

Existuje nespo─Źetn├ę mno┼żstvo aplik├íci├ş a v├şrusov pre Android, ktor├ę s├║ pripraven├ę napadn├║┼ą v├í┼í smartphone s Androidom. Preto ma┼ą schopn├Żch Antiv├şrusov├í aplik├ícia pre Android na va┼íom zariaden├ş s Androidom je nevyhnutn├ę. Avast Mobile Security a Antivirus je ├║h─żadn├í aplik├ícia pre Android, ktor├í chr├íni v├í┼í smartphone pred extern├Żmi v├şrusov├Żmi ├║tokmi. Ak sa ob├ívate, ┼że v├ím bud├║ ukradnut├ę inform├ície alebo unikn├║ osobn├ę ├║daje, z├şskajte Avast. Je to jedna z najlep┼í├şch aplik├íci├ş zabezpe─Źenia syst├ęmu Android, pokia─ż ide o ochranu zariadenia Android pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom a in├Żmi mimozemsk├Żmi virtu├ílnymi sondami.

Pozn├ímka: K dispoz├şcii je pr├ęmiov├í verzia tejto aplik├ície pre Android, ale bezplatn├í verzia zvl├ídne pr├ícu skuto─Źne dobre.

Vlastnosti mobiln├ęho zabezpe─Źenia Avast zalo┼żen├ęho na syst├ęme Android:

Spo─żahliv├í a r├Żchla antiv├şrusov├í aplik├ícia. Takmer ┼żiadny stres na syst├ęmov├ę zdroje. Nevtierav├ę a poriadne. Neust├íle aktualizovan├í datab├íza.

Pozoruhodn├í funkcia: Avast Mobile Security a Antivirus ticho be┼żia na pozad├ş a nikdy v├ís neob┼ąa┼żuj├║, pokia─ż nejde o skuto─Źn├Ż probl├ęm.

Stiahnu┼ą na Google Play

4. mSecure Password Manager pre Android smartphone – $90,99

mSecure Password Manager

Moje pery s├║ zape─Źaten├ę

Mnoho ─żud├ş pou┼ż├şva zjednodu┼íen├ę hesl├í len preto, ┼że je ┼ąa┼żk├ę si ich zapam├Ąta┼ą. D├ítumy narodenia, men├í a dokonca aj ÔÇ×hesloÔÇť s├║ niektor├ę z najbe┼żnej┼í├şch hesiel, ktor├ę pou┼ż├şva ve─ża pou┼ż├şvate─żov smartf├│nov s Androidom. ┼ákodliv├Żm osob├ím je hackovanie a prepadnutie v├í┼ího ├║─Źtu ove─ża jednoduch┼íie. Tu nast├║pi najlep┼íia bezpe─Źnostn├í aplik├ícia pre Android, ktor├í v├ím pom├┤┼że vytvori┼ą a ulo┼żi┼ą bezpe─Źnej┼íie hesl├í. ├Üprimne povedan├ę, zapam├Ąta┼ą si komplikovan├ę hesl├í je skuto─Źne fu┼íka, ale s mSecure na va┼íej strane si u┼ż nikdy nebudete musie┼ą robi┼ą starosti s ich zap├şsan├şm.

Vlastnosti syst├ęmu Android mSecure Password Manager:

─îist├ę rozhranie. Cloud ┼íetr├ş. Zabezpe─Źte hesl├í. Jedna hra zachr├íni.

Pozoruhodn├í funkcia: mSecure Password Manager pre v├ís generuje bezpe─Źn├ę hesl├í, ktor├ę je ve─żmi ┼ąa┼żk├ę prelomi┼ą h├ídan├şm alebo hrubou silou.

Stiahnu┼ą na Google Play

5. Zabezpe─Źenie mobiln├ęho telef├│nu Android Trend Micro – bezplatn├ę a platen├ę za 29 dol├írov ro─Źne

Trend Micro Mobile Security Najlep┼íia aplik├ícia pre zabezpe─Źenie syst├ęmu Android

Pr├ęmiov├ę zabezpe─Źenie

5.a Android Trend Micro Mobile Security Bezplatná verzia

Ak potrebujete aplik├íciu mobiln├ęho zabezpe─Źenia Android all-in-one a ste ochotn├ş zaplati┼ą pr├ęmiov├║ cenu, aplik├ícia Trend Micro Mobile Security je pr├íve pre v├ís. M├í ve─żmi ├║─Źinn├Ż a ├║─Źinn├Ż antiv├şrusov├Ż program spolu s opatreniami proti kr├íde┼żi. Jedn├í sa o zdrav├║ aplik├íciu pre mobiln├ę zabezpe─Źenie, ktor├í poskytuje kvalitn├ę slu┼żby, ale za vysok├║ cenu pre syst├ęm Android smartphones.

Vlastnosti mobiln├ęho zabezpe─Źenia Trend Micro (bezplatn├í verzia):

V├şrusov├Ż skener. Bezpe─Źn├ę prehliadanie. Skener kr├íde┼ż├ş ├║dajov. Slu┼żba z├ílohovania a obnovy.

Pozoruhodn├í funkcia: T├íto aplik├ícia pre Android je dod├ívan├í aj s doplnkom Facebook skener, ktor├Ż skenuje medzery v ochrane osobn├Żch ├║dajov vo va┼íom profile soci├ílnych siet├ş a pod─ża toho poskytuje rady. Aplik├ícia je celkom u┼żito─Źn├í, ak si cen├şte svoje s├║kromie na internete.

5.b Verzia platen├ęho predplatn├ęho pre Android Trend Micro Mobile Security

Ro─Źn├ę predplatn├ę Trend Micro Mobile Security otvor├ş mnoho pokro─Źil├Żch funkci├ş, ako napr├şklad ochrana straten├ęho zariadenia. Je to skvel├í aplik├ícia pre zabezpe─Źenie syst├ęmu Android, ak si m├┤┼żete dovoli┼ą zaplati┼ą pr├ęmiov├║ cenu. Predplatn├ę je mo┼żn├ę k├║pi┼ą v samotnej aplik├ícii alebo na webe v├Żvoj├íra.

Stiahnu┼ą na Google Play

6. Android Titanium Backup Pro – $6.58

titanium backup pro Najlep┼íia aplik├ícia pre zabezpe─Źenie syst├ęmu Android

Silná kovová ochrana

Titanium Backup Pro nie je bezpe─Źnou aplik├íciou pre Android, ale m├í nieko─żko ├║┼żasn├Żch funkci├ş. Na to, aby t├íto aplik├ícia naplno vyu┼żila svoj potenci├íl, budete potrebova┼ą zariadenie s rootom pre Android, ale svojou obrovskou u┼żito─Źnos┼ąou to viac ne┼ż len kompenzuje. Titanium Backup Pro je neuverite─żn├í aplik├ícia pre Android, ktor├í dok├í┼że nielen z├ílohova┼ą v┼íetko vo va┼íom smartf├│ne, ale aj ulo┼żi┼ą ho na vzdialen├Ż server. Pod v┼íetk├Żm rozumieme v┼íetko. To zah┼Ľ┼ła textov├ę spr├ívy, kontakty, e -maily a dokonca aj ├║daje aplik├íci├ş pre Android. Subway Surfer u┼ż nebudete musie┼ą za─Źa┼ą odznova, aj ke─Ć zmen├şte smartphone. M├┤┼żete dokonca zak├íza┼ą niektor├ę syst├ęmov├ę aplik├ície pre Android alebo aplik├ície, ktor├ę boli s├║─Źas┼ąou v├í┼ího smartf├│nu. Ak m├íte pocit, ┼że v├ís niektor├ę aplik├ície pre Android ob┼ąa┼żuj├║ alebo pou┼ż├şvaj├║ na odosielanie ├║dajov internet, jednoducho ho zablokujte pomocou programu Titanium Backup Pro a majte pokoj.

K dispoz├şcii je aj bezplatn├í verzia programu Titanium Backup, ktor├í v┼íak nem├í z├íkladn├ę funkcie a je preto skvelou aplik├íciou zabezpe─Źenia syst├ęmu Android. Bezplatn├í verzia Titanium Backup je dobr├í pre z├íkladn├Żch pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android, ale Titanium Backup Pro sa d├┤razne odpor├║─Źa pre pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov telef├│nov s Androidom.

Vlastnosti Titanium Backup Pro:

Ve─żmi siln├Ż. ┼Żiadne kompromisy t├Żkaj├║ce sa kvality. Jednoduch├ę z├ílohovanie. Ulo┼żte z├ílohy kdeko─żvek, aby ste ich mohli ─żahko z├şska┼ą.

Pozoruhodn├í funkcia: Blokovanie aplik├íci├ş je najlep┼íou funkciou Titanium Backup Pro. Je to jednoduch├í funkcia, ktor├í ve─żmi u─żah─Źuje ┼żivot.

Stiahnu┼ą na Google Play

7. Life360 – Family Locator – bezplatn├í aplik├ícia pre Android pre rodi─Źov

Life360 Najlep┼íia aplik├ícia pre zabezpe─Źenie syst├ęmu Android

Kde si?

Je to perfektn├í aplik├ícia pre Android pre rodi─Źov, ktor├ş sa ob├ívaj├║ o svoje deti. T├║to aplik├íciu si jednoducho nain┼ítalujete do ka┼żd├ęho smartf├│nu s Androidom pou┼ż├şvan├ęho vo va┼íej dom├ícnosti a budete ma┼ą k dispoz├şcii ├║h─żadn├║ slu┼żbu sledovania. Nechajte v┼íak svoje deti vedie┼ą o in┼ítal├ícii tejto aplik├ície do svojho telef├│nu, inak to bude priame poru┼íenie ich d├┤very. Life360 v├ím pom├┤┼że n├íjs┼ą va┼íu rodinu, kedyko─żvek chcete a kedyko─żvek chcete. T├íto aplik├ícia pre Android pou┼ż├şva GPS a WiFi na vyh─żadanie rodinn├Żch pr├şslu┼ín├şkov, ktor├Żch je mo┼żn├ę potom priamo kontaktova┼ą. Je to ┼íikovn├í aplik├ícia pre smartf├│ny v pr├şpade n├║dze a potrebujete, aby boli v┼íetci doma.

Vlastnosti Life360 – aplik├ícia Family Locator:

Takmer presn├ę sledovanie polohy. Mapa zobrazuje v┼íetk├Żch pridan├Żch do v├í┼ího kruhu. Jednotn├í chatovacia miestnos┼ą zadarmo. Poloha dosiahla upozornenia.

Pozoruhodn├í funkcia: V tejto aplik├ícii pre Android m├┤┼żete jednoducho vytv├íra┼ą skupiny naz├Żvan├ę kruhy a m├┤┼żete samostatne sledova┼ą rodinu a priate─żov.

Stiahnu┼ą na Google Play

Záver

Rovnako tak sa zoznam najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre zabezpe─Źenie Android kon─Ź├ş. Odpor├║─Źame v├ím aspo┼ł vysk├║┼ía┼ą niektor├ę z bezplatn├Żch aplik├íci├ş pre Android a potom prejs┼ą na platen├ę verzie. Neodpor├║─Źame v├ím rootova┼ą zariadenie Android iba na to, aby ste v telef├│ne pou┼ż├şvali nieko─żko aplik├íci├ş. Pam├Ątajte si, ┼że najlep┼í├ş bezpe─Źnostn├Ż gadget, ktor├Ż m├íte, je v├í┼í mozog. Pou┼ż├şvajte dobr├Ż ├║sudok a robte rozumn├ę rozhodnutia, ─Źi u┼ż pl├ínujete prech├ídzku alebo si in┼ítalujete nov├║ aplik├íciu pre Android. M├┤┼żete dokonca uva┼żova┼ą o ochrane svojich ├║dajov pomocou najlep┼í├şch z├ílohovac├şch aplik├íci├ş pre Android alebo o dohliadan├ş na svoju rodinu pomocou aplik├ície pre doh─żadov├║ kameru pre Android.

Nikdy nein┼ítalujte ┼żiadne aplik├ície pre Android z chatrn├Żch miest a neberte sladkosti od nezn├ímych ─żud├ş. Pozrite si ─Źl├ínok 10 najlep┼í├şch antiv├şrusov├Żch aplik├íci├ş pre Android a zistite, ─Źi existuje lep┼íia verzia. Ak v├ím n├í┼í zoznam najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre zabezpe─Źenie Android nejak├Żm sp├┤sobom pomohol, povedzte n├ím to v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch. Nev├íhajte sa s nami tie┼ż podeli┼ą o svoje vlastn├ę sk├║senosti.