7 Najlepšie alternatívy k Webexu

V čase Covid-19 boli online hodiny, obchodné stretnutia a ďalšie druhy stretnutí online. Každý teraz hľadá dobrý softvér na organizovanie schôdzí a tried online a je ich veľa. Webex od Cisco je jedným z najlepších na trhu, kde sa dajú organizovať takéto stretnutia a hodiny. Ale nie každý je spokojný s jedným softvérom a vždy hľadáme nejaké alternatívy. V tomto článku teda uvedieme zoznam 7 najlepšie alternatívy k Webexu. Porozprávajme sa najskôr trochu viac o Webexe, potom si povieme o jeho alternatívach.

Čo je to Webex?

Ako bolo uvedené vyššie, Webex je videokonferencia na podnikovej úrovni, online stretnutie, riešenie na zdieľanie obrazovky, ktoré sa dodáva vo forme softvéru a aplikácií. Tú vlastní populárna americká spoločnosť Cisco. Majú zoznam skvelých produktov a Webex Meeting je jedným z nich.

Spoločnosť Webex bola založená v roku 1995 a potom ju v roku 2007 získala spoločnosť Cisco Systems a v súčasnosti má sídlo v Milpitas v Kalifornii, USA. A odvtedy sa mu hovorí Cisco Webex.

Pozrime sa na najlepšie alternatívy stretnutí Webex

7 Najlepšie alternatívy k Webex

  1. Priblíženie

Napriek tomu, že Zoom je k dispozícii od roku 2013, kedy bol uvedený na trh pre verejnosť, stal sa v tejto pandémii COVID-19 veľmi populárnym, pretože dochádza k obrovskému nárastu online stretnutí. Zoom okrem toho čelil mnohým problémom súvisiacim s problémom zabezpečenia a ochrany osobných údajov, ale zdá sa, že tieto problémy vyriešili. Zoom je americká spoločnosť, ale jej veľká základňa pracovnej sily v Číne je jedným z dôvodov, prečo mnoho ľudí túto aplikáciu bojkotuje s tým, že je to čínska aplikácia.

Navyše, pokiaľ ide o aplikáciu, vidím, že je úžasná, absolvoval som niekoľko konferencií a stretnutí a fungovalo to dobre. Dokonca nedávno som bol online požiadaný o rozhovor s Gurunathom, ktorý bol hostený prostredníctvom programu Zoom a táto skúsenosť bola dobrá.

Pokiaľ som to používal, považujem to za veľmi pekné a môžete to brať ako alternatívu k Webexu. Mimochodom, ak si chcete pozrieť pár tipov a trikov na priblíženie, môžete si ich prečítať na tomto blogu.

Plány a cenovú štruktúru spoločnosti Zoom si môžete pozrieť nižšie:

Ako vidíte na obrázku vyššie, pri skupinovej schôdzi je stanovený limit 40 minút a obmedzenie nie je k dispozícii 1 do 1 stretnutie.

  1. Kliknite na položku Stretnutie

ClickMeeting je ďalšou skvelou alternatívou k serveru Webex, ktorú môžete použiť. Ponúka dobré funkcie najmä pre obchodné webové konferencie. Živé webové semináre môžete organizovať v kombinácii s Facebook Žiť, a YouTube Naživo. V skutočnosti sa ClickMeeting v tejto oblasti veľmi zameriava.

Pre požiadavku online stretnutí až do 5 ľudí, webináre až pre 25 účastníkov, 5 zvukové kanály, 4 kanály videa sú bezplatné a za viac ako tieto požiadavky musíte zaplatiť.

Môžete sa pozrieť na plány a cenovú štruktúru ClickMeeting. Najlepšie na nich je, že ponúkajú aj mesačné predplatné, takže ak to budete potrebovať iba 1-2 mesiacov, potom ho môžete získať aj vy. Napriek tomu, že vám Clickmeeting ponúka veľa, je to jedna z najlepších platforiem webinárov.

  1. schôdze ezTalks

ezTalks Meetings je jednou z dobrých alternatív Webexu a je veľmi vhodný na osobné aj obchodné konferencie. ezTalks toho vo svojej bezplatnej verzii veľa neponúka. Môžete hostiť 2 účastníkov a skupinové stretnutie môžete zorganizovať iba na 10 minút, čo je veľmi málo. Jeho platená verzia je však dobrá a ponúka oveľa viac. Navyše má rôzne plány a ceny pre schôdze, webové semináre a akcie. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete sa pozrieť na ich cenovú stránku.

Máme starý článok o ezTalks, ktorý si môžete prečítať tu. Okrem toho mohlo byť zmenených mnoho podrobností a cien.

  1. Modré rifle

BlueJeans je jednou z populárnych alternatív k serveru Webex, ktorá sa ľahko nastavuje a dáva pocit, že sú všetci účastníci vedľa vás v konferenčnej miestnosti. Sú tam už roky a neustále zlepšujú svoje služby.

BlueJeans môžete používať na schôdze, webové semináre s priamym prenosom, udalosti a mnoho ďalších. To je celý balík. Krištáľovo čistý zvuk spolu s HD video streamom robia ten najlepší zážitok z webových konferencií vôbec. Jediná vec je, že podľa ich cenovej štruktúry od nich nie je nič zadarmo. Navyše ponúkajú 7-dňová skúšobná verzia, aby ste si ju mohli vyskúšať pred kúpou predplatného.

  1. GoToMeeting

GoToMeeting je jedným z najstarších riešení pre videokonferencie a najlepšou alternatívou k serveru Webex. Ide o dlhodobú spoločnosť, ktorá ponúka riešenia pre webové konferencie. Je vo vlastníctve spoločnosti LogMeIn.

GoToMeeting je veľmi jednoduché na používanie a dokonca je veľmi jednoduché ho nastaviť tak, aby to noob zvládol bez akejkoľvek pomoci. GoToMeeting nemá funkciu webinára, ale má samostatný projekt GoToWebinar, ktorý sa tam mnohým nepáči. A je to celkom základný softvér.

Pozrite sa na alternatívy GoToMeeting.

  1. JioMeet

Keďže indický premiér nabáda Indov, aby si urobili nezávislú Indiu (Aatmanirbhar Bharat), rôzne indické spoločnosti sa pokúšajú vyvinúť pôvodné výrobky. Zdá sa, že sa Reliance pri vytváraní JioMeet tešil. Bolo kritizované, že používateľské rozhranie vyzerá presne ako aplikácia zoom. Prichádzajú však správy, že zaviedli viac funkcií zabezpečenia s novým vynoveným používateľským rozhraním pre lepšie užívateľské prostredie. Bola spustená 2. júla 2020. Zdá sa, že je v súčasnej dobe bezplatná a vo verzii beta.

Takže pre Indov, ktorí chcú používať domorodé aplikácie/nástroje, by mal byť JioMeet riešením online schôdzí a webových konferencií.

  1. Stretnutia Zoho

Zoho Meetings je ďalšou skvelou alternatívou k serveru Webex a ponúka možnosť organizovať webové semináre a obchodné konferencie. Zoho podniká už nejaký čas a je to tiež dôveryhodná značka. Môžete ho teda použiť v prehliadači aj bez inštalácie akéhokoľvek softvéru. Má skvelú funkciu, ktorá vám umožňuje vložiť schôdzu na webovú stránku. Majú 14-dňovú skúšobnú verziu, v ktorej môžete hosťovať s 3 účastníkov schôdzí a vo webinári je povolených 10 účastníkov.

Zoho Meetings sa dobre hodí pre spoločnosti s rôznymi tímami na rôznych miestach.

Záver

Videokonferencie a živé webináre sú stále populárnejšie od začiatku pandémie, pretože fyzické dištancovanie je dôležité na zastavenie šírenia, a preto prichádzajú do úvahy riešenia pre online schôdze. Je preto dobré mať zoznam takýchto riešení. Preto sme sa tu podelili 7 najlepšie alternatívy k Webexu. Takže okrem Webexu máte teraz 7 ďalšie možnosti, ktoré môžete vyskúšať pri online schôdzach alebo webových konferenciách.

Podeľte sa o svoje nápady v komentároch a dajte nám vedieť, ktorý z nich je podľa vás najlepší a prečo.

Mne Zoom fungoval dobre a JioMeet je tiež výborný. Odteraz by som pravdepodobne používal JioMeet, pretože obsahuje všetko, čo potrebujem na svoje použitie, a navyše toto je tiež pôvodný výrobok.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3iZ9DwI