7 ─Żahk├ę sp├┤soby, ako n├íjs┼ą nov├ę n├ípady pre v├í┼í blog

Sna┼ż├şte sa vytv├íra┼ą ─Źl├ínky pre svoj blog?

H─żad├íte sp├┤soby, ako generova┼ą nov├ę n├ípady na obsah?

Ak chcete, aby va┼íe publikum blogov bolo zapojen├ę, mus├şte neust├íle generova┼ą nov├Ż obsah.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żem 7 jednoduch├ę sp├┤soby, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu n├íjs┼ą vzru┼íuj├║ce nov├ę obsahov├ę n├ípady pre v├í┼í firemn├Ż blog,

# 1: Pozrite sa do nosa f─ża┼íe

Bottle Nose poskytuje ┼żiv├ę soci├ílne spravodajstvo anal├Żzou aktivity na v┼íetk├Żch hlavn├Żch soci├ílnych sie┼ąach. Umo┼ż┼łuje v├ím ÔÇ×prech├ídza┼ą pr├║domÔÇť a objavte, ─Źo je na soci├ílnych m├ędi├ích hor├║ce v re├ílnom ─Źase,

Ak chcete zisti┼ą, ─Źo je v s├║─Źasnosti na r├┤znych soci├ílnych sie┼ąach popul├írne, pou┼żite bezplatn├ę vyh─żad├ívanie,

To je ako:

 1. Otvorte vyh─żad├ívanie na ├║zkych miestach.
 2. Zadajte svoju t├ęmu priamo do vyh─żad├ívacieho panela ALEBO vyberte popul├írnu t├ęmu z poskytnut├ęho zoznamu.


  Bottlenose h─żad├í spomienky na t├║to t├ęmu v re├ílnom ─Źase na soci├ílnych m├ędi├ích.

 1. Na karte Teraz sa zobrazia najpopul├írnej┼íie odkazy, trendy, najnov┼íie koment├íre a posledn├ę obr├ízky. ─îl├ínky, ktor├ę objav├şte prostredn├şctvom t├Żchto odkazov, m├┤┼żu sl├║┼żi┼ą ako in┼ípir├ícia pre n├ípady na t├ęmy pre v├í┼í vlastn├Ż obsah blogu.

  Obsah nosa f─ża┼íe
  Bottle Nose zobrazuje trendy v rôznych formátoch.

 1. Karta Sonda zobrazuje trendy, ktor├ę s├║ podobn├ę a s├║visia s va┼íimi t├ęmami. Napr├şklad moje #bloggingov├ę vyh─żad├ívanie je prepojen├ę s mnoh├Żmi ─Ćal┼í├şmi trendov├Żmi t├ęmami a podt├ęmami, ako vid├şte ni┼ż┼íie.

  sekcia sondy na f─ża┼íu
  Sonda ukazuje prepojenia medzi trendov├Żmi t├ęmami na soci├ílnych sie┼ąach.

Toto vyh─żad├ívanie mi pripomenalo, ┼że som o ned├ívnej gener├ícii olova (#leadgen) nenap├şsal. N├íjdete tu aj aktu├ílne aktu├ílne t├ęmy, ako napr├şklad iPad mini alebo vo─żby v roku 2012, ─Źo s├║ t├ęmy, ktor├ę pri┼ąahuj├║ pozornos┼ą.

Pou┼ż├şvanie Bottlenose v├ím to umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą obsah, ktor├Ż v re├ílnom ─Źase sp├íja trendy na soci├ílnych m├ędi├ích,

# 2: Nap├ş┼íte blogov├Ż blog s ot├ízkami z├íkazn├şkov

Va┼íi z├íkazn├şci k v├ím prich├ídzaj├║ s ot├ízkami, preto┼że v├ís pova┼żuj├║ za dobre informovan├Ż zdroj. Pravdepodobne existuj├║ aj in├ş, ktor├ş maj├║ rovnak├ę ot├ízky. Ot├ízky, ktor├ę dostanete (osobne, telefonicky a e-mailom), s├║ skvel├Żm v├Żchodiskov├Żm bodom pre blogov├Ż pr├şspevok.

otázky
Sledujete ot├ízky, ktor├ę dost├ívate, a pou┼żijete ich na obsahov├ę n├ípady? Zdroj obr├ízka: iStockphoto

T├íto strat├ęgia m├í nieko─żko v├Żhod. Najprv p├┤jdete zv├Ż┼íi┼ą pravdepodobnos┼ą, ┼że ostatn├ş n├íjdu v├í┼í blog h─żad├íte t├║to t├ęmu a budete pokra─Źova┼ą etablova┼ą sa ako odborn├şk v pr├şrode.

# 3: TweetChats

TweetChats s├║ pravidelne napl├ínovan├ę udalosti, na ktor├Żch sa zhroma┼ż─Ćuj├║ ─żudia z cel├ęho sveta, aby sa zhov├írali Twitter na ur─Źit├║ t├ęmu. V podstate sa jedn├í o aktualizovan├║ verziu chatovac├şch miestnost├ş vytvoren├║ prostredn├şctvom Twitter,

Toto s├║ skvel├ę zdroje na n├íjdenie obsahu blogu, preto┼że TweetChat takmer v┼żdy zah┼Ľ┼ła ot├ízky, odpovede, fakty a n├ízory,

Takto m├┤┼żete n├íjdete TweetChats ┼ípecifick├ę pre va┼íu t├ęmu a oblas┼ą z├íujmu:

 1. Otvor Twitter Hodiny rozhovoru Google Doc.
 2. Otvorte vyh─żad├ívacie pole (kliknite na pr├şkaz + F alebo ovl├ídanie + F).
 3. Vyh─żadajte k─ż├║─Źov├ę slov├í na svoju t├ęmu. Napr├şklad ÔÇ×financieÔÇť alebo ÔÇ×peniazeÔÇť.

  h─żada┼ą k─ż├║─Źov├ę slov├í
  Vyh─żadajte k─ż├║─Źov├ę slov├í s├║visiace s obsahom v├í┼ího blogu.

 1. Akon├íhle n├íjdete zhodu, pou┼żite Twitter Hashtag ─Źetu je v st─║pci A (pozri obr├ízok vy┼í┼íie).
 2. Vezmite tento hashtag a vlo┼żte ho do po─ża v hornej ─Źasti TweetChat. Kliknite na tla─Źidlo Prejs┼ą.
 3. TweetChat v├ím d├í v┼íetky najnov┼íie tweety t├Żkaj├║ce sa tohto rozhovoru.

  v├Żsledky tweetchat
  Ako v├Żchodiskov├Ż bod pre svoj blogov├Ż pr├şspevok pou┼żite zauj├şmav├ę tweety alebo ot├ízky.

Pou┼żite TweetChats na n├íjdete tweety, ktor├ę in┼ípiruj├║ n├ípady pre obsah v├í┼ího blogu, Pravdepodobne zist├şte, ┼że ot├ízky v t├Żchto tweetoch s├║ obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├ę.

# 4: Pre─Ź├ştajte si blogy vo svojom odbore, kde n├íjdete n├ípady

Neodporujem podv├ídzanie n├ípadov in├Żch ─żud├ş ani kop├şrovanie materi├ílov z in├Żch str├ínok. Kv├┤li pr├íci vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov na zn├ş┼żenie ne┼żiaduceho obsahu by to po┼íkodilo iba va┼íe str├ínky.

Namiesto toho pou┼żite tieto n├ípady a pridajte k t├ęme svoj vlastn├Ż koment├ír, Vezmite t├ęmu a prediskutujte, ─Źi s├║hlas├şte alebo nes├║hlas├şte a pre─Źo, Poskytnite svoje vlastn├ę referencie, ├║daje a / alebo pr├şklady na podporu svojich my┼ílienok.

Blog
─Äal┼íie blogy m├┤┼żu by┼ą skvel├Żm zdrojom in┼ípir├ície. Zdroj obr├ízka: iStockphoto

# 5: Otázky Quora

Quora je ├║┼żasn├í str├ínka s ot├ízkami a odpove─Ćami, ktor├í obsahuje ot├ízky s odpove─Ćami, ktor├ę obsahuj├║ vtipn├ę fakty, n├ízory a pr├şbehy odhlasovan├ę ─Źlenmi Quory.

Licencia na obsah Quora navy┼íe umo┼ż┼łuje: ÔÇ×M├┤┼żete Znova vyu┼żite v┼íetok nov├Ż obsah na serveri Quora jeho uverejnen├şm kdeko─żvek na webe, ak budete odkazova┼ą sp├Ą┼ą na p├┤vodn├Ż obsah na serveri Quora., “

Takto nájdete obsah blogu na serveri Quora:

 1. Cho─Ćte na Quora.
 2. Do vyh─żad├ívacieho panela nap├ş┼íte svoju t├ęmu. Quora zapln├ş zoznam be┼żn├Żmi t├ęmami.

  quora vyh─żad├ívanie
  Quora Search navrhne r├┤zne t├ęmy dostupn├ę na z├íklade v├í┼ího vyh─żad├ívania.

 1. Na str├ínke s v├Żsledkami bud├║ uveden├ę popul├írne ot├ízky a otvoren├ę (nezodpovedan├ę) ot├ízky. Tieto nezodpovedan├ę ot├ízky s├║ obrovskou pr├şle┼żitos┼ąou identifikova┼ą t├ęmy pre blogovanie, In├ş ─żudia pravdepodobne bud├║ ma┼ą rovnak├║ ot├ízku.

  Otázky bez odpovede
  Ako v├Żchodisko pre obsah svojho blogu pou┼żite nezodpovedan├ę ot├ízky o slu┼żbe Quora.

 1. Odpovedzte na nezodpovedanú otázku na Quora
 2. Vezmite svoju odpove─Ć a premeni┼ą ten ist├Ż obsah na blogov├Ż pr├şspevok,

# 6: Prehliada┼ą Topsy

[EditorÔÇÖs Note: Topsy was shuttered in December 2015.]

In├Ż n├ístroj soci├ílneho vyh─żad├ívania, Topsy, v├ím to umo┼ż┼łuje h─żada┼ą na r├┤znych soci├ílnych kan├íloch, Topsy poskytuje elegantn├ę rozhranie a poskytuje skvel├║ kontrolu filtrovania v├Żsledkov.

 1. Otvorte Topsy Search.
 2. Zadajte h─żadan├║ t├ęmu. Topsy v├ím tie┼ż poskytne zoznam t├ęm.

  r├Żchle vyh─żad├ívanie
  Pou┼żite vyh─żad├ívanie Topsy na n├íjdenie obsahu soci├ílnych m├ędi├ş pre va┼íu t├ęmu.

 1. Predvolen├ę v├Żsledky vyh─żad├ívania zobrazuj├║ trendov├ę odkazy a obr├ízky pre va┼íu t├ęmu Twitter, Na prisp├┤sobenie v├Żsledkov m├í ve─żk├║ flexibilitu. M├┤┼że┼í filtrujte pod─ża ─Źasu, typu v├Żsledku, ktor├Ż h─żad├íte (Odkazy, Tweety, Fotografie, Vide├í) a typ siete (Twitter, Google+, Facebook)

  topsy v├Żsledky vyh─żad├ívania
  V├Żsledky vyh─żad├ívania Topsy m├┤┼żu by┼ą filtrovan├ę a m├┤┼żu vytv├íra┼ą opakuj├║ce sa upozornenia.

 1. M├┤┼żete tie┼ż vytvorte e-mail alebo upozornenie RSS pomocou pravideln├Żch aktualiz├íci├ş pre t├║to t├ęmu T├íto funkcia je vynikaj├║ca, ak pravidelne potrebujete trendy v oblasti svojej odbornosti, ktor├í sa v├ím pravidelne dod├íva.

# 7: Koment├ír k ob─ż├║ben├Żm blogom

Najpopul├írnej┼íie blogy v ich konkr├ętnych oblastiach odbornosti pravdepodobne dostan├║ stovky koment├írov na pr├şspevok. Z d├┤vodu objemu autori nemaj├║ ─Źas priamo odpoveda┼ą na v┼íetky tieto pripomienky a ot├ízky. Toto je pre v├ís jedine─Źn├í pr├şle┼żitos┼ą.

Najprv, odpovedzte priamo v diskusnom vl├íkne a poskytn├║┼ą u┼żito─Źn├║ odpove─Ć na ot├ízku koment├ítora. Po druh├ę, polo┼żte ot├ízku na odpove─Ć a svoju odpove─Ć a vytvorte blogov├Ż pr├şspevok s t├Żmto obsahom,

komentár
Pou┼żite koment├íre, ktor├ę zanech├íte na priemyseln├Żch blogoch, ako v├Żchodiskov├Ż bod pre svoj vlastn├Ż obsah blogu. Zdroj obr├ízka: iStockphoto

Ak budete na─Ćalej zodpoveda┼ą na tieto priemyseln├ę blogy, za─Źnete by┼ą uzn├ívan├ş ako odborn├şk na predmety. Navy┼íe budete ma┼ą blog pln├Ż skvel├ęho obsahu pre svojich ─Źitate─żov!

Z├şskajte viac n├ípadov na obsah blogu

Akt├şvny blog s nov├Żm obsahom m├┤┼że by┼ą ve─żk├Żm pr├şnosom pre va┼íe obchodn├ę v├Żsledky. Pomocou tejto taktiky z├şskate viac n├ípadov za obsah uverejnen├Ż na svojom blogu.

─îo mysl├ş┼í? M├íte nejak├ę ─Ćal┼íie techniky, ktor├ę pou┼ż├şvam na generovanie n├ípadov pre nov├Ż obsah? Svoje ot├ízky a pripomienky zanechajte v sekcii ni┼ż┼íie.

Obrázky z iStockPhoto.