7 kroky k ├║spe┼ínej strat├ęgii soci├ílnych m├ędi├ş

<img class = "alignright native-lazyload-js-fallback" style = "margin-left: 5px; margin-right: 5px;" title = "social media like" alt = "social media like” bredd = ÔÇŁ190 ÔÇ│ h├Âjd =ÔÇŁ 166 ÔÇ│ lastning = ÔÇŁlatÔÇŁ src = ÔÇŁhttps://www.socialmediaexaminer.com/images/how-to-pose. png ÔÇŁ> Pod─ża spr├ívy o marketingu soci├ílnych m├ędi├ş z roku 2010 pl├ínuje 67% obchodn├şkov zv├Ż┼íi┼ą vyu┼ż├şvanie kan├ílov soci├ílnych m├ędi├ş vr├ítane blogov, Twitter a Facebook,

Ke─Ć viac spolo─Źnost├ş integruje soci├ílne m├ędi├í do svojich marketingov├Żch a komunika─Źn├Żch pl├ínov, d├┤raz by sa mal kl├ís┼ą na vytvori┼ą strat├ęgiu soci├ílnych m├ędi├ş, Bez strat├ęgie budete ur─Źite odsat├ş na ─Źas klesaj├║ci na soci├ílnych m├ędi├ích.

Ako presne sa t├íto strat├ęgia vyv├şja?

Je to ─żahk├ę Praktick├í met├│da na rozvoj strat├ęgie soci├ílnych m├ędi├ş pre va┼íe podnikanie,

predpoklad

Pracujete pre ve─żk├║ spolo─Źnos┼ą? Sk├┤r ako vypracujete svoju strat├ęgiu, Uistite sa, ┼że v├í┼í ved├║ci t├şm vytv├íra na soci├ílnych m├ędi├ích a ┼że prv├Żm cie─żom nie je preda┼ą, preda┼ą, preda┼ą. In├Żmi slovami, ak va┼ía spolo─Źnos┼ą prech├ídza na soci├ílne m├ędi├í, preto┼że ÔÇ×v┼íetci ostatn├ş s├║ÔÇť alebo ak chcete namiesto budovania vz┼ąahov pred├íva┼ą produkty, vyh├Żbajte sa soci├ílnym m├ędi├ím. Soci├ílne m├ędi├í s├║ dlhodob├Żm z├ív├Ązkom a nie marketingov├Żm trikom.

Ak m├íte probl├ęmy s presved─Źen├şm svojho t├şmu, ┼że soci├ílne m├ędi├í by mali by┼ą za─Źlenen├ę do v├í┼ího marketingov├ęho pl├ínu, odpovedzte na v┼íetky probl├ęmy s t├Żmito odpove─Ćami na be┼żn├ę n├ímietky v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş.

Je d├┤le┼żit├ę, aby organiz├ícia pochopila, ┼że testovanie a experimentovanie s├║ k─ż├║─Źom k ├║spechu. Toto, samozrejme, prich├ídza k organiz├ícii, ktorej kult├║ra je proakt├şvna a otvoren├í. D├┤vodom, pre─Źo v┼íetky spolo─Źnosti potrebuj├║ strat├ęgiu soci├ílnych m├ędi├ş, je vyhn├║┼ą sa nedorozumeniam a zd├┤razni┼ą, pre─Źo s├║ soci├ílne m├ędi├í relevantn├ę pre celkov├ę ciele ich podnikania.,

Po─Ćme rozvin├║┼ą va┼íu obchodn├║ strat├ęgiu v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş, v┼íak?

Tu je sedem d├┤le┼żit├Żch bodov, ktor├ę treba zv├í┼żi┼ą …

# 1: Ur─Źite svoje ciele a ciele

Rozhodnite sa, kto vlastn├ş soci├ílne m├ędi├í. ─îi u┼ż je marketing, PR alebo komunik├ícia irelevantn├í. V dokonalom svete soci├ílnych m├ędi├ş spolupracuj├║ soci├ílne m├ędi├í a prelomia silo.

D├┤le┼żit├í vec je Pochopte svoje ciele v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş a ako s├║visia s celkov├Żmi cie─żmi va┼íej spolo─Źnosti,

Nechaj to S┼ípecifick├Ż METROuskuto─Źnite─żn├Ż ONEudr┼żate─żn├Ż Rrealistick├ę / relevantn├ę a TImely (tie┼ż zn├ímy ako inteligentn├Ż!).

# 2: V├Żskum, v├Żskum a v├Żskum o nie─Źo viac

Namiesto toho, aby ste sko─Źili do skup├şn soci├ílnych m├ędi├ş oboma nohami, znamen├í to ekvivalent man├ęvrov ÔÇ×striekaj├║cej vody na sebaÔÇť, tak┼że viete, ─Źo m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą. Druh├Żm krokom pri vytv├íran├ş efekt├şvnej strat├ęgie soci├ílnych m├ędi├ş je v├Żskum.

Vytvorte zoznam soci├ílnych siet├ş, kde m├┤┼żete komunikova┼ą s ─żu─Ćmi, Zoznam bude pravdepodobne za─Ź├şna┼ą Twitter, Facebook, LinkedIn a niektor├ę vybran├ę blogy a f├│ra. Prezrite si v┼íetky str├ínky soci├ílnych siet├ş vo va┼íom zozname a urobi┼ą ─Ćal┼í├ş v├Żskum na ur─Źenie relevantnosti h─żad├íte svoju zna─Źku, svojich konkurentov a cie─żov├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í. Vypo─Źujte si, ─Źo tam je, identifikujte a pochopte svoje cie─żov├ę publikum,

# 3: Vytvorte digitálny Rolodex pre kontakty a obsah

Ak sa soci├ílne m├ędi├í vykon├ívaj├║ spr├ívne, vz┼ąahy sa bud├║ rozv├şja┼ą prirodzene. Za─Źnite konverz├íciu sledovan├şm konverz├ície. M├┤┼żete to urobi┼ą tak, ┼że sa prihl├ísite na odber blogov vo svojom odbore a vytvorte zoznam vplyvn├Żch pracovn├şkov, ktor├ę s├║ relevantn├ę pre va┼íe podnikanie,

Je to u┼żito─Źn├ę, ke─Ć je ─Źas poskytn├║┼ą obsah na soci├ílnych sie┼ąach. Pre─Ź├ştajte si ─Źl├ínok Emily Proctorovej, kde uv├ídza nieko─żko skvel├Żch tipov na strat├ęgiu obsahu soci├ílnych m├ędi├ş.

# 4: Pripojte sa ku konverz├ícii a vytvorte vz┼ąahy

Teraz je ─Źas za─Źa┼ą vyu┼ż├şva┼ą v┼íetok v├Żskum, ktor├Ż ste urobili. M├┤┼żete sa zapoji┼ą do konverz├ície Uverej┼łujte koment├íre na blogoch a f├│rach, odpoveda┼ą na ot├ízky na Yahoo! a LinkedIn, pripojte sa ku skupin├ím s├║visiacim s va┼í├şm odvetv├şm a pripojte sa Twitter rozpr├ívanie.

Za─Źnite budova┼ą vz┼ąahy sledovan├şm a stret├ívan├şm priate─żov s vplyvn├Żmi ─żu─Ćmi a ─żu─Ćmi vo va┼íom odbore, Neh─żadajte len ─żud├ş s tis├şckami sledovate─żov; Budete prekvapen├ş hodnotou, ktor├║ niekto d├í len nieko─żk├Żm stovk├ím nasledovn├şkov. Tu je ─Źl├ínok o tom, ako sa zapoji┼ą do siete Twitter,

# 5: Posilni┼ą vz┼ąahy

Skry┼ą sa za svoj├şm avatarom alebo profilov├Żm obr├ízkom je jednoduch├ę, tv├írou v tv├ír je v┼íak mimoriadne v├Żkonn├í. Mysl├şm si, ┼że viac ─żud├ş si teraz uvedomuje, ako podcenen├í osobn├í interakcia skuto─Źne z├ívis├ş od toho, ako ─Ćaleko sa dostali soci├ílne m├ędi├í, ─Źo umo┼ż┼łuje to─żk├Żm ─żu─Ćom ÔÇ×sa skry┼ąÔÇť.

Z├║─Źastnite sa offline podujat├ş t├Żkaj├║cich sa v├í┼ího odvetvia, a to nielen na posilnenie svojej vedomostnej z├íkladne, ale aj na nadviazanie kontaktov a posilnenie vz┼ąahov s t├Żmi, s ktor├Żmi ste hovorili prostredn├şctvom soci├ílnych m├ędi├ş, ale nikdy ste sa osobne nestretli. Popul├írna offline udalos┼ą sa naz├Żva tweetup.

# 6: V├Żsledok merania

M├íte ciele a ciele, v┼íak? To znamen├í, ┼że by ste mali by┼ą schopn├ş zmera┼ą svoj ├║spech.

Pam├Ątajte, ┼że to, ─Źo mer├íte, bude Prepojte ciele a ciele va┼íej strat├ęgie soci├ílnych m├ędi├ş.

Zoberme si ┼ítyri spolo─Źn├ę ciele:

Zlep┼íi┼ą pr├ştomnos┼ą zna─Źky na soci├ílnych kan├íloch– Cie─żom merania je zv├Ż┼íenie po─Źtu sledovate─żov v roku 2007 Twitter, po─Źet fan├║┼íikov v Facebook, po─Źet koment├írov, ko─żkokr├ít je va┼ía zna─Źka uveden├í v blogoch a f├│rach at─Ć. Zv├Ż┼íte pozit├şvny dojem z va┼íej zna─Źky– Cie─żom je previes┼ą po─Źet pozit├şvnych zmienok a z├írove┼ł uvies┼ą zoznam negat├şvnych zmienok. Zlep┼íil sa pomer pozit├şvnej a negat├şvnej sp├Ątnej v├Ązby? S dobr├Żmi prich├ídza zl├ę na soci├ílnych sie┼ąach. Zvyknite si na to! Rozv├şja┼ą vz┼ąahy pre bud├║ce partnersk├ę pr├şle┼żitosti.ÔÇöT├Żm cie─żom je sledova┼ą ─żud├ş, ktor├Żch ste sa pripojili. Napr├şklad, ak ste sa stretli s potenci├ílnym re─Źn├şkom pre svoj webin├ír, uve─Ćte osobu do svojho digit├ílneho Rolodexu. Ak v├ís dod├ívate─ż kontaktuje prostredn├şctvom svojho blogu, chytte tohto potenci├ílneho z├íkazn├şka a poznamenajte si ho. Zv├Ż┼íte n├ív┼ítevnos┼ą svojich str├ínok– Sledujte n├ív┼ítevn├şkov svojich webov├Żch str├ínok prich├ídzaj├║cich z ka┼żd├ęho z va┼íich soci├ílnych siet├ş. Ak propagujete udalos┼ą v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş, zv├í┼żte pou┼żitie jedine─Źn├ęho k├│du na sledovanie kampane.

Meranie soci├ílnych m├ędi├ş je nekone─Źn├í debata. Ak├ę ┼ítatistiky pou┼ż├şvate na meranie soci├ílnych m├ędi├ş? Na ak├Ż ├║─Źel meriate tieto metriky?

7 kroky k ├║spe┼ínej strat├ęgii soci├ílnych m├ędi├ş 1

Pokia─ż ide o meranie soci├ílnych m├ędi├ş, potrebujete ve─ża metr├şk, ako aj preh─żady trendov, aby ste z├şskali predstavu o tom, ─Źo zlep┼íi┼ą.

# 7: Analyzujte, prispôsobujte a zlepšujte

Va┼ía strat├ęgia v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş nekon─Ź├ş meran├şm; to ide ─Ćalej. Mus├şte Analyzujte svoje kampane v soci├ílnych m├ędi├ích, prisp├┤sobi┼ą v┼íetky nov├ę v├Żsledky va┼íim s├║─Źasn├Żm procesom a zlep┼íi┼ą svoje ├║silie.

Testovanie a experimentovanie doladia va┼íe ├║silie v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş,

Ke─Ć sa hlb┼íie vykop├ívate do nekone─Źnej skupiny soci├ílnych m├ędi├ş, r├Żchlo pochop├şte, ─Źo funguje a ─Źo nie.

Presnej┼íie povedan├ę, budete rozv├şja┼ą svoje ob─ż├║ben├ę n├ístroje, ktor├ę budete pou┼ż├şva┼ą, uvedom├şte si, ┼że existuj├║ ur─Źit├ę dni a ─Źasy, kedy sa oplat├ş by┼ą akt├şvny na soci├ílnych m├ędi├ích, a dospie┼ą k z├íveru, ┼że sa st├íle mus├şte ve─ża nau─Źi┼ą. Je to ├║┼żasn├Ż nov├Ż svet a d├║fam, ┼że mnoh├ş z v├ís s├║ rovnako ┼í┼ąastn├ş, ┼że ste jeho s├║─Źas┼ąou.

záver

Strat├ęgie soci├ílnych m├ędi├ş sa bud├║ l├ş┼íi┼ą pre ka┼żd├║ spolo─Źnos┼ą a pre ka┼żd├ę odvetvie. Jedno je v┼íak jasn├ę: soci├ílne m├ędi├í musia ma┼ą ÔÇ×v┼íetky rukyÔÇť, aby sa mohli ├║spe┼íne za─Źleni┼ą do cie─żov a z├ímerov spolo─Źnosti.

Celkovo vid├şm soci├ílne m├ędi├í ako strat├ęgiu, nie ako taktiku. Mysl├şm na platformy soci├ílnych m├ędi├ş, ako s├║ blogovanie, Twitter, Facebookat─Ć., ako taktika s├║visiaca so strat├ęgiou soci├ílnych m├ędi├ş. In├Żmi slovami, Zhr┼łte svoju strat├ęgiu v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş a podporte ju pomocou taktiky, Bez starostlivo premyslen├ęho pl├ínu v├ís soci├ílne m├ędi├í nakoniec ohromia a ─Źo je hor┼íie, budete vy─Źerpan├ş. T├║to pr├şru─Źku pou┼żite ako odrazov├Ż most├şk pre v├í┼í ├║spech na soci├ílnych sie┼ąach. Na zdravie!

─îo si mysl├şte o strat├ęgii verzus taktika? M├íte na z├íklade vlastnej sk├║senosti nejak├ę rady na vypracovanie pl├ínu soci├ílnych m├ędi├ş? Pros├şm, pode─żte sa o svoje my┼ílienky v okienku s koment├írmi ni┼ż┼íie.