7 Jednoduché opravy problémov s rýchlym nabíjaním systému Android

Rýchle alebo rýchle nabíjanie je funkcia, ktorá sa používa u novších telefónov s Androidom alebo dokonca aplikácií, vďaka ktorým sa batéria rýchlo vráti tam, kam patrí. Táto funkcia zaisťuje, že aj keď máte na nabitie systému Android iba niekoľko minút, stále z neho vyťažíte maximum. To všetko znie skvele, kým to neprestane fungovať.

Súvisiace: Ako predĺžiť výdrž batérie v telefónoch s Androidom

Bez ohľadu na to, či ide o kábel, aplikáciu alebo dokonca iba váš Android, niečo nakoniec zakročí a spôsobí problém. Ak ste si všimli, že váš spôsob rýchleho nabíjania nefunguje tak rýchlo ako predtým alebo jednoducho nefunguje vôbec, môžeme vám pomôcť. Tieto kroky, počínajúc od začiatku zoznamu až po úplné konce, zaistia, aby vám rýchle nabíjanie opäť fungovalo.

Vezmite prosím na vedomie, istí Androidi budú nie využite výhody rýchleho nabíjania, ak je vaša nabíjačka nepodporuje adaptívne rýchle nabíjanie, alebo ak je obrazovka zapnutá.

1. Zaistite kábel

Neverili by ste, koľko z týchto problémov je spôsobených tým, že kábel nechce správne zapadnúť a robiť svoju prácu. Aj keď ste si úplne istí, že je váš nabíjací kábel bezpečne pripevnený, vytiahnite ho a znova ho vložte. Uistite sa, že medzi systémom Android a káblom nie sú žiadne medzery.

7 Jednoduché opravy problémov s rýchlym nabíjaním systému Android 2

Ak používate bezdrôtovú nabíjačku, uistite sa, že nabíjačka je dostatočne nabitá, zapojte ju a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Keď sa ubezpečíte, že je všetko zabezpečené a funguje správne, skúste svoj systém Android znova nabiť.

Súvisiace: Super jednoduchý spôsob, ako zaistiť, aby bolo vaše zariadenie Android vždy nabité

2. Obnovte svoj Android

Ak je všetko zabezpečené, možno problém vyrieši rýchly reset. Uistite sa, že je váš Android odpojený od všetkých zdrojov napájania. Úplne vypnite Android a potom počkajte aspoň pätnásť sekúnd pred opätovným zapnutím. Hneď ako prejdete okolo úvodnej obrazovky, pripojte nabíjačku alebo ju položte na bezdrôtovú podložku.

Ak sa stále nenabíja dostatočne rýchlo alebo nie úplne, je tu stále čo skúšať.

3. Nechajte batériu systému Android vybiť

Z času na čas je vhodné nechať batériu úplne vybiť 0%, než ho znova nabijete na plnú kapacitu. Ak ste to ešte neurobili alebo už to trvá niekoľko mesiacov, vyskúšajte to, keď budete mať čas opäť nabiť.

7 Jednoduché opravy problémov s rýchlym nabíjaním systému Android 3

Nechajte batériu úplne vybiť až do bodu, kedy sa telefón vypne, a potom ju zapojte (najlepšie do bežnej nabíjačky), kým nedosiahnete 100%. Keď budete nabudúce potrebovať nabiť telefón, skúste znova rýchle nabíjanie a zistite, či narazíte na problémy.

Poznámka: Toto je veľmi všeobecný tip a odporúča sa navštíviť webovú stránku značky vášho smartfónu, kde nájdete optimálne pokyny pre zdravie batérie. Spoločnosť Samsung napríklad odporúča svojim používateľom, aby udržiavali batériu svojho telefónu medzi 40% a 80%.

4. Vytiahnite alebo Switch Vaša batéria

To platí iba vtedy, ak je batéria vymeniteľná alebo vám nevadí zrušenie záruky. Ak sa tomu dá vyhnúť, Neodporúčam vyberať batériu, ak nie je určená na jej vybratie.

7 Jednoduché opravy problémov s rýchlym nabíjaním systému Android 4

Úplne vypnite Android a potom počkajte aspoň pätnásť sekúnd. Akonáhle vyprší čas, vyberte batériu a nechajte ju niekoľko minút stáť, kým ju znova vložíte. Ak rýchle nabíjanie stále nefunguje správne, zvážte výmenu batérie, ak je v poslednom čase slabá.

5. Skúste inú aplikáciu

Ak sa pomocou aplikácie pokúšate nabiť svoj Android rýchlejšie než obvykle, prečo neskúsiť inú? Ak ho ešte nepoužívate, pozrite sa na Fast Charging Pro:

Rýchle nabíjanie Pro na stiahnutie

7 Jednoduché opravy problémov s rýchlym nabíjaním systému Android 5

Ak vám táto aplikácia nefunguje, Battery Turbo je ďalšou vynikajúcou voľbou:

Turbo stiahnutie batérie

7 Jednoduché opravy problémov s rýchlym nabíjaním systému Android 5

Ak ešte nepoužívate aplikáciu na nabíjanie systému Android rýchlejšie ako obvykle, vyskúšajte jeden z vyššie uvedených spôsobov a zistite, či si všimnete nejaké rozdiely.

6. Vymeňte svoje káble alebo nabíjačku

Niekedy je riešenie vášho problému s rýchlym nabíjaním rovnako jednoduché ako výmena káblov alebo samotnej nabíjačky. Ak ste už vykonali kroky pred týmto, je dosť pravdepodobné, že problémom je kábel alebo nabíjačka.

7 Jednoduché opravy problémov s rýchlym nabíjaním systému Android 7

Jednoduchý spôsob, ako vylúčiť káble alebo nabíjačku, je skúsiť nabiť ďalšie zariadenie okrem svojho systému Android. Ak narazíte na rovnaký problém, je s najväčšou pravdepodobnosťou na vine buď nabíjačka alebo kábel.

7. Využite úplnú sadu nástrojov na riešenie problémov

V tomto bode, ak ste vyskúšali všetko ostatné, vo vašom systéme Android sa niečo deje, čo spôsobuje problém. Namiesto podrobného popisu každého kroku pri riešení problémov s Androidom si pozrite základnú príručku.

Keď vykonáte všetky základné kroky, budete môcť rýchle nabíjanie opäť používať bez problémov v dohľade.

Záver

Rýchle nabíjanie je úžasný spôsob, ako predĺžiť výdrž batérie v čo najkratšom čase. Ak začne zlyhávať, je dobré sa obrátiť na stratégie zálohovania, ale všetky svoje problémy s rýchlym nabíjaním môžete napriek tomu vyriešiť pomocou malého riešenia problémov.

Ak máte problémy s rýchlym nabíjaním, ktoré nemôžete vyriešiť pomocou vyššie uvedených krokov, popíšte svoj problém nižšie.

Odporúčaný kredit obrázku