7 body, ktoré je potrebné zvážiť pred vytvorením stránky WordPress

Vytvorenie prvej webovej stránky sa môže zdať na prvý pohľad ohromujúce. Musíte sa vysporiadať s toľkými vecami, že je ťažké rozhodnúť sa, na čo sa sústrediť.

Našťastie to nevyžaduje veľa úsilia, aby ste mohli začať, aspoň pokiaľ máte krokový postupný plán. Nie ste si istí, ako ho vytvoriť a čo by ste mali zvážiť pred spustením webu? Je to ľahké!

Tu je 7 o veciach, ktoré by mal každý majiteľ webových stránok pri spustení myslieť.

1, Vaše ubytovanie: kde je všetko uložené

Čo je prvé, čo vaše stránky potrebujú?

Okrem vašej vízie webových stránok by ste prvou vecou, ​​ktorú by ste mali dostať pred spustením, miesto na „ukladanie“ stránky.

Dobrá správa je, že ubytovanie dnes nemusí stáť majetok. V skutočnosti môžete získať kvalitného zdieľaného hostiteľa za pár dolárov mesačne.

Ako začiatočník pravdepodobne nebudete potrebovať nič viac ako základný zdieľaný plán hostenia. Aspoň nie, ak máte nízky rozpočet. Záleží na tom, že si vyberiete renomovanú spoločnosť s primeranými cenami a možnosťou najmenej troch rôznych úrovní (pre škálovateľnosť / budúci dôkaz), rovnako ako tu, ktorú môžete skontrolovať tu.

2, Názov domény: značka vášho webu

Keď budete mať miesto na hosťovanie svojich webových stránok, je čas získať názov domény.

Nezabudnite, že názov vašej domény je tiež vaša značka. Preto je potrebné, aby ste ju udržali v súlade s tým, o čom je váš web a ako ho budete speňažovať.

Platí to bez ohľadu na to, či prevádzkujete internetový obchod, zarábate peniaze z reklamy alebo vlastníte členskú stránku.

Samozrejme, keď začnete, pravdepodobne nemáte predstavu, ako budete web speňažovať. Napriek tomu by ste mali urobiť všetko pre to, aby bolo doménové meno chytľavé, nezabudnuteľné a bez ochranných známok.

A čo TLD? Ak môžete, uchopte .com, ale úlohu vykoná aj súbor .co, .cc alebo .net. V tejto príručke nájdete ďalšie tipy na výber domény.

Môžete tiež vyskúšať jeden z „výklenkov“ TLD ako .cloud, .app alebo .tech, nezabudnite, že niektoré z nich sú považované za spam; Tiež sa nehodia na webové stránky, ktoré nesúvisia so samotnou TLD.

3, Dizajn vašej webovej stránky

Keď budete mať dve najdôležitejšie veci – server a doménu – je čas začať navrhovať vaše stránky. Našťastie je WordPress tak intuitívny, že na vytváranie atraktívnych, intuitívnych a efektívnych webových stránok nepotrebujete žiadne kódovacie schopnosti.

Namiesto toho, aby ste sa naučili kódovať, jednoducho si zoberte jednu z ľahko upraviteľných tém WP, ktorú ponúka spoločnosť Compete Themes, a vytvorte krásny nový web.

Pravdepodobne budete potrebovať iba trochu CSS na vyleštenie webu, ale je možné vytvoriť plne funkčný web bez významných úprav kódu.

4, Štruktúra webových stránok: čo tam bude?

Plánovač kľúčových slov

Vedieť, ako chcete, aby vaše webové stránky vyzerali vizuálne, je skvelý prvý krok, ale čo jeho štruktúra?

Pokiaľ nemáte veľkorysý marketingový rozpočet alebo nevytvárate malú webovú stránku, ktorá bude povýšená na vaše súčasné publikum, mali by ste starostlivo naplánovať štruktúru svojej webovej stránky.

Je dôležité zamerať sa na všetko, a to ako na pôvodnej skupine stránok, ktoré vytvoríte na webe, tak aj na budúce príspevky, ktoré použijete na zvýšenie organickej premávky.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako nájsť správnu štruktúru, je vykonať rozsiahly výskum kľúčových slov pomocou nástrojov, ako je Plánovač kľúčových slov Google. Umožní vám nájsť hlavné kľúčové slová, ktoré potom môžete použiť na vygenerovanie ďalších nápadov pre váš obsah.

5, Marketingový plán: od začiatku do predĺženia

Keď už hovoríme o výskume kľúčových slov, je rovnako dôležité vedieť, ako pritiahnete nových návštevníkov a predáte svoje webové stránky.

Ak sa zameriavate na organickú prevádzku, najdôležitejšou taktikou investovania bude výskum kľúčových slov, načasovanie obsahu a optimalizácia SEO na stránke. SEO však nie je jediný spôsob, ako prilákať návštevnosť ako začiatočník. Návštevnosť zo sprostredkovania, sociálne siete, fóra: existuje veľa spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť.

Bez ohľadu na to, ktorú metódu zvolíte, uistite sa, že poskytuje dostatočnú škálovateľnosť pre rast vášho podnikania a poskytuje vám udržateľný príjem na plný úväzok v budúcnosti.

Napríklad, organická a platená prevádzka z kvalitných zdrojov, ako je Google, môže udržiavať vaše stránky dlhé (a je tu veľa priestoru pre škálovateľnosť), aj keď ste v malom výklenku.

S tým povedané, malé výklenky majú obmedzený prenos a možno budete musieť premýšľať mimo poľa pre viac informácií. Dobrou správou je, že nie ste jediný s rovnakým problémom …

6, Vaši konkurenti: kto už zacieľuje na vašich zákazníkov?

Spyfu

Uviazli ste vo svojom marketingovom pláne a nie ste si istí, čo umiestniť na svoju webovú stránku? Nerobte si starosti: pokiaľ nie ste v úplne novom, novo vynájdenom výklenku (ktorý ste vynaliezali vy), som si stopercentne istý, že už existujú spoločnosti ponúkajúce rovnakú (alebo podobnú) službu alebo produkt.

Skôr ako premýšľam o vzdaní sa celej myšlienky, dovoľte mi ubezpečiť vás, že to neznamená, že by ste sa mali vzdať, práve naopak.

Ak existuje konkurencia, ľudia míňajú peniaze. A skúmanie vašej konkurencie je skvelý spôsob, ako rásť, učiť sa a objavovať nové nápady (a kradnúť ich).

Samozrejme by ste nemali kopírovať a vkladať všetko, čo vidíte. Pozrite sa na svojich konkurentov, zistite, čo robia na svojich stránkach, ako priťahujú návštevnosť mimo lokality a ako umiestňujú svoju ponuku. Akonáhle budete mať zoznam nápadov, ktoré je možné napadnúť, zistite, čo je možné vylepšiť, a aplikujte nové a vylepšené nápady na svoju vlastnú webovú stránku.

7, Nastavenia analýzy: monitorujte všetko

Demografické údaje o službe Google Analytics

Chcete skontrolovať, či nápady, ktoré ste implementovali, fungujú? Najjednoduchší spôsob, ako to overiť, je zobraziť štatistiku návštevnosti svojich webových stránok pomocou nástrojov, ako je Google Analytics.

Pridanie analytických prvkov na váš web je jednoduché a mali by ste zahrnúť sledovanie aj predtým, ako dostanete prvého návštevníka.

Google Analytics je bezplatný nástroj, ktorý vám povie všetko o návštevnosti vašich webových stránok, trendoch a demografických údajoch o publiku. Ak to nastavíte správne, môžete dokonca merať konverzie a vytvárať úplné zúženia, aby ste dôkladne sledovali správanie návštevníkov vašich webových stránok.

Aj keď to nie je potrebné pre začiatočníkov, ak chcete v budúcnosti zrýchliť rast svojich stránok, musíte zbierať údaje od prvého dňa. Ale nebojte sa s tým ešte len.

Pre túto chvíľu je dôležité, aby ste dostali kvalitné ubytovanie, vybrali správnu značku, vytvorili funkčný marketingový plán (so zameraním na začiatok, ale s mierou na mysli) a preskúmali svojich konkurentov. Ten je rozhodujúci pre vyhodnotenie vášho vlastného plánu webových stránok.

Po získaní všetkých údajov zostáva len jeden krok: začnite!