7 body, ktor├ę je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą pred vytvoren├şm str├ínky WordPress

Vytvorenie prvej webovej str├ínky sa m├┤┼że zda┼ą na prv├Ż poh─żad ohromuj├║ce. Mus├şte sa vysporiada┼ą s to─żk├Żmi vecami, ┼że je ┼ąa┼żk├ę rozhodn├║┼ą sa, na ─Źo sa s├║stredi┼ą.

Na┼í┼ąastie to nevy┼żaduje ve─ża ├║silia, aby ste mohli za─Źa┼ą, aspo┼ł pokia─ż m├íte krokov├Ż postupn├Ż pl├ín. Nie ste si ist├ş, ako ho vytvori┼ą a ─Źo by ste mali zv├í┼żi┼ą pred spusten├şm webu? Je to ─żahk├ę!

Tu je 7 o veciach, ktor├ę by mal ka┼żd├Ż majite─ż webov├Żch str├ínok pri spusten├ş myslie┼ą.

1, Va┼íe ubytovanie: kde je v┼íetko ulo┼żen├ę

─îo je prv├ę, ─Źo va┼íe str├ínky potrebuj├║?

Okrem va┼íej v├şzie webov├Żch str├ínok by ste prvou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ by ste mali dosta┼ą pred spusten├şm, miesto na ÔÇ×ukladanieÔÇť str├ínky.

Dobr├í spr├íva je, ┼że ubytovanie dnes nemus├ş st├í┼ą majetok. V skuto─Źnosti m├┤┼żete z├şska┼ą kvalitn├ęho zdie─żan├ęho hostite─ża za p├ír dol├írov mesa─Źne.

Ako za─Źiato─Źn├şk pravdepodobne nebudete potrebova┼ą ni─Ź viac ako z├íkladn├Ż zdie─żan├Ż pl├ín hostenia. Aspo┼ł nie, ak m├íte n├şzky rozpo─Źet. Z├íle┼ż├ş na tom, ┼że si vyberiete renomovan├║ spolo─Źnos┼ą s primeran├Żmi cenami a mo┼żnos┼ąou najmenej troch r├┤znych ├║rovn├ş (pre ┼ík├ílovate─żnos┼ą / bud├║ci d├┤kaz), rovnako ako tu, ktor├║ m├┤┼żete skontrolova┼ą tu.

2, N├ízov dom├ęny: zna─Źka v├í┼ího webu

Ke─Ć budete ma┼ą miesto na hos┼ąovanie svojich webov├Żch str├ínok, je ─Źas z├şska┼ą n├ízov dom├ęny.

Nezabudnite, ┼że n├ízov va┼íej dom├ęny je tie┼ż va┼ía zna─Źka. Preto je potrebn├ę, aby ste ju udr┼żali v s├║lade s t├Żm, o ─Źom je v├í┼í web a ako ho budete spe┼ła┼żova┼ą.

Plat├ş to bez oh─żadu na to, ─Źi prev├ídzkujete internetov├Ż obchod, zar├íbate peniaze z reklamy alebo vlastn├şte ─Źlensk├║ str├ínku.

Samozrejme, ke─Ć za─Źnete, pravdepodobne nem├íte predstavu, ako budete web spe┼ła┼żova┼ą. Napriek tomu by ste mali urobi┼ą v┼íetko pre to, aby bolo dom├ęnov├ę meno chyt─żav├ę, nezabudnute─żn├ę a bez ochrann├Żch zn├ímok.

A ─Źo TLD? Ak m├┤┼żete, uchopte .com, ale ├║lohu vykon├í aj s├║bor .co, .cc alebo .net. V tejto pr├şru─Źke n├íjdete ─Ćal┼íie tipy na v├Żber dom├ęny.

M├┤┼żete tie┼ż vysk├║┼ía┼ą jeden z ÔÇ×v├ŻklenkovÔÇť TLD ako .cloud, .app alebo .tech, nezabudnite, ┼że niektor├ę z nich s├║ pova┼żovan├ę za spam; Tie┼ż sa nehodia na webov├ę str├ínky, ktor├ę nes├║visia so samotnou TLD.

3, Dizajn vašej webovej stránky

Ke─Ć budete ma┼ą dve najd├┤le┼żitej┼íie veci – server a dom├ęnu – je ─Źas za─Źa┼ą navrhova┼ą va┼íe str├ínky. Na┼í┼ąastie je WordPress tak intuit├şvny, ┼że na vytv├íranie atrakt├şvnych, intuit├şvnych a efekt├şvnych webov├Żch str├ínok nepotrebujete ┼żiadne k├│dovacie schopnosti.

Namiesto toho, aby ste sa nau─Źili k├│dova┼ą, jednoducho si zoberte jednu z ─żahko upravite─żn├Żch t├ęm WP, ktor├║ pon├║ka spolo─Źnos┼ą Compete Themes, a vytvorte kr├ísny nov├Ż web.

Pravdepodobne budete potrebova┼ą iba trochu CSS na vyle┼ítenie webu, ale je mo┼żn├ę vytvori┼ą plne funk─Źn├Ż web bez v├Żznamn├Żch ├║prav k├│du.

4, ┼átrukt├║ra webov├Żch str├ínok: ─Źo tam bude?

Pl├ínova─Ź k─ż├║─Źov├Żch slov

Vedie┼ą, ako chcete, aby va┼íe webov├ę str├ínky vyzerali vizu├ílne, je skvel├Ż prv├Ż krok, ale ─Źo jeho ┼ítrukt├║ra?

Pokia─ż nem├íte ve─żkorys├Ż marketingov├Ż rozpo─Źet alebo nevytv├írate mal├║ webov├║ str├ínku, ktor├í bude pov├Ż┼íen├í na va┼íe s├║─Źasn├ę publikum, mali by ste starostlivo napl├ínova┼ą ┼ítrukt├║ru svojej webovej str├ínky.

Je d├┤le┼żit├ę zamera┼ą sa na v┼íetko, a to ako na p├┤vodnej skupine str├ínok, ktor├ę vytvor├şte na webe, tak aj na bud├║ce pr├şspevky, ktor├ę pou┼żijete na zv├Ż┼íenie organickej prem├ívky.

Jedn├Żm z najjednoduch┼í├şch sp├┤sobov, ako n├íjs┼ą spr├ívnu ┼ítrukt├║ru, je vykona┼ą rozsiahly v├Żskum k─ż├║─Źov├Żch slov pomocou n├ístrojov, ako je Pl├ínova─Ź k─ż├║─Źov├Żch slov Google. Umo┼żn├ş v├ím n├íjs┼ą hlavn├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę potom m├┤┼żete pou┼żi┼ą na vygenerovanie ─Ćal┼í├şch n├ípadov pre v├í┼í obsah.

5, Marketingov├Ż pl├ín: od za─Źiatku do pred─║┼żenia

Ke─Ć u┼ż hovor├şme o v├Żskume k─ż├║─Źov├Żch slov, je rovnako d├┤le┼żit├ę vedie┼ą, ako pritiahnete nov├Żch n├ív┼ítevn├şkov a pred├íte svoje webov├ę str├ínky.

Ak sa zameriavate na organick├║ prev├ídzku, najd├┤le┼żitej┼íou taktikou investovania bude v├Żskum k─ż├║─Źov├Żch slov, na─Źasovanie obsahu a optimaliz├ícia SEO na str├ínke. SEO v┼íak nie je jedin├Ż sp├┤sob, ako pril├íka┼ą n├ív┼ítevnos┼ą ako za─Źiato─Źn├şk. N├ív┼ítevnos┼ą zo sprostredkovania, soci├ílne siete, f├│ra: existuje ve─ża sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą.

Bez oh─żadu na to, ktor├║ met├│du zvol├şte, uistite sa, ┼że poskytuje dostato─Źn├║ ┼ík├ílovate─żnos┼ą pre rast v├í┼ího podnikania a poskytuje v├ím udr┼żate─żn├Ż pr├şjem na pln├Ż ├║v├Ązok v bud├║cnosti.

Napr├şklad, organick├í a platen├í prev├ídzka z kvalitn├Żch zdrojov, ako je Google, m├┤┼że udr┼żiava┼ą va┼íe str├ínky dlh├ę (a je tu ve─ża priestoru pre ┼ík├ílovate─żnos┼ą), aj ke─Ć ste v malom v├Żklenku.

S t├Żm povedan├ę, mal├ę v├Żklenky maj├║ obmedzen├Ż prenos a mo┼żno budete musie┼ą prem├Ż┼í─ża┼ą mimo po─ża pre viac inform├íci├ş. Dobrou spr├ívou je, ┼że nie ste jedin├Ż s rovnak├Żm probl├ęmom …

6, Va┼íi konkurenti: kto u┼ż zacie─żuje na va┼íich z├íkazn├şkov?

Spyfu

Uviazli ste vo svojom marketingovom pl├íne a nie ste si ist├ş, ─Źo umiestni┼ą na svoju webov├║ str├ínku? Nerobte si starosti: pokia─ż nie ste v ├║plne novom, novo vyn├íjdenom v├Żklenku (ktor├Ż ste vynaliezali vy), som si stopercentne ist├Ż, ┼że u┼ż existuj├║ spolo─Źnosti pon├║kaj├║ce rovnak├║ (alebo podobn├║) slu┼żbu alebo produkt.

Sk├┤r ako prem├Ż┼í─żam o vzdan├ş sa celej my┼ílienky, dovo─żte mi ubezpe─Źi┼ą v├ís, ┼że to neznamen├í, ┼że by ste sa mali vzda┼ą, pr├íve naopak.

Ak existuje konkurencia, ─żudia m├ş┼łaj├║ peniaze. A sk├║manie va┼íej konkurencie je skvel├Ż sp├┤sob, ako r├ís┼ą, u─Źi┼ą sa a objavova┼ą nov├ę n├ípady (a kradn├║┼ą ich).

Samozrejme by ste nemali kop├şrova┼ą a vklada┼ą v┼íetko, ─Źo vid├şte. Pozrite sa na svojich konkurentov, zistite, ─Źo robia na svojich str├ínkach, ako pri┼ąahuj├║ n├ív┼ítevnos┼ą mimo lokality a ako umiest┼łuj├║ svoju ponuku. Akon├íhle budete ma┼ą zoznam n├ípadov, ktor├ę je mo┼żn├ę napadn├║┼ą, zistite, ─Źo je mo┼żn├ę vylep┼íi┼ą, a aplikujte nov├ę a vylep┼íen├ę n├ípady na svoju vlastn├║ webov├║ str├ínku.

7, Nastavenia anal├Żzy: monitorujte v┼íetko

Demografick├ę ├║daje o slu┼żbe Google Analytics

Chcete skontrolova┼ą, ─Źi n├ípady, ktor├ę ste implementovali, funguj├║? Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako to overi┼ą, je zobrazi┼ą ┼ítatistiku n├ív┼ítevnosti svojich webov├Żch str├ínok pomocou n├ístrojov, ako je Google Analytics.

Pridanie analytick├Żch prvkov na v├í┼í web je jednoduch├ę a mali by ste zahrn├║┼ą sledovanie aj predt├Żm, ako dostanete prv├ęho n├ív┼ítevn├şka.

Google Analytics je bezplatn├Ż n├ístroj, ktor├Ż v├ím povie v┼íetko o n├ív┼ítevnosti va┼íich webov├Żch str├ínok, trendoch a demografick├Żch ├║dajoch o publiku. Ak to nastav├şte spr├ívne, m├┤┼żete dokonca mera┼ą konverzie a vytv├íra┼ą ├║pln├ę z├║┼żenia, aby ste d├┤kladne sledovali spr├ívanie n├ív┼ítevn├şkov va┼íich webov├Żch str├ínok.

Aj ke─Ć to nie je potrebn├ę pre za─Źiato─Źn├şkov, ak chcete v bud├║cnosti zr├Żchli┼ą rast svojich str├ínok, mus├şte zbiera┼ą ├║daje od prv├ęho d┼ła. Ale nebojte sa s t├Żm e┼íte len.

Pre t├║to chv├ş─żu je d├┤le┼żit├ę, aby ste dostali kvalitn├ę ubytovanie, vybrali spr├ívnu zna─Źku, vytvorili funk─Źn├Ż marketingov├Ż pl├ín (so zameran├şm na za─Źiatok, ale s mierou na mysli) a presk├║mali svojich konkurentov. Ten je rozhoduj├║ci pre vyhodnotenie v├í┼ího vlastn├ęho pl├ínu webov├Żch str├ínok.

Po z├şskan├ş v┼íetk├Żch ├║dajov zost├íva len jeden krok: za─Źnite!