7 body, ktor├ę je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą pred vytvoren├şm str├ínky WordPress

Vytvorenie prv├ęho webu sa m├┤┼że zda┼ą na prv├Ż poh─żad ohromuj├║ce. Mus├şte sa vysporiada┼ą s to─żk├Żmi vecami, ┼że je ┼ąa┼żk├ę rozhodn├║┼ą sa, na ─Źo sa s├║stredi┼ą.

Na┼í┼ąastie to nevy┼żaduje ve─ża ├║silia, aby ste mohli za─Źa┼ą, aspo┼ł pokia─ż m├íte krokov├Ż krokov├Ż pl├ín. Nie ste si ist├ş, ako ho vytvori┼ą a ─Źo by ste mali zv├í┼żi┼ą pred spusten├şm webovej str├ínky? Je ─żahk├ę!

Tu to je 7 o veciach, ktor├ę by mal ka┼żd├Ż majite─ż webov├Żch str├ínok pri spusten├ş myslie┼ą.

1, Va┼íe ubytovanie: kde je v┼íetko ulo┼żen├ę

─îo je prv├ę, ─Źo v├í┼í web potrebuje?

Okrem v├í┼ího poh─żadu na web, prv├í vec, ktor├║ by ste mali dosta┼ą pred spusten├şm, je miesto na ÔÇ×ukladanieÔÇť str├ínky.

Dobrou spr├ívou je, ┼że ubytovanie dnes nemus├ş st├í┼ą majetok. V skuto─Źnosti m├┤┼żete z├şska┼ą kvalitn├ęho zdie─żan├ęho webhostingu za p├ír dol├írov mesa─Źne.

Ako za─Źiato─Źn├şk pravdepodobne nebudete potrebova┼ą ni─Ź viac ako z├íkladn├Ż zdie─żan├Ż pl├ín hostenia. Aspo┼ł nie, ak m├íte n├şzky rozpo─Źet. Je d├┤le┼żit├ę, aby ste si vybrali seri├│znu spolo─Źnos┼ą s primeran├Żmi cenami a mo┼żnos┼ąou najmenej troch r├┤znych ├║rovn├ş (pre bud├║cu roz┼í├şrite─żnos┼ą / testovanie), ako aj to, ─Źo si m├┤┼żete skontrolova┼ą tu.

2, N├ízov dom├ęny: zna─Źka v├í┼ího webu

Akon├íhle budete ma┼ą miesto na hos┼ąovanie svojich webov├Żch str├ínok, je ─Źas z├şska┼ą dom├ęnov├ę meno.

Nezabudnite, ┼że n├ízov va┼íej dom├ęny je tie┼ż va┼ía zna─Źka. Preto je potrebn├ę, aby bol v s├║lade s obsahom na va┼íom webe a s t├Żm, ako ho budete spe┼ła┼żova┼ą.

Plat├ş to bez oh─żadu na to, ─Źi prev├ídzkujete internetov├Ż obchod, zar├íbate peniaze z reklamy alebo vlastn├şte ─Źlensk├║ str├ínku.

Samozrejme, ke─Ć za─Źnete, pravdepodobne nem├íte predstavu, ako spe┼ła┼żi┼ą svoje str├ínky. St├íle mus├şte urobi┼ą v┼íetko pre to, aby bolo va┼íe dom├ęnov├ę meno atrakt├şvne, nezabudnute─żn├ę a bez ochrann├Żch zn├ímok.

A TLD? Ak m├┤┼żete, z├şskajte .com, ale .co, .cc alebo .net tie┼ż urob├ş svoju pr├ícu. V tejto pr├şru─Źke n├íjdete ─Ćal┼íie tipy na v├Żber dom├ęny.

M├┤┼żete tie┼ż vysk├║┼ía┼ą jeden z ÔÇ×v├ŻklenkovÔÇť TLD, napr├şklad .cloud, .app alebo .tech, nezabudnite, ┼że niektor├ę z nich s├║ pova┼żovan├ę za spam; Okrem toho sa nehodia na webov├║ str├ínku, ktor├í nes├║vis├ş so samotnou TLD.

3, Dizajn va┼íich webov├Żch str├ínok

┼áabl├│ny tematick├Żch s├║┼ąa┼ż├ş

Akon├íhle budete ma┼ą dve najd├┤le┼żitej┼íie veci – server a dom├ęnu – je ─Źas za─Źa┼ą navrhova┼ą va┼íe webov├ę str├ínky. Na┼í┼ąastie je WordPress tak intuit├şvny, ┼że na vytv├íranie atrakt├şvnych, intuit├şvnych a efekt├şvnych webov├Żch str├ínok nepotrebujete ┼żiadne k├│dovacie schopnosti.

Namiesto toho, aby ste sa nau─Źili k├│dova┼ą, sta─Ź├ş pou┼żi┼ą jednu z ─żahko upravite─żn├Żch t├ęm WP, ktor├ę pon├║ka spolo─Źnos┼ą Compete Themes, a vytvori┼ą nov├║ kr├ísnu webov├║ str├ínku.

Je mo┼żn├ę, ┼że budete potrebova┼ą iba trochu CSS, aby ste mohli vyle┼íti┼ą web, ale je mo┼żn├ę vytvori┼ą plne funk─Źn├║ webov├║ str├ínku bez v├Żznamn├Żch zmien k├│du.

4, ┼átrukt├║ra str├ínok: ─Źo tam bude?

Pl├ínova─Ź k─ż├║─Źov├Żch slov

Vedie┼ą, ako chcete, aby va┼íe webov├ę str├ínky vyzerali, je skvel├Ż prv├Ż krok, ale ─Źo jeho ┼ítrukt├║ra?

Ak nem├íte ve─żkorys├Ż marketingov├Ż rozpo─Źet alebo nevytv├írate mal├║ webov├║ str├ínku, ktor├í bude pov├Ż┼íen├í na va┼íe s├║─Źasn├ę publikum, starostlivo napl├ínujte ┼ítrukt├║ru svojej webovej str├ínky.

Je d├┤le┼żit├ę zamera┼ą sa na v┼íetko, a to tak v po─Źiato─Źnej skupine str├ínok, ktor├║ vytvor├şte na webe, ako aj v bud├║cich pr├şspevkoch, ktor├ę pou┼żijete na zv├Ż┼íenie ekologickej prem├ívky.

Jedn├Żm z najjednoduch┼í├şch sp├┤sobov, ako n├íjs┼ą spr├ívnu ┼ítrukt├║ru, je vykona┼ą rozsiahly v├Żskum k─ż├║─Źov├Żch slov pomocou n├ístrojov, ako je Pl├ínova─Ź k─ż├║─Źov├Żch slov Google. Umo┼ż┼łuje v├ím n├íjs┼ą hlavn├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na vygenerovanie ─Ćal┼í├şch n├ípadov pre svoj obsah.

5, Marketingov├Ż pl├ín: od za─Źiatku do pred─║┼żenia

Rovnako d├┤le┼żit├ę je hovori┼ą o v├Żskume k─ż├║─Źov├Żch slov, o tom, ako pril├íka┼ą nov├Żch n├ív┼ítevn├şkov a uvies┼ą na trh va┼íe webov├ę str├ínky.

Ak sa zameriavate na organick├║ prev├ídzku, najd├┤le┼żitej┼íou investi─Źnou taktikou bude v├Żskum k─ż├║─Źov├Żch slov, ─Źas obsahu a optimaliz├ícia SEO na str├ínke. SEO v┼íak nie je jedin├Ż sp├┤sob, ako pril├íka┼ą n├ív┼ítevnos┼ą ako za─Źiato─Źn├şk. N├ív┼ítevnos┼ą zo sprostredkovania, soci├ílne siete, f├│ra: existuje ve─ża sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą.

Bez oh─żadu na to, ktor├║ met├│du zvol├şte, uistite sa, ┼że pon├║ka dostato─Źn├║ ┼ík├ílovate─żnos┼ą pre rast v├í┼ího podnikania a poskytuje v├ím v bud├║cnosti udr┼żate─żn├Ż pr├şjem na pln├Ż ├║v├Ązok.

Napr├şklad, platen├í organick├í prev├ídzka z kvalitn├Żch zdrojov, ako je napr├şklad Google, m├┤┼że udr┼żiava┼ą va┼íe str├ínky dlh├ę (a existuje ve─ża priestoru pre ┼ík├ílovate─żnos┼ą), aj ke─Ć ste v malom v├Żklenku.

S t├Żm povedan├ę, mal├ę v├Żklenky maj├║ obmedzen├Ż prenos a mo┼żno budete musie┼ą prem├Ż┼í─ża┼ą mimo po─ża pre viac inform├íci├ş. Dobrou spr├ívou je, ┼że nie ste jedin├Ż s rovnak├Żm probl├ęmom …

6, Va┼íi konkurenti: kto u┼ż zacie─żuje na va┼íich z├íkazn├şkov?

Spyfu

Uviazli ste vo svojom marketingovom pl├íne a nevedeli ste, ─Źo umiestni┼ą na svoju webov├║ str├ínku? Nerobte si starosti: pokia─ż nie ste v ├║plne novom a novo vyn├íjdenom v├Żklenku (ktor├Ż ste vyna┼íli), som si 100% ist├Ż, ┼że u┼ż existuj├║ spolo─Źnosti, ktor├ę pon├║kaj├║ rovnak├Ż (alebo podobn├Ż) produkt alebo slu┼żbu.

Predt├Żm, ako prem├Ż┼í─żam o vzdan├ş sa celej my┼ílienky, uis┼ąujem v├ís, ┼że to neznamen├í, ┼że by ste sa mali naopak naopak vzda┼ą.

Ak existuje konkurencia, ─żudia m├ş┼łaj├║ peniaze. A sk├║manie va┼íej konkurencie je skvel├Ż sp├┤sob, ako r├ís┼ą, u─Źi┼ą sa a objavova┼ą nov├ę n├ípady (a kradn├║┼ą ich).

Je zrejm├ę, ┼że by ste nemali kop├şrova┼ą a vklada┼ą v┼íetko, ─Źo vid├şte. Sledujte svojich konkurentov, sledujte, ─Źo robia na va┼íich str├ínkach, ako pri┼ąahuj├║ extern├║ n├ív┼ítevnos┼ą a ako umiest┼łuj├║ va┼íe ponuky. Akon├íhle budete ma┼ą zoznam n├ípadov, ktor├ę je mo┼żn├ę napadn├║┼ą, zistite, ─Źo je mo┼żn├ę vylep┼íi┼ą, a aplikujte nov├ę a vylep┼íen├ę n├ípady na svoju vlastn├║ webov├║ str├ínku.

7, Nastavenia anal├Żzy: monitorujte v┼íetko

Demografick├ę ├║daje slu┼żby Google Analytics

Chcete skontrolova┼ą, ─Źi n├ípady, ktor├ę ste implementovali, funguj├║? Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako to skontrolova┼ą, je zobrazi┼ą ┼ítatistiku n├ív┼ítevnosti svojich webov├Żch str├ínok pomocou n├ístrojov, ako je Google Analytics.

Pridanie analytick├Żch ├║dajov na va┼íe str├ínky je jednoduch├ę a pred prijat├şm prv├ęho n├ív┼ítevn├şka mus├şte zahrn├║┼ą sledovanie.

Google Analytics je bezplatn├Ż n├ístroj, ktor├Ż zobrazuje v┼íetky inform├ície o n├ív┼ítevnosti, trendoch a demografick├Żch ├║dajoch na va┼íom webe. Ak ho nastav├şte spr├ívne, m├┤┼żete dokonca zmera┼ą konverzie a vytvori┼ą ├║pln├ę z├║┼żenia, aby ste d├┤kladne sledovali spr├ívanie n├ív┼ítevn├şkov va┼íich webov├Żch str├ínok.

Aj ke─Ć to nie je povinn├ę pre za─Źiato─Źn├şkov, ak chcete v bud├║cnosti zr├Żchli┼ą rast svojich webov├Żch str├ínok, je potrebn├ę zhroma┼ż─Ćova┼ą ├║daje od prv├ęho d┼ła. Ale nebojte sa o to e┼íte.

Pre t├║to chv├ş─żu je d├┤le┼żit├ę, aby ste z├şskali kvalitn├ę ubytovanie, vybrali spr├ívnu zna─Źku, vytvorili ┼żivotaschopn├Ż marketingov├Ż pl├ín (so zameran├şm na za─Źiatok, ale s mierou na mysli) a presk├║mali svojich konkurentov. Ten je rozhoduj├║ci pre vyhodnotenie v├í┼ího vlastn├ęho pl├ínu webov├Żch str├ínok.

Akon├íhle budete ma┼ą v┼íetky ├║daje, zost├íva len jeden krok: ┼ítart!