7 body, ktoré je potrebné zvážiť pred vytvorením stránky WordPress

Vytvorenie prvého webu sa môže zdať na prvý pohľad ohromujúce. Musíte sa vysporiadať s toľkými vecami, že je ťažké rozhodnúť sa, na čo sa sústrediť.

Našťastie to nevyžaduje veľa úsilia, aby ste mohli začať, aspoň pokiaľ máte krokový krokový plán. Nie ste si istí, ako ho vytvoriť a čo by ste mali zvážiť pred spustením webovej stránky? Je ľahké!

Tu to je 7 o veciach, ktoré by mal každý majiteľ webových stránok pri spustení myslieť.

1, Vaše ubytovanie: kde je všetko uložené

Čo je prvé, čo váš web potrebuje?

Okrem vášho pohľadu na web, prvá vec, ktorú by ste mali dostať pred spustením, je miesto na „ukladanie“ stránky.

Dobrou správou je, že ubytovanie dnes nemusí stáť majetok. V skutočnosti môžete získať kvalitného zdieľaného webhostingu za pár dolárov mesačne.

Ako začiatočník pravdepodobne nebudete potrebovať nič viac ako základný zdieľaný plán hostenia. Aspoň nie, ak máte nízky rozpočet. Je dôležité, aby ste si vybrali serióznu spoločnosť s primeranými cenami a možnosťou najmenej troch rôznych úrovní (pre budúcu rozšíriteľnosť / testovanie), ako aj to, čo si môžete skontrolovať tu.

2, Názov domény: značka vášho webu

Akonáhle budete mať miesto na hosťovanie svojich webových stránok, je čas získať doménové meno.

Nezabudnite, že názov vašej domény je tiež vaša značka. Preto je potrebné, aby bol v súlade s obsahom na vašom webe a s tým, ako ho budete speňažovať.

Platí to bez ohľadu na to, či prevádzkujete internetový obchod, zarábate peniaze z reklamy alebo vlastníte členskú stránku.

Samozrejme, keď začnete, pravdepodobne nemáte predstavu, ako speňažiť svoje stránky. Stále musíte urobiť všetko pre to, aby bolo vaše doménové meno atraktívne, nezabudnuteľné a bez ochranných známok.

A TLD? Ak môžete, získajte .com, ale .co, .cc alebo .net tiež urobí svoju prácu. V tejto príručke nájdete ďalšie tipy na výber domény.

Môžete tiež vyskúšať jeden z „výklenkov“ TLD, napríklad .cloud, .app alebo .tech, nezabudnite, že niektoré z nich sú považované za spam; Okrem toho sa nehodia na webovú stránku, ktorá nesúvisí so samotnou TLD.

3, Dizajn vašich webových stránok

Šablóny tematických súťaží

Akonáhle budete mať dve najdôležitejšie veci – server a doménu – je čas začať navrhovať vaše webové stránky. Našťastie je WordPress tak intuitívny, že na vytváranie atraktívnych, intuitívnych a efektívnych webových stránok nepotrebujete žiadne kódovacie schopnosti.

Namiesto toho, aby ste sa naučili kódovať, stačí použiť jednu z ľahko upraviteľných tém WP, ktoré ponúka spoločnosť Compete Themes, a vytvoriť novú krásnu webovú stránku.

Je možné, že budete potrebovať iba trochu CSS, aby ste mohli vyleštiť web, ale je možné vytvoriť plne funkčnú webovú stránku bez významných zmien kódu.

4, Štruktúra stránok: čo tam bude?

Plánovač kľúčových slov

Vedieť, ako chcete, aby vaše webové stránky vyzerali, je skvelý prvý krok, ale čo jeho štruktúra?

Ak nemáte veľkorysý marketingový rozpočet alebo nevytvárate malú webovú stránku, ktorá bude povýšená na vaše súčasné publikum, starostlivo naplánujte štruktúru svojej webovej stránky.

Je dôležité zamerať sa na všetko, a to tak v počiatočnej skupine stránok, ktorú vytvoríte na webe, ako aj v budúcich príspevkoch, ktoré použijete na zvýšenie ekologickej premávky.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako nájsť správnu štruktúru, je vykonať rozsiahly výskum kľúčových slov pomocou nástrojov, ako je Plánovač kľúčových slov Google. Umožňuje vám nájsť hlavné kľúčové slová, ktoré môžete použiť na vygenerovanie ďalších nápadov pre svoj obsah.

5, Marketingový plán: od začiatku do predĺženia

Rovnako dôležité je hovoriť o výskume kľúčových slov, o tom, ako prilákať nových návštevníkov a uviesť na trh vaše webové stránky.

Ak sa zameriavate na organickú prevádzku, najdôležitejšou investičnou taktikou bude výskum kľúčových slov, čas obsahu a optimalizácia SEO na stránke. SEO však nie je jediný spôsob, ako prilákať návštevnosť ako začiatočník. Návštevnosť zo sprostredkovania, sociálne siete, fóra: existuje veľa spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť.

Bez ohľadu na to, ktorú metódu zvolíte, uistite sa, že ponúka dostatočnú škálovateľnosť pre rast vášho podnikania a poskytuje vám v budúcnosti udržateľný príjem na plný úväzok.

Napríklad, platená organická prevádzka z kvalitných zdrojov, ako je napríklad Google, môže udržiavať vaše stránky dlhé (a existuje veľa priestoru pre škálovateľnosť), aj keď ste v malom výklenku.

S tým povedané, malé výklenky majú obmedzený prenos a možno budete musieť premýšľať mimo poľa pre viac informácií. Dobrou správou je, že nie ste jediný s rovnakým problémom …

6, Vaši konkurenti: kto už zacieľuje na vašich zákazníkov?

Spyfu

Uviazli ste vo svojom marketingovom pláne a nevedeli ste, čo umiestniť na svoju webovú stránku? Nerobte si starosti: pokiaľ nie ste v úplne novom a novo vynájdenom výklenku (ktorý ste vynašli), som si 100% istý, že už existujú spoločnosti, ktoré ponúkajú rovnaký (alebo podobný) produkt alebo službu.

Predtým, ako premýšľam o vzdaní sa celej myšlienky, uisťujem vás, že to neznamená, že by ste sa mali naopak naopak vzdať.

Ak existuje konkurencia, ľudia míňajú peniaze. A skúmanie vašej konkurencie je skvelý spôsob, ako rásť, učiť sa a objavovať nové nápady (a kradnúť ich).

Je zrejmé, že by ste nemali kopírovať a vkladať všetko, čo vidíte. Sledujte svojich konkurentov, sledujte, čo robia na vašich stránkach, ako priťahujú externú návštevnosť a ako umiestňujú vaše ponuky. Akonáhle budete mať zoznam nápadov, ktoré je možné napadnúť, zistite, čo je možné vylepšiť, a aplikujte nové a vylepšené nápady na svoju vlastnú webovú stránku.

7, Nastavenia analýzy: monitorujte všetko

Demografické údaje služby Google Analytics

Chcete skontrolovať, či nápady, ktoré ste implementovali, fungujú? Najjednoduchší spôsob, ako to skontrolovať, je zobraziť štatistiku návštevnosti svojich webových stránok pomocou nástrojov, ako je Google Analytics.

Pridanie analytických údajov na vaše stránky je jednoduché a pred prijatím prvého návštevníka musíte zahrnúť sledovanie.

Google Analytics je bezplatný nástroj, ktorý zobrazuje všetky informácie o návštevnosti, trendoch a demografických údajoch na vašom webe. Ak ho nastavíte správne, môžete dokonca zmerať konverzie a vytvoriť úplné zúženia, aby ste dôkladne sledovali správanie návštevníkov vašich webových stránok.

Aj keď to nie je povinné pre začiatočníkov, ak chcete v budúcnosti zrýchliť rast svojich webových stránok, je potrebné zhromažďovať údaje od prvého dňa. Ale nebojte sa o to ešte.

Pre túto chvíľu je dôležité, aby ste získali kvalitné ubytovanie, vybrali správnu značku, vytvorili životaschopný marketingový plán (so zameraním na začiatok, ale s mierou na mysli) a preskúmali svojich konkurentov. Ten je rozhodujúci pre vyhodnotenie vášho vlastného plánu webových stránok.

Akonáhle budete mať všetky údaje, zostáva len jeden krok: štart!