6 sp├┤soby, ako riadi┼ą viac Pinterest Viazanos┼ą

Zapájate svojich fanúšikov do Pinterest?

Pinterest Rastie neuverite─żnou r├Żchlos┼ąou. Spolo─Źnos┼ą ComScore to ned├ívno ozn├ímila Pinterest Od m├íja 2011 vzr├ístla o 4377%.

Je to preto, ┼że ─żudia radi pracuj├║ s obr├ízkami.

Dobro Pinterest je to, ┼że ka┼żd├í nov├í publik├ícia je obrazom, okolo ktor├ęho sa d├í vytvori┼ą ve─ża z├ív├Ązkov. Preto existuje ve─żk├Ż potenci├íl na vytvorenie ve─żkej ├║─Źasti v tejto soci├ílnej sieti.

Tu s├║ 6 Windows 7 sp├┤sobov, ako generova┼ą v├Ą─Ź┼íiu interakciu s obr├ízkami vo form├íte Pinterest,

# 1: z├ívodn├ę s├║┼ąa┼że

─Żudia sa radi z├║─Źast┼łuj├║ s├║┼ąa┼ż├ş, ─Źi u┼ż vyhra┼ą kup├│n, hotovos┼ą, z├şska┼ą si dve min├║ty sl├ívy alebo len tak pre z├íbavu.

Na Pinterest, m├┤┼że┼í Usporiadajte s├║┼ąa┼że, v ktor├Żch v├ş┼ąazom je pou┼ż├şvate─ż, ktor├Ż zverej┼łuje najlep┼íie obr├ízky. alebo ma┼ą Pinterest doska s najlep┼íou kolekciou ┼ípendl├şkov. Mohol by som tie┼ż urobi┼ą nie─Źo kreat├şvne P├í─Źi sa mi Peugeot Panama.

Peugeot Panama urob├ş fotografiu jedn├ęho zo svojich ├íut a jeho ─Źast├ş. Pripev┼łuj├║ jednu z t├Żchto ─Źast├ş obrazu k a Pinterest Stret├íva sa a ┼żiada svojich nasledovn├şkov, aby zvy┼ín├ę k├║sky pripevnili na jednu z ich dosiek a zdie─żali ich s Peugeot Panama.

to je Pinterest nasledovn├şci musia ├şs┼ą do Peugeotu Facebook str├ínku alebo webov├║ str├ínku, kde n├íjdete ch├Żbaj├║ce ─Źasti obr├ízka. Zvy─Źajne prv├Ż 5 ─żudia, ktor├ş dokon─Źia obraz, z├şskaj├║ cenu.

puzzle z peugeotuComplete Any Puzzle bolo ve─żmi kreat├şvne Pinterest s├║┼ąa┼ż veden├í Peugeotom Panamou.

Vy┼í┼íie uveden├Ż pr├şklad ukazuje ├║pln├Ż obr├ízok ka┼żdej h├ídanky, do ktorej bol obraz modelu automobilu Peugeot 101 rozdelen├Ż 5 kusy a ├║─Źastn├şci museli n├íjs┼ą 4 ch├Żbaj├║ce ─Źasti.

Prostredn├şctvom t├Żchto s├║┼ąa┼ż├ş Peugeot Panama povzbudzuje ─żud├ş, aby zverej┼łovali obr├ízky na svojej webovej str├ínke, Facebook str├ínka a Pinterest Surfov├ę dosky. To vytv├íra ve─ża odhodlania.

Okrem toho, ak chcete vyhra┼ą s├║┼ąa┼ż, mus├şte prida┼ą Peugeot Panama ako spolupracovn├şka svojho panela, aby mohli vidie┼ą v├í┼í panel vo va┼íom profile. To je mo┼żn├ę iba vtedy, ak ich sledujete alebo aspo┼ł jeden z va┼íich panelov. Aby tieto akcie nez├şskali pr├şli┼í ve─ża Pinterestov, z├şskavaj├║ v─Ćaka t├Żmto s├║┼ąa┼żiam aj ve─ża sledovate─żov.

# 2: Pridajte partnerov f├│ra

Fan├║┼íikovia sa to p├í─Źi, ke─Ć ich spozn├íte a odmen├şte ich za ich pr├şspevok. M├┤┼żete im nie─Źo da┼ą alebo sa z nich sta┼ą s├║─Źas┼ąou produktu alebo zna─Źky, ktor├║ tak ve─żmi miluj├║.

To je nie─Źo, ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą Pinterest, M├┤┼że┼í pridajte spolupracovn├şkov na svoj informa─Źn├Ż panel, pokia─ż ich budete dodr┼żiava┼ą,

prida┼ą fan├║┼íika ako spolupracovn├şkaPridanie fan├║┼íikov ako spolupracovn├şkov na v├í┼í informa─Źn├Ż panel m├┤┼że by┼ą skvel├Żm sp├┤sobom, ako oslovi┼ą svojich fan├║┼íikov a propagova┼ą v├í┼í informa─Źn├Ż panel a str├ínku zna─Źky.

Ak ich chcete prida┼ą, sta─Ź├ş prejs┼ą na panel Upravi┼ą a do po─ża Prida┼ą ─Ćal┼íiu z├ílo┼żku zada┼ą meno da┼łov├ęho poplatn├şka.

Pridanie va┼íich fan├║┼íikov ako spolupracovn├şkov na va┼íu dosku m├┤┼że by┼ą skvel├Ż n├ípad. T├Żmto sp├┤sobom budete ma┼ą viac ─żud├ş, ktor├ş prispej├║ k tabuli namiesto v├ís.

Va┼íe panely sa bud├║ tvori┼ą okolo v├í┼ího publika, v─Ćaka ─Źomu v├ís bud├║ fan├║┼íikovia a sledovatelia milova┼ą e┼íte viac. Va┼íi ─Ćal┼í├ş fan├║┼íikovia tie┼ż za─Źn├║ akt├şvne opravova┼ą a prekres─żova┼ą va┼íe obr├ízky v n├ídeji, ┼że jedn├ęho d┼ła bud├║ m├┤c┼ą prispie┼ą aj k doske.

M├┤┼że to tie┼ż u┼íetri┼ą v├í┼í pracovn├Ż ─Źas, preto┼że ho m├┤┼żu opravi┼ą fan├║┼íikovia a s├║stredi┼ą sa viac na beh a formovanie va┼íej kampane v soci├ílnych m├ędi├ích.

z├íhradn├í kab├şna pre host├şProgram Shoots prid├íva nieko─żko prispievate─żov do Z├íhradn├şckej rady pre host├ş Shoot, aby umo┼żnil niektor├Żm z jeho sledovate─żov uverej┼łova┼ą mnoho obr├ízkov.

Tento pr├şklad zobrazuje webov├║ str├ínku Shoot, ktor├║ spravuje Nicola Gammon, ktor├í v├ím pom├┤┼że vytvori┼ą a spravova┼ą vlastn├║ z├íhradu.

Vo va┼íom Pinterest Str├ínka so zna─Źkou m├í dosku s n├ízvom Shoot Guest Gardening Board, do ktorej prid├ívaj├║ spolupracovn├şkov a umo┼ż┼łuj├║ im zverej┼łova┼ą fotografie rastl├şn a z├íhrad.

To im pom├íha pri propag├ícii ich spr├ívnej rady a ich Pinterest str├ínku zna─Źky ve─żmi dobre. Pom├íha im tie┼ż budova┼ą lep┼í├ş vz┼ąah so svojimi fan├║┼íikmi.

Toto f├│rum m├í v s├║─Źasnosti 241 zamestnancov, 10,418 pinov a 720 sleduj├║cich. Zist├şte tie┼ż, ┼że takmer v┼íetko, ─Źo tu kotvia, je zdie─żan├ę viackr├ít.

# 3: Sp├║┼í┼ąajte ponuky

A s├║ to k├║zeln├ę slov├í, v─Ćaka ktor├Żm m├┤┼żu ─żudia be┼ża┼ą smerom k v├ím, aj ke─Ć ste mimo dosahu.

─Żudia miluj├║ ponuky, najm├Ą ak pova┼żuj├║ produkt alebo slu┼żbu za u┼żito─Źn├║. Pou┼żite obr├ízkov├║ povahu Pinterest propagova┼ą svoje ponuky,

Ak to chcete urobi┼ą, m├┤┼żete Ukotvte obr├ízky ponuky svojej webovej str├ínky a podrobne op├ş┼íte svoju ponuku v opisealebo m├┤┼żete vytv├íra┼ą obr├ízky v├Żlu─Źne pre Pinterest kde je na obr├ízku nap├şsan├ę v┼íetko o ponuke,

Mnoho ─żud├ş, ktor├ę pova┼żuj├║ za zauj├şmav├ę, m├┤┼że ma┼ą ve─ża ┼ípendl├şkov, p├í─Źi sa mi a repiny.

opravi┼ą odomkn├║┼ąOdomknite uzamknutie! je ve─żmi kreat├şvny Pinterest exkluz├şvna ponuka spolo─Źnosti Gilt.

Spolo─Źnos┼ą, ktor├í pracuje kreat├şvne Pinterest Exkluz├şvne ponuky s├║ Zlat├ę b├íb├Ątko a deti. Tieto ponuky sa naz├Żvaj├║ ÔÇ×Pripn├║┼ą k odomknutiu!ÔÇť kde umo┼ż┼łuj├║ kupuj├║cim odomkn├║┼ą ┼ípeci├ílnu ponuku zlat├ęho produktu pre deti, opravi┼ą a prelakova┼ą.

Po obr├ízku produktu v zlate Pinterest Webov├í str├ínka je pevne stanoven├í 50-kr├ít, pr├şstup k predaju je odomknut├Ż a kupuj├║ci si m├┤┼żu k├║pi┼ą produkt so z─żavou 77%. T├íto zmluva je exkluz├şvna pre v├ís Pinterest Zna─Źkov├║ str├ínku a nen├íjdete ju na svojom webe.

V─Ćaka tejto skvelej ponuke povzbudzuje Gilt ─żud├ş, aby klikali a prekreslili, aby ┼í├şrili slovo medzi svojimi nasledovn├şkmi. Fan├║┼íikovia o─Źak├ívaj├║, ┼że sa ponuka bude opakova┼ą 50-kr├ít, tak┼że m├┤┼żu vyu┼żi┼ą z─żavu 77%. Toto je pravdepodobne jeden z najkreat├şvnej┼í├şch sp├┤sobov, ako oslovi┼ą svojich fan├║┼íikov. Pinterest,

# 4: Dosta┼łte sa do ─Źela va┼íich fan├║┼íikov

─Żudia v├ís sleduj├║ z nejak├ęho d├┤vodu, preto┼że od v├ís chc├║ nie─Źo, ─Źo v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą alebo v├ís pobavi┼ą. Tak┼że je to tvoja pr├íca zisti┼ą, ─Źo sa im p├í─Źi a chc├║a mus├şte to poskytn├║┼ą. Je to zvy─Źajne preto, ┼że sa chc├║ dozvedie┼ą viac o nie─Źom, ─Źo pon├║kate.

Ned├ívna ┼ít├║dia o Facebook Zistil, ┼że obr├ízky, ktor├ę sa najviac zdie─żaj├║, maj├║ radi a komentuj├║, s├║visia so zna─Źkou. Tak s├ím zdie─żajte obr├ízky, ktor├ę sa to─Źia okolo va┼íej zna─Źky a ┼żivotn├ęho ┼ít├Żlu, ktor├Ż poskytuje,

Starbucks je spolo─Źnos┼ą, ktor├í pon├║ka publiku to, ─Źo chc├║. Publikuj├║ obr├ízky s├║visiace s k├ívou a in├Żmi v├Żrobkami, ktor├ę pred├ívaj├║.

Na str├ínke zna─Źky maj├║ tabu─żu s n├ízvom Momentos do Caf├ę, kde zverej┼łuj├║ obr├ízky receptov na r├┤zne n├ípoje na b├íze k├ívy, kreat├şvne obrazy k├ívy a fotografie ─żud├ş, ktor├ş si k├ívu u┼ż├şvaj├║.

Starbucks k├íva momentyV kaviarni Momentos do kaviarne Starbucks zverej┼łuje obr├ízky k├ívov├Żch receptov, kreat├şvne obrazy k├ívy a fotografie t├Żch, ktor├ş sa jej p├í─Źia.

V ─Ćal┼íej ma─żbe s n├ízvom Kr├ísne objekty zverej┼łuj├║ fotografie predmetov s├║visiacich s k├ívou, ako s├║ ┼í├ílky, k├ívovary a k├ívovary.

kr├ísne predmety od StarbucksV knihe Beautiful Objects Starbucks publikuje obr├ízky k├ívov├Żch v├Żrobkov.

Jeden z ich tanierov sa naz├Żva Real Food, kde v├Ą─Ź┼íina obr├ízkov, ktor├ę zverej┼łuj├║, s├║ recepty na kol├í─Źe, podnosy, croissanty a hryzie, ako s├║ sendvi─Źe a z├íbaly.

Na tomto f├│re sa mi p├í─Źi to, ┼że sa zameriavaj├║ na ├║pravu obr├ízkov potrav├şn podobn├Żch t├Żm, ktor├ę pred├ívaj├║ vo svojich obchodoch.

skuto─Źn├ę jedlo starbucksV spolo─Źnosti Real Food Starbucks zverej┼łuje obr├ízky potrav├şn podobn├Żch t├Żm, ktor├ę pred├ívaj├║.

Tieto ┼ípendl├şky nielen pom├íhaj├║ riadi┼ą ve─ża odhodlaniaPom├íhaj├║ v┼íak propagova┼ą zna─Źku Starbucks ako priekopn├şka v kaviar┼łach a kaviar┼łach.

# 5: Pridajte na ka┼żd├║ str├ínku viac obr├ízkov

Pinterest umo┼ż┼łuje iba pripn├║┼ą str├ínky obr├ízkami (obr├ízky musia ma┼ą ve─żkos┼ą najmenej 110 x 100 pixelov). Ak neexistuj├║ ┼żiadne obr├ízky spr├ívnej ve─żkosti, va┼íe str├ínky nie je mo┼żn├ę pripn├║┼ą a ─żudia, ktor├ş nav┼ít├şvia va┼íe str├ínky, ich nebud├║ m├┤c┼ą zdie─ża┼ą.

Tak┼że sa uistite pridajte aspo┼ł jeden obr├ízok na zdie─żanie na ka┼żdej str├ínke, Lep┼íia mo┼żnos┼ą by bola pridajte na v┼íetky str├ínky ve─ża ├║┼żasn├Żch obr├ízkov, aby si ─Źitatelia mohli vybra┼ą svoj ob─ż├║ben├Ż obr├ízok na opravu.

Niekto, kto to rob├ş ve─żmi dobre, je Ree Drummond z The Pioneer Woman. Va┼íe pr├şspevky na blogu ─Źasto obsahuj├║ viac obr├ízkov, ─Źo n├ív┼ítevn├şkom umo┼ż┼łuje vybera┼ą a zdie─ża┼ą r├┤zne obr├ízky Pinterest,

Ak nav┼ít├şvite Pioneer Woman, budete m├┤c┼ą vidie┼ą v┼íetky obr├ízky zdie─żan├ę na ich webov├Żch str├ínkach.

Zdie─żan├í webov├í str├ínka Pioneer WomanMnoho webov├Żch str├ínok sa zdie─ża na webovej str├ínke The Pioneer Woman.

Pr├şklad priate─żsk├ęho blogov├ęho pr├şspevku od pou┼ż├şvate─ża Pinterest je to jahodov├Ż kol├í─Ź a posypeme – sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą t├║to str├ínku a pozrie┼ą sa na v┼íetky ├║┼żasn├ę obr├ízky v publik├ícii.

v├Żber obr├ízkov o priekopn├şckej ┼żenePre ka┼żd├Ż pr├şspevok m├┤┼żete pripn├║┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu obr├ízkov.

Ak kliknete na tla─Źidlo Pripn├║┼ą, uvid├şte ┼íirok├║ ┼ík├ílu obr├ízkov, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą. To v├ím umo┼żn├ş vybra┼ą si ob─ż├║ben├Ż obr├ízok a nastavi┼ą recept ako Pinterest,

Funguje to dobre, preto┼że ─żudia vyberaj├║ r├┤zne obr├ízky na zdie─żanie. ─Żudia maj├║ r├┤zny vkus a r├┤zni ─żudia bud├║ ma┼ą radi r├┤zne obr├ízky.

Ak m├íte iba jeden obr├ízok a va┼íim ─Źitate─żom sa obr├ízok nep├í─Źi, aby sa na ┼łom zobrazil Pinterest profily, mo┼żno nebudete schopn├ş opravi┼ą.

Av┼íak, ak ste da┼ą im na v├Żber, vyber├║ ob─ż├║ben├║ polo┼żku a opravia ju. To tie┼ż ukazuje, ┼że rob├şte nie─Źo navy┼íe pre svoje publikum.

# 6: Analyzujte kol├şky a obr├ízky

Ako je uveden├ę v ─Ź. ┬░ 4, mus├şte vst├║pi┼ą do mysle svojich ─Źitate─żov a zdie─ża┼ą obr├ízky, ktor├ę ich zauj├şmaj├║. Najob─ż├║benej┼íie obr├ízky n├íjdete na Pinterest a vedie┼ą, kto ich zdie─ża, Potrebuje┼í pravidelne to robte, aby ste zlep┼íili svoje vlastn├ę Pinterest marketingov├í strat├ęgia,

M├┤┼żete to urobi┼ą nieko─żk├Żmi sp├┤sobmi:

 • Pozri popul├írne ┼ípendl├şky: Jednou z mo┼żnost├ş by bolo nav┼ít├şvi┼ą popul├írnu str├ínku na str├ínke Pinterest a zistite, ktor├ę typy kol├şkov s├║ naj─Źastej┼íie zdie─żan├ę. Potom m├┤┼żete pripn├║┼ą podobn├ę obr├ízky k r├ímcom alebo vytvori┼ą podobn├ę mot├şvy pre svoj web alebo blog.

  popul├írna str├ínka na pinterestPopul├írna str├ínka na str├ínke Pinterest zobrazuje naj─Źastej┼íie zdie─żan├ę kol├şky v syst├ęme Pinterest,

 • Pou┼żite slu┼żbu Google Analytics: Pomocou n├ístroja Google Analytics m├┤┼żete zisti┼ą, ktor├ę str├ínky na va┼íom webe Pinterest ozna─Źuje v├Ą─Ź┼íinu prem├ívky. Potom tieto str├ínky a obr├ízky skontrolujte a uverejnite podobn├ę obr├ízky na in├Żch str├ínkach.
 • Pozrite sa, ─Źo je ukotven├ę na va┼íom webe: Na kontrolu toho, ─Źo je na va┼íom webe opraven├ę, m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą odkaz http://pinterest.com/source/domainname.com/ (sta─Ź├ş nahradi┼ą ÔÇ×domainnameÔÇť dom├ęnou va┼íej spolo─Źnosti). Pom├┤┼że v├ím to zisti┼ą, ktor├ę obr├ízky s├║ na va┼íom webe najob─ż├║benej┼íie, tak┼że si m├┤┼żete vytvori┼ą podobn├ę obr├ízky pre svoje ─Ćal┼íie str├ínky a pr├şspevky do blogu.
 • Pou┼żite analytick├Ż n├ístroj: ─Äal┼íou mo┼żnos┼ąou je pou┼żitie ┼ípecifick├ęho n├ístroja Pinteresanalisis, napr├şklad Curalato. Ned├ívno som mal t├║ ─Źes┼ą vysk├║┼ía┼ą Curalate a bolo to ve─żmi u┼żito─Źn├ę. Cure Yourself je n├ístroj Pinterest-Only, ktor├Ż sleduje anal├Żzu zalo┼żen├║ na rozpozn├ívan├ş obr├ízkov.

  kur├ítorsk├ę miestoLie─Źenie je Pinterest analytick├Ż n├ístroj

 • S programom Curalate m├┤┼żete:

 • Zistite, kto opravuje, prekres─żuje, kliknite na P├í─Źi sa mi, komentuje a tweetuje va┼íe ┼ípendl├şky,
 • Sledova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą zo sprostredkovania– ktor├ęho obsah generuje v├Ą─Ź┼íiu n├ív┼ítevnos┼ą.
 • Zistite, kto zdie─ża va┼íe ┼ípendl├şky– M├┤┼że to pom├┤c┼ą identifikova┼ą va┼íich najlep┼í├şch fan├║┼íikov a prida┼ą ich ako prispievate─żov do f├│r.
 • Ovl├ídajte svoju konkurenciu: Sledujte, ─Źo sa zdie─ża na va┼íich informa─Źn├Żch paneloch, a ovl├ídajte svoje k─ż├║─Źov├ę slov├í.
 • ─Äal┼í├şm d├┤le┼żit├Żm bodom na zapam├Ątanie je pridajte tla─Źidlo Pin It na ka┼żd├║ str├ínku aby ste u─żah─Źili zdie─żanie webov├Żch str├ínok a pr├şspevkov.

  Ak m├íte blog WordPress, m├┤┼żete ho ─żahko prida┼ą pomocou tla─Źidla Pin It pomocou tla─Źidla Buffer Digg Digg Plugin. V opa─Źnom pr├şpade budete musie┼ą tla─Źidlo prida┼ą osobitne na ka┼żd├║ str├ínku. Ak sa chcete dozvedie┼ą, ako to urobi┼ą, pre─Ź├ştajte si tento pr├şspevok od Charlene Kingston.

  Toto je nieko─żko kreat├şvnych sp├┤sobov, ako m├┤┼żete oslovi┼ą svoje publikum. Pinterest, Pou┼żite tieto techniky alebo na nich stava┼ą vymyslite si vlastn├ęho inov├ítora sp├┤soby, ako zauja┼ą publikum,

  Co si myslis? Ako zaujmete svoje publikum? Pinterest? M├íte techniku, ktor├║ by ste chceli s nami zdie─ża┼ą? Svoje koment├íre zanechajte v r├ím─Źeku ni┼ż┼íie.