6 Skvel├í vlastn├í ROM pre Samsung Galaxy Pozn├ímka 5 aby ste z├şskali v┼íetky funkcie, ktor├ę Samsung zabudol

Samsung Galaxy Pozn├ímka 5 je ├║┼żasn├Ż smartphone, ale ako v┼íetky telef├│ny s Androidom funguj├║, stane sa ove─ża lep┼í├şm, ke─Ć na┼ł nain┼ítalujete ROM. Z├şskanie vlastnej pam├Ąte ROM pre Samsung Galaxy Pozn├ímka 5 nie je to tak├ę ┼ąa┼żk├ę v─Ćaka hviezdnym v├Żvoj├írom, ktor├ş venuj├║ zna─Źn├║ ─Źas┼ą svojho osobn├ęho ─Źasu tomu, aby v├í┼í smartphone lep┼íie fungoval. Spolo─Źnos┼ą Samsung v├Żrazne zn├ş┼żila mno┼żstvo z├í┼ąa┼że bloatware na svojich zariadeniach. Ak si v┼íak chcete ├║plne prisp├┤sobi┼ą z├í┼żitok z phabletov pre Android, tento zoznam v├ím predstav├ş 6 r├┤znych.

Jeden ve─żk├Ż probl├ęm, ktor├Ż vid├şme na zariadeniach Samsung, je ten, ┼że nevid├şme ve─żk├Ż v├Żvoj, ke─Ć je zariadenie zna─Źne nov├ę. To ist├ę plat├ş pre Samsung Galaxy Pozn├ímka 5 a v tejto chv├şli nie je k dispoz├şcii ve─ża mo┼żnost├ş. Na┼í┼ąastie je vo f├│re XDA-Developer k dispoz├şcii nieko─żko ROM ROM surefire, aspo┼ł m├íme nejak├ę mo┼żnosti.

Predt├Żm, ne┼ż za─Źneme so ┼íiestimi najlep┼í├şmi vlastn├Żmi ROM pre Samsung Galaxy Pozn├ímka 5, Predpokladal by som, ┼że ste svoje zariadenie ├║plne rootli. ─Äalej je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że ak na svojom zariaden├ş Samsung pou┼żijete vlastn├║ pam├Ą┼ą ROM, vyhnete sa akejko─żvek z├íruke. Pred zaraden├şm do zoznamu sa teda uistite, ┼że ste pripraven├ş vyrazi┼ą, preto┼że nechceme, aby ste pri┼íli o z├íru─Źn├║ dobu jednoducho preto, ┼że ROM vyzerala l├íkavo. Ak chcete vedie┼ą, ako rootova┼ą telef├│n, pozrite sa na n├í┼ího u┼żito─Źn├ęho sprievodcu zakorenen├şm Samsungu Galaxy Pozn├ímka 5.

Dr.Ketan ROM

DR

Dr.Ketan sa ned├ívno stal uzn├ívan├Żm prispievate─żom a pomenoval seba aj v├Żvojov├║ sc├ęnu pre Android. T├íto konkr├ętna ROM obsahuje mno┼żstvo v├Żhod a r├┤znych typov funkci├ş pre v├í┼í Samsung Galaxy Pozn├ímka 5. ROM m├í p├Ą┼ącestn├Ż re┼ítartovac├ş re┼żim a to aj so zvukov├Żm re┼żimom. ROM tie┼ż umo┼ż┼łuje pou┼żitie v┼íetk├Żch aplik├íci├ş v re┼żime viacer├Żch okien; nepodporovan├ę aplik├ície sa v┼íak m├┤┼żu trochu vyskytn├║┼ą.

ROM v├ím tie┼ż umo┼żn├ş pou┼żi┼ą fotoapar├ít, aj ke─Ć je bat├ęria kriticky n├şzka, aby ste urobili ten d├┤le┼żit├Ż z├íber. In┼ítal├íciou tejto pam├Ąte ROM z├şskate tie┼ż nat├şvnu podporu blokovania hovorov a SMS, ako aj vynikaj├║ci z├íznamn├şk hovorov. ─Äal┼íou vecou, ÔÇőÔÇőktor├í ve─ża ─żud├ş roz─Źu─żuje, je varovn├í spr├íva, ktor├í sa objav├ş, ke─Ć ├║plne prelom├şte hlasitos┼ą; t├íto ROM sa toho tie┼ż zbavuje. ─Äal┼íou dobrou vlastnos┼ąou tejto pam├Ąte ROM je, ┼że umo┼ż┼łuje mo┼żnosti stlmenia/zvuku/vibrovania priamo v ponuke nap├íjania.

tla─Źidlo stiahnu┼ą teraz

AryaMod

AryaMod

M├┤┼żete si myslie┼ą, ┼że t├íto ROM m├í nie─Źo do ─Źinenia s mal├Żm diev─Źatkom predstaven├Żm v Game of Thrones, ale nie je tomu tak. Viem, ┼że je to sklamanie, ale hej, nechce┼í ma┼ą v telef├│ne ROM nevidom├ęho diev─Źa┼ąa, v┼íak? Okrem toho, ┼że t├íto ROM nem├í ┼żiadny vz┼ąah k ├║spe┼ínej telev├şznej ┼íou, prin├í┼ía mno┼żstvo nov├Żch funkci├ş. Od deaktivovan├Żch kontrol podpisu po ├║pln├║ kontrolu ROM a od upraven├ęho sp├║┼í┼ąa─Źa po okrajov├ę funkcie prin├í┼ía t├íto ROM v┼íetko.

Jednou z najlep┼í├şch vec├ş na tejto ROM je, ┼że budete m├┤c┼ą aktualizova┼ą bezdr├┤tovo, rovnako ako vtedy, ke─Ć ste nain┼ítalovali TouchWiz od spolo─Źnosti Samsung. T├íto ROM tie┼ż uchov├íva v ROM mnoho vlastn├Żch funkci├ş spolo─Źnosti Samsung. Napr├şklad pl├ívaj├║ca spr├íva, pozn├ímka S, vyskakovac├ş prehliada─Ź a panel s posuvn├Żmi kl├ívesmi zostan├║ nedotknut├ę.

tla─Źidlo stiahnu┼ą teraz

Slušná ROM

Slušná ROM

Ak h─żad├íte r├Żchly, hladk├Ż a stabiln├Ż ROM, je to doslova slu┼ín├í vo─żba. T├íto ROM je mierne odf├║knut├í, a preto je o nie─Źo r├Żchlej┼íia ako ko┼ża syst├ęmu Android od spolo─Źnosti Samsung, ktor├í sa nach├ídza na Samsungu Galaxy Pozn├ímka 5. ─Äal┼í├şm d├┤le┼żit├Żm aspektom tejto ROM je, ┼że odstr├ínil v┼íetky s├║bory Google Play Store aplik├ície zo zariadenia.

Budete si ich musie┼ą nain┼ítalova┼ą, ako chcete, a nebud├║ ozna─Źen├ę ani ako syst├ęmov├ę aplik├ície. Aplik├ícia odstr├ínila nieko─żko bloatwaru spolo─Źnosti Samsung a je ├║plne bezplatn├í pre Knox. K dispoz├şcii je upraven├í ponuka re┼ítartu a s├║kromn├Ż re┼żim. Tie┼ż bude m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą v┼íetky aplik├ície v re┼żime viacer├Żch okien.

tla─Źidlo stiahnu┼ą teraz

RiverROM

RiverROM

T├íto konkr├ętna ROM je ur─Źen├í pre t├Żch, ktor├ş na nej radi po─Ź├║vaj├║ ve─ża hudby smartphones. Ve─żk├Ż d├┤raz na hudbu znamen├í, ┼że ROM bude ma┼ą nieko─żko skvel├Żch funkci├ş. T├íto ROM je dod├ívan├í s sn├í─Ć jedin├Żm ┼ít├║diov├Żm zvukov├Żm re┼żimom tri v jednom a pod─ża sp├Ątnej v├Ązby poskytuje lep┼íiu kvalitu zvuku.

Okrem toho budete m├┤c┼ą vyu┼ż├şva┼ą mno┼żstvo funkci├ş, ktor├ę s├║ ur─Źen├ę na pou┼ż├şvanie v smartf├│ne. Aplik├ícia tie┼ż prid├íva Samsung Galaxy Funkcie S7 Edge vo va┼íom Samsungu Galaxy Pozn├ímka 5. To znamen├í, ┼że vo svojom o nie─Źo star┼íom smartf├│ne z├şskate ko┼żu, po─Źasie, hudbu, zdravie, kontakty a dialer. To v┼íak nie je v┼íetko, takmer v┼íetko je portovan├ę spolo─Źnos┼ąou Samsung Galaxy S7 Edge k tomuto telef├│nu.

tla─Źidlo stiahnu┼ą teraz

Rovnako tak 5

Rovnako tak 5

Vysvetlenie tejto ROM pre Samsung Galaxy Pozn├ímka 5 bude pre m┼ła celkom jednoduch├Ż jednoducho preto, ┼że vy┼żaduje v┼íetko, ─Źo je uveden├ę v nov┼íom Galaxy Edge S7 a prin├í┼ía ho sp├Ą┼ą do v├Ą─Ź┼íieho telef├│nu. V tejto ROM z├şskate takmer v┼íetky okrajov├ę funkcie a leteck├ę spr├ívy. Toto je u┼ż zakorenen├í ROM, tak┼że ju nebudete musie┼ą znova rootova┼ą. Dod├íva sa v samostatnom s├║bore zip s jednoduchou in┼ítal├íciou, tak┼że ho sta─Ź├ş vlo┼żi┼ą do smartf├│nu a preblikn├║┼ą.

tla─Źidlo stiahnu┼ą teraz

Venom ROM

Venom ROM

Toto je ─Ćal┼íia skvel├í vlastn├í ROM pre Samsung Galaxy Pozn├ímka 5 jednoducho preto, ┼że z telef├│nu odstr├íni ve─ża bloatwaru. Jedna dobr├í vec na tejto aplik├ícii je, ┼że nastav├ş mierku anim├ície na 0.25, ─Źo m├í za n├ísledok plynul├ę a r├Żchlej┼íie pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie. ROM je tie┼ż zadarmo od Knox a pon├║ka podporu pre viacer├Żch pou┼ż├şvate─żov.

Jedna dobr├í vec na tejto aplik├ícii je, ┼że je ┼íetrn├í k bat├ęrii a ur─Źite m├í vplyv na va┼íe ka┼żdodenn├ę pou┼ż├şvanie. Aplik├ícia tie┼ż tvrd├ş, ┼że vykonala nieko─żko optimaliz├íci├ş pam├Ąte RAM a implementovala re┼żimy v pou┼ż├şvate─żskom rozhran├ş syst├ęmu.

tla─Źidlo stiahnu┼ą teraz

Záver

Samsung Galaxy Pozn├ímka 5 je relat├şvne nov├Ż telef├│n a pr├íve preto sme nevideli, ┼że by sa pre┼ł vyv├şjalo ve─ża ROM. ─Äal┼í├şm d├┤vodom je, ┼że spolo─Źnos┼ą Samsung skuto─Źne upustila loptu, ke─Ć zo smartf├│nu vyl├║─Źila vymenite─żn├║ bat├ęriu a slot na kartu micro-SD.

Samsung Galaxy Pozn├ímka 5 mala by┼ą elektr├ír┼łou pre n├íro─Źn├Żch pou┼ż├şvate─żov, ale nedosiahla. A v┼íetci vieme, ┼że v├Żvoj├íri s├║ ─Źasto siln├Żmi u┼ż├şvate─żmi ─Źastej┼íie ako ostatn├ş. Samsung budeme sledova┼ą Galaxy Pozn├ímka 5 ROM sc├ęna a zodpovedaj├║cim sp├┤sobom aktualizujte tento ─Źl├ínok.

Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo obavy t├Żkaj├║ce sa vlastnej pam├Ąte ROM pre Samsung Galaxy Pozn├ímka 5, nev├íhajte sa vyjadri┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.

Kredity za obrázok