6 r├Żchle sp├┤soby, ako n├íjs┼ą a otvori┼ą s┼ąahovanie v syst├ęme Android

Bu─Ćme ├║primn├şÔÇŽ

V┼íadepr├ştomnos┼ą mobiln├Żch zariaden├ş v dne┼ínej dobe – obzvl├í┼í┼ą zariaden├ş s Androidom, ktor├ę predstavuj├║ takmer 90% v┼íetk├Żch mobiln├Żch zariaden├ş na celom svete – znamen├í, ┼że st├íle viac ─żud├ş sk├í─Źe do mobiln├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu Google.

Teraz:

Pre t├Żchto nov├Żch pou┼ż├şvate─żov – a dokonca aj pre niektor├Żch star┼í├şch pou┼ż├şvate─żov – zrejme zistenie, kam smeruj├║ stiahnut├ę s├║bory je ve─żmi skuto─Źn├Ż probl├ęm.

Najhor┼íia ─Źas┼ą jeÔÇŽ

Pre nov┼í├şch pou┼ż├şvate─żov nie je automaticky zrejm├ę, ako sa dosta┼ą k t├Żmto stiahnut├Żm s├║borom a kam v syst├ęme s├║borov patria.

Probl├ęmy so smartf├│nomLokaliz├ícia umiestnenia va┼íich stiahnut├Żch s├║borov m├┤┼że by┼ą spo─Źiatku m├Ąt├║ce.

Ako m├┤┼że┼í vidie┼ąÔÇŽ

Star┼í├ş pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu chcie┼ą vy─Źisti┼ą ich s├║bory a uvo─żnite ├║lo┼żn├Ż priestor na svojich zariadeniach s Androidom, ale zist├şte, ┼że nevedia, kam maj├║ otvori┼ą alebo odstr├íni┼ą stiahnut├ę s├║bory.

Nebojte sa! Probl├ęm ch├ípem.

Preto som zostavil tohto sprievodcu, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że nasmerova┼ą v├ís spr├ívnym smerom k otv├íraniu s┼ąahovan├Żch s├║borov a pr├şstupu k nim. Pozrite sa na tieto 6 met├│dy, ktor├ę som pre v├ís vymenoval.

Ale najprvÔÇŽ

S├║visiace:

Ako odstr├íni┼ą s┼ąahovania Spotify v syst├ęme Android za 30 sek├║nd

Ako odstr├íni┼ą stiahnut├ę s├║bory v zariaden├ş Android TV Box (2 Met├│dy)

6 d├┤vody, pre─Źo s├║ v prie─Źinku ÔÇ×Moje s┼ąahovaniaÔÇť zaraden├ę do telef├│nu s Androidom

Kde s├║ moje stiahnut├ę s├║bory?

T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete vo svojich telef├│noch s Androidom n├íjs┼ą a otvori┼ą s┼ąahovanie.

    Upozornenia Aplikácia Správca súborov Aplikácia tretej stranyChromeWindowsDisk Google

V├Ą─Ź┼íina nov├Żch verzi├ş syst├ęmu Android, po─Źn├║c Marshmallow a┼ż po najaktu├ílnej┼íie (Android 10 a Android 11), m├í predvolen├ę ÔÇ×Stiahnu┼ą Ôľ╝ÔÇŁPrie─Źinok. Toto je prie─Źinok na stiahnutie.

Opera─Źn├Ż syst├ęm a dokonca aj v├Ą─Ź┼íina aplik├íci├ş s├║ naprogramovan├ę tak, aby pou┼ż├şvali tento prie─Źinok ako predvolen├ę miesto na s┼ąahovanie.

Prie─Źinok na stiahnutieV├Ą─Ź┼íina verzi├ş syst├ęmu Android bude ma┼ą predvolen├Ż prie─Źinok na stiahnutie.

Android to teda zariadil tak, ┼że prakticky v┼íetky va┼íe s┼ąahovania sa automaticky presun├║ do predvolen├ęho prie─Źinka ÔÇ×Na stiahnutieÔÇť; ide len o umiestnenie tohto prie─Źinka. Pouk├í┼żem na v├ís 6 sp├┤soby, ako to m├┤┼żete urobi┼ą.

Sp├┤soby, ako n├íjs┼ą a otvori┼ą s┼ąahovanie v syst├ęme Android6 met├│dy na vyh─żad├ívanie a otv├íranie s├║borov na stiahnutie v syst├ęme Android

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:

6 d├┤vody, pre─Źo s├║ v prie─Źinku ÔÇ×Moje s┼ąahovaniaÔÇť zaraden├ę do telef├│nu s Androidom

8 r├Żchle met├│dy na opravu s┼ąahovania z frontu v Obchode Play

1. Vyh─żadajte s┼ąahovania z upozornen├ş

Ak ste si ned├ívno stiahli s├║bor a neviete, kam smeroval, Android zvy─Źajne vygeneruje upozornenie, ─Źi sa s┼ąahovanie st├íle s┼ąahuje alebo ─Źi sa u┼ż s┼ąahovanie skon─Źilo.

Stiahnu┼ą upozornenieAndroid v├ís zvy─Źajne upozorn├ş, ke─Ć sa s┼ąahovanie skon─Ź├ş.

Po dokon─Źen├ş s┼ąahovania v├ís Android upozorn├ş – spravidla v hornej ─Źasti obrazovky -, ┼że s┼ąahovanie s├║boru skuto─Źne skon─Źilo.

Klepnut├şm na toto upozornenie bu─Ć otvor├şte s├║bor priamo v priradenej aplik├ícii, alebo otvor├şte prie─Źinok, kde je ulo┼żen├Ż.

Toto je jeden z naj─żah┼í├şch sp├┤sobov, ako n├íjs┼ą a otvori┼ą stiahnut├ę s├║bory v syst├ęme Android.

2. Vyh─żadajte polo┼żky na stiahnutie v aplik├ícii Spr├ívca s├║borov

Modern├ę smartphones zvy─Źajne sa dod├íva s aplik├íciou Stock File Manager, ktor├║ v├í┼í v├Żrobca nain┼ítaloval do opera─Źn├ęho syst├ęmu, aby sme to mohli u─żah─Źi┼ą e. Nie v┼íetky aplik├ície na spr├ívu s├║borov s├║ samozrejme vytv├íran├ę rovnako, ale mali by v├ím umo┼żni┼ą urobi┼ą aspo┼ł jednu vec – tj. Otvori┼ą s├║borov├Ż syst├ęm telef├│nu a pozrie┼ą sa, ak├ę s├║bory sa tam nach├ídzaj├║.

Ani aplik├ície spr├ívcu s├║borov nebud├║ na v┼íetk├Żch telef├│noch pomenovan├ę rovnako, ale bud├║ ma┼ą relat├şvne rozpoznate─żn├ę n├ízvy, ako napr├şklad ÔÇ×Moje s├║boryÔÇť, ÔÇ×S├║boryÔÇť, ÔÇ×Prie─ŹinkyÔÇť, ÔÇ×Moje prie─ŹinkyÔÇť alebo dokonca iba star├Ż ÔÇ×Spr├ívca s├║borovÔÇť. Rozpoznate─żn├í bude aj ikona-prie─Źinok so s├║bormi alebo ikona v tvare ob├ílky.

Samsung MyfilesV├Żrobcovia be┼żne in┼ítaluj├║ aplik├íciu Stock File Manager.

Klepnite na t├║to aplik├íciu a n├íjdite prie─Źinok ÔÇ×Stiahnut├ę s├║boryÔÇť. To by malo by┼ą jednoduch├ę, preto┼że aplik├ície spr├ívcu s├║borov zvy─Źajne zobrazuj├║ prie─Źinky abecedne. Ke─Ć n├íjdete prie─Źinok Stiahnut├ę s├║bory, klepnut├şm na┼ł z├şskate pr├şstup k s├║borom v ┼łom.

Na otvorenie alebo pr├şstup k stiahnut├ęmu s├║boru budete potrebova┼ą priraden├║ aplik├íciu. Napr├şklad, dokument PDF potrebuje aplik├íciu na ─Ź├ştanie PDF nejak├ęho druhu nain┼ítalovan├ęho vo va┼íom telef├│ne. Obr├ízok zvy─Źajne spust├ş v telef├│ne aplik├íciu na prezeranie fotografi├ş alebo aplik├íciu Gal├ęria.

Uistite sa, ┼że m├íte spr├ívnu aplik├íciu na pr├şstup k s├║boru, ktor├Ż ste pr├íve stiahli.

3. Pou┼żite aplik├íciu tretej strany

Ak z nejak├ęho d├┤vodu nem├┤┼żete n├íjs┼ą miesto, kde sa nach├ídza va┼ía aplik├ícia Stock File Manager – ak sa ikona nejak├Żm sp├┤sobom skryla alebo v hor┼íom pr├şpade bola aplik├ícia odin┼ítalovan├í – nemus├şte sa ob├íva┼ą, preto┼że st├íle existuj├║ ─Ćal┼íie sp├┤soby, ako zisti┼ą, kde sa s┼ąahuj├║ s├║bory.

M├┤┼że┼í nain┼ítalova┼ą aplik├íciu spr├ívcu s├║borov tretej strany z Google Play Store, kde by ste mohli by┼ą ohromen├ş po─Źtom aplik├íci├ş, ktor├ę si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą, ke─Ć h─żad├íte ÔÇ×spr├ívca s├║borovÔÇť. Dovo─żte mi urobi┼ą dve odpor├║─Źania.

Prieskumn├şk s├║borov ES

Jednou z najob─ż├║benej┼í├şch aplik├íci├ş na spr├ívu s├║borov je Prieskumn├şk s├║borov ES. M├┤┼żete si ho stiahnu┼ą a potom pou┼żi┼ą ako aplik├íciu na spr├ívu s├║borov. Teraz m├┤┼żete pomocou tejto aplik├ície n├íjs┼ą prie─Źinok Stiahnut├ę s├║bory, preto┼że m├í aj funkciu textov├ęho vyh─żad├ívania.

Obrazovka programu ES File ExplorerES File Explorer je aplik├ícia na spr├ívu s├║borov s pridan├Żmi funkciami.

To znamen├í, ┼że aplik├íciu je mo┼żn├ę zadarmo stiahnu┼ą, tak┼że v├ím z ─Źasu na ─Źas zobraz├ş reklamy. To by nemal by┼ą ve─żk├Ż probl├ęm. ES File Explorer tie┼ż pridal funkcie, ktor├ę m├┤┼żete alebo nechcete. Je to sol├şdna aplik├ícia na spr├ívu s├║borov a m├┤┼żeme ju odporu─Źi┼ą pre dan├║ ├║lohu.

Tla─Źidlo Google Play

Prieskumn├şk s├║borov FX

─Äal┼íou sol├şdnou aplik├íciou na spr├ívu s├║borov je FX File Explorer, ktor├║ v├ím m├┤┼żem odporu─Źi┼ą v┼íetk├Żmi dobr├Żmi vecami, ktor├ę som z nej videl pri osobnom pou┼żit├ş. Aplik├ícia je zadarmo, ale m├í prakticky nulov├ę reklamy, ─Źo je v┼żdy dobr├í vec.

Obrazovka Prieskumn├şka s├║borov FXFX File Explorer je jednou z najaktu├ílnej┼í├şch aplik├íci├ş na spr├ívu s├║borov.

Poskytuje spr├ívcu s├║borov, ktor├Ż je bohat┼í├ş na funkcie, ─Źo ocenia technicky zdatnej┼í├ş. Pokia─ż ide o dan├║ ├║lohu, je viac ako schopn├í v├ím uk├íza┼ą, kde sa va┼íe s├║bory na stiahnutie nach├ídzaj├║.

Tla─Źidlo Google Play

4. Vyh─żadajte polo┼żky na stiahnutie v Chrome

Povedzme, ┼że ste si obr├ízok stiahli pred nieko─żk├Żmi d┼łami a mo┼żno ste ho omylom odstr├ínili. Tento obr├ízok v┼íak m├┤┼żete st├íle ─żahko z├şska┼ą sp├Ą┼ą – alebo ak├ęko─żvek in├ę s┼ąahovanie, ktor├ę ste urobili v prehliada─Źi Chrome – preto┼że aplik├ícia Chrome si va┼íe stiahnutia pam├Ąt├í.

Chrome na stiahnutieV ponuke vyh─żadajte sekciu Chrome na stiahnutie.

Otvorte aplik├íciu prehliada─Ź Chrome, ktor├║ v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş pou┼ż├şva ako svoj predvolen├Ż internetov├Ż prehliada─Ź pre smartf├│ny. Klepnite na tla─Źidlo ponuky v─żavo od panela s adresou (tla─Źidlo s tromi bodkami) a potom klepnite na polo┼żku Stiahnut├ę s├║bory.

Ned├ívno stiahnut├ę s├║bory v ChromeV zozname sa zobrazia v┼íetky ned├ívno stiahnut├ę s├║bory prehliada─Źa Chrome.

Nasleduj├║ca ponuka v├ím uk├í┼że v┼íetky va┼íe ned├ívne stiahnutia a sta─Ź├ş klikn├║┼ą na jedno a znova ho stiahnu┼ą. V tejto ponuke je tie┼ż mo┼żnos┼ą zoradi┼ą polo┼żky pod─ża typu – to znamen├í, ak je s├║borom dokument, zvukov├Ż s├║bor, video s├║bor alebo obr├ízok.

5. Vyh─żadajte s┼ąahovania pomocou Windows

Nie je ni─Ź lep┼íie ako pou┼żi┼ą robustnej┼í├ş (a zn├ímy) opera─Źn├Ż syst├ęm, aby ste na┼íli to, ─Źo h─żad├íte.

Ak prip├íjate svoje zariadenie Android k svojmu Windows po─Ź├şta─Ź je pre v├ís jednoduch┼í├ş, potom ho m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą na n├íjdenie prie─Źinka Stiahnut├ę s├║bory v syst├ęme Android.

Obrazovka Huawei WindowsM├┤┼żete pou┼żi┼ą svoj Windows po─Ź├şta─Ź a vyh─żadajte svoje polo┼żky na stiahnutie.

Pripojte svoje zariadenie Android k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla USB smartf├│nu. Pripojte port USB k po─Ź├şta─Źu a po─Źkajte, k├Żm po─Ź├şta─Ź neprijme pripojenie.

Pomocou Windows Program Explorer, m├┤┼żete prejs┼ą na zariadenie Android a n├íjs┼ą prie─Źinok ÔÇ×Stiahnu┼ąÔÇť. S├║bor, ktor├Ż h─żad├íte, by mal by┼ą v tomto mieste ─żahko lokalizovate─żn├Ż. Uveden├Ż s├║bor si m├┤┼żete dokonca ulo┼żi┼ą do po─Ź├şta─Źa, ak ho chcete pou┼żi┼ą aj inokedy.

6. Otvorte s┼ąahovanie z Disku Google

Osobne sa domnievam, ┼że je to naj─żah┼í├ş sp├┤sob h─żadania a otv├írania stiahnut├Żch s├║borov v syst├ęme Android. Ak u┼ż pou┼ż├şvate sadu aplik├íci├ş Google, ur─Źite by ste si mali by┼ą vedom├ş toho, ako pohodlne sa Disk Google pou┼ż├şva.

Nielen s┼ąahovania, dokonca aj s├║bory z aplik├íci├ş Google, ako s├║ Dokumenty, Prezent├ície, Tabu─żky at─Ć., Sa automaticky ukladaj├║ na Disk a m├íte k nim pr├şstup kdeko─żvek.

Ak chcete otvori┼ą s┼ąahovanie z Disku Google, otvorte aplik├íciu Disk Google. Vpravo dole vyh─żadajte kateg├│riu ÔÇ×S├║boryÔÇť. Tu n├íjdete v┼íetky svoje s├║bory spolu so s├║bormi na stiahnutie. Ak si pam├Ąt├íte n├ízov s├║boru, pomocou vyh─żad├ívacieho panela jednoducho n├íjdite stiahnut├Ż s├║bor alebo v s├║boroch rolujte a vyh─żadajte ho.

Sn├şmka obrazovky disku Google Vyh─żadajte a otvorte s┼ąahovan├ę s├║bory z Disku Google> S├║bory

Odpor├║─Źan├ę ─Ź├ştanie:

4 met├│dy na vymazanie s┼ąahovania v syst├ęme Android (s obr├ízkami)

Pozadie textov├Żch spr├ív: Aplik├ície, mot├şvy a s┼ąahovanie tapiet

4 met├│dy na vymazanie s┼ąahovania v syst├ęme Android (s obr├ízkami)

─îasto kladen├ę ot├ízky (FAQ)

Ako odstr├ínim svoje stiahnut├ę s├║bory v syst├ęme Android?

Ke─Ć n├íjdete prie─Źinok na stiahnutie pomocou ktorejko─żvek z met├│d, ktor├ę som v├ím vy┼í┼íie uviedol, je odstr├ínenie s┼ąahovan├Żch s├║borov o nie─Źo jednoduch┼íie.

V aplik├ícii spr├ívcu s├║borov (bez oh─żadu na to, ─Źo pou┼ż├şvate) m├┤┼żete stla─Źi┼ą nadol s├║bor, ktor├Ż chcete odstr├íni┼ą. Potom sa objavia mo┼żnosti vr├ítane tej, ktor├í v├ím umo┼żn├ş zmaza┼ą uveden├Ż s├║bor.

Podr┼żanie konkr├ętneho s├║boru tie┼ż spust├ş proces viacn├ísobn├ęho v├Żberu syst├ęmu Android. Je to u┼żito─Źn├ę, ak chcete odstr├íni┼ą viac s├║borov. Uistite sa, ┼że vyberiete v┼íetky s├║bory, ktor├ę chcete z prie─Źinka odstr├íni┼ą, a potom kliknite na ikonu Odstr├íni┼ą hore.

Ako otvor├şm s┼ąahovanie v Samsungu?

V telef├│ne Samsung vyh─żadajte aplik├íciu Moje s├║bory v prie─Źinku Samsung. V┼íetky s├║bory s├║ ulo┼żen├ę v prie─Źinku Moje s├║bory vr├ítane s├║borov na stiahnutie. Ak m├íte s umiestnen├şm aplik├ície probl├ęmy, pou┼żite vyh─żad├ívac├ş panel.

Ako otvor├şm s┼ąahovanie v prehliada─Źi Chrome?

V aplik├ícii Chrome klepnite na ponuku Kebab (tri bodky) umiestnen├║ v pravom hornom rohu obrazovky. Vyh─żadajte polo┼żku ÔÇ×Stiahnut├ę s├║boryÔÇť a klepnite na ┼łu. V┼íetky s┼ąahovania z prehliada─Źa Chrome n├íjdete v sekcii Moje s├║bory.

Záver

Ch├ípem, ┼że orient├ícia v opera─Źnom syst├ęme Android sa m├┤┼że spo─Źiatku zda┼ą mierne sk─żu─Źuj├║ca. Ak sko─Ź├şte na Android z Apple zariadenie, je to ├║plne pochopite─żn├ę.

To v┼íak neznamen├í, ┼że sa to ned├í. Mohlo by sa zda┼ą, ┼że va┼íe s┼ąahovania pr├íve zmizli z v├í┼ího zariadenia, najm├Ą ak ste typ, ktor├Ż takmer nepr├ştomne prech├ídza ozn├ímeniami.

Tieto met├│dy s├║ u┼żito─Źn├ę, aby ste sa vr├ítili do spr├ívnych ko─żaj├ş a vyh─żadali stiahnut├ę s├║bory, ku ktor├Żm potrebujete pr├şstup. Dajte n├ím vedie┼ą v sekcii koment├írov, ktor├í met├│da pre v├ís fungovala.

Najnov┼íie pr├şspevky: