6 porovnan├ę najlep┼íie pluginy WordPress LMS (v├Żhody a nev├Żhody)

H─żad├íte doplnok LMS pre svoje str├ínky WordPress? Doplnky Learning Management System (LMS) v├ím umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą a sp├║┼í┼ąa┼ą online kurzy ako Udemy s WordPress.

Perfektn├Ż doplnok LMS WordPress obsahuje funkcie na spr├ívu obsahu online kurzov, spravovanie predplatn├ęho, ÔÇőÔÇőspustenie a vyhodnotenie kv├şzov, prij├şmanie platieb at─Ć.

V tomto ─Źl├ínku porovn├íme najlep┼íie doplnky WordPress LMS s v├Żhodami a nev├Żhodami, aby sme v├ím mohli pom├┤c┼ą pri v├Żbere dokonal├ęho rie┼íenia pre va┼íe webov├ę str├ínky s u─Źen├şm online.

Po─Źn├║c u─Źen├şm webov├Żch str├ínok

Ak chcete vytvori┼ą webov├║ str├ínku odbornej pr├şpravy WordPress, mus├şte sa najprv zaregistrova┼ą pre hostingov├Ż ├║─Źet WordPress. Bude to domov va┼íej webovej str├ínky na internete.

Budete tie┼ż potrebova┼ą n├ízov dom├ęny. Toto bude adresa v├í┼ího webu na internete (napr├şklad wpbeginner.com)

Odpor├║─Źame pou┼ż├şva┼ą Bluehost alebo SiteGround. Patr├ş medzi najv├Ą─Ź┼íie hostingov├ę spolo─Źnosti na svete a obe s├║ ofici├ílne odpor├║─Źan├ę WordPressom.

─Äalej budete musie┼ą nain┼ítalova┼ą WordPress na svoj web. M├┤┼żete postupova┼ą pod─ża pokynov v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą program WordPress, ktor├Ż bude v prev├ídzke o nieko─żko min├║t.

Po nain┼ítalovan├ş programu WordPress ste pripraven├ş vybra┼ą si pre svoj web doplnok LMS WordPress.

Pozrime sa s├║─Źasne na niektor├ę z najlep┼í├şch doplnkov WordPress LMS, tak┼że si m├┤┼żete vybra┼ą ten, ktor├Ż najlep┼íie vyhovuje va┼íim potreb├ím.

1, LearnDash

LearnDash - najlep┼í├ş doplnok LMS pre WordPress

LearnDash je najpopul├írnej┼í├şm doplnkom WordPress LMS na trhu. Je tie┼ż najjednoduch┼íie pou┼żi┼ą doplnok LMS s mno┼żstvom funkci├ş.

LearnDash prich├ídza s jednoduch├Żm tvorcom kurzov drag and drop, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş ─żahko vytv├íra┼ą viacvrstvov├ę kurzy s lekciami, t├ęmami, kv├şzmi a kateg├│riami. Pomocou funkcie Drip-Feed m├┤┼żete v┼íetky hodiny vyu─Źova┼ą naraz alebo ich napl├ínova┼ą na cel├ę obdobie trvania kurzu.

S LearnDash m├┤┼żete priradi┼ą u┼ż├şvate─żsk├ę ├║lohy a potom ich schv├íli┼ą alebo komentova┼ą. Je tie┼ż dod├ívan├Ż s n├ístrojmi na spr├ívu kv├şzov a testov s viacer├Żmi typmi ot├ízok. M├┤┼żete ─żahko nastavi┼ą predpoklady pre ┼ítudentov, ako napr├şklad absolvovanie jednej hodiny sk├┤r, ako sa presuniete na ─Ćal┼íiu.

Pon├║ka ve─ża mo┼żnost├ş spe┼ła┼żenia vr├ítane predplatn├ęho, ÔÇőÔÇőjednorazov├ęho n├íkupu, ─Źlenstva, n├íkupn├ęho ko┼í├şka at─Ć. pre v├í┼í online ┼íkoliaci kurz. Platby m├┤┼żete prij├şma┼ą pomocou viacer├Żch platobn├Żch br├ín vr├ítane slu┼żieb PayPal, Stripe a 2Checkout.

Bezprobl├ęmovo sa integruje aj s doplnkami bbPress, eCommerce WordPress a pluginy ─Źlenstva WordPress ako MemberPress.

Skvelou vlastnos┼ąou programu LearnDash s├║ dynamick├ę f├│ra, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą f├│ra ┼ípecifick├ę pre dan├Ż kurz, kde va┼íi ┼ítudenti m├┤┼żu vz├íjomne p├┤sobi┼ą a vz├íjomne si pom├íha┼ą.

Cena: Po─Źn├║c 159 USD za licenciu na jeden web s 1 rok podpory a aktualiz├íci├ş.

trieda: A +

Rev├şzia: LearnDash je najjednoduch┼íie pou┼żite─żn├Ż a flexibiln├Ż doplnok LMS pre pou┼ż├şvate─żov WordPress. Je dod├ívan├Ż s kompletnou sadou funkci├ş pre spr├ívu online kurzov.

LearnDash m├í integr├íciu s mnoh├Żmi doplnkami a n├ístrojmi tret├şch str├ín, v─Ćaka ktor├Żm je e┼íte v├Żkonnej┼í├ş. Je to perfektn├Ż n├ístroj LMS pre ┼íkoly, ┼íkoliace organiz├ície, podnikate─żov a ka┼żd├ęho, kto chce s ─żahkos┼ąou vytv├íra┼ą a pred├íva┼ą online kurzy.

Podrobn├ę pokyny na kontrolu a nastavenie programu LearnDash n├íjdete v na┼íom n├ívode o tom, ako ─żahko vytvori┼ą online kurz s programom WordPress pomocou n├ístroja LearnDash.

2, LifterLMS

LifterLMS: najlep┼í├ş LMS plugin pre WordPress

LifterLMS je ─Ćal┼í├ş v├Żkonn├Ż doplnok LMS WordPress s mnoh├Żmi skvel├Żmi funkciami. Umo┼ż┼łuje v├ím vytv├íra┼ą zauj├şmav├ę online kurzy a pon├║ka┼ą svojim ┼ítudentom ├║┼żasn├ę vzdel├ívacie sk├║senosti. Nastavi┼ą sa d├í ─żahko, dokonca aj na existuj├║cich weboch WordPress.

LifterLMS podporuje viac├║rov┼łov├ę kurzy so ┼íkoliacimi modulmi, lekciami, kateg├│riami at─Ć. Doplnok v├ím poskytuje flexibilitu pri vytv├íran├ş men┼í├şch kurzov alebo ├║pln├Żch ┼ítudijn├Żch programov. M├┤┼żete prida┼ą lekcie multim├ędi├ş vr├ítane videa, zvuku, textu, obr├ízkov a ─Ćal┼í├şch, aby boli va┼íe kurzy atrakt├şvnej┼íie.

M├í odkap├ívanie obsahu, predpoklady kurzu a ─Źlenstvo v skupin├ích, aby pon├║kli e┼íte v├Ą─Ź┼íiu kontrolu nad cel├Żm trvan├şm kurzu.

Aby sa zv├Ż┼íila anga┼żovanos┼ą pou┼ż├şvate─żov, prich├ídza s v├Żkonn├Żmi funkciami, ako s├║ automatizovan├ę e-maily, certifik├ícia odznakov a dokonca aj certifik├íty po ukon─Źen├ş kurzu. M├í zabudovan├ę obmedzenie obsahu, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuje obmedzi┼ą ak├║ko─żvek str├ínku WordPress na va┼íich str├ínkach iba na ─Źlenov.

LifterLMS m├í u┼żito─Źn├║ zbierku doplnkov, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na spr├ívu pridru┼żen├Żch spolo─Źnost├ş, integr├íciu s doplnkami elektronick├ęho obchodu, pripojenie k e-mailovej marketingovej slu┼żbe at─Ć.

Plugin LifterLMS v├ím umo┼ż┼łuje ─żahko pred├íva┼ą online kurzy pomocou WordPress. M├┤┼żete r├Żchlo nastavi┼ą platby kreditn├Żmi kartami, jednorazov├ę alebo opakuj├║ce sa platby, bal├ş─Źky kurzov, kup├│ny at─Ć. Platby m├┤┼żete prij├şma┼ą pomocou slu┼żieb PayPal, Stripe alebo ru─Źne ┼íekom.

ceny: Jednotliv├ę doplnky za ka┼żd├║ 99 dol├írov (jedna str├ínka) alebo univerz├ílny pl├ín za 299 USD za jednu str├ínku.

trieda:

Rev├şzia: LifterLMS je v├Żkonn├í a flexibiln├í mo┼żnos┼ą pre z├ísuvn├Ż modul WordPress LMS. Je ─żahko pou┼żite─żn├Ż a sprievodca nastaven├şm dokonca pre v├ís nain┼ítaluje uk├í┼żkov├ę ihrisko. Je to u┼żito─Źn├ę pre fitness odborn├şkov, hudobn├şkov, tr├ęnerov vodcovstva, podnikate─żov v oblasti vzdel├ívania a pre kohoko─żvek, kto chce zarobi┼ą peniaze predajom lekci├ş online.

Je to o nie─Źo drah┼íie a ceny sa zv├Ż┼íia, ak sa rozhodnete k├║pi┼ą jednotliv├ę doplnky.

3, u─Źenliv├Ż

vychovate─żn├Ż

Teachable je siln├Ż tvorca online kurzov. Nejde o doplnok WordPress, ale m├┤┼żete ho pou┼żi┼ą na subdom├ęnu, vlastn├Ż n├ízov dom├ęny alebo jednoducho prida┼ą odkaz na svoju ┼íkolsk├║ str├ínku.

V├í┼í u─Źite─ż je hostite─żom v├í┼ího kurzu a poskytuje v├ím kompletn├║ sadu n├ístrojov potrebn├Żch na vytvorenie vysoko interakt├şvnych online kurzov. Dod├íva sa tie┼ż s integrovanou integr├íciou e-mailov├ęho marketingu, analytikou a ─Ćal┼í├şmi marketingov├Żmi n├ístrojmi.

Za platby sa u─Źite─ż postar├í o poplatky za kurz a bude zaplaten├Ż prostredn├şctvom PayPal alebo Stripe. Platobn├ę obdobia sa m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od v├í┼ího cenov├ęho pl├ínu.

ceny Od 29 dol├írov mesa─Źne

trieda: B +

Rev├şzia: U─Źite─żn├ę pon├║ka kompletn├║ sadu n├ístrojov potrebn├Żch na vytv├íranie, spr├ívu a predaj kurzov online. Dok├í┼że zvl├ídnu┼ą ─żubovo─żn├Ż po─Źet ┼ítudentov a kurzov. Ke─Ć┼że ide o samostatn├║ platformu, nebol by som zodpovedn├Ż za aktualiz├ície a z├ílohy. Nev├Żhodou je, ┼że je drah┼í├ş ako in├ę doplnky WordPress LMS. Ak ste v z├íkladnom pl├íne, bude v├ím ├║─Źtovan├í suma 5% pri ka┼żdej transakcii.

4, LearnPress

Doplnok na spr├ívu syst├ęmu WordPress Free Learning Management System

LearnPress je bezplatn├Ż doplnok LMS WordPress s v├Żkonn├Żmi funkciami. Na rozdiel od in├Żch doplnkov LMS v tomto zozname, ktor├ę s├║ dod├ívan├ę so sprievodcom nastaven├şm, LearnPress v├ím umo┼ż┼łuje vykona┼ą in┼ítal├íciu sami.

Vytvorenie kurzu je jednoduch├ę pomocou lekci├ş, kv├şzov a ot├ízok. M├┤┼żete pou┼żi┼ą hodiny a kv├şzy z jedn├ęho kurzu do druh├ęho. Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż exportova┼ą obsah, tak┼że ho m├┤┼żete pou┼żi┼ą na in├Żch weboch WordPress pomocou LearnPress.

K dispoz├şcii s├║ bezplatn├ę a platen├ę doplnky, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ roz┼íirova┼ą funkcie. Podporuje pl├ínovan├Ż obsah (odkvapk├ívanie obsahu), kv├şzy, dom├íce ├║lohy, zn├ímky at─Ć. Podporuje tie┼ż integr├íciu s ─Źlensk├Żmi doplnkami bbPress, WooCommerce a WordPress.

S t├Żmto doplnkom s├║ tie┼ż vytvoren├ę niektor├ę t├ęmy WordPress LMS. Ak sa nem├┤┼żete rozhodn├║┼ą, ktor├║ t├ęmu WordPress si vyberiete pre svoju vzdel├ívaciu webov├║ str├ínku, m├┤┼żete pou┼żi┼ą jednu z t├Żchto t├ęm. Zabr├íni sa t├Żm zlomeniu str├ínok v d├┤sledku chyby kompatibility doplnkov a mot├şvov.

ceny: Bezplatn├ę a platen├ę doplnky a podpora

trieda: B +

Rev├şzia: Zistili sme, ┼że program LearnPress je bohat├Ż a flexibiln├Ż. Po─Źiato─Źn├ę nastavenie m├┤┼że by┼ą pre za─Źiato─Źn├şkov trochu n├íro─Źn├ę. V predvolenom nastaven├ş podporuje slu┼żbu PayPal a ─Ćal┼íie platobn├ę br├íny s├║ k dispoz├şcii ako platen├ę doplnky.

Podpora je k dispoz├şcii na ofici├ílnych f├│rach pre platen├Żch predplatite─żov a bezplatn├í podpora je obmedzen├í. Bezplatn├í verzia je obmedzen├í a budete si musie┼ą k├║pi┼ą pr├şslu┼íenstvo, aby ste ju ─Źo najlep┼íie vyu┼żili.

5, WP Courseware

Plugin WP Courseware na vytváranie online kurzov

WP Courseware je popul├írny doplnok LMS pre WordPress. Je to n├ístroj na vytv├íranie kurzov drag and drop, ktor├Ż ─żahko vytv├íra webov├║ str├ínku s online v├Żu─Źbou.

Vytv├íranie kurzov v programe WP Courseware je v├Żkonn├ę a prich├ídza s mno┼żstvom funkci├ş na vytv├íranie ve─żk├Żch alebo mal├Żch online kurzov. Ka┼żd├Ż kurz m├┤┼że ma┼ą viac modulov, jednotiek a dotazn├şkov. Podporuje predpoklady kurzu a funkcie odkap├ívania obsahu. Pozrite si n├í┼ího sprievodcu o tom, ako prida┼ą LMS v WordPress s WP Courseware.

Podporuje profily in┼ítruktorov, hodnotiace knihy in┼ítruktorov, hodnotiace knihy ┼ítudentov, personalizovan├ę e-maily a mnoho ─Ćal┼í├şch funkci├ş, ktor├ę pom├íhaj├║ vytv├íra┼ą p├║tav├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę prostredie.

Je tie┼ż dod├ívan├Ż s ot├ízkou banky, tak┼że m├┤┼żete r├Żchlo vytv├íra┼ą kv├şzy pre r├┤zne kurzy a moduly.

WP Courseware obsahuje v├Żkonn├ę funkcie spe┼ła┼żovania na predaj kurzov na svojej webovej str├ínke. M├í zabudovan├║ mo┼żnos┼ą n├íkupn├ęho ko┼í├şka, kde m├┤┼żete priamo prepoji┼ą PayPal alebo Stripe a za─Źa┼ą pred├íva┼ą svoje kurzy.

M├┤┼żete tie┼ż bezplatne vytv├íra┼ą kurzy a pon├║ka┼ą cenn├Ż obsah svojim pou┼ż├şvate─żom. Niekedy bezplatn├Ż obsah in┼ípiruje pou┼ż├şvate─żov ku k├║pe cel├ęho kurzu. Pr├ęmiov├Ż obsah m├┤┼żete pred├íva┼ą na jednorazov├ę n├íkupy alebo na opakovan├ę odbery.

ceny: Od 129 dol├írov za 2 str├ínky s 1 rok podpory a aktualiz├íci├ş.

trieda: Áno

Rev├şzia: WP Courseware je dobr├í vo─żba na zostavenie kurzov online. Jeho pou┼żitie je jednoduch├ę a prich├ídza s flexibiln├Żmi mo┼żnos┼ąami, ktor├ę v├ím poskytuj├║ slobodu vytv├íra┼ą p├║tav├ę vzdel├ívacie prostredie. Najlep┼íie zo v┼íetk├ęho je, ┼że pracuje s akouko─żvek t├ęmou WordPress bez ak├Żchko─żvek protire─Źen├ş.

6, sensei

Doplnok Sensei LMS

Sensei je v├Żkonn├Ż doplnok LMS WordPress vytvoren├Ż ─żu─Ćmi za WooCommerce. Je flexibiln├Ż a ─żahko pou┼żite─żn├Ż a dodr┼żiava rovnak├ę osved─Źen├ę postupy ako WordPress a WooCommerce.

Vytv├íranie kurzov pomocou programu Sensei je jednoduch├ę, ale nie je tak├ę siln├ę ako pri in├Żch rie┼íeniach. M├┤┼żete sp├║┼í┼ąa┼ą testy, ├║lohy, automaticky alebo ru─Źne hodnoti┼ą a dokonca pon├║ka┼ą ┼ítudentom odznaky a certifik├íty.

Ak chcete pred├íva┼ą svoje kurzy a prij├şma┼ą platby, budete musie┼ą pou┼żi┼ą WooCommerce. Pre ka┼żd├Ż kurz, ktor├Ż chcete preda┼ą, mus├şte vytvori┼ą produkt a potom ho prepoji┼ą s va┼í├şm kurzom.

Nie je k dispoz├şcii ve─ża integr├íci├ş tret├şch str├ín. M├┤┼żete integrova┼ą Sensei s doplnkom pre ─Źlenstvo, ale nie je k dispoz├şcii ┼żiadny doplnok.

ceny: Po─Źn├║c 129 USD za licenciu na jeden web s 1 rok podpory a aktualiz├íci├ş.

trieda: Áno

Rev├şzia: Sensei je dobr├Żm rie┼íen├şm, ktor├ę pon├║ka online kurzy. Ak u┼ż m├íte internetov├Ż obchod vyu┼ż├şvaj├║ci WooCommerce, bude to bezprobl├ęmovo integrovan├ę s va┼íim obchodom. Sme v┼íak presved─Źen├ş, ┼że integr├ícia WooCommerce je pre za─Ź├şnaj├║cich pou┼ż├şvate─żov n├íro─Źn├í. V tomto zozname je tie┼ż menej funkci├ş a doplnkov pre Sensei ako in├ę doplnky LMS v tomto zozname.

záver

Po porovnan├ş 5 Najlep┼íie pluginy WordPress LMS, sme dospeli k z├íveru, ┼że LearnDash je jednozna─Źne najlep┼íou vo─żbou pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov. Pou┼ż├şvatelia, ktor├ş ich potrebuj├║, sa daj├║ jednoducho pou┼ż├şva┼ą s mno┼żstvom funkci├ş a mno┼żstvom skvel├Żch integr├íci├ş.

LifterLMS je na druhom mieste s intuit├şvnym pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm a ve─żkou sadou funkci├ş. Je to perfektn├í alternat├şva syst├ęmu LearDash, ktor├║ m├┤┼żete pou┼żi┼ą.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol porovna┼ą najlep┼íie doplnky WordPress LMS s ich v├Żhodami a nev├Żhodami. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą zoznam 24 doplnkov WordPress pre komer─Źn├ę webov├ę str├ínky.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,