6 Metriky soci├ílnych m├ędi├ş, ktor├ę mus├şte sledova┼ą

─Żudia, ktor├ş tvrdia, ┼że soci├ílne m├ędi├í nie s├║ merate─żn├ę, nevyzeraj├║ ve─żmi podobne.

Pravda je, ┼że m├┤┼żete pracova┼ą na desiatkach pou┼żite─żn├Żch metr├şk. Zmerajte ├║spech svojho ├║silia v oblasti soci├ílnych m├ędi├şV├Żzva nie je merate─żn├í; Vedie┼ą, ktor├ę opatrenia s├║ d├┤le┼żit├ę.

Nech sa p├í─Źi 6 K─ż├║─Źov├ę ├║daje o podcenen├ş ├║spechu na soci├ílnych sie┼ąach Mus├şte sledova┼ą:

# 1: Komentáre k dennej histórii

Namiesto toho, aby ste po─Ź├ştali iba ─Ź├şslo Facebook Nahromaden├ę ÔÇ×p├í─Źi sa miÔÇť, ─Źo znamen├í v┼íetko okrem digit├ílneho n├írazn├şka, Sledujte, ako ─Źasto sa to va┼íim fan├║┼íikom p├í─Źi a komentujte zverejnen├ę aktualiz├ície stavu.

─î├şm viac fan├║┼íikov sa v├ím p├í─Źi a komentuje, t├Żm pravdepodobnej┼íie sa va┼íe bud├║ce aktualiz├ície objavia vo va┼íom informa─Źnom kan├íli, ─Źo v├Żrazne zv├Ż┼íi va┼íu aktu├ílnu r├Żchlos┼ą. Facebook Verejnos┼ą.

Ak ste spr├ívcom a Facebook Koment├ír denn├ęho pr├şbehu n├íjdete na str├ínke fan├║┼íikov na adrese http://facebook.com/insights (pozri kateg├│riu Interakcie).

# 2: Pozri Klout

Namiesto toho, aby ste venovali ve─żk├║ pozornos┼ą po─Źtu Twitter Namiesto toho m├íte roh Presk├║majte svoje sk├│re Klout bli┼ż┼íie,

Klout je online ovplyv┼łova─Ź, ktor├Ż kombinuje r├┤zne ├║dajov├ę body (sledovatelia, odkazy, kliknutia na odkaz, at─Ć.) A potom pomocou dekorat├şvneho algoritmick├ęho voodoo vytvor├ş jednotn├║ metriku.

├Üdaje pou┼żit├ę na v├Żpo─Źet Klout sa na─Ćalej menia (ned├ívno pridan├ę) Facebook Inform├ície), ale zistil som, ┼że ide o najspo─żahlivej┼íiu mieru sledovania vplyvu, preto┼że je takmer nemo┼żn├ę ÔÇ×pokazi┼ą siÔÇť automatizovan├ę sledovacie programy a podobne. Twitter Malice.

Kloutovo sk├│re pre zakladate─ża v├Żskumn├ęho pracovn├şka v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş Mike Stelznera je 73 (na stupnici 1 do 100).

# 3: PostRank

Jednou z v├Żziev pri p├şsan├ş blogu je pos├║denie r├┤znych z├ív├Ązkov a spr├ívania ─Źitate─żov. Mus├şm sa zaobera┼ą pr├şspevkami Digg viac ako len koment├íre? Tweety s├║ d├┤le┼żitej┼íie ako Facebook r├Żchlos┼ą

Slu┼żba PostRank Analytics tento probl├ęm rie┼íi

Je to zadarmo, ak zasahujete do svojho ÔÇ×informa─Źn├ęho programuÔÇť alebo do 15 USD mesa─Źne, ak tak neurob├şte. PostRank poskytuje u┼żito─Źn├║ a podrobn├║ zna─Źku blogu, najm├Ą ke─Ć sa prip├íjate k svojmu blogu. Analytick├Ż ├║─Źet Google.

Najlep┼íia ─Źas┼ą anal├Żzy PostRank Analytics je sk├│re interakci├şToto je typ sk├│re Klout pre ka┼żd├Ż blogov├Ż pr├şspevok. Syst├ęm analyzuje celkov├Ż po─Źet koment├írov, tweetov, pr├şspevkov at─Ć. Na ur─Źenie celkov├ęho po─Źtu bodov pou┼żite body spr├ívania a algoritmus pre ka┼żd├Ż pr├şspevok. Je to skvel├Ż sp├┤sob, ako zobrazi┼ą posledn├Żch 25 blogov├Żch pr├şspevkov. Zistite, ak├Ż typ obsahu uverej┼łujete pre maxim├ílnu interakciuObr├ízok ni┼ż┼íie je ned├ívna publik├ícia o presvied─Źan├ş a konverzii.

Vydavate─żsk├í oblas┼ą Anal├Żza PostRank Analytics zobrazuje ÔÇ×Z├ív├Ązkov├ę bodyÔÇť, ktor├ę s├║ rozdelen├ę pod─ża verejn├Żch akci├ş.

# 4: Schválenie jazyka

Je zrejm├ę, ┼że je vhodn├ę skontrolova┼ą, ako ─Źasto sa va┼ía spolo─Źnos┼ą a / alebo produkty uv├ídzaj├║ na soci├ílnej sieti. Je v┼íak ┼ąa┼żk├ę vedie┼ą, ako ─Źasto hovor├şte o svojich konkurentoch. Zistite, ─Źi m├í zmysel hovori┼ą o va┼íej zna─Źke,

Ak chcete prida┼ą odkaz na sledovanie soci├ílnych m├ędi├ş, Vytvorte preh─żad ÔÇ×Hlasov├Ż hlasÔÇť,

Zistite, ako ─Źasto sa va┼ía spolo─Źnos┼ą a produkty uv├ídzaj├║ v neutr├ílnom alebo pozit├şvnom kontexte soci├ílnej siete do 30 dn├ş. Na tento projekt pou┼żijete Radian6, Viral Heat, Social Board alebo jeden z ─Ćal┼í├şch n├ístrojov na po─Ź├║vanie v soci├ílnej sieti. Potom ur─Źte, ako ─Źasto sa za rovnak├Żch 30 dn├ş spom├şnaj├║ va┼íi konkurenti (neutr├ílni alebo pozit├şvni).

Pridajte v┼íetky zmienky pre kateg├│riu (vy a va┼íi konkurenti) a vydelte svoje hodnotenia celkovou sumou, aby ste vypo─Ź├ştali svoju ÔÇ×konverza─Źn├║ mieruÔÇť, ktor├í je v┼żdy percentu├ílna. ─îas┼ą norm├ílnej hlasovej spr├ívy vo form├íte kol├í─Źov├ęho grafu, tak┼że m├┤┼żete ─żahko vidie┼ą, ako sa v├ím dar├ş v porovnan├ş s konkurenciou.

# 5: Objem vyh─żad├ívania

Mo┼żno viac ako ak├ęko─żvek in├ę marketingov├ę metriky, Celkov├í miera, ko─żko ─żud├ş vyh─żad├íva va┼íu zna─Źku na Googli pre povedomie o trhu.

Soci├ílne m├ędi├í a in├ę marketingov├ę snahy v mnoh├Żch oh─żadoch vytv├íraj├║ dopyt, ktor├Ż sa z├şskava prostredn├şctvom v├Żskumu.

Prepojenie medzi v├Żskumom a soci├ílnymi m├ędiami nemo┼żno nadhodnoti┼ą. Mo┼żno urobil najlep┼íiu ┼ít├║diu na t├║to t├ęmu, ktor├║ objavil GroupM v roku 2009 Spotrebitelia vystaven├ş oh┼łu na soci├ílnych m├ędi├ích sa bud├║ c├şti┼ą ako t├íto zna─Źka 2,8- aplikova┼ą ─Źastej┼íie ┼że spotrebitelia nie s├║ vystaven├ş soci├ílnym m├ędi├ím.

Pou┼żite n├ípady Google a zistite, ─Źi sa produkty a vyh─żad├ívanie produktov va┼íej spolo─Źnosti v priebehu ─Źasu zvy┼íuj├║ a ─Źi sa zvy┼íuje objem a konkurencia, zdvojn├ísobte bonus!

# 6: prichádzajúce odkazy

Bez ─Ćal┼í├şch str├ínok prepojen├Żch na va┼íe str├ínky je ve─żmi nepravdepodobn├ę, ┼że sa budete nach├ídza┼ą v prvej desiatke na Googli. Odkazy s├║ menou po─ża SEO a bez nich m├íte iba nieko─żko starostlivo vypracovan├Żch slov.

Soci├ílne m├ędi├í s├║ jedn├Żm z najlep┼í├şch miest na zhroma┼ż─Ćovanie odkazov.preto┼że soci├ílni chlapci maj├║ tendenciu sp├íja┼ą na┼íe tweety, Facebook Aktualiz├ície, pr├şspevky, koment├íre at─Ć.

Sledujte po─Źet odkazov, ktor├ę smeruj├║ na v├í┼í web alebo bloga presk├║ma┼ą zdroj nov├Żch odkazov. Ko─żko odkazov m├íte v porovnan├ş s konkurenciou? Na ktor├ę str├ínky odkazujete, s ktor├Żmi m├┤┼żete prepoji┼ą?

Existuje nieko─żko online slu┼żieb na sledovanie odkazov. Je to m├┤j ob─ż├║ben├Ż prehliada─Ź otvoren├Żch str├ínok od spolo─Źnosti SEOmoz, ktor├ęho bezplatn├║ verziu m├┤┼żete z├şska┼ą 1 Prij├şmajte n├ísledn├ę spr├ívy a ohl├íste. 000 odkazov.

Open Site Explorer zobrazuje celkov├Ż po─Źet odkazov (38 935 !!) na prieskumov├ęho pracovn├şka v soci├ílnych sie┼ąach z 826 r├┤znych str├ínok.

Ak h─żad├íte magick├ę ─Ź├şslo, ktor├ę automaticky ur─Źuje va┼íe zru─Źnosti v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş, nen├íjdete ich. Namiesto toho je tajomstvom kontroly soci├ílnych m├ędi├ş kombin├ícia r├┤znych zdrojov ├║dajov a v├Żber metr├şk, ktor├ę s├║ pre va┼íe podnikanie najvhodnej┼íie. A nikdy to nie je zrejm├ę Facebook Fan├║┼íikovia a Twitter Nasleduj├║ce soci├ílne m├ędi├í nie s├║ v┼żdy r├Żchle a ─żahk├ę, ale s├║ 100% mo┼żn├ę.

Co si myslis? Pou┼żili ste niektor├Ż z t├Żchto v├Żpo─Źtov? Svoje koment├íre zanechajte v poli ni┼ż┼íie.