6 Etika soci├ílnych m├ędi├ş, ktor├║ mus├şte sledova┼ą

─Żudia, ktor├ş tvrdia, ┼że soci├ílne m├ędi├í nie s├║ merate─żn├ş, nevyzeraj├║ rovnako.

Pravda je, ┼że s desiatkami u┼żito─Źn├Żch metr├şk m├┤┼żete pracova┼ą. Zmerajte ├║spech svojho ├║silia na soci├ílnych sie┼ąach├Ülohou nie je merate─żnos┼ą; Vedie┼ą, ktor├ę merania s├║ d├┤le┼żit├ę.

Tu s├║ 6 ┼átatistika podce┼łovan├ęho ├║spechu na soci├ílnych sie┼ąach Mus├şte sledova┼ą:

# 1: Komentáre k dennej histórii

Namiesto toho, aby ste po─Ź├ştali iba ─Ź├şslo Facebook Nahromaden├ę ÔÇ×p├í─Źi sa miÔÇť, ─Źo znamen├í ni─Ź in├ę ako digit├ílny n├írazn├şk, Sledujte, ko─żkokr├ít sa to va┼íim fan├║┼íikom p├í─Źi a komentujte v┼íetky zverejnen├ę aktualiz├ície stavu.

─î├şm viac fan├║┼íikov sa v├ím p├í─Źi a komentuje, t├Żm pravdepodobnej┼íie sa va┼íe bud├║ce aktualiz├ície objavia vo va┼íom informa─Źnom kan├íli, ─Źo v├Żrazne zv├Ż┼íi va┼íu aktu├ílnu r├Żchlos┼ą. Facebook Publika.

Ak ste spr├ívcom jedn├ęho Facebook Koment├ír Daily Story n├íjdete na str├ínke fan├║┼íikov na str├ínke http://facebook.com/insights (pozrite si kateg├│riu Interakcie).

# 2: Sleduj Klout

Namiesto toho, aby ste venovali pozornos┼ą ─Ź├şslu Twitter Namiesto toho m├íte roh Pozrime sa bli┼ż┼íie na svoje sk├│re Klout,

Klout je online vplyv, ktor├Ż kombinuje r├┤zne ├║dajov├ę body (sledovatelia, odkazy, kliknutia na odkazy, at─Ć.) a potom pomocou dekorat├şvneho algoritmick├ęho voodoo vytv├íra jednotn├║ metriku.

├Üdaje pou┼żit├ę na v├Żpo─Źet Klout sa na─Ćalej menia (ned├ívno pridan├ę) Facebook Inform├ície), ale zistil som, ┼że toto je najspo─żahlivej┼íia miera sledovania vplyvu, preto┼że je takmer nemo┼żn├ę ÔÇ×hra┼ąÔÇť s automatizovan├Żmi sledovac├şmi programami a ─Ćal┼í├şmi. Twitter Malice.

Klout Klout body pre zakladate─ża v├Żskumn├ęho pracovn├şka v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş Mike Stelzner je 73 (na stupnici od 1 do 100).

# 3: PostRank

Jednou z v├Żziev pri p├şsan├ş blogu je vedie┼ą, ako vyhodnoti┼ą r├┤zne z├ív├Ązky a spr├ívanie ─Źitate─żov. Mus├şm sa zaobera┼ą predlo┼żen├şm Digg viac ako len koment├íre? S├║ tweety d├┤le┼żitej┼íie ako Facebook n├íboj

PostRank Analytics rie┼íi probl├ęm

Ak sa pripoj├şte k svojmu ├║─Źtu ÔÇ×Vplyv odhalenia programov alebo 15 dol├írov mesa─Źne, ak tak neurob├şte. PostRank poskytuje u┼żito─Źn├║ a podrobn├║ zna─Źku blogu, najm├Ą ak sa k nej pripoj├şte. Analytick├ę Google ├Ü─Źet.

Najlep┼íou ─Źas┼ąou anal├Żzy PostRank Analytics s├║ v├Żsledky interakci├şToto je typ sk├│re Klout pre ka┼żd├Ż blogov├Ż pr├şspevok. syst├ęm Analyzujte celkov├Ż po─Źet koment├írov, tweetov, vydan├ş at─Ć. Na ur─Źenie celkov├ęho po─Źtu bodov pou┼żite body spr├ívania a algoritmus pre ka┼żd├Ż pr├şspevok. Je to skvel├Ż sp├┤sob, ako zobrazi┼ą posledn├Żch 25 blogov├Żch pr├şspevkov. Zistite, ak├Ż typ obsahu zverej┼łujete, aby ste ─Źo najviac zaujaliObr├ízok ni┼ż┼íie predstavuje nov├Ż pr├şspevok Presved─Źi┼ą a konvertova┼ą ,

Vydavate─ż Sortiment Anal├Żza PostRank Analytics zobrazuje ÔÇ×Z├ív├Ązkov├ę bodyÔÇť rozdelen├ę pod─ża verejnej akcie.

# 4: Hlasov├ę schv├ílenie

Samozrejme je dobr├ę skontrolova┼ą, ako ─Źasto sa va┼ía spolo─Źnos┼ą a / alebo produkty uv├ídzaj├║ na soci├ílnej sieti. Nevedomie si, ako ─Źasto hovor├şte o svojich konkurentoch, je v┼íak ┼ąa┼żk├ę. Zistite, ─Źi m├í zmysel hovori┼ą o va┼íej zna─Źke,

Ak chcete do sledovania soci├ílnych m├ędi├ş prida┼ą referen─Źn├║ hodnotu, Vytvorte preh─żad ÔÇ×Zdie─ża┼ą hlasÔÇť,

Zistite, ako ─Źasto sa va┼ía spolo─Źnos┼ą a jej produkty uv├ídzaj├║ v neutr├ílnom alebo pozit├şvnom kontexte v r├ímci soci├ílnej siete do 30 dn├ş. Budete pou┼ż├şva┼ą Radian6, V├şrusov├ę teplo, Soci├ílna rada alebo jeden z ─Ćal┼í├şch n├ístrojov soci├ílneho po─Ź├║vania tohto projektu. Potom sa rozhodnite, ako ─Źasto sa bud├║ v rovnak├Żch 30 d┼łoch uv├ídza┼ą va┼íi konkurenti (neutr├ílni alebo pozit├şvni).

Pridajte v┼íetky zmienky pre kateg├│riu (vy plus va┼íi konkurenti) a vydelte svoje zmienky sumou, aby ste vypo─Ź├ştali svoju ÔÇ×sadzbu hovoruÔÇť, ktor├í je v┼żdy percentu├ílna. ─îas┼ą spr├ívy v norm├ílnom jazyku form├ítovan├ę ako kol├í─Źov├Ż grafTak┼że m├┤┼żete ─żahko vidie┼ą, ako sa v├ím dar├ş v porovnan├ş s konkurenciou.

# 5: Objem vyh─żad├ívania

Mo┼żno viac ako ktor├íko─żvek in├í marketingov├í hodnota, V┼íeobecn├ę meradlo po─Źtu ─żud├ş, ktor├ş h─żadaj├║ va┼íu zna─Źku na Googli pre povedomie o trhu.

Soci├ílne m├ędi├í a va┼íe ─Ćal┼íie marketingov├ę ├║silie v mnoh├Żch oh─żadoch generuj├║ dopyt, ktor├Ż sa potom z├şska prostredn├şctvom vyh─żad├ívania.

Prepojenie medzi vyh─żad├ívan├şm a soci├ílnymi m├ędiami nemo┼żno prece┼łova┼ą. Mo┼żno ├íno najlep┼íia ┼ít├║dia na t├║to t├ęmu, pod─ża GroupM 2009, to objavil Bud├║ plati┼ą spotrebitelia vystaven├ş oh┼łu na soci├ílnych m├ędi├ích 2,8 pod─ża tejto zna─Źky ─Źastej┼íie ┼że spotrebitelia nie s├║ vystaven├ş soci├ílnym m├ędi├ím.

pou┼żitie n├ípady mapu Ak chcete skontrolova┼ą, ─Źi sa produkty a vyh─żad├ívanie produktov va┼íej spolo─Źnosti v priebehu ─Źasu zvy┼íuj├║ a ─Źi sa ich objem zvy┼íuje a ich konkurenti nie, zdvojn├ísobte bonus!

# 6: prichádzajúce odkazy

Bez ─Ćal┼í├şch str├ínok prepojen├Żch na va┼íe str├ínky je ve─żmi nepravdepodobn├ę, ┼że by ste niekedy dosiahli 10 najlep┼í├şch na Google. Odkazy s├║ menou po─ża SEO a bez nich m├íte iba nieko─żko dobre navrhnut├Żch slov.

Soci├ílne m├ędi├í s├║ jedn├Żm z najlep┼í├şch miest na zhroma┼ż─Ćovanie odkazov.preto┼że soci├ílni chlapci maj├║ tendenciu odkazova┼ą sa na na┼íe tweety, Facebook Aktualiz├ície, pr├şspevky do blogu, koment├íre v blogu at─Ć.

Sledujte po─Źet odkazov smeruj├║cich na va┼íe str├ínky a / alebo bloga presk├║ma┼ą zdroj nov├Żch odkazov. Ko─żko odkazov m├íte v porovnan├ş s konkurenciou? Na ktor├ę webov├ę str├ínky odkazujete, s ktor├Żmi m├┤┼żete odkazova┼ą?

Existuje nieko─żko online slu┼żieb sledovania odkazov. Je to moje najob─ż├║benej┼íie Otvorte prehliada─Ź str├ínok z SEOmozS bezplatnou verziou sa m├┤┼żete dosta┼ą na 1 sledova┼ą a nahlasova┼ą. 000 odkazov.

Open Site Explorer zobrazuje celkov├Ż po─Źet odkazov (38 935 !!) na prieskumn├şka soci├ílnych m├ędi├ş z 826 r├┤znych webov├Żch str├ínok.

Ak h─żad├íte magick├ę ─Ź├şslo, ktor├ę automaticky ur─Źuje va┼íe zru─Źnosti na soci├ílnych m├ędi├ích, nen├íjdete ich. Namiesto toho je tajomstvom kontroly soci├ílnych m├ędi├ş porovn├ívanie r├┤znych zdrojov ├║dajov a v├Żber metr├şk, ktor├ę s├║ pre va┼íe podnikanie najvhodnej┼íie. A to nikdy nie je zrejm├ę Facebook Fan├║┼íikovia tie┼ż Twitter Nasleduj├║ce soci├ílne m├ędi├í nemusia by┼ą v┼żdy r├Żchle a jednoduch├ę, ale s├║ 100% mo┼żn├ę.

─îo si mysl├şte, ┼że ste pou┼żili jeden z t├Żchto v├Żpo─Źtov? Svoje koment├íre zanechajte v poli ni┼ż┼íie.