6 drah├Ż Facebook Chyby reklamy a ako ich opravi┼ą

Chcete lep┼íie v├Żsledky Facebook reklamn├ę kampane? Rob├şte jednu z t├Żchto ┼íiestich ch├Żb, ktor├ę by v├ís mohli zn├ş┼żi┼ą Facebook v├Żsledky reklamy?

V tomto ─Źl├ínku n├íjdete ┼íes┼ą Facebook chyby reklamy a ako ich opravi┼ą.

# 1: chyba: Facebook Reklamy nie s├║ zarovnan├ę na z├║┼żenie

Najv├Ą─Ź┼íia chyba Facebook Inzerenti robia na platforme, ktor├║ sp├║┼í┼ąaj├║ reklamn├ę kampane bez strat├ęgie. Toto sa zvy─Źajne st├íva, preto┼że neexistuj├║ ┼żiadne prek├í┼żky vstupu: ktoko─żvek s Facebook Reklamn├Ż ├║─Źet m├┤┼że spusti┼ą kampa┼ł v nieko─żk├Żch krokoch so sprievodcom.

Bez riadneho rozvoja Facebook V─Ćaka reklamnej strat├ęgii zalo┼żenej na va┼íich marketingov├Żch akt├şvach m├┤┼żete prem├írni┼ą kampane na implement├íciu pe┼łaz├ş, ktor├ę nie s├║ ┼ítrukt├║rovan├ę tak, aby pon├║kali najlep┼íie v├Żsledky v najr├Żchlej┼íom ─Źase.

Potrebujete ak─Źn├Ż pl├ín, ktor├Ż pri spr├ívnej implement├ícii prinesie po┼żadovan├Ż v├Żsledok. Rozv├şja┼ą a Facebook reklamn├í strat├ęgia, ktor├í niekoho cudzieho st├íva platiacim z├íkazn├şkom prostredn├şctvom s├ęrie reklamn├Żch kampan├ş, zn├ímych tie┼ż ako Facebook reklamn├Ż lievik.

Existuj├║ tri f├ízy ├║spechu Facebook z├║┼żenie reklamy: rozpoznanie, remarketing na ├║rovni 1 (zn├íme tie┼ż) a remarketing na ├║rovni 2 (tie┼ż naz├Żvan├ę).

povedomie

V hornej ─Źasti reklamn├ęho z├║┼żenia je f├íza informovanosti. Cie─żom je zv├Ż┼íi┼ą povedomie o va┼íej firme. Pritom vytv├írate uznanie aj v syst├ęme Facebook spravodajsk├Ż kan├íl, ktor├Ż je d├┤le┼żit├Ż nesk├┤r v z├║┼żen├ş a pre rozvoj d├┤veryhodnosti a autority pre va┼íe podnikanie.

V tejto f├íze umiestnite vzdel├ívacie alebo z├íbavn├ę reklamy zalo┼żen├ę na obsahu, aby ste zahrievali svoje chladn├ę publikum. Videoobsah funguje ve─żmi dobre a umo┼ż┼łuje v├ím pril├íka┼ą zapojen├Żch div├íkov videa k nov├ęmu personalizovan├ęmu publiku a presun├║┼ą ich do ─Ćal┼íej f├ízy v z├║┼żen├ş reklamy.

ALT

Interakt├şvny remarketing

Druhou f├ízou je remarketing interakcie. Cie─żom je rozv├şja┼ą zoh─żadnenie va┼íich produktov alebo slu┼żieb v mysli cie─żov├ęho publika. Vediete ─żud├ş Facebook alebo Instagram na ich webov├║ str├ínku, kde n├íjdete viac inform├íci├ş a n├íkup.

Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako to dosiahnu┼ą, je nejak├í forma propag├ície, napr├şklad z─żava na elektronick├Ż obchod alebo ponuka na vysk├║┼íanie alebo doplnenie, ak ide o obchod so softv├ęrom alebo slu┼żbami.

pr├şklad Facebook reklama na bleskov├Ż predaj

V tejto f├íze zacie─żte na vlastn├ę publikum s videom ─żud├ş, ktor├ş predt├Żm interagovali s va┼íim videom z f├ízy zvy┼íovania povedomia.

Remarketing webov├Żch str├ínok

Tre┼ąou f├ízou je remarketing webov├Żch str├ínok. Cie─żom je generova┼ą predaj a potenci├ílnych z├íkazn├şkov zapojen├şm ─żud├ş, ktor├ş nav┼ít├şvili v├í┼í web. Zacielen├şm na ─żud├ş, ktor├ş u┼ż prehliadali va┼íe produkty alebo slu┼żby, uvid├şte vo svojich reklamn├Żch kampaniach ove─ża vy┼í┼íiu mieru konverzie a interakcie.

V tejto f├íze by ste chceli zopakova┼ą ponuku, ktor├║ ste uviedli po─Źas remarketingovej f├ízy ├║─Źasti, ale tentoraz pridajte soci├ílne d├┤kazy, ako s├║ svedectv├í, alebo vytvorte naliehavos┼ą vo forme pripomienok, ako s├║ tie, ktor├ę s├║ uveden├ę ni┼ż┼íie.

pr├şklad Facebook reklama, ktor├í vytv├íra pocit naliehavosti

# 2: Chyba: Be┼ż├ş Facebook Reklamn├ę kampane s ment├ílnym zameran├şm ÔÇ×nastavte a zabudniteÔÇť

Druhou najv├Ą─Ź┼íou chybou, ktor├║ vid├şm inzerentov (okrem toho, ┼że v prvom rade nemaj├║ strat├ęgiu), nie je spr├íva kampan├ş po ich zverejnen├ş.

Ak nastav├şte kampa┼ł a nech├íte ju be┼ża┼ą samostatne, zn├ş┼żi sa jej ├║─Źinnos┼ą v priebehu ─Źasu v─Ćaka tzv Facebook ├║nava reklamy ├Ünava z reklamy je probl├ęm, ktor├Ż ovplyvn├ş aj t├Żch naj├║spe┼ínej┼í├şch. Facebook reklamn├ę kampane.

St├íva sa to, ke─Ć je va┼ía kampa┼ł pr├şli┼í vysok├í. Va┼íe cie─żov├ę publikum vid├ş rovnak├ę reklamy opakovane a st├íva sa menej citliv├Żm. To m├í za n├ísledok zn├ş┼żenie n├ívratnosti invest├şci├ş do inzercie (ROAS), ─Źo vedie k ni┼ż┼í├şm v├Żnosom v d├┤sledku vy┼í┼í├şch n├íkladov na akviz├şciu.

graf Facebook únavová reklama

K─ż├║─Ź k rozvoju udr┼żate─żn├Żch v├Żsledkov Facebook Reklama neust├íle analyzuje va┼íe kampane.

Najprv sa pozrite na n├ívratnos┼ą v├Żdavkov na inzerciu, aby ste zistili, ktor├ę kampane s├║ ni┼ż┼íie ako v├í┼í minim├ílny prijate─żn├Ż v├Żnos. Potom na ├║rovni reklamy t├Żchto kampan├ş s n├şzkou n├ívratnos┼ąou v├Żdavkov na inzerciu sa pozrite na to, ─Źo naz├Żvam metriky CRFC: cena za v├Żsledok, relevantnos┼ą (ktor├ę s├║ v s├║─Źasnosti tri nov├ę metriky: hodnotenie kvality, hodnotenie konverzi├ş a hodnotenie vstupnej str├ínky), frekvencia a CTZ.

Na z├íklade v├Żsledkov va┼íej anal├Żzy potom uprav├şte r├┤zne prvky svojej kampane, napr├şklad kreativitu reklamy, k├│piu reklamy, cie─ż svojej kampane, va┼íu ponuku a zacielenie na publikum.

S pokryt├şm dvoch najv├Ą─Ź┼í├şch ch├Żb s├║ nasleduj├║ce chyby taktick├ę, ─Źo znamen├í, ┼że sa t├Żkaj├║ konkr├ętnej funkcie alebo typu reklamy, ktor├ę by ste mali pou┼żi┼ą na dosiahnutie najlep┼í├şch v├Żsledkov.

# 3: Chyba: nedostato─Źn├ę vyu┼żitie Facebook Remarketingov├ę reklamy

Ak m├íte na webe remarketingov├ę publikum, ale nezverej┼łujete pripomenutie ani svedectvo, nech├íte peniaze na stole.

Pripomienky reklám

Neust├íle a neust├íle spojen├í povaha soci├ílnych m├ędi├ş znamen├í, ┼że rozsah pozornosti kles├í, preto┼że ─żudia sa ─żah┼íie rozpty─żuj├║. Z tohto d├┤vodu s├║ reklamn├ę kampane zalo┼żen├ę na pripomenutiach skvel├Żm sp├┤sobom, ako znova zapoji┼ą ─żud├ş, ktor├ş nav┼ít├şvili v├í┼í web, a privies┼ą ich sp├Ą┼ą na vykonanie konkr├ętnej akcie, napr├şklad n├íkupu alebo registr├ície.

Cie─żom je jednoducho pripomen├║┼ą ─żu─Ćom vo va┼íom personalizovanom publiku na va┼íom webe, ┼że videli na va┼íom webe ur─Źit├Ż produkt alebo slu┼żbu a ┼że ponuka, ktor├║ dostali vo f├íze remarketingovej interakcie alebo ┼że videli na va┼íom webe, je st├íle k dispoz├şcii.

pr├şklad Facebook reklama pripom├şnaj├║ca spotrebite─żovi polo┼żku, ktor├║ videl na webovej str├ínke

K─ż├║─Źom k ├║spechu s t├Żmto typom remarketingovej kampane na webe je publikum. Chcete pou┼żi┼ą mal├ę trvanie publika na personalizovanom publiku na va┼íom webe, preto┼że obsahuje najrelevantnej┼í├şch a najcitlivej┼í├şch ─żud├ş.

Navrhujem pou┼żi┼ą trvanie 3 dn├ş a podmienka ├║─Źasti v┼íetk├Żch n├ív┼ítevn├şkov webov├Żch str├ínok, okrem n├íkupov. Toto pova┼żujeme za naj├║─Źinnej┼íie z h─żadiska trvania vypo─Źutia a podmienky ├║─Źasti.

Odborn├ę poradenstvo: Aby to fungovalo a aby sa zabr├ínilo ├║nave z reklamy, mus├şte ma┼ą aspo┼ł 1500 ─żud├ş vo va┼íom publiku, ─Źo znamen├í priemerne 500 ─żud├ş za de┼ł, ktor├ş nav┼ít├şvia v├í┼í web.

Ak m├íte menej ako 500 n├ív┼ítevn├şkov webov├Żch str├ínok za de┼ł, chcete pou┼żi┼ą dlh┼íie publikum a┼ż do 10 dn├ş. Ak nem├íte 1, 500 ─żud├ş vo va┼íom publiku na obdobie 10 dn├ş, pred─║┼żenie trvania na 30 dn├ş a namiesto cie─ża Rozsah pou┼żite cie─ż Konverzie.

Referen─Źn├ę reklamy

Ak vo svojich reklam├ích nepou┼ż├şvate recenzie alebo posudky z├íkazn├şkov, nevyu┼ż├şvate v├Żhody jedn├ęho z typov reklamy s konverziou na vy┼í┼íiu ├║rove┼ł.

Referencie funguj├║ najlep┼íie vo f├íze remarketingu webov├Żch str├ínok, preto┼że n├ív┼ítevn├şci va┼íich webov├Żch str├ínok sa u┼ż nach├ídzaj├║ v procese rozhodovania o k├║pe. Ak pou┼żijete posudky priamo v reklamnej k├│pii, ako v pr├şklade ni┼ż┼íie, vytvor├şte soci├ílny d├┤kaz, ktor├Ż buduje d├┤veru, ktor├║ va┼ía cie─żov├í skupina potrebuje, aby sa stala nov├Żm z├íkazn├şkom.

pr├şklad Facebook reklama s posudkom

Na za─Źiatok reklamy chcete umiestni┼ą jeden posudok a nasledova┼ą ho pripomienkou ponuky pre v├í┼í produkt alebo slu┼żbu, ktor├í je relevantn├í pre str├ínky v├í┼ího webu, ktor├ę ste nav┼ít├şvili. K reklamnej k├│pii tie┼ż pridajte ak├ęko─żvek ─Ćal┼íie soci├ílne d├┤kazy, napr├şklad svoje sk├│re zo str├ínok s agreg├íciou recenzi├ş, ako s├║ Trustpilot a Feefo.

Odborn├ę poradenstvo: Ak m├íte video posudky, m├┤┼żu by┼ą tie┼ż ve─żmi efekt├şvne. Pri ich pou┼żit├ş neopakujte svedectvo v reklamnej k├│pii. Jednoducho zopakujte ponuku a poskytnite ak├Żko─żvek ─Ćal┼í├ş soci├ílny d├┤kaz.

# 4: Chyba: Be┼ż├ş Facebook Reklamy so skr├íten├Żmi popismi

Jeden z najbe┼żnej┼í├şch Facebook Chyby rekl├ím, ktor├ę ─żudia urobia, s├║ tak├ę, ┼że popis ich odkazov na spr├ívy alebo popis ich koloto─Źov├Żch kariet je pr├şli┼í dlh├Ż, a preto ich orez├íva Facebook, V├Żsledkom s├║ ne├║pln├ę vety, ktor├Żm va┼íe cie─żov├ę publikum nerozumie spr├ívne, ─Ź├şm sa zn├ş┼żi dosah va┼íej reklamy a zn├ş┼żi sa jej profesion├ílnos┼ą.

Hlavn├Żm d├┤vodom, pre─Źo sa to deje, je to, ┼że v├Żslovne neupravujete popis odkazu na zdroj spr├ív alebo karuselov├║ kartu, preto┼że je automaticky vytiahnut├Ż z cie─ża odkazu, ktor├Ż ste nastavili pri vytv├íran├ş reklamy.

Rie┼íenie je tu ve─żmi jednoduch├ę: ├Ü─Źelne nap├ş┼íte popisy odkazov na informa─Źn├ę kan├íly a n├ízov a popisy karuselovej karty a udr┼żiavajte ich kr├ítke, aby sa nepreru┼íili. Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako zisti┼ą, ─Źi sa bude striha┼ą, je pou┼żi┼ą uk├í┼żku spravodajsk├ęho ozn├ímenia pre mobiln├ę zariadenia a zisti┼ą, ako sa zobrazuje.

pr├şklad Facebook k├│pia reklamy, ktor├í sa nevystrihne v mobiln├Żch spr├ívach

# 5: Chyba: Pou┼żitie nezhody Facebook Podobn├ę publikum

Chyba ─Ź. ┬░ 5 nejde o pou┼żitie podobn├ęho publika ani o pou┼żitie nespr├ívneho podobn├ęho publika.

Ak nepou┼ż├şvate podobn├ę publikum, mali by ste by┼ą. S├║ najvyspelej┼í├şm typom publika v Facebook, Umo┼ż┼łuj├║ v├ím n├íjs┼ą nov├Żch potenci├ílnych z├íkazn├şkov, ktor├ę s├║ podobn├ę cie─żov├ęmu publiku, ktor├ę ovl├ídate, napr├şklad zoznam z├íkazn├şkov, n├ív┼ítevnos┼ą webov├Żch str├ínok alebo in├ę zapojen├ę publikum.

Ak u┼ż pou┼ż├şvate podobn├ę publikum, mo┼żno pou┼ż├şvate nespr├ívne publikum. Pri vytv├íran├ş podobn├Żch obr├ízkov je ─żahk├ę sa pom├Żli┼ą, preto┼że ich m├┤┼żete vytvori┼ą z ─żubovo─żn├ęho z 10 vlastn├Żch publ├şk.

Chcete najsk├┤r pou┼żi┼ą publikum zdroja najvy┼í┼íej kvality. Potom postupujte pod─ża ni┼ż┼íie uveden├ęho postupu v├Żberu zdroja publika a zistite, ktor├ę podobn├ę publikum m├┤┼żete vytvori┼ą ako prv├ę, aby ste dosiahli ─Źo najlep┼íie v├Żsledky v najr├Żchlej┼íom ─Źase.

vytvori┼ą Facebook Podobn├ę publikum zalo┼żen├ę na n├íkupoch konkr├ętneho produktu

Va┼íi z├íkazn├şci s├║ va┼í├şm najcennej┼í├şm zdrojom publika. Za─Źnite s pixelovan├Żmi akciami n├íkupn├Żch akci├ş pomocou vlastn├ęho publika na webe alebo z va┼íej z├íkazn├şckej datab├ízy prostredn├şctvom vlastn├ęho publika z├íkazn├şckych s├║borov.

Odborn├ę poradenstvo: Pri vytv├íran├ş podobn├ęho publika z├íkazn├şkov v ide├ílnom pr├şpade chcete aspo┼ł 1, 000 ─żud├ş vo va┼íom zdrojovom publiku.

Ak nem├íte dostatok ─żud├ş, odst├║pte z matice hodnoty pre z├íkazn├şka a pou┼ż├şvajte n├ív┼ítevnos┼ą svojich webov├Żch str├ínok, potom sa ├║─Źastn├şkom str├ínky, div├íkom videa a nakoniec str├ínke p├í─Źi. Tento postup opakujte, k├Żm nen├íjdete podobn├║ mo┼żnos┼ą zdrojov├ęho publika, ktor├í by zodpovedala existuj├║cemu publiku vo va┼íej firme.

Ak chcete absolvova┼ą podrobn├║ prehliadku procesu v├Żberu publika publika, kliknite sem.

# 6: Chyba: Ignorova┼ą pokro─Źil├ę Facebook Nastavenia pixlov

Konfigurova┼ą a nain┼ítalova┼ą Facebook Pixel je jednou z najd├┤le┼żitej┼í├şch akci├ş, ktor├ę podniknete pred spusten├şm reklamn├Żch kampan├ş. Facebook poskytuje skvel├ę zdroje na in┼ítal├íciu a konfigur├íciu va┼íich udalost├ş na platforme, na ktorej je v├í┼í web postaven├Ż; nemaj├║ v┼íak podrobn├ę pokyny t├Żkaj├║ce sa roz┼í├şrenej konfigur├ície.

Toto fin├íle Facebook Chyba reklamy, ktor├í m├í nespr├ívne nastavenie pixlov, je mal├í, ale m├┤┼że ma┼ą ve─żk├Ż vplyv. Nespr├ívne nakonfigurovan├ę dve funkcie: typ s├║boru cookie a roz┼í├şren├í zhoda.

Najprv sa pozrime na nastavenia s├║borov cookie. Ke─Ć prehliada─Źe ako Google Chrome koncom tohto roka odstr├ínia s├║bory cookie tret├şch str├ín a konkurenti ako Safari to urobia, je e┼íte d├┤le┼żitej┼íie, aby nastavenia s├║borov cookie pixlov boli tre┼ąou stranou, nie tre┼ąou stranou.

Ak chcete tieto nastavenia overi┼ą a zmeni┼ą ich, ak s├║ nakonfigurovan├ę ako tretie strany, prejdite do Spr├ívcu udalost├ş a z rozba─żovacieho zoznamu ikon vyberte polo┼żku Nastavenia.

roz┼í├şren├ę nastavenia pre Facebook pixel v Spr├ívcovi udalost├ş

Prvou konfigur├íciou je pou┼żitie cookies. Ak je nakonfigurovan├Ż ako tretia strana, zme┼łte ho na tretiu stranu. T├Żmto sa v├í┼í pixel implementuje na va┼íu webov├║ str├ínku a prehliada─Źe ho bud├║ ─Ź├şta┼ą ako hlavn├Ż k├│d, nie od tret├şch str├ín, tak┼że nebud├║ vyl├║─Źen├ę z v├í┼ího webu.

Skontrolujte tie┼ż, ─Źi je aktivovan├í automatick├í roz┼í├şren├í zhoda. Toto je druh├í ─Źas┼ą chyby nastavenia pixlov.

Bez zapnutej funkcie Automatick├í roz┼í├şren├í zhoda nebudete m├┤c┼ą sledova┼ą ─Ćal┼íie zn├íme ├║daje pixelov, a preto uvid├şte ni┼ż┼íie hodnoty prip├şsania a zhody pre akcie udalost├ş a vlastn├ę ve─żkosti publika na webe. Zapnut├şm automatick├ęho roz┼í├şren├ęho porovn├ívania zlep┼í├şte mieru zhody a priradenie akci├ş k reklamn├Żm kampaniam.

záver

S viac ako 7 mili├│nov inzerentov, dopyt po Facebook Reklama nikdy nebola tak├í vysok├í. Ak chcete lep┼íie sl├║┼żi┼ą st├íle sa roz┼íiruj├║cemu okruhu spolo─Źnost├ş vyu┼ż├şvaj├║cich reklamn├║ platformu, Facebook Pokra─Źuje vo vykon├ívan├ş zmien a zav├ídzan├ş nov├Żch funkci├ş, ktor├ę zvy┼íuj├║ jeho zlo┼żitos┼ą.

Viac cie─żov pixlov, publika a funkci├ş ako kedyko─żvek predt├Żm znamen├í, ┼że inzerenti s├║ vykop├ívan├ş z platformy kv├┤li chyb├ím, ktor├ę zni┼żuj├║ ├║─Źinnos┼ą kampane a nakoniec ved├║ k z├íveru, ┼że Facebook Reklamy nefunguj├║ pre va┼íe podnikanie.

Ak sa vyhnete chyb├ím op├şsan├Żm vy┼í┼íie, Facebook Reklama m├í potenci├íl transformova┼ą va┼íe podnikanie, prid├íva┼ą nov├Żch z├íkazn├şkov a exponenci├ílne zvy┼íova┼ą pr├şjmy. Tieto chyby siahaj├║ od v┼íeobecn├Żch v┼íeobecn├Żch ch├Żb, ako je nedostatok strat├ęgie alebo spr├ívy kampan├ş, a┼ż po konkr├ętne taktick├ę chyby, ako napr├şklad nepou┼ż├şvanie ur─Źit├Żch typov rekl├ím, kvalitnej┼íie podobn├ę publikum alebo opravy pokro─Źil├Żch nastaven├ş pixlov.

─îo si mysl├ş┼í? Rob├ş┼í nie─Źo z toho? Facebook chyby reklamy? Pode─żte sa o svoje my┼ílienky v koment├íroch ni┼ż┼íie.

Viac ─Źl├ínkov o Facebook reklamy:

  • Objavte sedem metr├şk na sledovanie a anal├Żzu svojich ├║dajov Facebook v├Żsledky reklamy

  • Nau─Źte sa pou┼ż├şva┼ą Facebook Reklamy na r├Żchle generovanie predaja a potenci├ílnych z├íkazn├şkov.

  • N├íjdite ┼ítyri poh─żady na pou┼żitie Facebook reklamy.