5G a zdravie: Deutsche Telekom sa chce rozsvieti┼ą, ale nie

Obrázok: Deutsche Telekom

Roz┼í├şrenie 5G, ktor├ę zah┼Ľ┼ła mal├ę bunky do centra mesta, op├Ą┼ą prinieslo d├┤raz na t├ęmu bunkovej komunik├ície a zdravia. Po diskusii o roz┼í├şren├ş ┼íirokop├ísmov├ęho pripojenia, ktor├║ iniciovala spolo─Źnos┼ą Deutsche Telekom, chcel zhroma┼żdi┼ą ob─Źanov, ktor├ş sa ob├ívaj├║ tejto z├íle┼żitosti, inform├ície, ktor├ę s─ż├║bil, uviedli, ale v tomto pr├şpade nie.

Viac ┼żiarenia: LTE, 5G a inteligentn├ę bunky

Celul├írna sie┼ą spolo─Źnosti Deutsche Telekom sa do konca roku 2019 roz┼í├şri o viac ako 2.000 mobiln├Żch str├ínok. Kompresia siete LTE predstavuje z├íklad nov├ęho ┼ítandardu mobilnej komunik├ície 5G, v ktorom chce spolo─Źnos┼ą Bonn tento rok na jese┼ł uvies┼ą svojho prv├ęho klienta.

Zhut┼łovanie siete sa vyskytuje v mestsk├Żch a vidieckych oblastiach. Pribli┼żne polovicu v┼íetk├Żch nov├Żch telef├│nnych sto┼żiarov postav├ş Deutsche Telekom vo vidieckych oblastiach. V mestsk├Żch a mestsk├Żch oblastiach, ako je napr├şklad centrum mesta, spolo─Źnosti pl├ínuj├║ vyu┼ż├şva┼ą tzv. ÔÇ×Mal├ę bunkyÔÇť na podporu roz┼íirovania siet├ş tam, kde to z├íkazn├şci potrebuj├║.

Vysiela─Źe a prij├şma─Źe sa nielen┼że celkom zvy┼íuj├║, ale s├║ tie┼ż bli┼ż┼íie k pou┼ż├şvate─żovi. Toto u┼ż roky vyvol├ívalo ned├┤veru tvaroh,

Dev├Ą┼ą ot├ízok, ┼żiadne jasn├ę odpovede

Preto chce Telekom v ned├ívnom blogovom pr├şspevku odpoveda┼ą na dev├Ą┼ą ot├ízok o bunkovej komunik├ícii a zdrav├ş. Ale u┼ż v tretej ─Źasti je st├íle vinn├Ż z v├Żznamn├Żch reakci├ş. Pre ot├ízky ÔÇťNie s├║ obmedzenia v Nemecku pr├şli┼í vysok├ę?Ak├í je odpove─Ć:Limitn├ę hodnoty sa ur─Źuj├║ na z├íklade odpor├║─Źan├ş n├írodn├Żch a medzin├írodn├Żch v├Żborov odborn├şkov. Na┼íou ├║lohou je stara┼ą sa o ne"Button.

Limitn├ę hodnoty sa ur─Źuj├║ na z├íklade odpor├║─Źan├ş n├írodn├Żch a medzin├írodn├Żch v├Żborov odborn├şkov. Na┼íou ├║lohou je stara┼ą sa o ne. Ako som u┼ż povedal, t├║to ├║lohu vykon├ívame spravodlivo v ka┼żdej pobo─Źke spolo─Źnosti Deutsche Telekom.

Deutsche Telekom

Odpove─Ć ÔÇťNa┼íe umiestnenie sp─║┼ła v┼íetky z├íkonn├ę po┼żiadavky.ÔÇ×Na ot├ízkyÔÇť─îo hovor├ş Telekom ─żu─Ćom, ktor├ş sa boja ┼żiarenia?ÔÇ×Preto┼że to nie je konzistentn├ę, ─Źo pom├íha e┼íte viac.

Na┼íe umiestnenie sp─║┼ła v┼íetky z├íkonn├ę po┼żiadavky. Preto m├┤┼żeme poveda┼ą, ┼że mobiln├ę telef├│ny, ke─Ć ich prev├ídzkujeme, s├║ bezpe─Źnou technol├│giou.

Deutsche Telekom

V nasleduj├║com kurze mus├ş Telekom konkr├ętne odpovede. Spolo─Źnos┼ą opakovane vyjadrila obavy, ┼że nov├ę 5G ant├ęny s ovl├ídac├şmi zariadeniami zalo┼żen├Żmi na potrebe (ÔÇ×tvarovanie l├║─ŹovÔÇť) m├┤┼żu by┼ą rovnocenn├ę s l├║─Źov├Żmi zbra┼łami, spolo─Źnos┼ą reagovala na to, ─Źo sa o─Źak├ívalo v ot├ízkach a vyhl├íseniach. je pravda, ┼że LTE sa ove─ża viac zameriavala na expl├│ziu.

Tv├írnenie l├║─Źov s nastavite─żn├Żm prenosov├Żm v├Żkonom (Obr├ízok: Deutsche Telekom)

A dokonca aj posledn├í ot├ízka, ktor├í je ve─żmi osobn├í, ak je tla─Źov├Ż referent spolo─Źnosti Deutsche Telekom autorom blogov├ęho pr├şspevku, ÔÇťChcem b├Żva┼ą v bl├şzkosti p├│lu mobiln├ęho telef├│nuÔÇ×─îo sa vyhne s─ż├║ben├ęmu osvieteniu:ÔÇťPrev├ídzkujeme sie┼ą v celom Nemecku. Okrem nieko─żk├Żch v├Żnimiek v┼íetci ┼żij├║ niekde bl├şzko miesta mobiln├ęho telef├│nu. Napr├şklad ÔÇ×MojaÔÇť poloha nie je ─Ćaleko od m├┤jho domu. Preto m├ím doma ÔÇ×super superÔÇť s┼ąahovanie, r├Żchlos┼ąou 110 megabitov za sekundu."

Hoci German Telekom je pre svoje pokrytie odv├í┼żny ako prv├Ż z hlavn├Żch oper├ítorov v oblasti mobiln├Żch telef├│nov, 5G a zdravotn├Żch probl├ęmov, objekt├şvne inform├ície im ich poskytuj├║, ale nie s├║.