5G a 4K: nov├ę ÔÇ×Sony XperiaÔÇť od spolo─Źnosti Sony 1 II ÔÇťje kamera – aspo┼ł v cene!

5G a 4K: nov├ę ÔÇ×Sony XperiaÔÇť od spolo─Źnosti Sony 1 II ÔÇťje kamera - aspo┼ł v cene! 1

Spolo─Źnos┼ą Sony vybavuje svoj nov├Ż najlep┼í├ş smartf├│n pred─║┼żen├Żm displejom v 21:9- Form├ít kina. Obrazovka Xperia OLED 1 II opatrenia ako jeho predchodca 6,5 Palce a m├┤┼żu zobrazova┼ą obr├ízky s vysok├Żm kontrastom (HDR), ako uv├ídza v├Żrobca. Ch├Żba vydutie displeja, preto┼że predn├í kamera je umiestnen├í v ├║zkom pruhu medzi obrazovkou a okrajom puzdra.

Xperia 1 II je prv├Ż 5G smartf├│n od spolo─Źnosti Sony. Snapdragon 865 sa pou┼ż├şva ako procesor – ┼ípi─Źkov├Ż procesor Qualcomm. Trojit├Ż fotoapar├ít na zadnej strane by mal prinies┼ą r├Żchle automatick├ę zaostrenie. Hovor├ş sa, ┼że pri plnom rozl├ş┼íen├ş sa d├í vytvori┼ą a┼ż 20 fotografi├ş za sekundu.

Optická trojnásobná transfokácia a nová video aplikácia

Senzory za ┼íirok├Żmi, super ┼íirok├Żmi a teleobjekt├şvmi s trojit├Żm optick├Żm zoomom maj├║ rozl├ş┼íenie dvan├ís┼ą megapixelov (MP) a s├║ podporovan├ę 3D h─║bkov├Żm sn├şma─Źom. Clona ┼íirokouhl├ęho hlavn├ęho fotoapar├ítu je obzvl├í┼í┼ą jasn├í (f 1,7). 4K HDR vide├í s├║ mo┼żn├ę r├Żchlos┼ąou a┼ż 60 sn├şmok za sekundu. Pre filmovanie vyvinula spolo─Źnos┼ą Sony nov├║ aplik├íciu s n├ízvom Cinema Pro.

Uhlov├ę puzdro, hlin├şkov├Ż r├ím a gorilie sklo 6 na prednej a zadnej strane ved├║ k nez├ívisl├ęmu dizajnu. Sn├şma─Ź odtla─Źkov prstov je integrovan├Ż do tla─Źidla nap├íjania na okraji puzdra. Spolo─Źnos┼ą Sony m├í integrovan├║ technol├│giu bezdr├┤tov├ęho nab├şjania pre 4000 mAh bat├ęriu. A to aj Xperia 1 ch├Żbaj├║ca z├ísuvka pre sl├║chadl├í je teraz sp├Ą┼ą.

Vlajkov├í lo─Ć stoj├ş 1200 eur

Napriek slotu na pam├Ą┼ąov├║ kartu je zariadenie vybaven├ę certifik├ítom ochrany (IP65 / 68) proti vode a prachu. s 8 Gigabajty (GB) RAM, 256 GB Pam├Ą┼ą a Android 10 maj├║ hmotnos┼ą 180 gramov Xperia 1 II pr├şs┼ą na trh v druhom ┼ítvr┼ąroku za 1200 eur – vo farb├ích ─Źierna a fialov├í.

T├íto cena by mala by┼ą hlavn├Żm d├┤vodom, pre─Źo sa mnoh├ş kupuj├║ci pravdepodobne bud├║ pozera┼ą na nov├Ż smartf├│n Xperia 10 II strednej kateg├│rie, ktor├Ż spolo─Źnos┼ą Sony tie┼ż predstavila. Kupuj├║ci tie┼ż dostan├║ 21 za 370 EUR:9-OLED zobrazi┼ą, ┼że s 6 Palce a 150 gramov hmotnosti s├║ kompaktnej┼íie.

Ochrana skla a IP pre modely strednej triedy

Puzdro je v┼íak na oboch stran├ích tie┼ż z gorilsk├ęho skla6 a celkovo chr├ínen├í proti vniknutiu prachu a vody (IP65 / 68) – a nech├Żba ani sn├şma─Ź prstu na tla─Źidle nap├íjania, z├ísuvka jack a trojit├í kamera. Ten tie┼ż poskytuje 4K videa, ale iba ┼íirokouhl├Ż hlavn├Ż fotoapar├ít m├í rozl├ş┼íenie 12 MP. Ostatn├ę dva senzory pon├║kaj├║ iba osem MP.

Procesor Snapdragon 665 spolo─Źnosti Qualcomm so stredn├Żm dosahom, procesor 4 GB RAM a 128 GB roz┼í├şrite─żn├í pam├Ą┼ą. Nap├íjanie zabezpe─Źuje 3600 mAh bat├ęria. Spolo─Źnos┼ą Sony pl├ínuje ─Źiernobiele farby ako farebn├ę kombin├ície pre model Xperia 10 II a druh├Ż ┼ítvr┼ąrok 2020, ke─Ć sa uvedie na trh.