50 najlepších tipov na vrcholy: konečný zoznam

Takže chcete ovládať arénu a dokázať, že ste najlepší z najlepších? Ak chcete prežiť Apex Legends potom budete musieť ovládať množstvo rôznych mechanizmov a herných konceptov. Táto hra môže byť dosť brutálna, najmä ak ste úplne novým žánrom bitky royale. Môže sa pochváliť 12 znakmi, z ktorých každá má svoje vlastné jedinečné hry a schopnosti.

Či už ste úplne nový alebo vracajúci sa hráč, tu je 50 Apex Legends tipy, ktoré vám pomôžu zorganizovať cestu číslo jedna. Nezabúdajte na to, že sa nebudeme zaoberať veľmi základnými pojmami, ako je ping alebo všeobecný pohyb; každý hráč FPS ich už pozná. Začneme s niekoľkými všeobecnými tipmi a potom sa ponoríme do každej z 12 legiend.

všeobecný

1, Poznajte Meta

Ak máte v pláne vyliezť po rebríčku rebríčka, je dôležité vedieť, ktorí z nich sú najvyberanejšie postavy. Gibraltár, Wraith, Pathfinder a Wattson sú práve vďaka svojej čírej utilite niektoré z najpopulárnejších legiend. Aj keď určite môžete liezť s kýmkoľvek, jedná sa o postavy, proti ktorým by ste mali trénovať.

2, Vedieť, kedy prestať rabovať

Toto je zvyk, ktorý ľudia ťažko prekonávajú – najmä v nižších pozíciách. Aj keď je vždy dobré hľadať muníciu, lieky a granáty, niekedy to nie je potrebné. Keď sa budete upratovať, vždy sa vystavíte riziku, pretože vaša pozornosť je inde. Ak máte úroveň 3 brnenie a kompletne zbalená pištoľ, potom nie je dôvod, aby ste sa len rozbehli okolo otvárania truhiel. Nezabudnite tiež, že máte ďalších dvoch spoluhráčov, preto vezmite do úvahy ich potreby.

Bangalore

 • Pasívna schopnosť – dvojnásobný čas: Pri vznietení počas pruženia sa pohybujete rýchlejšie na krátky čas.
 • Taktická schopnosť – odpaľovač dymu: Pri náraze vystreľte vysokorýchlostný dymový kanister, ktorý pri náraze exploduje do dymovej steny.
 • Ultimate Ability – Rolling Thunder: Zavolajte delostrelecký útok, ktorý sa pomaly plazí po krajine.

3, Používajte obranný dym

Aj keď sú dymové granáty Bangalore skvelé pre oslepenie nepriateľského tímu, táto schopnosť sa najlepšie využíva defenzívne. Stena dymu, ktorú vytvára, je hustá, takže pre nepriateľov je veľmi ťažké ťa vidieť bez toho, aby sa spoliehala na schopnosť konkrétnej legendy alebo pohľad na digitálnu hrozbu. Dym však funguje oboma spôsobmi a môže ľahko oslepiť vašich spoluhráčov. Z tohto dôvodu odporúčame používať dym na liečenie, oživenie alebo dokončenie zostrelených oponentov.

Nie je to solídne zakrytie, ale väčšina ľudí sa nebude brodiť dymom, pokiaľ si nie sú istí, kde sa práve nachádzate. Pokúste sa vždy ušetriť najmenej jeden poplatok za prípad, keď sa vy alebo váš spojenec potrebujete odraziť od prestrelky. Ako už bolo povedané, ak chytíte digitálnu hrozbu, choďte do mesta na svojich nepriateľov a fajčite ich v každom nasadení, aby ste si mohli rýchlo a ľahko zabiť.

4, Rolling Thunder je konečný zón, nie konečný poškodenie

Túto chybu vidím veľa od nových hráčov. Vyhodia Rolling Thunder v nádeji, že dokáže zaistiť tonu zabití, pretože je to obrovská letecká trať. Realita je najvyššou Bangalore, ktorá spôsobí iba 40 poškodení pri výbuchu. Aj keď to omračuje súpera, tento konečný výsledok nie je spoľahlivý na zabezpečenie zabití, pokiaľ neviete, že nepriateľský tím je slabý. Namiesto toho považujte Bangalore's ultimate za spôsob, ako donútiť tímy vysadiť sa z vysokých terénov, do otvoreného terénu alebo preč od vášho tímu. Váš konečný výsledok je vynikajúci na boj proti agresívnym tímom alebo týmom, ktoré sú dobre vykopané a nemajú Wattson.

5, Nepodceňujte dvojnásobok času

Pasívne Bangalore sa môže zdať jednoduché, ale pri správnom použití je neuveriteľne silné. Keď je aktivovaná, dostane 30% zvýšenie rýchlosti, čo jej dáva veľkú ústupovú alebo tlačnú silu. Aj keď Bangalore nebude zasiahnutá, bude stále dostávať bonus za dvojnásobok času. Táto pasívna je vynikajúca pre nátlak na nepriateľov alebo ich lemovanie v hektických prestrelkách. Vyťažte maximum z Double Time a skombinujte ho s vašim Spúšťačom dymu, aby ste sa stali veľmi chúlostivým cieľom na sledovanie.

6, Najlepší priatelia sú granáty a dym

Ak chcete svoj dym používať agresívne, zvážte skladovanie niektorých výbušnín. Zahrnutie tímu do dymu, po ktorom nasleduje hádka granátov, môže rýchlo poškodiť alebo zničiť celý tím. Ak výbuchy nespôsobia žiadne škody, prinútite ich ich priniesť aspoň k tímu, proti nášmu krytu alebo preč od akcie. Zvážte to, ak je kruh blízko, aby ste ich mohli donútiť do kruhu.

policajný pes

Apex Legends Bloodhound

 • Pasívna schopnosť – Tracker: Pozrite sa na stopy, ktoré zanechali vaši nepriatelia.
 • Taktická schopnosť – Eye of Allfather: Krátko odhalte skrytých nepriateľov, pasce a stopy po celej štruktúre pred vami.
 • Ultimate Ability – Beast of Hunt: Zvyšuje vaše zmysly, umožňuje vám rýchlejšie sa pohybovať a zvýrazňuje vašu korisť.

7, Použite Beast of Hunt na prenasledovanie nepriateľov

Šelma z lovu by sa mala použiť agresívne, keď vypuknú boje, aby sa zabezpečila výhodná pozícia. Nielenže to umožňuje, aby sa Bloodhound pohyboval rýchlejšie, ale budete môcť vidieť svojich nepriateľov a ich stopy. Z tohto dôvodu použite Bloodhounda, aby ste prenasledovali nepriateľov, ktorí sa pokúšajú utiecť alebo uzdraviť. Keďže vaši súperi sú zvýraznení červenou farbou, je takmer nemožné, aby sa niekto skryl pred Bloodhoundom. Ak niekto priamo utečie z bitky, Bloodhound z nich dokáže rýchlo pracovať.

8, Naučte sa čítať znamenia

Jedným z najdôležitejších aspektov hry Bloodhound je porozumenie tomu, ako čítať a sledovať stopy. Bloodhound nevidí iba pohyby nepriateľa, ale vie, ako dávno boli tieto stopy vytvorené. Pochopenie časovača je kľúčové, pretože vám dá lepšiu predstavu, či sú v okolí nejakí nepriatelia. Ak nájdete krok, ktorý bol urobený pred 90 sekundami, je pravdepodobné, že tím už viac nie je. Naopak, ak vidíte tú, ktorá bola vytvorená pred 20 – 30 sekundami, je možné predpokladať, že skupina je stále v okolí alebo ste na horúcich pätách.

9, Vaša taktika zdôrazňuje iba to, čo je pred vami

Novými hráčmi Bloodhoundu je mylná predstava, že ich taktická schopnosť zdôrazňuje všetko v okruhu 360 stupňov okolo vás. Nie je to tak, pretože zacieľuje iba na nepriateľov alebo pasce do 180 stupňov od hľadaného smeru. Majte na pamäti toto, keď sa snažíte nájsť ciele v budove. Nezabudnite, že súperi môžu vidieť vaše skenovanie, takže ak sa pokúšate preniknúť na niekoho, kto nepoužije vašu taktickú schopnosť.

10. Šelma lovu je skvelá na ostreľovanie

Ak sa považujete za crack shot, potom zvážte použitie Beast of the Hunt na ostreľovanie nepriateľov. Keďže je celá obrazovka prepnutá do stupňov šedej, s výnimkou nepriateľov, je veľmi ľahké sledovať cieľ – dokonca aj v hustejšom teréne. Je to užitočné pri výbere nepriateľa skôr, ako sa váš tím zapojí do boja. Len sa uistite, že môžete skutočne zasiahnuť svoj cieľ, inak je to úplná strata konečnej hodnoty.

žieravý

 • Pasívna schopnosť – vízia Nox: Umožňuje vám vidieť nepriateľov prostredníctvom vášho plynu.
 • Taktická schopnosť – Nox Gas Trap: Drop kanistre, ktoré uvoľňujú smrtiaci Nox plyn, keď ho strieľajú alebo spustia nepriatelia.
 • Ultimate Ability – Nox Gas Grenade: Prikrývky pokrývajú veľkú plochu v plyne Nox.

11. Dvere s plynovými uzávermi blokujú

Ak ste už aj na diaľku oboznámení s Caustikom, už viete, že uväznenie niekoho v miestnosti a používanie plynového granátu Nox zvyčajne vedie k zabitiu. Schopnosť blokovať dvere by sa mala využívať aj obranne. Ak sa potrebujete uzdraviť, naraziť do miestnosti, spustiť pascu pred dvere a začať s liečením. To vás núti svojho súpera, aby si buď našiel iný vchod, alebo prelomil dvere, spustil pascu a dal vám šancu na odvetu.

12. Plyn Nox sa môže používať defenzívne

Napriek tomu, že plyn Nox je škodlivý pre všetkých okrem hráčov skupiny Caustic, tento jed je prekvapivo slušný kryt, ak potrebujete niekoho oživiť. Nepriatelia sa zriedka dostanú do oblaku plynu Nox, pokiaľ nie sú absolútne pozitívni, že dokážu zabiť. Vďaka tomu je plyn Caustics skvelý na oživenie zostrelených spoluhráčov alebo ponúknutie krytu na uzdravenie. Ak vidíte niekoho, ako zostupuje v hektickom boji, hodí naň tento plynový granát a vbehne do uzdravenia. Len nezabudnite, že ak má nepriateľ tiež lúh, nebude ním plyn ovplyvnený.

13. Nedochádza k náhodnému zachyteniu plynov

Plynové uzávery Caustic sú mimoriadne smrtiace, ale dajú sa použiť na viac ako len na uzamknutie oblasti. Svetová hrana a kráľovský kaňon majú veľa úzkych chodieb, ktoré musia hráči navigovať. Ak sa otáčate a nie ste si istí, či je niekto za vami, skryte pascu pri východe akýchkoľvek čakacích bodov. Ak ste v bitke blízko stredného doletu, môžete ako krytie automaticky otvárať plynové uzávery. Aj keď je možné pasce zničiť, väčšina hráčov bude príliš zaneprázdnená streľbou, aby ste odstránili kryt.

14. Dajte svojim spoluhráčom digitálnu hrozbu

Viem, viem, že je smutné, že váš tím bude priamo bojovať v Nox Gas. Veľkým dôvodom je však to, že plyn zakrýva svoju víziu, čo sťažuje sledovanie cieľov. Ak hráte hru Caustic, nenechajte si ujsť hrozbu Digital Threat. Ak to dáte svojim spoluhráčom, umožníte im bezpečne sa zatlačiť do oblaku plynu a bezpečne zabiť. Okrem toho sú Bloodhound a Crypto skvelými legendami na spárovanie s Caustic. Gibraltár má tiež zábavnú synergiu, pretože hráči sa do jeho bubliny nevtlačia, ak je vo vnútri plyn.

Crypto

 • Pasívna schopnosť – Neurolink: Nepriatelia zistení Dozorným robotom do 30 metrov od vašej pozície sú označení tak, aby ste ich videli vy a vaši spoluhráči.
 • Taktická schopnosť – Surveillance Drone: Nasadte letecký dron, ktorý vám umožní prezerať okolie zhora. Ak je dron zničený, pred nasadením ďalšieho sa počíta štyridsať sekúnd.
 • Ultimate Ability – Drone EMP: Your Surveillance Drone spustí výbuch EMP, ktorý spôsobuje poškodenie štítu, spomaľuje nepriateľov a deaktivuje pasce.

15. Majster Špionáž na nepriateľov pomocou Drone

Dobré využitie robotov je kľúčom k tomu, aby ste boli efektívnym hráčom na šifrovanie. Zatiaľ čo robot upozorňuje na všetkých nepriateľov, ktorí sú v jeho blízkosti, tieto ciele sa upravia podľa prítomnosti robota. Zvyčajne to spôsobí, že ho zostrelia, ak sa aktívne nehýbate ich guľkami. Namiesto toho, ak špehujete tím, letíte vysoko do vzduchu a používajú dron ako satelit. Nielenže to nepočujú, ale budete si na ne môcť nechať karty. Dron pohybujte iba v dosahu tesne pred nasadením alebo ak sú rozptýlené.

16. Bannery sú najlepším priateľom

Chyba, ktorú vidím nových hráčov Crypto, je, že nekontrolujú bannery. Bannery vám zvyčajne povedia, kto je majstrom alebo zabiacim vodcom. Ale keď ste v robotovi Crypto, tieto bannery sú hacknuté, aby vám povedali, koľko nepriateľských komand je v dosahu robotov. To vám umožní rýchlo vyhodnotiť, či sú pri vstupe do novej oblasti nepriatelia. Ako hlavný kryptografista často zisťujem, že kontrolujem tieto bannery vždy, keď sa môj tím otočí na nové miesto. Ak ste v populárnom zaujímavom mieste, zaparkujte svojho robota pred banerom, aby ste mohli pravidelne kontrolovať, či sa na vaše územie nedostal nepriateľ.

17. Vedieť, kedy používať EMP

Crypto's EMP je mimoriadne smrtiaci. Nielenže spôsobí značné množstvo poškodenia štítu, ale zakáže pasce a drasticky spomalí nepriateľov. Problém je, že veľa hráčov EMP má nesprávny čas. Crypto's EMP by sa mal používať ako iniciátor boja alebo ako spôsob, ako potrestať agresívne tímy. Nepoužívajte EMP, keď ste ďaleko, pretože väčšina hráčov sa uzdraví skôr, ako môžete využiť svoje konečné skóre. Vždy sa uistite, že ste v dosahu, takže v okamihu aktivácie EMP môže váš tím využiť svoju zraniteľnosť.

18. Váš robot robí viac ako prieskum

Vedeli ste, že Cryptov robot môže vyzdvihnúť Bannerove karty svojho tímu? Tento malý robot je ideálny na získavanie zabitých priateľských kariet bez toho, že by Crypto vystavil nebezpečenstvu. Môžete tiež obťažovať svojich nepriateľov nepretržitým letením okolo nich. Keďže dron zabije niekoľko dobre umiestnených záberov, je ľahké rýchlo zamerať nepriateľský tím od rabovania alebo hľadania lepšej pozície. Páči sa mi táto taktika, keď je prsteň menší, takže nepriateľ rozdáva svoju pozíciu nielen môjmu tímu, ale všetkým ostatným pozostalým. Dokonca sa mi podarilo spustiť pár bitiek medzi nepriateľskými tímami tak, že to vyzeralo, akoby jeden z mojich nepriateľov bol Crypto a nie môj tím.

Gibraltár

 • Pasívna schopnosť – štít štítu: Zameranie mieridiel zameriava na štít štítu, ktorý blokuje prichádzajúci oheň.
 • Taktická schopnosť – Dome ochrany: Zhoďte dómový štít, ktorý blokuje útoky na 18 sekúnd. Liečivé predmety sa v kupole používajú o 25% rýchlejšie.
 • Ultimate Ability – Defensive Bombardment: Zavolajte koncentrovaný úder mínometu na vyznačenú pozíciu.

19. Môžete tank veľa škody

Gibraltár je najbližšou vecou, ​​ktorú Apex Legends má k triede tankov. Spolu so svojím štítom Gun Shield má tento hrdina 15% zľavu na všetky prichádzajúce škody a nie je spomalený guľkami. To z neho robí absolútnu powerhouse a jednu z najťažších postáv, ktorú zabiť v súboji. Nesmiete sa báť bojovať s nepriateľmi v situácii 1v1, ktorí sú schopní znášať veľa trestov. Pokiaľ nie sú veľmi presné, existuje veľká šanca, že váš štít pohltí veľa počiatočného ohňa. Z tohto dôvodu neváhajte vstúpiť do tvárí hráča a pritiahnite ich pozornosť od svojich kamarátov.

20. Používajte svoje kupoly agresívne

Gibraltárova kupola je najlepšia, keď sa používa na oživenie alebo rýchle uzdravenie počas boja. Ak vidíte zostupného spoluhráču, rýchlo vyhoďte dolu vedľa nich, aby ste sa uistili, že nedokončili. Väčšina hráčov váhajú s tlačením do Gibraltárskeho dómu, preto ho využite vo svoj prospech. Môžete tiež použiť kupolu ako čiastočnú ochranu, ak potrebujete ustúpiť od boja. Pamätajte, že kupola je pomerne veľká a veľmi svetlá, takže ak sa snažíte zostať nepovšimnutý, túto schopnosť nepoužívajte. V opačnom prípade neváhajte a agresívne využite túto schopnosť tlačiť alebo uvoľňovať.

21. Naučte sa chrániť tanec

Jednou z najdôležitejších zručností, ktorú sa môžete naučiť ako hráč na Gibraltári, je, ako „Shield Dance“. Tento výraz znamená tkanie dovnútra a von z vašej kupoly, keď bojujete proti súperom. Trik spočíva v tom, že čas vystúpi za štít, keď váš nepriateľ vystrelí, a vystúpi, keď to potrebujete. Najlepšie sa používa s brokovnicou, ako je Peacekeeper alebo Mastiff. Bude trvať nejaký čas, kým sa usadíte v rytme, preto vám odporúčame cvičiť tanec štítu, kedykoľvek ste v blízkom boji. Pamätajte si, že vždy môžete psychika nepriateľa vymaniť tak, že sa presuniete na vonkajšiu stranu štítu, ale v skutočnosti neodídete. Ak chcete, aby strácali muníciu, aby ste mohli zarobiť na dobitie.

22. Zabite sami seba

Ako už bolo spomenuté, Gibraltár je tank. Inteligentný hráč však bude vedieť, či ide o hlavu alebo nohy, aby sa maximalizovalo ich poškodenie proti nemu. Vďaka tomu je kryt pasu vysoký pre Gibraltár, pretože pokrýva jednu z jeho najzraniteľnejších oblastí. Zvážte tiež krčenie, keď bojuje, aby ste minimalizovali nielen hitbox, ale prinútili nepriateľov strieľať na váš štít. Tieto vám nezaručia víťazstvo, ale drasticky zvýšia vaše šance na prežitie prestreliek v stiesnených priestoroch alebo ak budete skočiť.

Lifeline

 • Pasívna schopnosť – Combat Medic: Revive zrazila spoluhráčov rýchlejšie, keď bola chránená štítovou stenou. Liečivé predmety sa používajú o 25% rýchlejšie.
 • Taktická schopnosť – D.O.C. Heal Drone: Zavolajte svojmu Dronovi súcitu, aby časom automaticky liečil blízkych spoluhráčov.
 • Balíček Ultimate Ability – Care: Zavolajte spúšťací box plný vysokokvalitného obranného zariadenia.

23. Buďte inteligentní pri svojich živobytiach

Aj keď Lifeline dokáže oživiť spoluhráčov pomerne rýchlo, budete chcieť byť inteligentní, kam ich vyberiete. Ak ste vonku, štít Combat Medic ochráni vášho spojenca, až kým sa postavia. Je pravdepodobné, že ak nie sú za krytom, váš nepriateľ ich sklopí skôr, ako sa môžu uzdraviť. Pokúste sa čo najviac oživiť pri obnove niektorých, aby ste sa uistili, že majú bezpečné miesto na obnovenie stratených štítov a zdravia.

24. Návnady súperov s oživením

Jednou z populárnych stratégií Lifeline je predstierať, že skutočne oživujete svojho spojenca, aby vytiahol súpera. Pretože zvuk jej štítu je veľmi hlasný, je to skvelý trik pre návnadu nepriateľa na opustenie krytu. Ak máte na sebe slúchadlá, budete počuť, keď sa niekto blíži k vám. Akonáhle sú blízko, spustite štít a potom otvorte oheň. Nepríde všetkých prekvapením, ale je vynikajúce, ak máte problém nájsť niekoho, kto sa skrýva okolo vás.

25. Balíčky starostlivosti sú veľmi hlasné

Aj keď je dobré ihneď zavolať balík starostlivosti, je dôležité pamätať si, aký hlasný a viditeľný je tento konečný výsledok. Mnoho hráčov sa ponáhľa k pozícii balíka starostlivosti, a preto okolo tejto položky postavte obranný prsteň. Ak máte Crypto, použite jeho drona, aby ste dali pozor na všetkých nepriateľov vo vašom okolí. Na druhej strane môžete pomocou balíka starostlivosti pripraviť pascu a chytiť neznámych nepriateľov, ktorí si myslia, že práve našli korisť. Len sa uistite, že neexistuje žiadna úroveň 3 Brnenie vnútri, inak by ste mohli skončiť pomáhať namiesto toho, aby ste im ublížili!

26. Multitask pri použití D.O.C.

Stáli a čakali na D.O.C. uzdraviť môže byť časovo náročné a neefektívne. Tento robot sa uzdravuje pomerne pomaly, takže po boji to dajte do krabice smrti a začnite rabovať. D.O.C. vás bude naďalej uzdravovať, kým budete prehľadávať inventár padlých nepriateľov. Nečakajte, až bude vaše zdravie v boji o pokles D.O.C. Namiesto toho umiestnite tohto robota za kryt hneď na začiatku boja, aby ste sa mohli sústrediť na opravu štítov a zároveň sa starali o svoje zdravie.

fatamorgána

 • Pasívna schopnosť – Encore !: Keď sa zrazí, automaticky odhodí návnadu a maskuje ju na päť sekúnd.
 • Taktická schopnosť – Psyche Out: Pošlite holografickú návnadu, aby ste zmiatli nepriateľa.
 • Ultimate Ability – Vanishing Act: Nasadte tím Decoys, aby ste rozptýlili nepriateľov, keď ste maskovaní.

27. Vždy prerušte zameriavaciu čiaru

Mirage je postava, ktorá sa úplne spolieha na klam. Jeho klony môžu byť v boji zbytočné, ak ich počas boja náhodne vyhodíte. Klony sú určené na to, aby vás odstrčili oko vášho nepriateľa a otvorili ho na rýchle poškodenie. To sa nedá dosiahnuť, ak vás doslova uvidia, ako klon vytvárajú. Z tohto dôvodu sa vždy pokúste bojovať za kryt, ktorý zakrýva celý váš charakterový model. Preto bude pre vášho súpera ťažké odvodiť, ktorý Mirage je ten pravý. Ak stojíte len vonku, váš Psyche Out neurobí doslova nič iné, iba mierne blokuje svoju víziu o vás na zlomok sekundy.

28. Presvedčte sa svojimi klonmi

Rozdiel medzi dobrým a veľkým zázrakom spočíva v tom, ako presvedčivé sú ich klony v horúcom boji. Je nevyhnutné, aby si ľudia mysleli, že vaše klony sú skutočné, inak, čo je vlastne zmyslom jeho schopností? Ak ste uväznení za krytom, neštartujte tento doppelganger iba do stredu poľa. Pošli ho smerom ku krytu a potom pomocou krátkeho okna premiestnite alebo zaútočíte na svojho nepriateľa.

Ďalším zábavným trikom je, že ak drancujete krabičku smrti po boji, dajte svoj klon na inú krabicu smrti alebo na druhú stranu toho, cez ktorý prechádzate. Mirage je hlavne o tom, ako si pomýliť svojich nepriateľov, preto premýšľajte, kam posielate svoje klony. Keď nasadzujete klon, pokúste sa napodobniť ich pohyb tak, že sa budete pohybovať v priamke a pomýlite svojich súperov.

29. Vanishing Act je skutočne dobrý

Môže to prekvapiť veľa používateľov, ktorí nie sú Mirage, ale zákon Vanishing Act je pri správnom použití celkom šialený. Na rozdiel od Wraitha, keď je Mirage neviditeľný, neexistuje žiadna stopa, ktorá by sledovala jeho normálne pohyby. S výnimkou Bloodhounda nemôžu všetky ostatné postavy urobiť nič iné, len uhádnuť, kde sa nachádza hráč Mirage. Toto robí Vanishing Act prekvapujúco dobrým pri prekrádaní nepriateľov a ich streľbe zozadu.

Vzhľadom na to, ako veľa je svetová hrana otvorená, pohybovať sa za nepriateľom nie je také ťažké. Keď vypukne boj, buďte aktívny so svojím konečným, nie defenzívnym. Aj keď sa dá použiť ako spôsob, ako z bitky zmiznúť, budete mať väčší úspech, ak sa stanete agresorom.

30. Vyťažte maximum z Encore!

Dovoľte mi to objasniť, Encore! je skutočne ohromujúci pasívny. Keď sa na päť sekúnd stanete neviditeľnými, zvyčajne nezáleží na mnohých zápasoch, najmä na bojoch v obmedzených oblastiach. Ako už bolo povedané, existuje niekoľko spôsobov, ako maximalizovať účinnosť tohto pasívneho systému. Neaktivujte štít alebo putovanie do vody alebo nečistôt, pretože by to dalo vašu pozíciu ďalej. Ak je to možné, skúste spadnúť na nižšie poschodie alebo sa zaklinte pod schody. Chcete z týchto piatich sekúnd vyťažiť čo najviac, takže sa nemusíte len tak posadiť a pozerať sa.

oktán

 • Pasívna schopnosť – Swift Mend: Časom automaticky obnovuje zdravie.
 • Taktická schopnosť – Stim: Pohybujte sa o šesť sekúnd rýchlejšie o 30%. Náklady na používanie.
 • Ultimate Ability – Launch Pad: Nasadiť skokovú podložku, ktorá katapultuje spoluhráčov vzduchom.

31. Stim vás nemôže zabiť

Stim je ďaleko od Octanovej najlepšej schopnosti. Napriek zdravotným nákladom je dosiahnutie ceny o 30% rýchlejšie za cenu. Vďaka tomu je Stim vynikajúcou únikovou schopnosťou, najmä ak máte slabé zdravie. Oktán nemôže byť nikdy zabitý alebo zoslabený nadmerným užívaním Stimu, aj keď je na 1 HP. Takže ak máte super zdravie, nie je dôvod, aby ste sa neochveli plným Stimu. Nielenže bude ťažšie zasiahnuť, ale budete sa môcť dostať aj za kryt, ktorý sa uzdraví.

32. Liečte, keď používate spúšťaciu podložku

Áno, odpalovacia plocha je vynikajúca na dosahovanie vyšších oblastí, ale je tiež ideálna na prípady, keď potrebujete ustúpiť a znovu získať štíty. Ak si pri vypustení do vzduchu vyrazíte Med Kit alebo Shield Battery, existuje veľká šanca, že po pristátí bude nablízku alebo bude dokončená. Je to skvelý spôsob, ako naraziť na viac vecí, najmä v chaotickom boji, kde sa budete neustále pohybovať. Pamätajte, že ak máte výpadok, môžete použiť aj štartovaciu podložku, takže použite tento spôsob, ako sa dostať preč od súperov, ktorí sa vás snažia dokončiť.

33. Vyvážte svoju agresiu

To, že môžete bežať veľmi rýchlo, neznamená, že by ste sa mali vždy tlačiť. To je mentalita, s ktorou veľa nových oktánskych hráčov zápasí, pretože je to veľmi, veľmi agresívna legenda. Nabíjanie priamo do boja je však dobrý spôsob, ako sa zabiť. Namiesto toho použite Stim na zabezpečenie bokov alebo prekvapenie svojich nepriateľov z inej pozície.

34. Octane je v skorej hre vynikajúci

Zo všetkých legiend je Octane zďaleka jedným z najsmrteľnejších na začiatku zápasu. Keď pristávate, použite Stim na rýchle rabovanie a útoky na nepriateľov, zatiaľ čo sa stále pripravujú. To vám umožní stenčovať stádo a zbierať nejaké ďalšie vybavenie. Odporúčame chytiť aspoň jednu slušnú zbraň a najmenej jednu úroveň 1 Body Shield pred útokom. Naopak, ak niekto uchopí zbraň pred vami, potom vyskočí Stim a beží tak rýchlo, ako len môžeš. Buďte opatrní pri používaní Stimu, keď nemáte brnenie.

priekopník

 • Pasívne schopnosti – znalosti zasvätených osôb: Naskenujte prieskumný maják, aby ste odkryli ďalšie umiestnenia krúžkov.
 • Taktická schopnosť – hák na uchytenie: Drapák sa rýchlo dostanete na miesta mimo dosahu.
 • Ultimate Ability – Zipline Gun: Vytvorte zipline pre každého, kto ju použije.

35. Ovládnite hák na zachytávanie

Jedinou najdôležitejšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť ako hráč modelu Pathfinder, je zvládnutie háčika na zachytávanie drapákov. Hlavným nástrojom spoločnosti Pathfinder v oblasti mobility a útokov je háčik na chytanie háčikov, takže sa s týmto prístrojom budete chcieť ovládať. Jedná sa o veľmi univerzálny nástroj, ktorý vám umožní odpojiť sa, prenasledovať nepriateľov, zmenšiť terén a jednoducho vyhnúť sa prichádzajúcej paľbe. Pre podrobnejšie rozdelenie jednotlivých drapákov odporúčame Videonávod spoločnosti The Gaming Merchant,

36. Majáky prieskumu vždy skenujte

Neviem, prečo, ale zdá sa, že väčšina nových hráčov prehrávača Pathfinder je na prieskumné majáky alergická. Iste, tento pasívny postup nie je taký honosný, pretože vedieť, kde je ďalší kruh, by mohlo znamenať rozdiel medzi víťazstvom a stratou. Toto je obzvlášť dôležité na konci, keď je hranie mimo bezpečnostného kruhu mimoriadne nebezpečné. Skenujte prieskumné majáky, kedykoľvek je to možné, a nezabudnite, že ich môžete použiť viackrát.

37. Ziplín je veľmi všestranný

Zipline je úžasný konečný bod, ktorý umožňuje Pathfinderovi a jeho tímu rýchlo sa presťahovať. Je to vynikajúci nástroj na prepadnutie nepriateľov alebo na ukončenie bitky, ktorá sa stala kyslou. S vašou Zipline sa nestarajte, pretože je to jeden z najrýchlejších nabíjacích zariadení v celej hre. Majte na pamäti, že nepriatelia môžu tiež používať váš Zipline, takže vždy skontrolujte, či ste nepriateľom, ktorý ho sleduje. Môžete tiež použiť Zipline na podvádzanie nepriateľov, aby si mysleli, že váš tím išiel jedným smerom, takže môžete buď utiecť, alebo ich zastreliť, keď naskočia.

38. Vždy sa pohybuj

Podobne ako legendy ako Wraith, aj Pathfinder 5% viac poškodenia ako iné znaky. Je dôležité si to pamätať, keď sa ocitnete v intenzívnych bojoch. Pokúste sa vždy prekvapiť svojich protivníkov útočením z rôznych alebo rôznych uhlov. Máte určitú šialenú mobilitu, takže nie je dôvod ju používať. Nikdy sa nesnažte bojovať s legendami, ako je Gibraltár, ak ich nemáte.

Revenant

 • Pasívna schopnosť – Stalker: Kráčate rýchlejšie a dokážete vyšplhať vyššie ako iné legendy.
 • Taktická schopnosť – Ticho: Vyhoď zariadenie, ktoré spôsobí poškodenie a znemožní nepriateľským schopnostiam na 10 sekúnd.
 • Ultimate Ability – Death Totem: Drop totem, ktorý chráni tých, ktorí ho používajú na určitý čas. Namiesto toho, aby boli zabití alebo porazení, používatelia sa vrátia do totemu.

39. Ticho počas bojov, nie skôr

Pokiaľ neprepadnete nevedomého nepriateľa, je takmer vždy lepšie umlčať niekoho uprostred boja. Je to z toho dôvodu, že väčšina hráčov svoje zručnosti nevyužije, až kým sa ich zdravie nezníži. Wraith, Octane, Gibraltar a Pathfinder sa všetci spoliehajú na svoje schopnosti uvoľniť sa, aby zostali nažive. Zbavte ich toho ticha pre ľahké zabitie. Je tiež v poriadku, ak sa budete umlčať, pretože v tomto okamihu nebudete využívať žiadne svoje schopnosti.

40. Crouch, nebeží

Ak viete, že v okolí sú nepriatelia, nemali by ste bežať ako Revenant. Jednou z jeho najlepších vlastností je schopnosť ticho a rýchlo sa pohybovať po mape. Toto umožňuje hráčom Revenantu preniknúť na nič netušiacich nepriateľov alebo tých, ktorí sú zapojení do boja s inou osobou. Vzhľadom na dôležitosť zvuku Apex Legends, môžete ľahko chytiť používateľov mimo dohľadu tým, že sa okolo nich budete pohybovať. Jeho Stalkerova pasíva je tiež skvelá na to, ako sa odplazil od bitky o obnovu zdravia a štítov.

41. Skryť svoju smrť Totem

Stop. Uvedenie. Váš. Death. Totem. Von. In. EÚ. Otvorené.

Aj keď získate „extra život“, nemali by ste náhodne upustiť od Death Totem. Pokúste sa ju vždy umiestniť tak, aby ste pri návrate mali bezpečné miesto na liečenie. To tiež zaisťuje, že vaši nepriatelia majú ťažšie čas na to, aby ho našli a nastavili pascu. Nezabudnite, že váš Death Totem môže použiť ktokoľvek, takže ho hodíte kamkoľvek, požaduje, aby bol použitý proti vám. Našiel som tie najlepšie miesta, kde by som mohol tento vrchol upustiť v budovách, pod mostami a za veľkými skalami

42. Nezabudni na Climb

Ďalšou výhodou Stalkerovej pasívy je, že Revenant môže stúpať vyššie a rýchlejšie ako iné legendy. Ste viac ako schopní škálovať oblasti, ktoré mnohí považujú za nedosiahnuteľné. Využite to vo svoj prospech na odrezanie únikových trás alebo prepadnutí nepriateľov, ktorí si myslia, že ich chrbát je chránený. Môžete tiež použiť jeho stúpanie na to, aby vás povzbudil kohokoľvek, kto vás prenasleduje, pretože väčšina sa nebude nad nimi vysoko pozerať.

Wattson

 • Pasívna schopnosť – iskra Genius: Ultimate Accelerants úplne nabijú vašu Ultimate Ability a státie v blízkosti stožiarov odpočúvania zvyšuje vaše nabitie taktickej schopnosti.
 • Taktická schopnosť – zabezpečenie obvodu: Pripojte uzly a vytvorte elektrifikované ploty, ktoré poškodia a spomalia nepriateľov.
 • Ultimate Ability – Interception Pylon: Umiestnite elektrifikovaný stožiar, ktorý ničí prichádzajúce munície a opravuje poškodené štíty, pokiaľ sú v platnosti.

43. Horde Ultimate Accelerants

Konečným výkonom spoločnosti Wattson je mimoriadne výkonný a schopnosť nasadiť ju pri každom boji poskytne vášmu tímu obrovskú výhodu. Aby ste zaistili, že budete mať vždy svoj odpočúvací pylón, nezabudnite hordu prinajmenšom dvoch Ultimate Accelerants. Ak máte konečný výsledok za posledných pár prsteňov, dá vášmu tímu oveľa väčšiu šancu na prežitie. Uistite sa, že vaši spoluhráči pingujú s akýmkoľvek Ultimate Accelerants, s ktorým sa stretnú.

44. Ploty slúžia na územné plánovanie, nie na zabíjanie

Na rozdiel od plynových pascí Caustic sú ploty Wattona určené na odradenie oponentov od konkrétnych vchodov. Ak ich umiestnite pri dverách alebo do bodiek, prinútite nepriateľov, aby buď utrpeli veľa pomalého poškodenia, alebo aby našli iný spôsob, ako k vám. Ak ste na voľnom priestranstve, pokúste sa priviesť svojich nepriateľov do jednej oblasti. A naopak, pri zabezpečovaní stavebného bloku sú všetky vchody a schody absolútne v pekle, aby sa niekto mohol vtlačiť dovnútra.

45. Buďte aktívny pri odpočúvaní pylonu

Keď sa nakoniec ocitnete v boji, nebojte sa jednoducho opustiť svoj odpočúvací pylón. Ľudia radi hádzajú granáty, takže je lepšie nechať svoj konečný hod, než čakať a vidieť. Keďže stožiar môžete okamžite dostať späť, nemusíte sa cítiť, akoby ste pre dokonalú príležitosť jednoducho držali tento vrchol. Niekedy je pasívna regenerácia štítu viac ako dostatočná na zabezpečenie niekoľkých zabití.

46. ​​Skryte svoje ploty

Rovnako ako iné pasce, aj Wattonove ploty môžu byť zničené zastrelením základne. Aby to bolo pre vašich nepriateľov tvrdšie, snažím sa skryť konce plotu pred dverami alebo windows, Stratí to čas vášho nepriateľa, keď sa snaží dostať uhol, aby zničil plot, čo vám poskytne viac času na odvetu. Okrem toho si môžete vo dverách vytvoriť tenké trojuholníky, takže nepriatelia sa musia vysporiadať s viacerými koncami plotov alebo riskovať dvojité poškodenie.

prízrak

 • Pasívna schopnosť – hlas z prázdnoty: Hlas vás varuje, keď sa blíži nebezpečenstvo. Pokiaľ viete, je to na vašej strane.
 • Taktická schopnosť – do prázdnoty: Rýchlo premiestnite prostredníctvom bezpečnosti prázdneho priestoru a vyhnite sa všetkým poškodeniam.
 • Ultimate Ability – Dimensional Rift: Prepojte dve miesta s portálmi na 60 sekúnd, čo vám umožní celý tím ich používať.

47. Môžete podniknúť riskantné zápasy

Dobrý hráč Wraithov je veľmi ťažko zasiahnuteľný vďaka svojej malej hitboxe a taktickej schopnosti. Využite to vo svoj prospech tým, že budete neustále udržiavať mobil v boji. Pretože budete často v tvári nepriateľa, používajte zbrane, ako je mierový dôstojník, hviezda hviezda, R-99 a prowler. Jedná sa o vynikajúce zbrane blízkeho dosahu, ktoré sa dajú ľahko vystreliť z bokov, zatiaľ čo sa budete uhýbať, skákať a obiehať kruhy okolo súpera. Nezabudnite mať pripravenú taktickú schopnosť, aby ste mohli rýchlo utiecť pred stratou bitky.

48. Beh mimo kruh

Unlike other legends, Wraith can safely traverse the circle with her Into the Void skill. This is an amazing trick for the last few circles when the cover is limited. Use this ability to silently sneak behind your foes without taking any damage. Try doing this once your opponent’s shields are cracked so you can catch them when their attention is on healing, not their surroundings. This also works for the lava in Lava Fissure, so if you need a quick escape hop into the fire and trigger Into the Void.

49. Use Portals for More Than Escaping

Typically, Wraith’s portals are used to simply transport your team from one location to another. Despite this being a critical part of Wraith’s kit, don’t discredit the advantages of using these aggressively. If you’re fighting in a building or space with a lot of verticality, considering placing a low and high portal. This allows you to quickly maneuver through a hectic fight and flank enemies. Alternatively, you can use these portals to trick teams that take them into a trap. Putting Watton’s fence through a portal will slow anyone who emerges, allowing you to easily kill someone.

50. Portals Are Good for Rescuing Teammates

If someone on your team is downed, drop a portal near them and run to cover. They can crawl through it to be instantly transported to the other side. This is one of the safest ways for someone to reach their teammates without risking their lives. We don’t always recommend using your portal for this, but it’s a handy tool that you should keep in mind.