5 Základné spôsoby, ako zaistiť bezpečnosť názvu vašej domény a …

V čoraz nepriateľskejšom prostredí online, kde sa hackeri, podvodníci a spammeri snažia získať prístup k citlivým obchodným informáciám, musia vedúci predstavitelia spoločností brať svoju stratégiu v oblasti kybernetickej bezpečnosti vážne a rozšíriť ju, aby chránili svoje záujmy. doménové mená s extrémnym úmyslom. Rovnako ako všetky ostatné údaje spoločnosti, aj vaše doménové meno je pre hackerov a podvodníkov potenciálnym vstupom na získanie prístupu k vášmu systému, extrahovanie informácií a ich použitie na vydieranie alebo na predaj najvyššiemu záujemcovi. Je samozrejmé, že toto je niečo, čo môže z dlhodobého hľadiska zničiť povesť vašej značky.

Z tohto dôvodu je dôležité od začiatku uprednostňovať bezpečnosť názvov domén a využívať správne bezpečnostné opatrenia a riešenia na zabezpečenie dlhodobej bezpečnosti domén proti vyvíjajúcim sa online trendom. Z tohto dôvodu si pozrime päť základných spôsobov, ako zabezpečiť názov domény v bezpečí.

Nájdite dôveryhodného registrátora

Zabezpečenie domény začína registrátorom. Ak stále skúmate svoju doménu alebo sa snažíte posilniť bezpečnosť svojho portfólia domén ako celku, je dôležité, aby ste pred nákupom domény alebo migráciou domény preskúmali najlepších a najspoľahlivejších registrátorov. Vybraný registrátor by mal mať overiteľnú históriu a úplný zoznam spokojných zákazníkov, ale vyhľadávanie by sa tam nemalo zastaviť.

Registrátori budú publikovať iba príbehy o úspechu, zatiaľ čo tie, ktoré nie sú také úspešné, budú umiestnené pod koberec, čo znamená, že si musíte trochu kopať sami. Uistite sa, že hľadáte čestné online recenzie od predchádzajúcich zákazníkov, kladiete otázky na príslušných fórach a skúste zistiť, prečo niektorí zákazníci opustili konkrétneho registrátora. Jej nekvalitné bezpečnostné opatrenia môžu niektorých zákazníkov odcudziť, čo je zjavne červená vlajka.

Zablokujte svoju doménu

Zákazníci a vlastníci firiem si zvyčajne želajú, aby boli ich doménové mená prístupné (sú potrebné iba správne prihlasovacie údaje), aby sa optimalizovali a aktualizovali akékoľvek informácie o doméne alebo aby sa v prípade potreby zmenili ich nastavenia DNS. To však vždy vystaví vašu doménu riziku nechceného vstupu a umožní útočníkom ukradnúť a zmeniť dôležité informácie podľa vlastnej vôle. Preto by ste mali zvážiť umiestnenie vašej domény pod zámkom registrátora, ktorý vám umožní zmeniť informácie až po odomknutí domény.

Zamyslite sa nad zámkom loggeru ako druhým zámkom, plus prihlasovacie informácie k účtu a prvá obranná línia. Po zablokovaní domény občas skontrolujte svoj stav a nahláste akékoľvek problémy alebo ak si všimnete akékoľvek zmeny, ktoré ste neprihlásili okamžite registrátorovi.

Udržujte svoje doménové meno v bezpečí

Zdôraznite registrátorov, ktorí sledujú správanie online

Vráťte sa k téme registrátorov. Preskúmajte každého registrátora, ktorý vás zaujíma, o riešeniach, ktoré používajú na zaistenie neustálej bezpečnosti svojich domén. Vyhľadajte najmä registrátorov, ktorí zdôrazňujú monitorovanie spamu, škodlivého softvéru a phishingu ako súčasť riešenia zabezpečenia názvu vašej domény, aby ste zaistili bezpečnosť domény v nepretržitom 24 /7 a doplniť svoju globálnu bezpečnostnú stratégiu. Je nevyhnutné, aby váš registrátor zamestnával tím ľudí a správnu technológiu na monitorovanie premávky a správania online a aby aktívne reagoval na akékoľvek hrozby, a nie na riešenie vznikajúcich problémov.

Okrem toho musí váš registrátor poskytnúť ďalšie bezpečnostné funkcie, ako je napríklad uvedený registračný zámok, ako aj bezpečnostné rozšírenia DNS, ktoré používateľov presmerujú z napadnutej webovej stránky na zabezpečenú online stránku kontrolovanú orgánmi. Týmto spôsobom, aj keď je vaša doména kompromitovaná, si zachováte reputáciu svojej značky udržiavaním svojich návštevníkov v bezpečí.

Uchovajte informácie o svojej doméne ako súkromné

Je samozrejmé, že informácie o svojom doménovom účte by ste nemali zdieľať s nikým. Ak samozrejme vývojárom webových stránok dostatočne dôverujete, poskytnite prístupové kódy, ale vaše stránky by mali byť zakázané pre kohokoľvek iného. Každý, kto má vaše prihlasovacie údaje, predstavuje potenciálne porušenie bezpečnosti, nezabudnite si to. Rovnako zvážte pridanie ochrany osobných údajov do svojho plánu. Týmto sa skryjú dôležité informácie o vašej spoločnosti a jej majiteľoch, ktoré by hackeri a podvodníci mohli použiť proti vám.

Pravidelne aktualizujte heslá

Nakoniec musíte pre svoj účet vytvoriť skutočne jedinečné heslo a pravidelne ho aktualizovať. Nemali by ste si však vytvárať heslo, pretože hackeri majú spôsob, ako vykopať prístupové kódy vytvorené človekom. Jednoducho povedané, ste zaujatí; takže namiesto použitia narodenín alebo mena vášho psa si vyberte nástroj na správu hesiel, ktorý generuje skutočne náhodne napísané reťazce písmen a špeciálne znaky, aby heslo vášho účtu bolo čo najviac vodotesné. Po niekoľkých mesiacoch neváhajte a vygenerujte nové heslo.

Konečný

Svet online sa v priebehu rokov stáva čoraz nebezpečnejším miestom a hackeri si stále viac uvedomujú, aké výhodné môže byť získavanie a predaj dôverných obchodných informácií. Nedovoľte nikomu vstúpiť do systému a poškodiť povesť svojej značky. Namiesto toho použite tieto tipy, aby bol názov vašej domény v bezpečí po celý rok.