5 Windows 10 veľkonočných vajíčok a tajomstiev, ktoré môžete vyhľadať

5 Windows  10 veľkonočných vajíčok a tajomstiev, ktoré môžete vyhľadať 1

Spoločnosť Microsoft má vo svojich operačných systémoch dlhú a zábavnú históriu skrývania veľkonočných vajíčok, tajných hier a iných zvláštností. Kto môže zabudnúť sieň mučených duší v kancelárii Microsoft Office v Windows 95 alebo Pinball v programe Word 97? Windows 10 nie je až tak hravé ako predchádzajúce iterácie. Postupne vyraďuje veľkonočné vajíčka od začiatku svojej dôveryhodnej počítačovej iniciatívy v roku 2002. Stále je tu však niekoľko skrytých prekvapení. Tu sú naše obľúbené veľkonočné vajíčka a tajomstvá, ktoré sa skrývajú Windows 10.

1, Vyhradený prístav Doom

Trvalo niekoľko rokov, kým prišiel strelec Doom z prvej osoby Windows platformy, ale keď sa to stalo, bolo o tom veľa starostí. Hra sa volala Doom 95 a ako klasický kúsok od vývojárov Id Software pridelili 666 ako sieťový port hry.

Windows  10 veľkonočných vajíčok tajomstiev Doom 666

Je prekvapujúce, že port 666 je v predvolenom nastavení stále priradený doomu Windows 10 až dodnes, na počesť seminárnej hry o trhacích démonoch.

Prejdite na „C: Windows System32 drivers etc, “a potom v programe Poznámkový blok alebo v inom textovom editore otvorte súbor„ services “a prejdite nadol, kým nenájdete Doom.

2, Film Star Wars CMD

Nie je žiadnym tajomstvom, že veľa vývojárov softvéru je tiež srdcom geekov s ocenením pre sci-fi a fantáziu a za všetko hlúpe. Urobte si trochu kopanie Windows 10 a môžete naraziť na toto celkom očarujúce Telnetové vykreslenie Star Wars skryté v príkazovom riadku.

Windows  10 veľkonočných vajíčok tajomstiev hviezdnych vojen

Stlačením klávesov Win + R na klávesnici otvorte pole Spustiť a potom napíšte „C: Windows System32 OptionalFeatures.exe. "

Ďalej prejdite nadol k položke s názvom „Telnet Client“, začiarknite políčko vedľa nej a kliknite na OK.

Hviezdne vojny 1

Znovu stlačte Win + R a teraz zadajte nasledujúce údaje: telnet towel.blinkenlights.nl.

Teraz vykopnite, relaxujte a užite si Telnetové vykreslenie epizódy Star Wars IV.

3, Nesmrteľnosť

Tento zvuk môže znieť trochu dramatickejšie, než je v skutočnosti, ale režim God je stále užitočnou funkciou, ktorá zobrazuje všetky možnosti ovládacieho panela v jednom dlhom zozname.

Windows  Ovládací panel s 10 tajomstvami veľkonočných vajíčok

Jednoducho navigujte kdekoľvek na jednom z vašich pevných diskov v Prieskumníkovi súborov, vytvorte nový priečinok kliknutím pravým tlačidlom myši na prázdne miesto a prechodom na „Nový -> Priečinok“, potom pomenujte priečinok takto:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Uvidíte, že priečinok sa okamžite zmení na ikonu ovládacieho panela. Stačí dvakrát kliknúť na ikonu a na displeji sa zobrazia všetky možnosti ovládacieho panela. Ak chcete dosiahnuť maximálnu zrozumiteľnosť, môžete zmeniť možnosť zobrazenia na Zoznam alebo Detaily.

4, Hobby v Windows

Pamätáte si, čo sme povedali o softvérových vývojárov, ktorí majú záľubu pre fantáziu a sci-fi? Toto veľkonočné vajíčko prináša tento bod domov, pretože v ňom je ukrytá fotografia Frodovho domu z filmu Lord of the Rings Windows 10.

Windows  10 tajomstiev veľkonočných vajíčok Hobbiton

Ak ju chcete nájsť, prejdite do časti „Nastavenia -> Zjednodušenie prístupu“ a potom na položku „Uzavreté titulky“ na ľavom paneli.

V okne náhľadu uvidíte idylický zelený kopec so zabudovanou hobitskou dierou, priamo z filmu Lord of the Rings!

5, Hry Cortana

Windows 10 možno odobrali späť veľa svojich veľkonočných vajíčok, ale nejakým spôsobom to dokáže nahradiť tým, že skryli niektoré hry v hlasovej asistentke Cortane.

S Cortanou môžete hrať niekoľko hier. Môžete to povedať „Flip a coin“, čo je samozrejmé. Potom je tu „Rock, Paper, Scissors“, ako aj filmová hra s maličkosťami, ktorá sa spustí vyslovením „zahrajte si filmovú hru“.

záver

Nie je to taký veľký výber ako za starých dobrých čias Windows, ale je tu ešte dosť zábavy Windows 10. Našli ste nejaké veľkonočné vajíčka alebo tajomstvá, ktoré sme tu nespomenuli? Dajte nám vedieť v komentároch!

Je tento článok užitočný? Áno nie