5 veci, ktoré by som mal vedieť ako mladý webový dizajnér

Rovnako ako väčšina vecí v živote, žiadna kariéra nie je bez jej výziev a zjavení. Skutočne úžasné je, ako zážitok môže zmeniť našu perspektívu a poskytnúť informácie aj spätný pohľad. Slúži na pripomenutie, že bez ohľadu na to, ako si myslíme, že sme inteligentní, často začíname veľmi odlišnými názormi na to, čo to znamená byť web dizajnérom.

To všetko ma viedlo k premýšľaniu o viac ako 20 rokoch, ktoré som strávil v tomto odvetví. S ním prichádza veľa vecí, ktoré by som rád vedel, keď som práve začínal. Možno ste si zachránili stresujúci incident alebo dva, spolu s tlačením ma pred krivku, pokiaľ ide o radenie.

Takže, kolegovia návrhári, som tu, aby som odovzdal niektoré údaje, o ktorých by som si želal, aby mi o nich niekto počas dňa povedal. Nechajte ich pomôcť na vašej ceste! Alebo sa aspoň smejete.

1, Nemusíte si rezervovať každý projekt

Na začiatku mojej kariéry bola moja filozofia v podstate: „Potrebujete webovú stránku? Iste, postavím ťa jeden. “Poskytol veľa skúseností, vrátane tých, na ktoré by som radšej zabudol. Aj keď je na tom niečo hodnotného, ​​trvalo mi roky, kým som si uvedomil, že som sa nemusel uspokojiť za každý mizerný projekt, ktorý som mohol nájsť. Je to bežný zápas.

Keď začínate na voľnej nohe, je lákavé prijať každý projekt, ktorý príde. Realita je taká, že nie ste v obchode. Cieľom nie je predávať výrobky všetkým, ktorí kráčajú dverami. Webový dizajn je hra s jemnejšou orientáciou.

Existuje veľa dôvodov, prečo konkrétny projekt nemusí byť dobrou voľbou. Dôležitými faktormi môžu byť veľkosť klienta, rozsah práce alebo osobnosť. Je tiež potrebné zvážiť množstvo času, ktorý je k dispozícii v rozvrhu.

Prijatie projektu tiež často znamená, že sa naň nejaký čas zaseknete. Ak sa k vám zákazník vráti z dôvodu údržby alebo webhostingu, budete sa s nimi musieť opakovane vysporiadať.

Predtým, ako poviete „áno“ a podpíšete túto zmluvu, premýšľajte o dôsledkoch a tom, či je to pre vás ten správny koncert.

2, Zostaňte flexibilní a čakajte na zmenu

Webdizajn je profesia, ktorá dlho nezostáva rovnaká. Trendy prichádzajú a odchádzajú, rovnako ako nástroje a technológie.

Ako začiatočník som sa veľmi sústredil na svoje cesty. Len som musel napísať každý kúsok kódu ručne (a na konci dňa som sa vyrovnal s bolesťou zápästia). Dizajn a grafika sa museli robiť tiež určitým spôsobom.

Ale časom som sa ocitol na okraji modernejších postupov. To znamenalo pokračovať v používaní rozloženia stolov v školskom prostredí, keď sa svet zmenil na CSS. Používal som svoju vlastnú nepríjemnú metódu organizovania obsahu, zatiaľ čo redakčný systém zmenil spôsob vytvárania webových stránok.

Nakoniec som zistil, že by bolo lepšie sa prispôsobiť, ak by som chcel prežiť v tomto odvetví. Aj keď som stále trochu prilepený na formulároch, snažím sa rozpoznať, kedy musím vykonať zmeny v mojom pracovnom postupe.

Moja rada: milujte svoju prácu a svoje nástroje. Ale neočakávajte, že vydržia navždy. Nakoniec sa budete musieť prispôsobiť niečomu novému.

Kniha na stole.

3, Neboj sa toho, čo nevieš

Súčasťou procesu adaptácie je odvážne ísť tam, kde ste nikdy predtým neboli. Problém je v tom, že neznámy môže byť veľmi desivý.

To bol môj prípad, pretože som sa často skrýval pred typmi projektov, o ktorých som veľa nevedel. Napríklad elektronický obchod bol desivý. Presvedčil som sa, že je toho proste príliš veľa na to, aby som sa naučil, a že by som to nemohol dohnať.

Nakoniec však musíte riskovať alebo riskovať, že sa stanete reliktom z minulej éry. A viete čo? Nie je to také ťažké, ako by sme si mohli myslieť.

Weboví návrhári majú doslova knižnice vzdelávacích zdrojov na dosah ruky. Ešte lepšie je, že väčšina z toho je zadarmo alebo lacná. Stačí vôľa vyskúšať.

Muž čítajúci vonku.

4, Odporúčania môžu byť dušou podnikania

Registrácia nových klientov môže byť náročná na zdroje. Aj keď je to nevyhnutné zlo, často to znamená trávenie času mimo dizajnu a vývoja (známeho aj ako „zábava“).

V mojich raných rokoch som trávil príliš veľa času vecami, ktoré nefungovali. Skúšal som rôzne formy reklamy a uskutočňoval chladné hovory. Výsledky neospravedlňujú záväzok, ktorý som sa zaviazal (Vedľajšia poznámka: môže to byť preto, že som hrozný v predajných trikoch).

Zdá sa však, že uspokojenie súčasných zákazníkov je dosť na to, aby ma odporučili ostatným. To sa nakoniec stalo skvelým spôsobom, ako získať nové podnikanie, pričom si vyžadovalo oveľa menej času a úsilia.

Chvíľu to trvá, ale akonáhle sa začnú odporúčania, môžete sa rozlúčiť so získavaním nových zákazníkov staromódnym spôsobom. To tiež ukazuje, že určitá trpezlivosť sa môže z dlhodobého hľadiska skutočne vyplatiť.

Dvaja ľudia sa trasúcimi rukami.

5, Úspech si vyžaduje záväzok

Ak chcete uspieť (ako ho definujete), neočakávajte, že sa stane cez noc. Môže to znieť ako zdravý rozum, ale nie vždy je to zrejmé. Najmä keď práve začínate, snažíte sa etablovať ako uznávaný dizajnér.

Počas prvých rokov mojej kariéry som bol presvedčený, že som vedel viac ako väčšina ľudí okolo mňa. Nakoniec ma to priviedlo k činnosti na voľnej nohe. Ale akonáhle som vyšiel na svet, realita ma zasiahla ako tona tehál.

Dozvedel som sa, že doposiaľ môžem ísť len do polovice zručností a malého odhodlania vybudovať pevný základ. Nakoniec som si uvedomil, že moje podnikanie nemôže rásť, kým nebudem rásť ako človek.

Trocha pokory spolu so silnou pracovnou etikou vám môžu pomôcť dostať sa tam, kam chcete ísť. Len sa zaväzuje k procesu.

Notebook na stole.

Rada je jedna vec, skúsenosť je druhá

Ak sa obzriem späť, možno že poznať všetky tieto rôzne veci od začiatku by to nijako významne nezmenilo. Prečo? Pretože skutočné znalosti pochádzajú z ich skutočného prežívania.

Týmto spôsobom žiadna z predchádzajúcich lekcií nemení samotnú hru. Môžu však slúžiť ako dobré pripomienky k tomu, čo to znamená byť web dizajnérom. A čo je najdôležitejšie, poskytujú tie „a-ha“ chvíle, keď sa pohybujeme v našej kariére. Postupom času to všetko prispieva k lepšiemu porozumeniu toho, kto ste a čo robíte.