5 tipy na rýchlejšie zadávanie textu na klávesnici iPad a iPhone

Písanie na klávesnici obrazovky QuickType na iPhone nie je vždy príjemné pri dlhších textoch. Klávesy sú dosť malé a sú blízko seba. Týmto spôsobom urobíte rýchlejšie chyby pri písaní. Cvičenie dobre pomáha, ale existujú aj niektoré šikovné funkcie, ktoré vám umožňujú písať rýchlejšie na vašom iPhone a robiť menej chýb. V tomto článku nájdete 5 tipy a triky.

Sugerencia 1: Použite kľúčové slová na rýchlejšie zadávanie textu

Písanie pomocou kľúčových slov vám pomáha rýchlejšie písať určité bežné slová. Predpokladajme, že často musíte zadať priezvisko Chwieszczenik alebo Sooriyaarachchi. Potom môžete nastaviť skratky „chwies“ alebo „soori“ pomocou funkcie kľúčových slov v systéme iOS. Musíte zadať iba niekoľko písmen a systém iOS ich automaticky skonvertuje na celé meno. Týmto spôsobom môžete písať oveľa rýchlejšie.

Kľúčové slová Klávesnica pre iOS

Môžete tiež nastaviť skratky pre bežne používané výrazy, napríklad „S láskavým pozdravom“ alebo „čoskoro sa uvidíme“. Vyberte kombináciu kľúčových slov alebo písmen, ktorá nie je taká obvyklá ako „mvg“ alebo „izjz“. Bežné kľúčové slovo typu „s“ je menej vhodné. Zakaždým, keď zadáte „s“, iOS ho automaticky skonvertuje na pozdrav „S pozdravom“.

Zadávate často svoju e-mailovú adresu, ale je to veľmi dlhá adresa? Potom môžete tiež vytvoriť skratku, napríklad „pracovná pošta“.

Sugerencia 2: Rýchlejšie písanie pomocou alternatívnej klávesnice

Od iOS 8 máte možnosť použiť alternatívne klávesnice. Niekedy fungujú pohodlnejšie a rýchlejšie ako štandardná klávesnica Apple vstavaný pre iOS. Stiahnite si alternatívnu aplikáciu klávesnice z obchodu App Store.

Google Gboard v holandčine.

V článku Najlepšie aplikácie pre klávesnicu pre iPhone a iPad sme uviedli niekoľko aplikácií pre klávesnicu. Môžete tiež priamo ísť na SwiftKey; naše odporúčanie pre alternatívnu klávesnicu.

Sugerencia 3: Rýchlejšie písanie na väčšej klávesnici

Naklonením iPhone o štvrť otáčky sa klávesnica rozloží po horizontálnej šírke obrazovky. Kľúče sú preto o niečo väčšie. Na väčších zariadeniach sú niektoré aplikácie prispôsobené na lepšie použitie v horizontálnej polohe.

Väčšie telefóny iPhone z iPhone 6 a iPhone 6 Navyše majú tiež režim nazývaný zväčšenie displeja. Ak použijete zobrazenie na šírku v kombinácii so zväčšením zobrazenia, klávesy sú tiež o niečo väčšie. Nastavili ste to nastavením priblíženia displeja.

Sugerencia 4: Rýchlejšie písanie pomocou QuickType

Klávesnica QuickType poskytuje prediktívne návrhy pri písaní textov. Môžete tiež zadať názvy emodži, napríklad „homár“. Humorský emoji sa potom objaví ako návrh, takže už nemusíte hľadať medzi obrovským množstvom emodži.

Návrhy slov QuickType

Ak chcete povoliť QuickType, prejdite na Nastavenia> Všeobecné> Klávesnica, Potom prepínač nastavte návrhy k. Počas písania pomocou anglickej klávesnice sa zobrazí ďalší panel s návrhmi slov.

Sugerencia 5: Rýchlejšie písanie pomocou externej klávesnice

Ak musíte zadať veľké množstvo textu, je dobré to urobiť na externej klávesnici. Existujú rôzne klávesnice, vrátane Magic Keyboard z Apple Samotný. Nižšie uvedený Sugerencia vysvetľuje, ako spárovať klávesnicu Bluetooth s iPhone alebo iPad.

Máte iPad s inteligentným konektorom? Potom to samozrejme môžete použiť aj na pripojenie klávesnice za predpokladu, že ide o podporovaný model. Všetko o inteligentnom konektore si môžete prečítať na iPade v našom samostatnom sprievodcovi.

Sugerencia na bonus: Rýchlejšie písanie pomocou inteligentných trikov

Existujú ešte ďalšie užitočné tipy na rýchlejšie zadávanie textu na klávesnici. Týmto spôsobom môžete písať bodky a čiarky super rýchlym koncom nižšie. Medzi číselnou a písmenovou klávesnicou môžete tiež rýchlo prepínať a názvy domén môžete zadávať pomocou klávesov .com, .edu a .org oveľa rýchlejšie, keď položíte prst na kláves.