5 spôsoby získavania údajov z telefónu s Androidom zosnulej osoby

Nie je tajomstvom, že…

Strata niekoho nie je nikdy ľahké zvládnuť. Okrem vyrovnania sa so stratou budete možno musieť zvládnuť aj zdanlivo nekonečné množstvo opatrení, ktoré je potrebné urobiť.

Pre ľudí, ktorí od nás odišli, ktorí používajú svoje smartphones na dôležité účely…

Zostavili sme nasledujúceho sprievodcu, ktorý vám pomôže získať údaje, ako sú e -maily, texty, obrázky a videá z telefónu s Androidom. V závislosti od zariadenia a informácií, ktoré máte k dispozícii, existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

Teraz je potrebné zvážiť toto:

Odblokovanie zariadenia môže často viesť k strate údajov, pretože zvyčajne ide o resetovanie telefónu, a preto stojí za to skontrolovať, či niektorá z týchto metód môže pomôcť pred stratou údajov.

Našťastie, ak to nechcete prejsť, môžete obísť prístupový kód alebo zámok vzoru nasledujúcimi spôsobmi.

Ak máte prístup k informáciám o účte Google vlastníka, je to jednoduchý proces. Ak telefón požiada o účet Google priradený k zariadeniu a poznáte podrobnosti, prejdite na metódu 2.

Bez ďalších okolkov uvádzame metódy, ako obísť zámok telefónu.

Spôsoby získavania údajov z telefónu Android zosnulej osoby

Údaje z telefónu Android zosnulej osoby môžete získať týmito spôsobmi.

    Karta SD Vylúčenie zabezpečenia/zámku vzoru Účet Google Prístup k rootovanému slúchadlu Zariadenia Samsung

Metóda 1: Karta SD

Ak má telefón vymeniteľnú pamäťovú kartu, je veľká šanca, že tam nájdete väčšinu fotografií a videí uložených v zariadení. Ak sa pomocou ostatných metód v tejto príručke nemôžete dostať cez obrazovku uzamknutia, môže to byť užitočné, ak chcete získať prístup k určitým mediálnym súborom.

Po vybratí karty SD máte niekoľko možností. SD môžete k počítaču pripojiť pomocou konektora Čítačka kariet SD môžete načítať súbory alebo môžete kartu SD pripojiť k inému telefónu a súbory podľa potreby skopírovať.

Niektoré karty Micro SD sú chránené heslom, čo môže byť problematické, ak nepoznáte prístupový kód. Ak sa vám však podarí zariadenie odomknúť, mali by ste mať prístup k súborom nachádzajúcim sa na karte bez ďalších problémov.

Metóda 2: Vynechanie zámku zabezpečenia/vzoru

Prechod cez bezpečnostný zámok by vám mal poskytnúť úplný prístup k zariadeniu vrátane textových správ a obrázkov. Môžete mať toľko pokusov, koľko chcete, aby ste uhádli prístupový kód, ale väčšina telefónov bude mať po piatich pokusoch 30-sekundové oneskorenie.

Ak je firmvér nižší ako 4.1, môžete si stiahnuť aplikáciu ako Vymazať pomoc s heslom mobilného hesla (zaplatené) z Obchodu Play do počítača a odomknite zariadenie podľa uvedených pokynov. Bohužiaľ, väčšina zariadení je teraz vyššia ako 4.1.

Android Pattern Lock

Ak zariadenie nie je rootované, môže byť ťažké obísť bezpečnostný kód, ale expert na počítačovú bezpečnosť John Gordon odhalil zneužitie, ktoré vám umožňuje obísť uzamknutú obrazovku na Lollipop.

Tento exploit bohužiaľ bude fungovať iba na niekoľkých zariadeniach; konkrétne Stock zariadenia Android, ktoré namiesto zámku pinov alebo vzorov používajú heslo.

Krok 1: Klepnite alebo otvorte Núdzový hovor.

Krok 2: Napíšte riadok znakov.

Krok 3: Skopírujte a prilepte text, kým pole úplne nevyplníte. (Malo by to trvať zhruba 11 opakovaní.)

Krok 4: Keď je pole plné, vráťte sa na obrazovku uzamknutia a potiahnutím doľava fotoaparát otvorte.

Krok 5: Prejdením prstom nadol odhalíte Oznamovacia lištaa klepnite na nastavenie.

Krok 6: Zobrazí sa pole s heslom. Dlhým klepnutím na text skopírujete a prilepíte, kým telefón nezačne havarovať. Dokončenie môže trvať päť minút.

Krok 7: Keď dôjde k zlyhaniu, malo by dôjsť k spusteniu domovskej obrazovky bez ochrany heslom.

Tu je video, ktoré vás prevedie potrebnými krokmi.

Metóda 3: Účty Google

Mnoho telefónov s Androidom používa na odomknutie telefónov účty Google, ak dôjde k niekoľkým nesprávnym pokusom o zabezpečenie.

Ak zadáte blokovací kód päťkrát nesprávne, môže sa vás spýtať, či chcete resetovať prístupový kód pre telefón pomocou hesla účtu Google priradeného k zariadeniu. Na to, aby táto metóda fungovala, budete potrebovať vedieť názov účtu aj heslo.

Táto metóda platí iba pre telefóny so systémom Android 4.4 alebo nižšie s prístupovým kódom vzoru.

Krok 1: Zabudnutý vzor Po päťnásobnom zadaní nesprávneho kódu by sa malo objaviť na vašej uzamknutej obrazovke.

Zabudnutý vzor pre Android

Krok 2: Klepnite naň a zadajte príkaz Účet Google používateľské meno a heslo priradené k zariadeniu.

Krok 3: Teraz by ste mali mať prístup k zariadeniu bez obmedzenia.

Metóda 4: Prístup k zakorenenému telefónu (vlastná metóda obnovy)

Ak je telefón zakorenený, je k nemu pomerne ľahké získať prístup, ak je v ňom nainštalované vlastné obnovenie. Telefón bude tiež potrebovať slot SD.

Krok 1: Stiahni si toto Zakázať ochranu heslom ZIP súbor do počítača.

Krok 2: Vložte ho na kartu SD pomocou počítača.

Krok 3: Vložte kartu SD do zariadenia Android.

Krok 4: Reštartujte telefón do Režim obnovenia. To sa zvyčajne dá dosiahnuť podržaním kombinácie tlačidiel, keď je zariadenie vypnuté. Napríklad Samsung Galaxy zariadenia používajú kombináciu Moc, Zvýšiť hlasitosť a Domov Pozrite sa, ako sa to robí na vašom konkrétnom zariadení.

Krok 5: Flashujte súbor ZIP na karte. Môžete to urobiť z Režim obnovenia Prejdite na Inštalácia alebo Nainštalovať ZIP z pamäťovej karty a vyberte položku Zakázať ochranu heslom súbor. Týmto sa súbor prenesie do zariadenia.

Zosnulá osoba CWM má Android

Krok 6: Reštartujte zariadenie.

Krok 7: Ak po reštarte stále existuje obrazovka uzamknutia, akýkoľvek kombinovaný kód by mal fungovať a teraz by ste mali mať prístup k zariadeniu.

Metóda 5: Zariadenia Samsung

Telefóny Samsung vám umožňujú odomknúť obrazovku, ak je zariadenie zaregistrované pomocou účtu Samsung. (Aby to fungovalo, budete potrebovať podrobnosti o účte Samsung).

Krok 1: Prihláste sa do služby Samsung Find My Mobile.

Krok 2: Prejdite na Odomknite moju obrazovku, nájdete na bočnom paneli vľavo.

Krok 3: Vyberte Odomknúť.

Krok 4: Zariadenie by sa malo odomknúť za niekoľko sekúnd, čím získate plný prístup.

Navrhované čítania:

Ako opraviť chyby zlyhania hovoru v systéme Android

5 Musíte mať aplikácie pre telefonovanie cez internet pre Android

8 Najlepšie blokátory hovorov/textu pre Android

FAQ

Môžem stále načítať súbory zo zamknutého telefónu?

Áno môžeš! Ale nebude to také jednoduché. Existujú rôzne metódy, ktoré môžete vyskúšať. Niektorí vás požiadajú o informácie, iní nie. Vyskúšajte náš zoznam a vyskúšajte tieto metódy!

Will Apple odomknúť telefón mŕtveho človeka?

Ak Apple telefón je chránený prístupovým kódom, nemôžete ho odomknúť, pokiaľ nemáte prístupový kód alebo zámok.

Môžete používať Face ID, keď niekto spí?

Nie, telefón s Androidom nemôžete odomknúť, keď daná osoba spí.

Záver

Je to ťažká téma. Je trochu upokojujúce vedieť, že existuje aspoň niekoľko možností, ktorými by ste mohli získať niektoré informácie z telefónu milovanej osoby. Je však stále dosť ťažké obísť zabezpečenie telefónu bez prístupu root.

Dúfam, že vám sprievodca pomohol dostať sa do zariadenia. Ak ste našli lepší alebo novší spôsob, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nám môžete tiež poslať správu (alebo follow) k obom Facebook a Twitter.

Ak sa nám podarilo pomôcť alebo máte nejaké problémy, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Odporúčaný obrázok