5 Sp├┤soby uvo─żnenia pam├Ąte RAM v telef├│noch s Androidom

Predstav si toto.

C├ştite, ako v├í┼í telef├│n vibruje vo vrecku, a tak ho vyberiete, aby ste si skontrolovali upozornenia. Ke─Ć stla─Ź├şte tla─Źidlo uzamknutia, zobraz├ş sa v├ím e -mailov├ę upozornenie od ┼í├ęfa a telef├│n si ihne─Ć odomknete, aby ste si ho mohli pre─Ź├şta┼ą.

Hne─Ć ako klepnete na e -mail, e -mailov├í aplik├ícia sa na─Ź├şta … a na─Ź├şta … a na─Ź├şta …

K├Żm ─Źak├íte, mysl├şte si: ÔÇ×─îas nahradi┼ą tento odpad. Zaost├ívalo to nato─żko, ┼że to nem├┤┼żem pou┼żi┼ą! ÔÇť

Ale sk├┤r, ako to urob├şte, je tu nie─Źo, ─Źo potrebujete vedie┼ą.

Nie je to telef├│n. Si to ty

Technicky je to RAM v├í┼ího telef├│nu, ktor├í m├í probl├ęmy, ke─Ć zaost├íva. Existuje v┼íak nieko─żko vec├ş, ktor├ę rob├şte, ktor├ę m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą pre┼ąa┼żenie pam├Ąte RAM v├í┼ího telef├│nu, ─Źo n├ís priv├ídza k ─Ćal┼íej ot├ízke.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Pomal├Ż telef├│n s Androidom – ─Źo to sp├┤sobuje a ako to opravi┼ą

─îo je RAM?

RAM, tie┼ż naz├Żvan├í pam├Ą┼ą s n├íhodn├Żm pr├şstupom, je v z├ísade kr├ítkodob├í pam├Ą┼ą ak├ęhoko─żvek zariadenia alebo gadgetu. Je to jedno z ├║lo┼ż├şsk vo va┼íom telef├│ne, ktor├ę si do─Źasne pam├Ąt├í ├║daje o v┼íetk├Żch aplik├íci├ích, ktor├ę ste ned├ívno pou┼ż├şvali.

S ├║dajmi, ktor├ę m├í v├í┼í telef├│n ulo┼żen├Ż v pam├Ąti RAM, sa aplik├ícia nebude musie┼ą na─Ź├şta┼ą v┼żdy, ke─Ć ju zavriete.

V├Żsledok? Nebudete musie┼ą ─Źaka┼ą na re┼ítartovanie aplik├ície a namiesto toho sa na─Ź├ştava r├Żchlej┼íie alebo sa nemus├ş na─Ź├şta┼ą v├┤bec. Napriek tomu, ┼że ├║─Źel pam├Ąte RAM je u┼żito─Źn├Ż, je tie┼ż celkom ─żahk├ę ju zaplni┼ą, najm├Ą ke─Ć je pam├Ą┼ą RAM telef├│nu n├şzka.

Doch├ídza v├ím RAM? Tu je to, ─Źo sa stane.

Aj ke─Ć by som r├íd vysvetlil ka┼żd├Ż mal├Ż detail o tom, ─Źo sa deje vo va┼íom telef├│ne, rad┼íej v├ís nebudem nudi┼ą t├Żmito technick├Żmi vecami. Namiesto toho v├ím d├ím jednu r├Żchlu odpove─Ć.

Tvoj telef├│n bude Spoma─ż. ├üno, v├Żsledkom je pomal├Ż telef├│n s Androidom.

Konkr├ętne, pln├í RAM by znamenala prechod z jednej aplik├ície do druhej ako ─Źakanie na slim├íka, ktor├Ż prejde cez cestu. Niektor├ę aplik├ície sa navy┼íe spomalia a v niektor├Żch frustruj├║cich pr├şpadoch telef├│n zamrzne.

Na┼í┼ąastie, tak jednoduch├ę, ako je zaplnenie pam├Ąte RAM, je tie┼ż relat├şvne ─żahk├ę uvo─żni┼ą miesto.

Ako to teda rob├şte?

Ako vymaza┼ą pam├Ą┼ą RAM v telef├│noch s Androidom

Vymazan├şm pam├Ąte RAM sa obnovia v┼íetky spusten├ę aplik├ície a telef├│n sa takmer okam┼żite zr├Żchli. Uviedol som nieko─żko tipov, ktor├ę m├┤┼żete urobi┼ą, aby v├í┼í telef├│n be┼żal r├Żchlej┼íie.

1. Zatvorte ned├ívno pou┼żit├ę aplik├ície

Teraz, ke─Ć trochu pozn├íte pam├Ą┼ą RAM, u┼ż viete, ┼że uklad├í ├║daje o va┼íich ned├ívno pou┼żit├Żch aplik├íci├ích. To znamen├í, ┼że by d├ívalo zmysel, ┼że zatvorenie aplik├ície pomocou tla─Źidla Sp├Ą┼ą uvo─żn├ş miesto v pam├Ąti RAM.

Tla─Źidlo Sp├Ą┼ą v┼íak nerob├ş presne to, ─Źo si pravdepodobne mysl├şte.

Urobil som chybu, ke─Ć som si myslel, ┼że aplik├ície, ktor├ę pou┼ż├şvam, sa automaticky zatvoria, ke─Ć pou┼żijem tla─Źidlo Sp├Ą┼ą. Netu┼íil som, ┼że v┼íetky aplik├ície st├íle be┼żia na pozad├ş a m├┤j star├Ż Samsung Galaxy Y spomalil nato─żko, ┼że som to nemohol pou┼żi┼ą.

Ako teda spr├ívne zatvor├şte v┼íetky tieto aplik├ície? To z├ívis├ş od telef├│nu s Androidom, ktor├Ż pou┼ż├şvate.

Ak pou┼ż├şvate Samsung Galaxy S6 Edge ako ja alebo ak├Żko─żvek telef├│n s Androidom, ktor├Ż m├í pod obrazovkou naviga─Źn├ę tla─Źidl├í, potom bude ma┼ą tla─Źidl├í domov, sp├Ą┼ą a najnov┼íie aplik├ície ako na obr├ízku ni┼ż┼íie.

Jedin├ę, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je stla─Źi┼ą tla─Źidlo Ned├ívne aplik├ície a na obrazovke sa zobrazia v┼íetky va┼íe ned├ívne aplik├ície. Pod v┼íetk├Żm t├Żm chaosom uvid├şte a Zatvori┼ą v┼íetky box ako na obr├ízku ni┼ż┼íie. Dotknite sa toho a v┼íetko je pripraven├ę!

zatv├íranie aplik├íci├ş v syst├ęme AndroidNajnov┼íie aplik├ície pou┼ż├şvan├ę v syst├ęme Android

Ak v┼íak m├í v├í┼í telef├│n s Androidom naviga─Źn├║ li┼ítu na obrazovke ako Samsung Galaxy S8 Edge alebo Huawei P20, potom sa budete musie┼ą dotkn├║┼ą ikony najnov┼í├şch aplik├íci├ş ako na obr├ízku ni┼ż┼íie.

tla─Źidlo posledn├Żch aplik├íci├ş pre AndroidTla─Źidlo Ned├ívne aplik├ície

Hne─Ć ako sa dotknete ikony posledn├Żch aplik├íci├ş, zatvorte v┼íetky aplik├ície a m├íte hotovo.

2. Zabite aplik├ície na pozad├ş

Aj ke─Ć je spr├ívne zatv├íranie ned├ívnych aplik├íci├ş ├║─Źinn├ę, na ostatn├Żch aplik├íci├ích, ktor├ę zaberaj├║ ve─ża pam├Ąte RAM, je nie─Źo. Vie o tom len ve─żmi m├ílo pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android a chyst├ím sa v├ís odhali┼ą.

Dve slov├í. Aplik├ície na pozad├ş.

Tieto aplik├ície be┼żia na pozad├ş aj vtedy, ke─Ć ich poriadne zatvor├şte, alebo niekedy sk├┤r, ako ich v├┤bec pou┼żijete pri zapnut├ş telef├│nu.

Teraz existuj├║ dva sp├┤soby, ako zabi┼ą aplik├íciu na pozad├ş: do─Źasn├║ a trval├║.

Ak chcete do─Źasne zabi┼ą aplik├íciu na pozad├ş, prejdite na nastavenie, potom prejdite na polo┼żku Aplik├ície/Aplik├ície/Spr├ívca aplik├íci├ş. Tam uvid├şte zoznam v┼íetk├Żch stiahnut├Żch a predvolen├Żch aplik├íci├ş vo va┼íom telef├│ne.

─Äalej, ak chcete zisti┼ą, ─Źi je aplik├ícia spusten├í na pozad├ş, klepnut├şm na aplik├íciu zobraz├şte jej podrobnosti. Ak Vynutene zastavenie na tla─Źidlo (alebo na ktor├ę sa d├í klepn├║┼ą), to znamen├í, ┼że aplik├ícia be┼ż├ş na pozad├ş.

Tla─Źidlo n├ísiln├ęho zastaveniaTla─Źidlo n├ísiln├ęho zastavenia

M├í to v┼íak h├í─Źik.

Do─Źasn├Żm zabit├şm aplik├ície na pozad├ş sa aplik├ícia zastav├ş iba do nasleduj├║ceho otvorenia alebo k z├şskaniu pr├şstupu k inej aplik├ícii. Ke─Ć k tomu d├┤jde, procesy na pozad├ş sa za─Źn├║ znova.

Na druhej strane existuj├║ dva sp├┤soby, ako zastavi┼ą trval├ę spustenie aplik├ície na pozad├ş. Prv├Ż je naj─żah┼í├ş a t├Żm je odin┼ítalova┼ą aplik├íciu.

Ak aplik├íciu nechcete odin┼ítalova┼ą alebo ju nem├┤┼żete odin┼ítalova┼ą, m├┤┼żete ju deaktivova┼ą. Len cho─Ć do nastavenie > Aplik├ície > aplik├íciu, ktor├║ chcete zak├íza┼ą, potom klepnite na Zak├íza┼ą.

Zobraz├ş sa v├Żzva podobn├í tej ni┼ż┼íie, ktor├í v├ís upozorn├ş, ┼że niektor├ę aplik├ície m├┤┼żu po vypnut├ş aplik├ície fungova┼ą nespr├ívne. Dotknite sa Zak├íza┼ą a aplik├íciu ste ├║spe┼íne natrvalo deaktivovali.

vyp├şnacie tla─ŹidloVyp├şnacie tla─Źidlo

Ke─Ć zabijete aplik├íciu na pozad├ş, nebude m├┤c┼ą be┼ża┼ą na pozad├ş, nebude prij├şma┼ą aktualiz├ície a nem├┤┼że dost├íva┼ą upozornenia push.

3. Nepou┼ż├şvajte pr├şli┼í ve─ża miniaplik├íci├ş

Ach, miniaplik├ície. Pravdepodobne najlep┼íia funkcia, ktor├║ m├í ka┼żd├ę zariadenie Android.

Pre t├Żch z v├ís, ktor├ş nevedia, s├║ miniaplik├ície ako mini aplik├ície, ktor├ę si m├┤┼żete pripn├║┼ą na tapetu alebo domovsk├║ obrazovku. Tieto umo┼ż┼łuj├║ u┼ż├şvate─żom okam┼żit├Ż pr├şstup k aplik├ícii pod─ża vlastn├ęho v├Żberu.

V mojom pr├şpade m├ím v┼żdy widget Po─Źasie pripnut├Ż na domovskej obrazovke, aby som nemusel Google vyh─żad├íva┼ą aktu├ílne aktualiz├ície. U┼żito─Źn├ę, v┼íak? To nie je, pokia─ż neprid├íte pr├şli┼í ve─ża miniaplik├íci├ş.

Vid├şte, ka┼żd├í pripnut├í miniaplik├ícia pou┼ż├şva RAM, aby mohla fungova┼ą, aj ke─Ć je v├í┼í telef├│n v ne─Źinnosti. Okrem toho m├┤┼żu tie┼ż ovplyvni┼ą pou┼ż├şvanie bat├ęrie zariadenia.

Ak si teda v┼íimnete, ┼że sa v├í┼í telef├│n spoma─żuje a bat├ęria sa vyb├şja r├Żchlej┼íie, ako zvy─Źajne, pravdepodobne pou┼ż├şvate pr├şli┼í ve─ża miniaplik├íci├ş.

Na┼í┼ąastie je ─żahk├ę odstr├íni┼ą widgety z domovskej obrazovky. Sta─Ź├ş klepn├║┼ą a podr┼ża┼ą miniaplik├íciu, k├Żm sa nezobraz├ş ikona Odstr├íni┼ą alebo Smeti Nad obrazovkou sa zobraz├ş ikona plechovky.

Domovsk├í obrazovka syst├ęmu AndroidDomovsk├í obrazovka syst├ęmu Android

Pretiahnite widget tam a voila! Zbohom miniaplikácia a ahoj viac miesta v RAM.

4. Pou┼ż├şvajte aplik├ície RAM Booster

Ne─Źudoval by som sa, keby ste po─Źuli o aplik├íci├ích na posilnenie telef├│nu, preto┼że s├║ k dispoz├şcii od najskor┼í├şch verzi├ş syst├ęmu Android. V tom ─Źase v obchode Play pretrv├íva mno┼żstvo posil┼łova─Źov.

Teraz je pravdepodobne viac ako nieko─żko u┼żito─Źn├Żch aplik├íci├ş na posilnenie, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą, ale to, ─Źo sa v├ím chyst├ím poskytn├║┼ą, s├║ tri z najlep┼í├şch pre Android, ktor├ę konkr├ętne maj├║ funkciu posilnenia pam├Ąte RAM.

Prv├í na mojom zozname je All-in-One Toolbox: Cleaner, Booster, App Manager. T├íto aplik├ícia zobrazuje aktu├ílne vyu┼żitie pam├Ąte RAM vo va┼íom telef├│ne a m├┤┼że sa pochv├íli┼ą mnoh├Żmi funkciami, ako je chladi─Ź CPU, anal├Żza WiFi, spr├ívca aplik├íci├ş a ─Ćal┼íie.

Stránka na stiahnutie All-In-One ToolboxStránka na stiahnutie All-In-One Toolbox

All-in-One Toolbox: Cleaner, Booster, App Manager has a 4.7-hviezdi─Źkov├ę hodnotenie v Obchode Play s viac ako 10 mili├│nmi stiahnut├ş, tak┼że toto si ur─Źite nenechajte ujs┼ą.

5 Sp├┤soby uvo─żnenia pam├Ąte RAM v telef├│noch s Androidom 2

─Äalej, ak h─żad├íte zv├Ż┼íenie v├Żkonu jedin├Żm klepnut├şm, zamilujete si ho Cache Cleaner – DU Speed ÔÇőÔÇőBooster. Niektor├ę z jeho funkci├ş zah┼Ľ┼łaj├║ ─Źisti─Ź ko┼ía pre viac ├║lo┼żn├ęho priestoru, skener ┼íkodliv├ęho softv├ęru, posil┼łova─Ź siete a ove─ża viac.

Str├ínka na stiahnutie vyrovn├ívacej pam├Ąte vyrovn├ívacej pam├ĄteStr├ínka na stiahnutie vyrovn├ívacej pam├Ąte vyrovn├ívacej pam├Ąte

Cache Cleaner – DU Speed ÔÇőÔÇőBooster m├í a 4.5-hviezdi─Źkov├ę hodnotenie v Obchode Play s viac ako 100 mili├│nmi stiahnut├ş. Ke─Ć si pre─Ź├ştate recenzie, zist├şte, ┼że pou┼ż├şvatelia si t├║to aplik├íciu ob─ż├║bili, preto┼że v─Ćaka nej s├║ ich telef├│ny menej oneskoren├ę.

5 Sp├┤soby uvo─żnenia pam├Ąte RAM v telef├│noch s Androidom 2

V neposlednom rade je ─îisti─Ź telef├│nu a antiv├şrusov├Ż program – superr├Żchly ─Źisti─Ź. Ak v├ís v┼íetky ÔÇ×─ŹistiaceÔÇť slov├í v n├ízve nepresved─Źili, neviem, ─Źo bude.

┼Żartujeme, t├íto aplik├ícia m├í samozrejme ve─żk├Ż zosil┼łova─Ź r├Żchlosti, ale m├í aj antiv├şrus a funkciu uzamknutia aplik├ície. Skvel├ę na ochranu telef├│nu pred ┼íkodliv├Żmi v├şrusmi a zvedav├Żmi o─Źami.

Stránka na stiahnutie programu Phone Cleaner & Virus CleanerStránka na stiahnutie programu Phone Cleaner & Virus Cleaner

─îisti─Ź telef├│nu a v├şrusov – Super Speed ÔÇőÔÇőCleaner m├í a 4.8-hviezdi─Źkov├ę hodnotenie v Obchode Play s viac ako 10 mili├│nmi stiahnut├ş.

5 Sp├┤soby uvo─żnenia pam├Ąte RAM v telef├│noch s Androidom 2

V┼íetky tieto tri polo┼żky si m├┤┼żete zadarmo stiahnu┼ą v Obchode Play, tak┼że ich nev├íhajte nav┼ít├şvi┼ą.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: 10 najlep┼í├şch zosil┼łova─Źov r├Żchlosti telef├│nu pre Android (bezplatn├ę s┼ąahovanie)

5. Odstr├í┼łte m├ílo pou┼ż├şvan├ę aplik├ície

Za┼żili ste niekedy ten ─Źas, ke─Ć sa tak nud├şte, ┼że idete do Obchodu Play h─żada┼ą nejak├ę aplik├ície, ktor├ę by sa v├ím mohli niekedy hodi┼ą? Viem, ┼że m├ím. Dokonca viackr├ít.

Stiahol som si kalend├íre, organiz├ítory ├║loh, hry s mys─żou a ─Ćal┼íie ÔÇ×svojpomocn├ęÔÇť aplik├ície, ktor├ę mi v skuto─Źnosti nikdy nepomohli. Nie┼żeby v┼íak s aplik├íciami bolo nie─Źo v poriadku. Len som ich nikdy nepou┼żil.

Ak sa v├ím to stalo, mali by ste sa z toho pou─Źi┼ą a urobi┼ą to, ─Źo som urobil – odin┼ítaloval som v┼íetky aplik├ície, ktor├ę takmer nikdy nepou┼ż├şvam.

Pre─Źo? Na za─Źiatok, nielen┼że tieto nepou┼ż├şvan├ę aplik├ície bud├║ ma┼ą vo va┼íom telef├│ne ve─ża ├║lo┼żn├ęho priestoru, ale m├┤┼żu tie┼ż po┼íkodi┼ą pam├Ą┼ą RAM a spomali┼ą telef├│n.

V├Ą─Ź┼íina t├Żchto aplik├íci├ş pobe┼ż├ş ako aplik├ície na pozad├ş a vy u┼ż viete, ─Źo aplik├ície na pozad├ş robia s va┼íou RAM.

Tu je motto: Ak ste ho mesiac nikdy nepou┼ż├şvali, nikdy ho nebudete pou┼ż├şva┼ą.

Je to všetko o RAM

├Ü┼żasn├ę! Teraz ste odborn├şkom na uvo─żnenie pam├Ąte RAM v telef├│noch s Androidom a u┼ż viete o jej d├┤le┼żitosti. Aj ke─Ć je jedno, ─Źi m├í v├í┼í telef├│n 16 GB RAM alebo viac. Uistenie sa, ┼że va┼ía RAM je ─Źist├í, pom├┤┼że predch├ídza┼ą bud├║cim probl├ęmom s va┼íim zariaden├şm.

Vyl├║─Źenie zodpovednosti, v┼íetky sp├┤soby, ktor├ę som uviedol vy┼í┼íie, bud├║ st├íle z├ívisie┼ą od pam├Ąte RAM v├í┼ího zariadenia. Ak v├í┼í telef├│n s Androidom pou┼ż├şva 1 GB RAM, tipy bud├║ fungova┼ą. Nebolo by to v┼íak tak├ę efekt├şvne ako ma┼ą telef├│n so 4 GB RAM.

Sta─Ź├ş poveda┼ą, ┼że je to v┼íetko o pam├Ąti RAM.

M├íte ┼ípeci├ílny hack na ur├Żchlenie zariadenia Android? Pode─żte sa o ne v koment├íroch!

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok