5 Sp├┤soby, ako zn├ş┼żi┼ą n├íklady na smartf├│n

Pre milovn├şkov digit├ílnej technol├│gie m├┤┼że by┼ą nevyspytate─żn├ę, ┼że by ste svoj telef├│n ka┼żd├║ chv├ş─żu nevylep┼íovali alebo by ste nezostali pripojen├ş k sieti. Nemus├şte v┼íak ├şs┼ą do extr├ęmov ┼íetrnosti, aby ste zabr├ínili tomu, aby v├í┼í smartphone zo┼żral v┼íetky peniaze. Tu je nieko─żko tipov, ktor├ę s├║ ┼íetrn├ę k rozpo─Źtu a pom├┤┼żu v├ím zn├ş┼żi┼ą n├íklady nielen na telef├│n, ale aj na v├Ą─Ź┼íinu modern├Żch digit├ílnych technol├│gi├ş, ktor├ę dnes pou┼ż├şvame, vr├ítane inteligentn├Żch hodiniek, tabletov, prenosn├Żch po─Ź├şta─Źov a ─Ćal┼í├şch.

1. Bu─Ćte vyberav├ş vo─Źi svojim poskytovate─żom

Je pohodlnej┼íie jednoducho sa dr┼ża┼ą poskytovate─ża v┼żdy, ke─Ć dostanete nov├Ż telef├│n, ale to neznamen├í, ┼że je to pre v├ís nevyhnutne najlep┼íia ponuka. Aj ke─Ć niektor├ş poskytovatelia pon├║kaj├║ stimuly za vernos┼ą, pravdou je, ┼że s├║ zvy─Źajne vyv├í┼żen├ę z─żavou, ktor├║ in├ş poskytovatelia pon├║kaj├║ nov├Żm z├íkazn├şkom, a preto sa oplat├ş prehodnoti┼ą zmluvu a v┼íetky alternat├şvne mo┼żnosti, ktor├ę m├┤┼żete ma┼ą. Navy┼íe je e┼íte cennej┼íie d├íva┼ą si pozor na rodinn├ę zmluvy. Ak sa vy a niektor├ş ─Źlenovia rodiny m├┤┼żu rozhodn├║┼ą pre tieto bal├şky, pon├║ka to v├Żznamn├ę ├║spory pre ka┼żd├ęho ─Źlena. Len majte na pam├Ąti, ┼że je ┼ąa┼ż┼íie zmeni┼ą zmluvu pre viacer├Żch ─żud├ş v bud├║cnosti v porovnan├ş so zmenou zmluvy iba pre jedn├ęho.

2. Pla┼ąte iba za to, ─Źo pou┼ż├şvate

Pokia─ż ide o rozhodovanie, s ktorou zmluvou uzavrie┼ą, poskytovate─ż by nemal by┼ą jedinou vecou, ÔÇőÔÇőna ktor├║ mysl├şte. Rovnako by ste mali myslie┼ą aj na to, ako telef├│n pou┼ż├şvate. Ako ─Źasto telefonujete druh├Żm, ako ─Źasto odosielate spr├ívy, ako ─Źasto vyu┼ż├şvate bezdr├┤tov├ę d├íta vo svojom telef├│ne na pripojenie k internetu? Pri porovn├ívan├ş r├┤znych poskytovate─żov mobiln├Żch zml├║v si urobte dobr├║ predstavu o tom, do akej miery pou┼żijete r├┤zne ─Źasti pl├ínu na to, aby ste n├íkladovo najefekt├şvnej┼í├şm sp├┤sobom na┼íli to, ─Źo vyhovuje va┼íim potreb├ím. Existuj├║ aplik├ície, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na sledovanie ├║dajov zo smartf├│nu, doby hovoru a textov├Żch spr├ív, tak┼że to urobte.

3. Nov├ę nie je v┼żdy potrebn├ę

Pokia─ż ide o aktualiz├íciu hardv├ęru, nie o zmluvu, na ktor├║ sa vz┼ąahujete, vyplat├ş sa d├íva┼ą si pozor na pou┼żit├Ż trh. Nov├ę stoj├ş ove─ża viac, ale ak si ned├íte pozor, pri v├Żbere pou┼żit├ęho telef├│nu by ste mohli k├║pi┼ą nie─Źo, ─Źo je spomalen├ę, zabugovan├ę alebo m├í skryt├ę chyby, na ktor├ę je spo─Źiatku ┼ąa┼żk├ę pr├şs┼ą. Ako je tu v┼íak uveden├ę, existuje aj mo┼żnos┼ą okrem ÔÇ×nov├ŻchÔÇť a ÔÇ×pou┼żit├ŻchÔÇť. Repasovan├ę telef├│ny s├║ pou┼żit├ę telef├│ny, ale udr┼żiavan├ę a opraven├ę tak, aby boli ako nov├ę, aby sa zaistilo, ┼że ned├┤jde k ┼żiadnym v├Żznamn├Żm chyb├ím. St├íle to stoj├ş ove─ża menej ako ├║plne nov├Ż telef├│n, ale prin├í┼ía o nie─Źo viac zabezpe─Źenia, ako je priemern├Ż pou┼ż├şvan├Ż telef├│n.

4. Slovo o zárukách

Pri k├║pe telef├│nu sa chcete uisti┼ą, ┼że ste v bezpe─Ź├ş, a preto je predstava jeho krytia v pr├şpade n├íhodn├ęho po┼íkodenia alebo z├íva┼żn├Żch ch├Żb softv├ęru iba prirodzen├í. Na to je z├íruka a zd├í sa, ┼że d├íva zmysel pred─║┼żenie z├íruky, aby bola zaisten├í e┼íte dlh┼íia ochrana. Ako si v┼íak m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą tu, existuj├║ zna─Źn├ę d├┤vody na prehodnotenie k├║py tejto z├íruky. Mnoho spotrebite─żov predov┼íetk├Żm zistilo, ┼że z├íruka sa nevz┼ąahuje na telef├│n dostato─Źne dlho, aby sa pokryl, ke─Ć sa objav├ş v├Ą─Ź┼íina z├íva┼żn├Żch probl├ęmov. V├Ą─Ź┼íina majite─żov telef├│nov tie┼ż nekonzumuje sp├┤sobom, ktor├Ż by zodpovedal z├íruke, a ─Źasto sa rozhodn├║ vymeni┼ą telef├│n prirodzene, ke─Ć s├║ e┼íte v ┼łom.

5. Urobte z toho rozpo─Źtov├Ż n├ístroj

Nie je to ├║plne tip na zn├ş┼żenie n├íkladov na vlastn├şctvo telef├│nu (preto┼że sme u┼ż pokryli v┼íetky ve─żk├ę n├íklady), ale sk├┤r to, ako v├ím telef├│n m├┤┼że pom├┤c┼ą lep┼íie hospod├íri┼ą s peniazmi vo v┼íetk├Żch aspektoch ┼żivota. V tomto ─Źl├ínku sa pozrieme na r├┤zne aplik├ície a n├ístroje, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pou┼żi┼ą telef├│n na zlep┼íenie finan─Źn├ęho c├ştenia. Od aplik├íci├ş na sledovanie n├íkladov a┼ż po n├ístroje pre prenosn├Ż rozpo─Źet, m├┤┼żete pomocou telef├│nu zaisti┼ą, ┼że budete v┼żdy nakupova┼ą a hospod├íri┼ą s peniazmi n├íkladovo najefekt├şvnej┼í├şm sp├┤sobom, vr├ítane aplik├íci├ş, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu vybudova┼ą ├║spory a n├║dzov├ę fondy. V─Ćaka digit├ílnej technol├│gii je ove─ża jednoduch┼íie zozn├ími┼ą sa so svojimi financiami ako kedyko─żvek predt├Żm, tak┼że sa na to spo─żahnite.

Je pr├şli┼í jednoduch├ę necha┼ą digit├ílnu technol├│giu vo svojom ┼żivote prevzia┼ą opraty a pohlti┼ą ─Źo najviac va┼íich pe┼łaz├ş. Nemus├ş to v┼íak by┼ą nevyhnutne tak. Na┼í┼ąastie v├ím tipy pom├┤┼żu u┼żi┼ą si technol├│giu rovnako ako v┼żdy, ale bez ob├ív, ko─żko na to v┼íetko miniete.