5 r├Żchle sp├┤soby vypr├ízdnenia ko┼ía na zariadeniach Android

Je pam├Ą┼ą v├í┼ího telef├│nu v┼żdy pln├í, aj ke─Ć st├íle odstra┼łujete s├║bory? Raz som mal ten ist├Ż probl├ęm, bezv├Żsledne som st├íle vypr├ízd┼łoval k├┤┼í na svojom zariaden├ş s Androidom. M├┤j telef├│n sa spomalil a bolo nepr├şjemn├ę vidie┼ą, ako sa m├┤j telef├│n pri ka┼żdom pou┼żit├ş oneskoruje.

Tu je t├í vec. Optimaliz├ícia zariadenia je z├ísadn├í pre ka┼żd├ęho, kto sa sna┼ż├ş zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą telef├│nuNa to budete musie┼ą odstr├íni┼ą nepotrebn├ę s├║bory a aplik├ície a zlep┼íi┼ą v├Żkon m├┤┼że aj vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte aplik├íci├ş, ktor├ę nepou┼ż├şvate. Aj ke─Ć v syst├ęme Android neexistuje ┼żiadny skuto─Źn├Ż ÔÇ×k├┤┼íÔÇť, existuje nieko─żko tipov a trikov, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na vypr├ízdnenie s├║borov ÔÇ×ko┼íaÔÇť.

Pri optimaliz├ícii telef├│nu som zistil, ┼że je badate─żn├Ż rozdiel vo v├Żkone. Uviedol som zoznam met├│d, ktor├ę sa mi osved─Źili. Pozrite sa, ako som to urobil s moj├şm telef├│nom ni┼ż┼íie!

S├║visiace:

Android 11 prin├í┼ía skryt├Ż k├┤┼í pre va┼íe odstr├ínen├ę s├║bory

Vynies┼ą smeti! 10 najlep┼í├şch zoznamov aplik├íci├ş pre Android

Nov├ę pravidl├í spolo─Źnosti Google pre ukladac├ş priestor od j├║na 12021: V┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą

Neexistuje v syst├ęme Android k├┤┼í?

Aj ke─Ć jeden na po─Ź├şta─Źoch existuje, v├Żvoj├íri syst├ęmu Android sa rozhodli ho nezahrn├║┼ą. Hlavn├Żm d├┤vodom je obmedzen├Ż ├║lo┼żn├Ż priestor, ktor├Ż m├í smartphone. V skuto─Źnosti nie je potrebn├ę uchov├íva┼ą s├║bory na odstr├ínenie oddelene. Niektor├ę aplik├ície, ktor├ę s├║ synchronizovan├ę s ├║dajmi v├í┼ího telef├│nu – napr├şklad Fotky Google – v┼íak maj├║ svoj vlastn├Ż syst├ęm na spr├ívu ned├ívno odstr├ínen├Żch s├║borov.

Zlep┼íite v├Żkon vypr├ízd┼łovan├şm ko┼ía v syst├ęme Android

Va┼íe zariadenie Android uchov├íva nepotrebn├ę s├║bory, ktor├ę m├┤┼żete odstr├íni┼ą, aby sa uvo─żnilo miesto v pam├Ąti. Tu je n├ívod, ako m├┤┼żete uvo─żni┼ą miesto t├Żm, ┼że sa nau─Ź├şte vypr├ízdni┼ą k├┤┼í v syst├ęme Android.

5 sp├┤soby vypr├ízdnenia ko┼ía v syst├ęme Android

    Vymazanie ├║dajov vo vyrovn├ívacej pam├Ąti Odstr├ínenie stiahnut├Żch s├║borov Odin┼ítalovanie nepou┼ż├şvan├Żch aplik├íci├ş Aplik├ície tret├şch str├ín Ulo┼żte v┼íetky svoje s├║bory na kartu Micro SD!

Vymaz├ívaj├║ sa ├║daje ulo┼żen├ę vo vyrovn├ívacej pam├Ąti

Po prv├ę, ─Źo s├║ ├║daje vo vyrovn├ívacej pam├Ąti? S├║ to sprostredkovate─żsk├ę ├║daje ulo┼żen├ę va┼íim zariaden├şm na optimaliz├íciu v├í┼ího z├í┼żitku. Aj ke─Ć v├ím pou┼ż├şvanie je r├Żchlej┼íie, zaber├í pam├Ą┼ą v telef├│ne, ktor├║ m├┤┼żete pou┼żi┼ą na in├ę ├║─Źely. Ak teda potrebujete vymaza┼ą ├║daje ulo┼żen├ę vo vyrovn├ívacej pam├Ąti, aby ste uvo─żnili miesto, postupujte takto.

5 r├Żchle sp├┤soby vypr├ízdnenia ko┼ía na zariadeniach Android 2Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą telef├│nu

Ak chcete v syst├ęme Android vypr├ízdni┼ą k├┤┼í, za─Źnite vymazan├şm ├║dajov ulo┼żen├Żch vo vyrovn├ívacej pam├Ąti. Ak chcete odstr├íni┼ą v┼íetky ├║daje ulo┼żen├ę vo vyrovn├ívacej pam├Ąti, prejdite naSkladovanieÔÇťV nastaveniach a kliknite naÔÇ×├Üdaje vo vyrovn├ívacej pam├Ąti. ÔÇŁ Budete ma┼ą mo┼żnos┼ą odstr├íni┼ą v┼íetky ├║daje ulo┼żen├ę vo vyrovn├ívacej pam├Ąti.

M├┤┼żete tie┼ż odstr├íni┼ą ├║daje vo vyrovn├ívacej pam├Ąti konkr├ętnych aplik├íci├ş. Ak chcete vymaza┼ą ├║daje vo vyrovn├ívacej pam├Ąti z jednej aplik├ície, postupujte takto:

Krok 1:

Cho─Ć do nastaven├ş,

Krok 2:

Klepnite na Aplikácie,

Krok 3:

Vyberte aplikáciu

Krok 4:

Stla─Źte tla─Źidlo Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą tla─Źidlo.

Tento postup m├┤┼żete zopakova┼ą v aplik├íci├ích, ktor├ę v pr├şpade potreby spotreb├║vaj├║ ve─ża ├║dajov. (napr. aplik├ície soci├ílnych m├ędi├ş at─Ć.)

Odstr├ínenie stiahnut├Żch s├║borov

V├Ą─Ź┼íina z n├ís s┼ąahuje s├║bory a zabudne na to. Aj ke─Ć ich nepou┼ż├şvate, st├íle v├ím zaberaj├║ ─Źas┼ą vn├║tornej pam├Ąte. Ak chcete uvo─żni┼ą miesto v ├║lo┼żisku, mus├şte ich odstr├íni┼ą. Prejdite do prie─Źinka Stiahnut├ę s├║bory a vyberte s├║bory, ktor├ę u┼ż nepotrebujete. Budete prekvapen├ş mno┼żstvom ├║lo┼żn├ęho priestoru, ktor├Ż m├┤┼żete uvo─żni┼ą.

Odin┼ítalovanie nepou┼ż├şvan├Żch aplik├íci├ş

V┼íetci m├íme v telef├│ne aplik├ície, ktor├ę u┼ż nepou┼ż├şvame. Op├Żtajte sa sami seba, ─Źi ich potrebujete? Ak potrebujete uvo─żni┼ą pam├Ą┼ą, odin┼ítalujte nepotrebn├ę aplik├ície, ktor├ę zap─║┼łaj├║ v├í┼í ukladac├ş priestor.

5 r├Żchle sp├┤soby vypr├ízdnenia ko┼ía na zariadeniach Android 3Klepnite na odin┼ítalova┼ą

Ak chcete odin┼ítalova┼ą nepou┼ż├şvan├ę aplik├ície, postupujte takto:

Krok 1:

├Źs┼ą do nastavenie

Krok 2:

Klepnite na Aplikácie.

Krok 3:

Vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete odstr├íni┼ą

Krok 4:

Klepnite na ÔÇ×Odin┼ítalova┼ą ÔÇť tla─Źidlo

Tento postup m├┤┼żete zopakova┼ą pre v┼íetky aplik├ície, ktor├ę nepotrebujete.

Aplik├ície tret├şch str├ín

Existuje mno┼żstvo aplik├íci├ş, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na optimaliz├íciu zariadenia, ale ak chcete v syst├ęme Android vypr├ízdni┼ą k├┤┼í, odpor├║─Źam tie najjednoduch┼íie. V┼íetko, ─Źo potrebujete, je aplik├ícia, ktor├í dok├í┼że organizova┼ą a usporiada┼ą v┼íetky va┼íe ├║daje.

Ako protiopatrenie som sa rozhodol zahrn├║┼ą aj t├║to aplik├íciu, aby ste mohli obnovi┼ą v┼íetky odstr├ínen├ę s├║bory, ktor├ę ne├║myselne odstr├ínite.

Mnoho aplik├íci├ş v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą spravova┼ą ukladac├ş priestor telef├│nu a pristupova┼ą k odstr├ínen├Żm s├║borom, ale pre tento ─Źl├ínok v├ím odporu─Ź├şm aplik├íciu Recycle Bin. Po in┼ítal├ícii, prostredn├şctvom aplik├ície budete ma┼ą pr├şstup k pripojenej karte SD alebo k internej pam├Ąti.

Okrem toho si budete m├┤c┼ą pozrie┼ą v┼íetky ned├ívno odstr├ínen├ę s├║bory. Odstr├ínen├ę ├║daje m├┤┼żete obnovi┼ą alebo m├┤┼żete odstr├íni┼ą ich do─Źasn├ę s├║bory a uvo─żni┼ą tak viac miesta.

aplik├ícia na vypr├ízdnenie ko┼ía v syst├ęme AndroidLogo aplik├ície

V obchode Play nav┼ít├şvte aplik├íciu Recycle Bin a vypr├ízdnite k├┤┼í na zariadeniach Android.

Google Play

Ulo┼żte v┼íetky svoje s├║bory na kartu Micro SD!

Ak m├íte pocit, ┼że intern├í pam├Ą┼ą v├í┼ího smartf├│nu nesta─Ź├ş, m├┤┼żete ju kedyko─żvek roz┼í├şri┼ą pomocou karty SD. Odpor├║─Źame v├ím pozrie┼ą sa na t├║to 128 GB kartu Micro SD od spolo─Źnosti Samsung.

Svoje aplik├ície a ├║daje aplik├íci├ş m├┤┼żete ulo┼żi┼ą na kartu Micro SD, ako aj obr├ízky, dokumenty a v┼íetky ostatn├ę s├║bory. T├Żm sa zabr├íni tomu, aby bol v├í┼í telef├│n preplnen├Ż a oneskoren├Ż.

Samsung Micro SDSamsung 128 GB Micro SD

Navrhovan├ę ─Ź├ştania:

Ako n├íjs┼ą archivovan├ę e -maily v Gmaile v syst├ęme Android?

Ako odstr├íni┼ą stiahnut├ę s├║bory v zariaden├ş Android TV Box (2 Met├│dy)

4 met├│dy na vymazanie s┼ąahovania v syst├ęme Android (s obr├ízkami)

─îast├ę ot├ízky

Pre─Źo by ste mali v syst├ęme Android vypr├ízdni┼ą k├┤┼í?

Existuje mnoho d├┤vodov, niektor├ę z nich s├║ tieto: ak je v├í┼í telef├│n infikovan├Ż, oneskoruje sa a ak sa aplik├ície opakovane havaruj├║. ─îistenie s├║borov je dobr├Ż sp├┤sob, ako za─Źa┼ą rie┼íi┼ą probl├ęm. Navy┼íe, ak je pam├Ą┼ą v├í┼ího zariadenia pln├í, vypr├ízdnenie ÔÇ×ko┼íaÔÇť je prirodzene spr├ívnou met├│dou.

Ako obnovi┼ą odstr├ínen├ę s├║bory v syst├ęme Android?

Existuje nieko─żko aplik├íci├ş, napr├şklad Gmail alebo Fotky Google, ktor├ę maj├║ prie─Źinky v ko┼íi, kde s├║ do─Źasne ulo┼żen├ę odstr├ínen├ę s├║bory. M├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą aplik├ície tret├şch str├ín. Pomocou aplik├íci├ş, ako je napr├şklad ÔÇ×K├┤┼íÔÇť, m├┤┼żete na─Ź├şta┼ą ned├ívno odstr├ínen├ę s├║bory.

Ak├Ż je najlep┼í├ş sp├┤sob vypr├ízdnenia ko┼ía v syst├ęme Android?

Ak chcete uvo─żni┼ą pam├Ą┼ą, je najlep┼íie odstr├íni┼ą nepotrebn├ę ├║daje z aplik├íci├ş a odin┼ítalova┼ą tie, ktor├ę najmenej vyu┼ż├şvate. Pri dodr┼żan├ş v┼íetk├Żch krokov v ─Źl├ínku m├┤┼żete dosiahnu┼ą zmenu, pokia─ż ide o obsaden├║ vn├║torn├║ pam├Ą┼ą.

Odpojte telef├│n

Je norm├ílne, ┼że sa v├ím pam├Ą┼ą telef├│nu ─Źasom zapln├ş. V na┼íich zariadeniach s Androidom je ulo┼żen├Żch ve─żk├ę mno┼żstvo s├║borov, ktor├ę nepou┼ż├şvame alebo o ktor├Żch nevieme. Tieto s├║bory m├┤┼żu zabera┼ą ve─ża ├║lo┼żn├ęho priestoru. Ak prejdete v┼íetk├Żmi vy┼í┼íie uveden├Żmi met├│dami, budete m├┤c┼ą svoj telef├│n optimalizova┼ą a zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą jeho v├Żkonu. Na zariadeniach s Androidom v┼żdy vypr├ízdnite k├┤┼í, urobte to, aby ste zachovali v├Żkon zariadenia.

M├┤┼żete tie┼ż sk├║si┼ą vy─Źisti┼ą RAM, aby ste lep┼íie zv├Ż┼íili v├Żkon zariadenia.

Ak├║ met├│du ste teda vysk├║┼íali? Ako v├ím to vy┼ílo? Dajte mi vedie┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie!

Odpor├║─Źan├Ż odkaz na obr├ízok